8/10
bendxp 2015 febr. 13. - 20:00:55 8/10
(207/747)
Szép estét, most jöttem meg a moziból, olvastam a könyvet is. Nekem tetszett, jól lett megcsinálva, zene is illett hozzá. Nem kell álomvilágban élni, a könyvek és filmek azért vannak, hogy kikapcsolódjunk. Aki ennél többet képzel bele, az pedig egy kicsit álmodozzon :)
Idõnként olyan érzésem volt a film alatt, mintha egy kicsit parodizálták volna a szex jeleneteket és maguk a szinészek jól szórakoztak saját szerepükön, de mint mondtam jól meg lett csinálva, várom a folytatást.
1/10
Kumpirka 2015 febr. 13. - 18:56:15 1/10
(206/747)
Ahogy blackbácsi is írta, a jelenséggel van baj, a jelenséggel. Ötvenezren becsõdülnek erre a förtelemre, és elhiszik, hogy ilyen az élet, és rájuk is ez vár. Aztán csodálkozik, hogy az élet elment mellette, persze, ha várta a sült galambot tátott szájjal. Tele van ilyen emberekkel a világ. Gyûlölnek mindenkit, mert nem jött össze nekik az élet, ami nem csoda, ha egy másik bolygón éltek. Bemegyek a postára, ott ül a pult mögött a hófehérke, savanyú a feje, pokolba kívánja az ügyfelet, mert lelke mélyén tudja, hogy õ egy megasztár, celeb, Anastasia, csak még nem fedezték fel, illetve még nem jelent meg Gray úr, de majd hamarosan. Az ilyen förtelmek eltorzítják az énképet, s azért veszélyes, mert pont a legnaivabb, legfogékonyabb réteg a legnagyobb fogyasztója ennek az izének.

Ugyanezt egyébként megírtuk mások és én is a Wall street farkasa topikban. Bár az egy zseniális film, egy napon nem lehet ezt említeni azzal, ugyanolyan veszélyes, mert annál meg mit fog látni a bunkó? Hogy úgy is meg lehet gazdagodni, ahogy a film fõszereplõje tette. De ez kis kelete-európai sajátosság, a mi népünk mindig hajlamos volt az álmodozásra, a valós tettek helyett.
Roah 2015 febr. 13. - 17:31:38
(205/747)
:)))
Ugye, mennyivel jobb így dumázni? ;)

Igenám, ezt tudom én, tudom te, de a tapasztalatlan lánykák nem.
Ami személy szerint engem aggaszt, az konkrétan a bdsm, annak bemutatása, és az csillogás, ami kábító, csak épp nem valós. A könyv a szado-mazot nemhogy nem írta meg, de meg sem közelíti. A fiatal csajok meg mennek majd egy valódi beteg emberhez, mert azt hiszik, az "csak" olyan, mint miszter Grey.

Hiába van fent +18-on korhatár, a mozi tele van kiscsaj hordákkal. És eszik, hogy ez ilyen. Egy-két tasli, megy a gyémánt, egy pofon, kapsz egy helikoptert, egy fogkiverés, jön a szobácska - és ez veszélyes buli.

Ha lenne egy lányom, saját kezûleg mutatnám meg neki azokat az oldalakat, ami ezt valóságában mutatja. Csak hogy még véletlenül se keverje össze a szezont a bdsm-el.

:)))
offtopic
blacknet 2015 febr. 13. - 17:29:21
(204/747)
Amikor elõremutató, jól megfogalmazott véleményt emlegettem, akkor egyébként pont a tieidre gondoltam. Tényleg új színt hoztál ebbe a kicsit megfeküdt vitába, csak remélni tudom, hogy a fan-tábor fejébe is kellõ mélységben implantálódnak.
KLOPCSIK69 2015 febr. 13. - 17:22:52
(203/747)
Igen, teljesenigazad van abban, hogy a könyv a pénzt és a vele együtt járó hatalmat tette elõtérbe, de attól, hogy van aki ebbe a mesébe többet lát mint ami az az õ szegénységi bizonyítványa, meg a környezetéé amiben felnõtt nem pedíg az írónõé vagy a filmeseké akik kitaláltak egy sztorit és ebbõl filmet forgattak. Mindenkinek tudnia kell helyén kezelni ezt annak, ami egy "mese", aki azt gondolja hogy majd szembe jön vele egy ilyen, mint Grey az szerintem ne a készítõket hibáztassa.
offtopic
Roah 2015 febr. 13. - 17:21:15
(202/747)
Pontosan - az összes személyeskedõ hiszti onnan származott - és igen, nagyon örültem én is, hogy végre közös nevezõre lehet jutni, de nem, mert ki kéri magának valaki, hogy-hogy mertem elolvasni és jelezni, hogy nem tetszett, amit olvastam. :D

Honnan tudja?! Bármelyikük is, hogy ki olvasta és ki nem?! A paplana alatt ült? Vagy a moziban mellette?

Honnan jön az, hogy direkte azért nézek meg egy alkotást, hogy negatívan beszélhessek róla? :D Honnan a csudából? Kíváncsi voltam rá, jó marketingje volt, gerillás, ennyi. Kíváncsiság.
Ne má'. A hozzászólásokat kritizálja, nem a sztorit, vastag off az offban. És azt is hibásan, eltévedve.
A filmet rossznak a tartom, a könyv erõsen értékelhetetlen kategóriába került nálam, bár valami erkölcstelen, ledér tartalommal bírna, de még ezt sem haladta meg.


Hogy lehet ezt számon kérni bárkitõl? A szándékát? A kritizálási szándékát?

:DDD

Mondom, vicc.

Miért nem lehet normálisan megbeszélni? Ahogyan azt tették mások is?
Roah 2015 febr. 13. - 17:12:54
(201/747)
Egy periféria irodalmár is boldoggá tehet, az élet-minõség más tészta - hidd el, szerényen, helikopterek nélkül is meg lehet találni a kék madarat.
Mások a mércéink; és ez így van jól.
Az én értékrendem ennél realisztikusabb - kezdem úgy érezni, hogy szerencsés csaj vagyok, és mákra látom más portálokon, hogy egy csomó nõ úgy van vele, mint én -, én az "együtt" híve vagyok. Meg a "ketten"-é. A "mi" az, amitõl valószínûleg hideg futkos a hátamon egy olyan bamba, magát okosnak valló, ám rémesen ostoba nõtõl, aki sajnálva magát, tátott szájjal - szó szerint! -, vár nagy álombojra, aki nem létezik, csak ahogyan te írod, egy fikcióban.
Nincs álomnõ, és álompasi sem, nem a pénz és a hatalom teszi az embert - amiért külön haragszom a történet eszméjére, mert ezt helyezte az origóba, nem az érzelmeket! -, hanem egy kapcsolat, amiben egymás számára vagyunk tökéletesek. És tökéletlenek. Ez az az árnyalás, ami a sztoriból teljességgel kimaradt, helyette van aberráció, és gazdagság, hejehuja medence, és elvarázsolt kastély. Meg tusfürdõ. Ugye.
Ha nem az anyagiakra hegyezték volna ki ezt a produkciót, akkor még mûködne is, de így, ebben a formában, gyakorlatilag zéró értékkel bír számomra, sõt, inkább taszít, mint vonz.
A csajokra, azokra, akiknek gõze nincs a valóságról, teljesen hibás eszmét építhet fel ez a történet. Reméljük, kinövik.
Az irányító férfi megformálója inkább James Onedin volt, vagy Moby Dick, esetleg Nemcsák Károly a szomszédok egyszerû embere.
Mindenképpen kettõn áll a vásár, kettõn! És nem azon, hogy ülünk, és elhisszük, szürkék vagyunk, meg nem kellünk senkinek, júj, tessék színezõdni! Ma már ez nem pénz kérdése, az egyszeri csajok egyszeri panelban is válhatnak érzelem milliomossá, ami magasabban szárnyal bármelyik helikopternál. Se perc alatt Bora Borát lehet varázsolni egy mezei panel hálóban is.
És hát a borosta. :D Szõr. :D Nagy kajálások. Intelligencia. Humorérzék! :D Ez kötelezõ! ;) És a legnagyobb kincsük, amit a mellkasban hordanak, és nincs az gyémánt, ami pótolja: a szív.

És mint nézõ és olvasó, jogom van kifejteni azt, nõként, miért nem tetszik ez az álságos világnézet, amit ez a könyv/film közvetít.
offtopic
blacknet 2015 febr. 13. - 17:05:49
(200/747)
Nem, te rólunk nyilvánítottál véleményt abban a hozzászólásodban, amire reagáltam. Egy betût nem szántál a filmre, csak a megrágott csontot csócsáltad tovább.
offtopic
KLOPCSIK69 2015 febr. 13. - 16:59:17
(199/747)
Bocs, hogy ki merte más is kb. hármótokon kívül nyilvánítani a véleményét! Nem azzal van bajom, hogy negatív a kritika, nem tetszhet mindenkinek, vannak filmek amik nekem sem tetszenek, de nem taglalom 5 oldalon keresztül azt, hogy mekkora idióta akinek az tetszik.
KLOPCSIK69 2015 febr. 13. - 16:55:46
(198/747)
Nekem nincs bajom azzal ha lepontozzák, hiszen nem tetszhet mindenkinek. Nekem azzal van a bajom, hogy látszik a hozzászólásokon, hogy a legtöbb ember igen is azért ült be a moziba hogy utána megírhassa azt, hogy mennyire szar.
KLOPCSIK69 2015 febr. 13. - 16:53:34
(197/747)
Ezért hívják õket könyvnek, meg filmnek, mert nem kell egy tökéletesen hihetõ világot ábrázolnia, ha az lenne a kutya nem olvasná el! Nem értem miért veszi ennyi ember itt a fórumon személyes sértésnek a filmet. És igen, a mai világban igen is minden nõ egy olyan férfit keres -aki ha tetszik ha nem- sikeres a munkájában (nem azt mondom, hogy legyen krõzus) és igen is meg tudja teremteni a családjának a megfelelõ körülményeket! Nem azt mondom, hogy legyen mindenki Christian Grey, hiszen ugye õ egy KITALÁLT karakter egy uygan csak kitalált történetben, de igen is biztosítson egy megfelelõ életszínvonalat a családjának, ha meg erre nem képes az az én szememben nem férfi.
offtopic
blacknet 2015 febr. 13. - 16:50:52
(196/747)
Kiélezed itt megint a frontvonalakat, pedig már majdnem minszki fegyverszünet köttetett, meg születtek nagyon rendben lévõ, elõremutató hozzászólások...

Nem csak egy filmrõl, vagy egy könyvrõl, hanem egy jelenségrõl megy itt a téma. Tényleg emészd meg a véleményeket, aztán egy kicsit szofisztikáltabban térj ide vissza. Amin felháborodtál, azon elvileg tegnap este 8 körül már továbblendültünk. Tedd meg te is!
offtopic
Roah 2015 febr. 13. - 16:45:41
(195/747)
:DDD

Remek!

Hogy mertem megnézni, elolvasni?! És még negatívan kritizálni is egy olyan fórumon, ami ezt a célt - kritikai! -, szolgálja pillanatnyilag is.

Savanyú...? :D

Tudom! :D

Moderátort.

Kész vicc - miért nem lehet azt (!) elfogadni, hogy valakinek nem tetszik, és azt, hogy miért nem tetszik?! :)))))
offtopic
dexpunk 2015 febr. 13. - 16:40:48
(194/747)
Figyelj, ha nem nézi meg szerencsétlen nézõ, honnan tudja, hogy rossz-e? Azért olvassák/nézik meg, hogy legyen róla véleményük...
Ha meg megnézi és lepontozza az ember, akkor az a bajod...
offtopic
KLOPCSIK69 2015 febr. 13. - 16:36:24
(193/747)
Annyira jó olvasni ezt a sok hozzászólást!

Szeretem az ilyen embereket, akik vagy olvasták a könyveket, vagy nem, viszont ha nem akkor nem tudom mi alapján hoznak kritikát róla és ha nem is tetszett nekik de azért elmennek a moziba megnézni, mert nem maradhatnak ki belõle vagy el se mennek, csak ócsárolják a hallottak lapján a filmet. Tényleg!!??? Itt senkinek nincs jobb dolga, mint egymásra licitálni, hogy mennyire rossz mind a könyv mind a film. Ha nekem valami nem tetszik azt nem olvasom el, nem nézem meg de az hogy esetleg egyiket se tettem és mégis felmegyek egy fórumra csak azért hogy én is írjak róla egy negatív kritikát, na nekem ez a beteges, nem pedig az, aki elolvassa a könyvet vagy pedig megnézi a filmet. Persze hogy nem tetszhet mindenkinek nem is ez volt a célja a filmnek. Én is utáltam a gimiben a kötelezõ unalmas olvasmányokat még se járkáltam fel fórumokra, hogy azt ecseteljem, hogy mennyire rossz és hogy mennyire beteg ember az akinek ne adj isten még tetszik is!
Adja itt mindenki a bölcsebbnél bölcsebb tanácsokat hogy kinek mit kéne csinálni, hogy mennyire rosszul van megírva a könyv, a film milyen pocsék! Csak azt nem értem, hogy ha valaki ennyi ellenszenvvel van iránta akkor minek nézte meg vagy olvasta el a könyvet, nem hiszem hogy pisztolyt tartottak a fejetekhez, hogy márpedig olvassátok... Röhejes hogy egyesek hogy fel tudnak háborodni egy egyszerû filmen, úgy csináltok mint ha direkt azért forgatták volna, hogy titeket idegesítsenek, de azért mégis lementek rá a moziba megnézni, hogy itt le tudjátok utána írni, hogy miért egy rakás .... a film! Nem kötelezõ sem megnézni sem elolvasni, de attól hogy van egy réteg akinek nem tetszik attól még lehetnek olyanok akiknek tetszik, mert nem élik bele magukat úgy , mint itt néhányan az utálkozók közül.
1/10
xzsoltzsoltx 2015 febr. 13. - 15:49:20 1/10
(192/747)
Tegyük fel, a történet ugyanez maradna, de a férfi a sarki hot-dog árus lenne, pocakos, agresszív, kevésbé jóképû, és ugyanezt akarná a z új "csitri" tapasztalatlan barátnõjétõl. A kutyát nem érdekelné a sztori, ja de igen, a feministák erõteljesen tiltakoznának a nõk szexuális kihasználása ellen.
Roah 2015 febr. 13. - 14:50:04
(191/747)
Igen, én is ebben bízom, hogy kinõhetõ - egy hatalmát fitogtató egyén nagyon sok nõ (!) körében anti jelenség, sõt, továbbmegyek, az egész alkotás az anyagiasságra épül, és ez nem jó példa. "Ha pénzed van, bármit megtehetsz" Hát nem.
Volt is egy jó mozi, ami ennek a témának a mélyére ment, Nicolas Cage-el: a Nyolc mm. A film lemegy ennek a hatalommániának és fõként Isten komplexuszos világnak úgy a bugyraiba, ahogyan azt Dante tette a pokolban.
1/10
Kumpirka 2015 febr. 13. - 14:32:32 1/10
(190/747)
Meg lehet nézni ezt a korosztályt, aki annyira oda van ezért a szarért, azt gondolom, hogy nekik még nem nõtt be a fejük lágya. Naivak és idealisták, lehet, hogy ez változni fog idõvel. Most vannak a "kihaénnem" korban, amikor mindent mindenkinél jobban tudnak, az sem számít, ha az illetõ 30 évvel idõsebb, vagy akadémikus, vagy 30 évvel idõsebb akadémikus. IMDB statisztika a legjobb példa erre, hogyan szavaztak ott a nõk erre a fosra eddig.

15000 szavazat van, amibõl 4861 jelenleg a nõ. Tízes skálán lehet egytõl tízig értékelni a filmeket, egész számokkal.

18 alatti nõknél az átlag 7,6

18-29 közöttieknél 6,1

30-44 között 5,6

45 felett 4,3

Tehát lehet, hogy ez csak "fruska-szindróma", és idõvel elmúlik. Reméljük.
Roah 2015 febr. 13. - 14:22:27
(189/747)
Most mondd meg, mi abban a rossz, ha valaki kifejti a véleményét negatív irányban...? Egy barátom szokta mondani, "mindig az ordibál, akinek ég a háza". Nos, ebben az esetben moderátorért.

Nem tudom, hogy melyik férfi viselkedése lenne az ideális 2015-ben, de azt tudom, hogy melyiké nem. Nos, a magam részérõl hullára unnám maga egy Edi Cullen mellett, és szakembert javasolnék egy Szürkének, aki attól élvez el, nõket bántalmaz. Pénzért, mert ugye szerzõdésrõl is szó esik. Pontokba szedve.


Egészséges vadság, egyensúly, bizalomban, együttélésben, sexben, és utánunk a víz-özön. :D Nem lehet mindig így élni, de lehet erre törekedni.

Még valami!

A bdsm nem játék, és nõként kutya kötelességemnek éreztem, hogy ezt tapasztalatlan csajok tudtára adjam; ahogy teszik ezt egyre több portálon, szerte az interneten.
(És ennek a világon semmi köze az ízléshez.)
offtopic
Roah 2015 febr. 13. - 14:11:53
(188/747)
Megtörtént - lentebb kiváló filmcímmel is szolgáltak.