Téma: A szakasz

Vikke 2007 júl. 10. - 18:18:46
(23/263)
Engem nem fogott meg annyira, de az biztos, hogy a hangulata nagyon hatásos.
9/10
StJust 2007 máj. 10. - 01:12:52 9/10
(22/263)
Jó ez a film,nagyon nagyok benne a karakterek.Alapból nem szeretem a háborús filmeket,de ez az alkotás meggyõzött. Bár Shenn kicsit tétó a szerepben,de talán ez is a szerepe,huh most páran lehet,hogy le fognak szólni. (Egyébként sokoldalú színésznek tartom.)
Karolka 2007 máj. 08. - 02:28:03
(21/263)
Szégyen nem szégyen, és csak most láttam a filmet! hát, ennyi év eltelte után nem sokat lehet mondani rá, változtak a filmek! az eltelt 20évben sok háborús filmet készítettek. Sajnos erre egy "mai" nézõ azt mondaná unalmas...nekem tetszett. Színészgárdája hihetetlen, és persze a zene zseniális! (2003 lsd Tiesto :S ez azért elgondolkodtató )
rude 2007 ápr. 21. - 17:25:25 Előzmény Newcastle United
(20/263)
A lényeg,hogy nagyon jó film!
Newcastle United 2007 ápr. 20. - 11:54:01
(19/263)
Nagyon sok különbség van a vietnámi és az iraki háború között. Közel sem lehet egy lapon említeni a kettõt.
rude 2007 ápr. 20. - 07:59:02
(18/263)
"If you are able, save for them a place inside of you and save one backward glance when you are leaving for the places they can no longer go.

Be not ashamed to say you loved them, though you may or may not have always. Take what they have taught you with their dying and keep it with your own.

And in that time when men decide and feel safe to call the war insane, take one moment to embrace those gentle heroes you left behind.

Major Michael Davis O'Donnell
1 January 1970
Dak To, Vietnam
Listed as KIA February 7, 1978
rude 2007 ápr. 20. - 07:50:36
(17/263)
Igen,a mai napokban is aktuálisak ezek a filmek,tényleg jó lenne ha folyamatosan adnák õket,mint figyelmeztetõ jelekként,hogy ez már egyszer megtörtént.Iraki háborúra gondolok,most,csak annyiban különbözik Vietnam-tól,hogy nem dzsungel háború,és a Franciák nincsenek benne.Aztán kitudja,akármit el tudok képzelni!
Ugyanúgy szedi az áldozatait,ahogy Vietnam,és még jobban fogja,ha nem hagyják abba!Nem veszik észre,hogy az Iraki háborút soha nem fogják megnyerni,ha eggyátalán van ilyen,hogy megnyerni egy háborút!
A fasizmust is le lehetett állítani,de kiírtani,soha nem lehet!
Szóval jó lenne,ha végig leadnának,minden héten egy ilyen filmet,figyelmeztetésképpen,és megemlékezésül azoknak a katonáknak az ezreire,akik Vietnam-ban a patkányjukak felett harcoltak a Charlie-kal,és meghaltak!!!!!!!!!!!
Ilyeneken törje a fejét a Tv2!!!!!!!!!!!
Newcastle United 2007 ápr. 19. - 12:24:51
(16/263)
Szerintem mindhárom film lényegében ugyanarról szól, csak más oldalról közelít.
zszoltan 2007 ápr. 19. - 12:09:56
(15/263)
És vajon az Apokalipszis most címû alkotásnak van valami mellékes mondanivalója is, szerinted? Mert ezt a Szarvasvadász és A szakasz már elmondta nekem. És azt hiszem, elég hatásosan, hogy ne kelljen mégegyszer a felfogáshoz. Bár mintha valaki már említette volna, hogy más oldalról közelíti meg...
Newcastle United 2007 ápr. 19. - 11:34:43
(14/263)
A mondanivalója a háborúellenesség, amit brutális naturalizmusban fejez ki Stone. Nekem átjött így is, felesleges lett volna mély filozófiai gondolatokat beletenni. Nem illett volna bele.
Zolkó 2007 ápr. 18. - 20:40:48
(13/263)
Ráadásul hányszor...
Brambilla 2007 ápr. 18. - 19:22:49
(12/263)
Igen, köszönjük meg a tv2-nek, hogy leadja ezeket a filmeket, egyetlen probléma van, hogy ki fogja megnézni éjjel 1 órakor?! Ekkora baromságot, igazán jó filmeket iyen idõpontra tenni. Megértem, hogy a 16 vagy 18-as karika miatt nem mehet este 8-kor, de könyörgöm kezdjék el akkor 10 órakor! Elvére nem is rövid filmekrõl van szó.
zszoltan 2007 ápr. 18. - 19:20:49
(11/263)
"Hát ez ugye így ilyen formában még nem vetõdött fel." :) Csak az, hogy melyikük a jobb ember. De azt szerintem elég jól bemutatta a film...
móni626 2007 ápr. 18. - 19:05:40
(10/263)
Gratulálok:)) A szakasztól eljutni a Hetedikig, szép teljesítmény!
Gyõztese szerintem egyiknek sincs. A háborúkban mindenki megsérül, legyen akár vesztes, vagy gyõztes.
Errõl is készült már nem kevés film hogyan keverednek haza a katonák, és hogy mi vár rájuk.
Az a kérdés nem merült fel benned, hogy: melyik õrmester a jobb katona? És melyik a nagyobb hazafi?
zszoltan 2007 ápr. 18. - 17:22:40
(9/263)
Ja, ha csak ennyi volt benne, ez tényleg jól átjött. (És meggyõzött, hogy ne jelentkezzek önként egy kétes célú háborúba.)

De engem legjobban a két õrmester ellentéte és a kettejük harcában õrlõdõ fõhõs hozzájuk való viszonya fogott meg. És ennek a küzdelemnek a részletei érdekeltek volna leginkább. Vagy legalább az, hogy - óhatatlanul a Hetedik jutott eszembe - ki gyõz a legvégén?
Persze az is lehet, hogy csak egyszerûen nem tetszett nekem a teljesen nyilvánvaló végkövetkeztetés. Nem találtam elég elõremutatónak...
Zolkó 2007 ápr. 18. - 14:55:31
(8/263)
Nem hiszem, hogy az jó lett volna. Ennél konkrétabban mi kellett volna még? Mindent láttunk, ami ennek a filmnek a mondanivalója lehetett.
SPOILER
Bevonul a srác önként, lelkesen, a hazáért, és hazamegy lelkileg megnyomorodottan és kiábrándultan. Közben megtanul minden rosszat (drogok, gyilkolás), ami otthon eszébe se jutott volna. Ennél egyértelmûbb megfogalmazás a szájbarágás tipikus esete, ami csak ártott volna a filmnek.
zszoltan 2007 ápr. 18. - 10:42:20 Előzmény Brambilla
(7/263)
A bemutatással nincs semmi gond, az valóban remek. De én örültem volna kicsit konkrétabban megfogalmazott mondanivalónak.

Forma:3 + Tartalom:1
5/10
rude 2007 ápr. 17. - 22:02:18 Előzmény Aikidoka
(6/263)
Tényleg nagyon jó film,ez megint egy nagyon jó húzása a Tv2-tõl.Jó választás,gratulálok,tapsoljuk meg a Tv2-t!!!!!!!!!!!!!
Már nem is nézem,vagy ritkán a másik csatornákat.Egyébként minden héten leadhatnának egy háborús filmet.A szarvasvadász,Hamburger Hil,Hotel Hanoi,Full Metal Jacket,stb....
Ezek,mind szuper filmek,és biztos nagyobb nézettsége van ilyenkor annak a csatornának,aki leadja!!!!!!!!!!!!!!
Tapsoljuk meg!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Aikidoka 2006 aug. 31. - 17:27:59 Előzmény Sügi
(5/263)
Valóban nem rossz :)
Brambilla 2006 aug. 31. - 15:38:41 Előzmény Newcastle United
(4/263)
Szerintem is jobb az elõbb említett két film, de ezt a hármat együtt kell megemlíteni. A három együtt mutatja be igazán a háborút (minden háborút), annak szörnyûségeit. Mindhárom más oldalról közelíti meg, ezért igazán nem is lehet összehasonlítani õket, de elválasztani sem.