Smonika 2009 márc. 01. - 20:38:33
(69/189)
Hát, annyira nem volt rossz, de a budapesti jeleneten nagyon megsértõdtem! Az elég lealázó volt szerintem!
A végén az a vizes jelenet...hát nem vagyok egy mûszaki zseni, de hogy tudott ennyi levegõt kiengedni a kerekekbõl? És ha ennyi levegõ volt bennük, eleve el sem süllyedhetett volna az autó, nem?
A csajszi pedig inkább irritáló volt, mint szexi. Ha pasi volnék, nekem tuti nem jönne be, és nem a szeplõi miatt!
Végül is egyszer meg lehetett nézni.
5/10
offtopic
idõjós1010 2009 febr. 28. - 13:25:44 5/10
(68/189)
Viszont jó film, ismert film, és a legtöbb átlagnézõ számára, aki szereti a mûfajt, elismert film.
5/10
offtopic
idõjós1010 2009 febr. 28. - 13:24:16 5/10
(67/189)
Na pont ezért.
Felvettek egy-két jelenetet valahol, amihez az országnak semmi köze, mégis Budapesthez fûzték az egészet, és mostmár kb mindenki aki nem ismeri a várost ez az ocsmány kép fog élne benne róla. Ezzel is csak népszerûtlenebb lesz az ország, igen erõs negatív reklámot kölcsönöznek neki a tisztelt alkotók, melyhez semmi joguk.
ha ezt nem érted, akkor inkább hagyjuk.
offtopic
Balta 2009 febr. 28. - 13:18:59 Előzmény idõjós1010
(66/189)
Ha már mindenképp Besszon értékeit akarjuk méltatni, akkor inkább a Nagy kékséget, vagy a Leon a profi-t emelném ki. Nem mondom, hogy az Ötödik elem rosz film volna, de talán értékesnek mégsem nevezném.
CsengoZoli 2009 febr. 28. - 13:16:17
(65/189)
Foggalmama sincs,ugyanis nem láttam a filmet,csak azt hallottam,hogy nem ép kedvezõ színben tûntetik fel.
Ha nem is nálunk forgatták,akkor pláne nem értem miért ne kaptak volna rá engedélyt (ezen voltál kiakadva,erre írtam)
5/10
offtopic
idõjós1010 2009 febr. 28. - 13:11:43 5/10
(64/189)
Már csak azt nem értem, hogy mégis milyen utcáról van szó, mikor nyilvánvaló hogy a film forgatásához nem utaztak õk sehová, legalábbis nem Budapestre.
Ahhoz pedig hogy hol forgatják a filmet valóban semmi közünk, mindaddig amíg a fõvárosunk nevét nem kívánják hozzácsatolni egy ilyen "mûremekhez".
CsengoZoli 2009 febr. 28. - 13:03:58
(63/189)
Nos kezdjük azzal,hogy bocs ,hogy "le amerikaiztam" :)
Az önkormányzat adja ki hozzá az engedélyt, hogy lefoglaljanak egy utcát stb csak ennyi köze van hozzá + õ kapja a pénzt, azt meg,hogy hol forgassanak ne mi döntsük el, valószínûleg költségvetési okai is voltak,hogy nem utaztak messzebb szegénynegyedrõl forgatni. :)
Nekem sem tetszik,ha nyomornegyedként ábrázolják Budapestet, ezt csak az engedélyezésre írom...
5/10
idõjós1010 2009 febr. 28. - 12:59:42 5/10
(62/189)
Nos kezdjük azzal hogy ez egy Francia film, és nem amerikai. Az önkormányzatnak meg nem igen van hozzá sok köze. :-) Ha pedig nyomor kell akkor forgassanak olyan helyen, olyan országban, ahol hason körülmények vannak. Amúgy se volt sok köze Budapestnek a filmhez, egyetlen filmkockát sem forgattak itt belõle.
CsengoZoli 2009 febr. 28. - 11:20:56
(61/189)
Nem nehéz ilyen munkára sem,ugyanis a kutya nem kérdezi tõlük,hogy milyen szinben állítják majd be az országot.
Ennyi erõvel sehol sem tudnának nyomort bemutatni,mert az adott ország felháborodna.
Gondolom kértek pár nap forgatási engedélyt Budapesten egy amerikai filmhez,amiben szerepel a város.
Az önkormányzat rámondta,hogy 10millio és boldog volt mindenki :)
5/10
idõjós1010 2009 febr. 28. - 11:13:26 5/10 Előzmény CsengoZoli
(60/189)
Ilyen lehúzós "munkára" viszont elég nehéz, ill inkább hatalmas idiótaság engedélyt adni.
CsengoZoli 2009 febr. 27. - 22:32:58 Előzmény idõjós1010
(59/189)
Fusiban elég nehéz filmet forgatni... :)
(ezt az engedély vitához fûzném hozzá)
5/10
idõjós1010 2009 febr. 27. - 21:24:21 5/10
(58/189)
A Taxi részek azok jók, az egy dolog hogy te nem értettél benne dolgokat, vagy hogy esetleg alapból elítéled a Francia filmeket, az meg egy másik hogy mik a valós értékei. Luc Besson pedig egy egyébként remek rendezõ. Lásd:pl Ötödik elem.
A szállító 3-al kapcsolatban viszont egyetértek veled, bár a Budapesti jelenetekért szerintem inkább a rendezõt, Olivier Megaton-t kéne okolni.
Balta 2009 febr. 27. - 21:15:51
(57/189)
Atyagatya, hát nem nagyon értem azokat akik szerint ez a film jó. Egyrészt sajnos nem néztem meg ki rendezte, mert ha tudom, hogy lük besszon a készítõk között van, meg sem nézem. Sajnos azt kell sztereotípan kijelentenem, hogyha francia akciófilmrõl van szó, az egyenlõ a bosszantóan gagyi kategóriával. De most tényleg, elég csak a taxi2-3 ra gondolni, amikor pl. hólánctalpakon megy a taxi, de egyáltalán nem derül ki, hogy minek is...a szülõs jelenetrõl nem is beszélve.
Budapestet így ábrázolni, szerintem egy nemzet megsértése. Félreértés ne essék, semmi ultrajob, vagy ilyesmi, de besszon szerint mi Volgával és kerékpárral közlekedünk, a fõvárosba élõk is subás parasztnak vannak öltözve, a mobiltelefon üzletek pedig vegyesboltra hasonlítanak, papírdobozokkal zsúfolva...
Azt hiszem, annál a jelenetnél, amikor a csaj azt mondja, hogy sztriptízeljen dzsészon a kulcsért, na ott talán ökölpárbajra vittem volna a dolgot.
7/10
belaba03 2009 febr. 23. - 19:21:04 7/10
(56/189)
Ez így van, nem lesz egy klasszikus, de hát rossz sem volt. Ez a film nem arra van kitalálva, hogy az élet nagy problémáit mutassa be, hanem egy könnyed akció. Nem is a realizmusra ment szóval nekem tetszett.

Spoiler

Budapest be mutatása viszont nagyon szúrja a szemem.
4/10
Zozeeta 2009 febr. 23. - 11:16:05 4/10
(55/189)
Minden bizonnyal a filmtörténelem legnagyobb alkotásai címû könyvben a Szállító 3 nem fog helyet kapni, ami persze nem azt jeletni, hogy egy katasztrófa. Természetesen minimális elvárásaim voltak, ami határozottan jót tesz a kritikámnak. De nem akarok elfogult lenni, nem egy világraszóló alkotás. Az, hogy audi reklám-e vagy sem, azt mindenki döntse el maga, mint ahogy azt is, hogy a szóban forgó „hölgy” szép-e vagy sem. Nekem személy szerint nem tetszett, de nem a külseje, hanem a bárgyú és kiforratlan szerepe (és alakítása) miatt. Mr. One-Two „barátnõjével” jobban el tudtam volna képzelni a filmet, mondjuk ahhoz egy harmadik rész erõs túlzás lett volna. A film harmadik rész jellegébõl adódóan, ahogy ez a Taxi filmek esetében is tökéletesen igazolódott már: nem tudott újat mutatni. A szokásos Superman-t megszégyenítõ verekedõs jeleneteket még a szokásosnál is látványosabbra próbálták alakítani egy kis gyorsítással, amitõl az egész röhejes lett. Olyan, mintha egy rossz videon nézné az ember VHS-en, gyorsított vetítésben.Szerencsére a zene tûrhetõ, így a borzasztóan sikerült látványos jelenetek is elviselhetõek. A helyszínek érdekesek, nem tudom, hogy valójában Budapesten forgattak-e, bár a Szaknévsor felvillanásakor igen értetetlenül néztünk össze a barátommal a moziban. Nyilván ezt Budapesten kaphatta a stáb, bár ez nem garancia arra, hogy jártak is itt. A történet primitív és egyszerû, de legalább követhetõ. A karperec például kifejezetten jó ötlet volt. A fõszereplõ hozza a formáját, a kocsija ismét Kit-et megszégyenítõ képességekkel rendelkezik: sérthetetlen, golyóálló, repül és már egy hihetetlen tengeralatjáró üzemmóddal is ellátták. Aki többet vár a filmtõl, mint ami, annak nem ajánlom, de aki csak egyszerû szórakozásra vágyik egy laza limonádéval, annak jó szórakozást a filmhez. Viszont, annyi bizonyos, hogy a Taxi 3-nál a film sokkal jobbra sikerült. 4/10

Üdv.: Z
offtopic
leopard26 2009 febr. 21. - 20:54:46
(54/189)
Most pont jól jön a külföldnek a reklám!így el is könyvelik hogy csak késelõs ciiiiiggggáááááánnnnnyyyyyy van az országban
5/10
offtopic
idõjós1010 2009 febr. 21. - 20:01:30 5/10
(53/189)
Ahogyan elvileg "mi" sem.
Így is kevés a turista Budapesten, hát még ilyen reklámokkal.............
Az államnak szép bevétel a turista is, ill szebb volna ha lenne, de az ilyen visszahúzó reklámokkal nem is lesz.
5/10
offtopic
idõjós1010 2009 febr. 21. - 19:50:18 5/10
(52/189)
Szerinted mégis mi oknál fogva kaphattak engedélyt rá?
Csak azt ne mond, hogy reklám célzattal engedélyezték nekik, mert az ilyen reklámból szerintem egyik ország sem kérne.
5/10
offtopic
idõjós1010 2009 febr. 21. - 18:08:21 5/10
(51/189)
Én egyre inkább hajlok afelé, hogy az egész Franciaországban lett felvéve. Nem kell ehhez valós háttér, bár mikor összeraknak egy ilyen piacot. Viszont akárhol is forgatták, mégis milyen jogon teszik bele a filmbe Budapestet(?).!! Ehhez nem kellett volna engedély az érintett országtól?
Motorman81 2009 febr. 21. - 17:50:43 Előzmény idõjós1010
(50/189)
voltam már ukrajnában, a feeling ismerõs. na persze ez nem 100%, de szerintem mindössze 2 országban forgattak, franciában és ukrajnában. a budapesti és a román helyszíneket is ukránban vették fel szerintem, ha már ennyire spóroltak a forgatáson és az effekteken, akkor ez így logikus. és a "környezet és úgy az egész hatás azt sugallta nekem, hogy az ukrajna, ert amikor kinnt voltam (1 napot), akkor éreztem ugyanezt...