10/10
cinemaxeva 2013 nov. 14. - 21:07:06 10/10
(1289/1549)
Szia! gondolom nem zavar senkit ha ide leirom.
mivel én a sorozatot paraboláról nézem , egy IP, cimen keresztül betudok lépni a beltéribe.
de természetesen kell hozzá egy rooter is mivel csak azon keresztül lehet csatlakozni. a beltérihez..
de ahoz, hogy a beltéri és a számitógép felismerje egymást egy felhasználó névre és egy kodra van szükség amit magadnak adsz..igy a beltéri menüje a goooglen keresztül a számitógépe kerül de az is fontos, hogy egy mappát meg kell osztanod a beltérivel. hogy te vagy a felhasználo..és ugy a betéribe is belekel irni a felhasználót..
egy kép a beltéri menüje számitógépen keresztül...
9/10
suxel 2013 nov. 14. - 20:43:09 9/10
(1288/1549)
Hát ebbe már belefutottam én is néhány helyen, hogy egyes mûsorújságok önkényesen drámának titulálnak egyes telenovellákat. Ez csak a magyar szóhasználatban van így, kint semmilyen elkülönítést nem végeznek, még akkor sem ha narkónovelláról, komikus novelláról, vagy történelmi telenovelláról van szó. Mindössze telenovellázzák egyszerûen, míg mi magyarok úgy látom szeretünk cifrázni, ami nekem nem feltétlen tetszik.
Ehelyett inkább a mûsorújságoknak a tényleges mûfajt kellene kiírni minden esetben: mexikói telenovella, magyar szappanopera, magyar teleregény és a többi és a többi. Vagy maradjanak a hagyományosan bevett mexikói sorozat megoldásnál.
iriszke1 2013 nov. 14. - 20:06:39
(1287/1549)
Szia Eva! Mesélnél nekem errõl akár privátban is mert nem biztos hogy mindenkit érdekli. Hogyan tudod számítógéppel felvenni a tv-bõl a sorozatot? Milyen tv és milyen számítógép szükséges ehhez? Az világos csatlakozniuk kell. Köszönöm szépen.
Nagyon izgalmasan alakul, de való igaz mostanában csak rossz történik. Nem véletlenül dráma sorozat azt olvastam valahol ha jól emlékszem. De egy megnyugtat a végén elnyerik a jogos büntetéseiket a rosszak. Láttam részleteket a YouTobe-on az eredeti spanyol nyelvût.
10/10
cinemaxeva 2013 nov. 14. - 18:20:49 10/10
(1286/1549)
Na ja... Camila oda akarja adni a birtokot Dionak..
csak arra kell várni, hogy Daniel Camilára irassa a birtokot....
10/10
cinemaxeva 2013 nov. 14. - 18:14:27 10/10
(1285/1549)
Hát kiváncsi vagyok, hogy mit fog mondani Daniel.....
10/10
cinemaxeva 2013 nov. 14. - 18:11:54 10/10
(1284/1549)
Miriam véletlen rátalált a medálra, és rá jött, hogy
" C " betü az Camilát jelent...
10/10
cinemaxeva 2013 nov. 14. - 16:02:01 10/10
(1283/1549)
Szívesen segitettem, mivel egy sorozat ugy jó ha nincs kimaradás..
ha melóba vagyok a számitógép automatikusan elindul és fölveszi a részeket ,
igy vissza tudom nézni.
9/10
napraforgó 2013 nov. 14. - 15:09:34 9/10
(1282/1549)
A 143. részben Agustinát elviszik a rendõrök, letartóztatják, amíg nem bizonyítja az ártatlanságát! Na ez megint marhaság! Nem az ártatlanságot kell bizonyítani, hanem a bûnösséget! És nem a megvádoltnak, hanem a nyomozóhatósságnak. Alapelv minden jogrendszerben, hogy mindenki ártatlan, amíg a bûnösségét rá nem bizonyítják!
Nem tudom, hogy ez az eredeti szövegben hogy volt, lehet, hogy csak fordítási hiba?
9/10
napraforgó 2013 nov. 14. - 13:51:22 9/10
(1281/1549)
A központozást mellõzni szeretõknek elmesélem, hogy anno 1213-ban összeesküvést szõttek a magyar fõurak II. András király felesége, merániai Gertrud ellen. Az összeesküvõk kikérték az esztergomi érsek véleményét is, aki a következõket írta, persze ékes latin nyelven:

Reginam occidere nolite timere bonum est si omnes consentiunt ego non contradico

Lefordítva magyarra:

"A királynét megölni nem kell félnetek jó lesz ha mindenki egyetért én nem ellenzem."

A szöveg kétféleképp értelmezhetõ, attól függõen, hogy hová tesszük az írásjeleket:

1.) A királynét megölni! nem kell félnetek! jó lesz, ha mindenki egyetért! én nem ellenzem.
vagy:
2.) A királynét megölni nem kell. félnetek jó lesz! ha mindenki egyetért, én nem! ellenzem!

Mint látható, a központozástól függõen merõben ellentétes a szöveg kétféle értelmezése. Az esztergomi érsek rendesen levédte magát mindkét oldal felé. Ha a merénylet sikerül, õ támogatta az összeesküvõket, de ha elbuknak, hát õ nem vádolható semmivel.

A lényeg az, hogy nem kellene elspórolni azt a pár leütést. Olyan nagy strapa kitenni néhány pontot és vesszõt?
malvinkicska 2013 nov. 14. - 13:06:58
(1280/1549)
TEhetsz egy szívességet nem olvasod amiket írok én nem személyeskedni akartam , csak ami sok az sok ismeretlenül valakit ócsárolni egy agyament sorozatért.
9/10
offtopic
napraforgó 2013 nov. 14. - 12:56:54 9/10
(1279/1549)
Tudod, én nem tartom magam mindenkinél többre, még a szakterületemen sem, meg máshol sem.
Sõt még azt is hajlandó vagyok elhinni, hogy te sokat tudsz az emberi lélekrõl, meg a pszichoszomatikus betegségekrõl.
De... de sajnos alig tudsz valamit a magyar nyelvhelyesírásáról.
Néha háromszor is el kell olvassam a hozzászólásodat, mire megértem, mit is akarsz. Esetleg használhatnád a pontokat, meg a vesszõket, legalább, ha már azt nem tudod, hogy mit kell egy szóba és mit külön írni.
Amúgy, nem akartalak megbántani, de ha már személyeskedsz...
malvinkicska 2013 nov. 14. - 11:52:05
(1278/1549)
Napraforgó azért mertem olyat írni mert tanultam hogy bizonyos traumák ha érik az embereket tul kell tenni magukat rajta mert egy idõ után mindenük meg betegszik Luzma lelke beteg késõbb már ha így folytatja a teste is ez a pszihoszomatikus betegség ha szak ember foglalkozott vele akkor kórosan dolgozza fel nem akarok veled vitatkozni te mindenkinél többre tartod magad a te területeden lehetsz okos szép más meg mással van tisztába én egy életen át emberekkel foglalkoztam nem paragrafusokkal akik nem szólnak vissza meg merem kockáztatni sok mindent tudok az emberek lelki világáról a tudásom tesztelõi maguk a klienseim voltak és nagy tudású emberek aki még nagyobb szinten képzettek pont.
9/10
napraforgó 2013 nov. 14. - 07:12:05 9/10
(1277/1549)
Azt hittem, hogy te is olyan mai fiatal vagy, akinek mindegy, hogy épp kivel bújik ágyba, ezért mondod, hogy Lúzma túljátsza a dolgot. Merthogy máma ez, holnap meg amaz. Minden hétvégén más, a buli után (közben).
De látom, hogy te még nálam is idõsebb vagy! Hogy mondhatsz ilyet? Én még most is kétségbeesnék, ha ilyesmi erõszak történne velem, holott leéltem az életem nagyobbik felét, van két felnõtt gyerekem. ÉN SEM tudnám túltenni magam rajta, most sem! Nemhogy fiatal lánykoromban, amikor az egész jövõmet rontotta volna meg.

Camila többet nyüszít, mint Lúzma, pedig vele nem történt ilyen inzultus, csak épp kiderült, hogy a férje még nõs.
9/10
napraforgó 2013 nov. 14. - 07:04:58 9/10
(1276/1549)
Luzma túljátssza a szerepét, már nagyon idegesítõ ----> Én nem hiszem, hogy túljátsza. Egy fiatal lány, aki még szûz, szigorú nevelést kap és nem akarja odaadni magát, csak a szerelmének (lehetõleg a szent házasságban) ilyen inzultusnak van kitéve, aztán a nagybátyja megerõszakolja - nem biztos, hogy olyan könnyen túl tudja tenni magát rajta.

Azt lehet forszírozni, hogy "viselje el" Pablo közeledését, de nem hiszem, hogy a fiatalember nagyon jól érezné magát, ha a felesége darab faként, összeszorított fogakkal épp csak elviselné õt.

Sajnos borzasztó sok gyerek, meg fiatal lány esik erõszak áldozatává, legtöbbször épp családon belül! Apa, mostohaapa, nagybácsi, nagypapa, báty, unokabáty, néha többen is egymás után! Sok mindent nem tudunk, sok mindent elhallgatnak a családok, és hogy hány lány, nõ sínyli ezt meg egész életére.... azt még kevésbé tudjuk.

Mert még mindig nem általános a nézet, hogy a nõnek feltétlen élvezni kell a nemi aktust. Még 30-50-70 évvel ezelõtt is az volt az általános nézet, hogy "rendes nõ" nem élvezi az ilyesmit. Aki meg igen, az nem is rendes.... na erre varj gombot.
malvinkicska 2013 nov. 14. - 07:02:33
(1275/1549)
Cinemaxeva köszi szépen hogy fáradtál vele fel raktad a hiányzó perceket nagyon jóra sikerült Luzma nem normális ahogy viselkedik Pablóval .
9/10
napraforgó 2013 nov. 14. - 05:45:29 9/10
(1274/1549)
Kicsit fura, hogy megjelenik a birtokon Juarez és vagy féltucat nagydarab rendõr és már veszik is elõ a bilincset, hogy letartóztassák Agustinát. A valóságban az ilyen intellektuális bûnözésnél (vagyis, ha nem erõszakos az elkövetõ, és nem is erõszakos bûncselekményt követ el) nem bilincselik meg a letartóztatott személyt. Az is számít, hogy a feltételezett elkövetõ fizikailag nem túl erõs, meg nem áll ellen - itt van egy ötvenes, vékony nõ, nem valószínû, hogy lebirkózza a nagydarab rendõröket. Szóval ilyenkor nem kerül sor kényszerintézkedésre, nevezetesen a bilincsre. De ezekben a szappanoperákban imádják az ilyen teátrális jeleneteket, szóval itt elõkerül a bilincs.
9/10
napraforgó 2013 nov. 14. - 05:30:15 9/10
(1273/1549)
Az ostoba Ileana azért rontott be Cayetanohoz, mert Isa kidobta a birtokról. Ha van egy kis esze, azzal ront be, hogy meglátta, Isa valamit tesz a teájába. ha elmondja, hogy Isa Cayo vérnyomását emlegette - amivel nincs is baj, az öreg tán gyanakodni kezdett volna.
de az ostoba tyúk annyira önzõ, csak a saját baját emlegette, az meg Cayot nem érdekelte.
A buta csaj Yagonak is csak a maga bajáról beszélt, holott betehette volna a bogarat a fülébe, hogy Isa mérgezi az apját.
9/10
napraforgó 2013 nov. 14. - 04:29:38 9/10
(1272/1549)
Én meg tudtam nézni, éspedig tökéletes minõségben! Köszönöm, hogy föltetted, dolgoztál vele.
Tilda36 2013 nov. 13. - 22:26:40
(1271/1549)
A sorozat hosszabbítása miatt hiába tanúskodnának sokan Isa és Dio ellen õk nem lesznek letartóztatva, érdekes Augustinának nem kell bizonyíték a bûnösségére csak a két fõgonosznak! (Ezzel még a fõfelügyelõ is tisztában van.) Augustina miért nem jelentette fel, hogy a férje bezárta a szobájába és megkötözte, vajon miért hallgatott errõl a felügyelõ elõállításakor? Azért kíváncsi lennék Dionissionak milyen hatalma lehet itt a pénzén kívül? Az is érdekes nem csinál semmit mégse élte eddig fel a vagyonát, amit ilyen-olyan csalásokkal szerzett..

Még mindig arra gondolok, hogy itt percek alatt terjednek a hírek, mindenki tud mindenrõl, ha valaki kórházba kerül rögtön tizenöten ott teremnek, de Miriam még mindig nem tudja, hogy a férje újból nõsült!

Luzma túl játssza a szerepét már nagyon idegesítõ!!!
10/10
offtopic
cinemaxeva 2013 nov. 13. - 20:57:08 10/10
(1270/1549)
lekonvertáltam elnézést a minöségért de muszáj volt a szükités..

itt a link http://youtu.be/tGWzDOvlzGo

jelezzetek ha netán nem menne....