eIemes 2015 márc. 03. - 07:40:56
(367/747)
kedves Zsuzsanna,

Az ilyen filmek azoknak a nõknek tetszenek, akik gyerekkorában meghatározó volt egy erõszakos férfi.
Ez lehetett egy szigorú apa, aki néha el is verte a lányát ha az engedetlen volt vagy rosszul tanult.
De lehetett egy durva kajakedzõ, néha egyetlen sokkoló megaláztatás (esetleg erõszak) is ilyen nyomot hagy.
Egészséges nõ, aki elfogadó, szeretetteli közegben nõ fel, maximum együttézéssel nézi ezt a filmet.
1/10
ijklmn 2015 márc. 02. - 22:06:50 1/10
(366/747)
Orbán egy g*ci!
sogam 2015 márc. 02. - 20:50:28
(365/747)
Kb ennyit vártam ettõl a filmtõl egy nagy 0. Két eladható dolgot próbál vegyíteni a sex-et és a gazdagságot, de nagyon silány lett. Sajnos ettõl még nem lesz jó egy film! Beteg ember, beteg világa a naiv lánnyal és ebben már minden benne van sajnos.Nem értem mit esznek rajta és mitõl kapták fel????
1/10
sheepworld 2015 márc. 02. - 11:10:41 1/10
(364/747)
Ebben a filmben két jó dolog volt: a pasi lakása és az autók.
Minden más erõltetett, vontatott, uncsi. Ez a csávó amúgy még viccnek is rossz.
proklima 2015 márc. 01. - 18:23:08
(363/747)
Ez a film számomra egy katasztrófa volt. A 45. perc tájékán ("hány nõ lakott itt, eddig?")már kezdtem besokalni, de aztán úgy döntöttem, végignézem. Naívan reménykedtem benne, hogy lesz jobb. Nem lett. Gyenge kezdés után erõteljes visszaesés. Aztán jött a szerzõdés részletezése.."A kötelezõ érvényû szerzõdés feltételei" (Dominant and the Submissive). "Az alávetett részt vesz minden olyan szexuális tevékenységben, amit a domináns élvezetenek talál" stb. stb. Azt is végigszenvedtem. Aztán dögunalom aztán jött a bünti, megint bünti (macskaköröm). "Miért muszáj? Azért,mert ilyen vagyok (elég alapos indok, nem?). Elbaszott mind az ötve árnyalatban" (végre , egy kis önkritika!). Csajszi: "Büntess meg!, mutasd meg a legrosszabbat, mert csak így érthetem meg". S jött az elfenekelés: "hatszor foglak megütni és te számolni fogod!" Nekem ez már jobban fájt, mint a csajnak. S végül a "könnyes" jelenet a liftnél: "-Ana!" "Christian!" (csak azért, hogy eltöprengjünk, mi lesz itt a folytatás). Végül is nem bántam meg, hogy megnéztem, mert megerõsítette azt, hogy közöttünk, körülöttünk sok lelkileg sérült, szellemileg torzszülött, pszichopata teremtmény létezik (embernek nem nevezném ezeket). Christianból lehetett volna akár egy pszichopata sorozatgyilkos is, ezekkel a kvalitásokkal. Ana esetében meg mondhatjuk, hogy megtalálta a zsák a foltját, hiszen õ meg alávetette magát. Sajnos , én is beleestem a csapdába, merthogy végignéztem ezt a mûalkotás (lehet, hogy tudat alatt macochista vagyok?). Pont nincs pont.
7/10
doktormacko1 2015 márc. 01. - 11:01:23 7/10
(362/747)
7 / 10 Meg kell nézni , hogy véleményt tudjál mondani róla . Túl nagy volt a várakozás a filmmel szemben , de szerintem nem is olyan rossz. Sok emberben felkeltette a titkolt vágyakat , amit nem mert kiprobálni. A könyv keltette hullámok , még mindig nem csitultak el teljesen , ez látszik , hogy még mindig a sikerlistákon található. Szerintem az elsõ kötet , mint általában a legjobb .
breeder 2015 márc. 01. - 00:54:14
(361/747)
Emlékszem, anno a Parfüm címû film is kapott hideget-meleget, de még az sem szerepelt ennyire rosszul, mint ez a rendezés.

A rotten szavazói szintúgy nem kímélték a Szürkét:
http://www.rottentomatoes.com/m/fifty_shades_of_grey/

Nem is tudom mióta nem láttam ennyire leszavazott filmet a paradicsomon!
A kritikusok: 25%-ra, a nézõk: 48%-ra értékelték, ami (finoman szólva is) totális bukásnak számít. :S
breeder 2015 márc. 01. - 00:38:59 Előzmény Susuke
(360/747)
Köszi, hogy írtál pár dolgot a filmrõl, mert ebben a topikban szinte alig van értelmes hozzászólás, ami alapján el tudom dönteni, hogy érdemes-e egyáltalán rászánnom annyi idõt, hogy megnézzem ezt a filmet.
Zsuzsanna Simon 2015 febr. 28. - 23:51:56
(359/747)
Lehet fikázni..hozzon össze akkor valaki jobb filmet , ha már ennyire okos itt mindenki! :D
Nekem tetszett!!
3/10
Filmes Babyke 2015 febr. 28. - 19:38:40 3/10
(358/747)
A film unalmas, vontatott és gyakorlatilag nem történik semmi. A párbeszédekért én kérek elnézést :D Számomra értelmezhetetlen önmagát generáló tömeghisztéria lengi körül ezt a filmet/könyvet. A zenék viszont nagyon jók, hangulatot teremtenek. (Danny Elfman-nal nem is nagyon lehet melléfogni) A könyv egyetlen pozitívuma, hogy olvasásra sarkallt rengeteg embert...még ha ilyet is olvasnak, de valahol el kell kezdeni. Remélem nem adják fel és egyszer értelmes betûket vesznek kezeik közé, szorítok értük, hajrá! :) Összességében 10/3
eIemes 2015 febr. 27. - 09:10:05
(357/747)
inkább csak tapasztalatlan, szerencsére.

nincs most idõm elismételni, az elmúlt pár napban írtam pár hozzászólást, a legelsõ asszem a 385-ös volt, aztán 392, 393, 400, 402.
már ha érdekel :) de nem fog tetszeni, amiket írtam, szóval jobban jársz, ha nem olvasod el.
wheeler146 2015 febr. 27. - 07:37:56
(356/747)
Ne hargudj, de Te elképesztõen tájékozatlan vagy ebben a témában! Itt arról van szó, hogy az emberek egy része jól érzi magát olyan szexualitásban, ahol alárendelt, vagy felsõbbrendû szerepben érzi magát. Ebben valósul meg a BDSM szex. Igen ez néha "veréssel" is jár, de hangsúlyozva, hogy csak olyan szinten, amit mindketten éveznek! A kutatások szerint ez jóval több embert érint, mint ahogy azt bárki is gondolná. Csakhogy egyelõre ennek a társadalmi elfogadottsága meglehetõsen csekély. Néhány felvilágosult nyugati országot leszámítva, szinte mindenhol tabu téma. A "szürke" könyvek, nagy sok nõt rádöbbentettek, hogy bennük is meg vannak ezek a vágyak. Ezért van ez a hatalmas népszerûség. Sajnos a filmbe nem igazán sikerült átültetni reálisan az igazi mondanivalót.
Tehát itt még véletlenül sem arról van szó, ami neked lejött "a pasi jól elveri, aztán megdugja"... Talán picit utána kéne olvasnod ennek a témának (BDSM), így legalább képbe kerülnél, és nem írnál ennyire elrugaszkodott ökörséget.
eIemes 2015 febr. 26. - 05:23:03
(355/747)
"meg nem történt cselekményeken"

a film cselekménye a kapcsolatok néhány százalékában fordul elõ, de nem mindig ennyire kifinomult eszközökkel. a pasi egyszerûen megveri a nõt aztán megdugja. a nõ pedig kiprovokálja azt a helyzetet, amikor a pasi megveri. és egyikük sem ezt akarja, de nem tud kilépni belõle.

ennél azonban sokkal többen fantáziálnak ilyesmirõl, az emberek negyede (az iuxex pár hónappal ezelõtti public poll-ja szerint), szerencsére a többség nem jut el a megvalósításig.
eIemes 2015 febr. 25. - 21:38:36
(354/747)
offtopic
spekimen 2015 febr. 25. - 17:34:36
(353/747)
Már jó régen írtam neked privibe, hogyhogy nem nézted még meg?
1/10
szabogöttin 2015 febr. 24. - 22:18:34 1/10
(352/747)
Húúú, mekkora csalódás volt...atyaég.
apollinare 2015 febr. 24. - 21:16:42
(351/747)
Nem biztatok senkit, hogy nézze meg "A szürke ötven árnyalatát", mert a mozijeggyel akaratlanul is a párkapcsolati erõszakot támogatjuk. De a tanulságot érdemes levonni:
http://www.talita.hu/index.php?option=com_content&view=article&id=2180:ovakodj-a-vonzo-pszichopataktol-a-szuerke-oetven-arnyalata&catid=49:kultura&Itemid=72
offtopic
Roah 2015 febr. 23. - 10:05:30
(350/747)
"Egy hét szobafogság!" - De nem jött be. :)))

Komolyan, ez a film teljesen manipulatív, az ostoba karakternõ itatják, pénzzel, ajándékokkal kábítják el, kábé annyira szeretheti miszter Szürke, mint amennyire a játszószobája berendezéseit, csak egy kellék, akit az alkotás elsõ percétõl kezdve manipulálnak, bebeszélik neki, hogy ez milyen jó lesz, és akinek nincs reális értékrendje, nevelésbõl, mintából, irodalomból, az el is fogja hinni. Sõt, ami a legrosszabb: mintának tekintheti.

Arról van szó, hogy megpróbáltam megérteni a tinik hozzáállását ehhez a nemtudommihez, és azt hiszem, meg is találtam az egyik fajsúlyos részét.
offtopic
Roah 2015 febr. 23. - 09:55:50
(349/747)
Mekkora ötlet! :DD
Minden bizonnyal! :D
offtopic
Roah 2015 febr. 23. - 09:54:51
(348/747)
Ezt mondom: nem látok bele minden család fészkébe, csak a saját, múlt idejû generációmat ismerem. Engem kérdezni tanítottak, olyannyira, hogy fel is készítettek az örök változásokra, arra, hogy az élet nem fekete és fehér, ne falazzam be a magam régészeti eredményekbe, elkerülendõen a csõ látást, mindig lesznek új és új felfedezések, új eredmények, új tények. És ez csak a tanulásra vonatkozott.
A szüleimmel együtt jártam, ettem, nyaraltam, sétáltam, velük, az, amirõl beszélsz, az a viselkedési mód, a nevelés maga, a tiltások eszközök voltak csupán, amivel elérték, mit "ne csináljunk". Mi az a forró, meg ne égesse a kezét, mi az esés, mi az, amitõl óvakodj, a féltés összes megnyilvánulása magában foglalja a nevelést is, ezek továbbra sem büntetések. Ennek ellenére a gyerekek megégetik a kezüket, beverik a fejüket az asztal sarkába, elesnek és vérzik a térdük, vagyis sokkal inkább tapasztalat ez, nem önmagától való tanulás; ha a tanulást és fejlõdést szétszedjük, akkor igen, akkor helytálló lenne az "önmagának" tanít meg mindent az egyén.
Egyébiránt, a szülõk nem lélekbúvárok, nem Istenek, hogy mindennel képben legyenek, elsõ sorban otthonról hozott mintából dolgoznak, aztán ehhez hozzáadódik az adott kor, majd saját elképzeléseik, végül, de nem utolsó sorban az ösztön, anyai, apai, - szeretetben, ugye -, a következetesség és a legutolsó tényezõ: az evolúció.
Nemrég hallottam egy tanulmányt, amelyet ovisok viselkedésénél vettek észre, lényegében arról szólt, hogy a fiúk fejlõdését rettentõen összezavarja az óvónéni lénye, léte. Amíg nem kerültek közösségbe, egy nõ - az anya -, volt az életükben, akihez kötõdtek, aki a kapcsolatot jelentette számukra a világgal, aztán ez radikálisan felfordul, mihelyst az óvodában egy másik nõhöz kell tartozni, neki kell engedelmeskedni, tõle kell inni kérni, vagy segítséget, õ is tanít, mint anya.
Összetett dolog ez, szerintem, és nem a szülõket tartom ezért felelõsnek, van benne részük, de csak kis mértékû; senki, a világon senki nem készítette fel a családapákat, családanyákat olyan élethelyzetre, amiben vihetik az otthont, ami veszélyezteti az alapvetõ létformájukat is, egyszerûen nem tudják kezelni - honnan is tudhatnák -, a családfenntartás az elsõdleges cél - evolúció? ösztön? vagy sima norma? -, bármi áron megõrizni a házat, munkahelyet. Estére hulla fáradtak, ingerültek, stressz van a munkahelyen - a családosoknál jobban senki nem retteg(!!) az elbocsátásoktól -, stressz otthon, és félelem, félelem mindentõl.
Nem nehéz így elveszíteni a srácokat, pedig valójában értük csinálják ezt, nem nehéz így elhitetni ezeknek a családoknak a gyerekeivel, hogy miszter Szürke Krisztián mekkora ász.
Sajnos.