1/10
benvenuto1 2015 ápr. 03. - 01:54:26 1/10
(607/747)
Mennyi komment. Vártam, hogy valaki felhoz majd valamit a film mentségére. Ha már ekkora érdeklõdést vált ki.
Csapnivaló színészeket láttam, nehogy már le kelljen írnom az "alakítás" szót.
Mert nem tudtak meggyõzni semmirõl. Ez a sok könnyes sepegés, no meg a pasas hiteltelensége. Engem bosszantott.
Mondja itt valaki, hogy no de a könyv, az micsoda mû. Hát nem az! Rövid bekezdések, fülledt erotika, szétesõ mozaik.
eIemes 2015 márc. 29. - 23:58:58
(606/747)
egy érdekes és komoly írás a BDSM-rõl, fõleg persze azoknak, akik így élnek:

http://divany.hu/eletmod/2015/03/29/orgazmus_bizalom_es_fajdalom/
1/10
kakukkfióka 2015 márc. 29. - 18:53:11 1/10
(605/747)
Üdv az agyhalottak között!

Én is ellene vagyok mások sz@rozásától, ha filmrõl van szó,..... de ez MOCSOK!!

Ha ez könyvben tetszett akkor valódi könyvet még nem olvastál, max. Coelho-t, ami viszont méltó ehhez a f@shoz!
4/10
Larvitar 2015 márc. 29. - 11:35:56 4/10
(604/747)
Pont ez a lényeg: "Aki nem olvasta el a könyvet,annak "fingja" sincs mi miért történik,az események közötti mozzanatokkal nincs tisztába,sajnos csomó mindent nem raktak bele a filmbe"

Ez egy film, nem könyv. Egyik sem elõfeltétele a másiknak. A filmrõl beszélünk, a filmrõl szól a fórum. Kár párhuzamot vonni a kettõ között, és a könyvet felhozni ellenérvnek. A könyv lehet, hogy jó, de a film nem jól sikerült. Csomó embert ismerek, aki könyvben imádja ezt; és amikor megnézte a filmet, elcsodálkozott, hogy ez mekkora gagyi lett... A filmet rosszul csinálták meg, mert sok dolgot kihagytak. Egy ártatlan halandó, aki csak a filmet nézi meg, még jó, hogy emiatt lepontozza.
Judy Kuti Judit 2015 márc. 28. - 22:29:37
(603/747)
Szeretem olvasni a kritizálásokat..... hogy ilyen szar olyan fos stb.... aki nem olvasta el a könyvet,annak "fingja" sincs mi miért történik,az események közötti mozzanatokkal nincs tisztába,sajnos csomó mindent nem raktak bele a filmbe,de ha azokat bele teszik ami a könyvbe is szerepel akkor nem másfél órás film lett volna vagy mennyi is lett.... az a másik mert valakinek nem tetszik egy adott film vagy valami attól még nem kell "lefikázni" attól még másnak tetszhet,finoman is kilehet fejezni a nem tetszés...,személyem szerint én olvastam a: Szürke ötven árnyalatát,így megnéztem a várva várt filmet is hozzá,a trilógia "szerelmes lettem "mind könyvbe,remélhetõleg a másik 2 készülõ filmbe is az leszek. :)
Aron Tordai 2015 márc. 22. - 19:13:37
(602/747)
Én csak két részletben tudtam megnézni a filmet, annyira lapos szerintem a történet.
Ez a legrosszabb film, amit eddig láttam.
offtopic
proklima 2015 márc. 21. - 22:10:17
(601/747)
Jajj! Ez olyan közhelyes. Nem idézel, hanem a "saját" gondolataidat írod le. Hm..jobb lenne,ha idéznél. Miért közhely? MINDEN EMBER KÜLÖNLEGES, EGYSZERI ÉS MEGISMÉTELHETETLEN! Pont.
1/10
illeskese 2015 márc. 21. - 21:39:21 1/10
(600/747)
Két elmebeteg története, ami nem szól semmirõl. Tényleg nem tudok mit írni. :D
proklima 2015 márc. 21. - 21:09:55
(599/747)
Csak az ügyvédem jelenlétében nyilatkozom..
proklima 2015 márc. 21. - 21:08:46
(598/747)
Terepauta, vagy csak "mezei" lógus,
proklima 2015 márc. 21. - 20:54:22
(597/747)
Én is egy különleges fajta vagyok...:)
proklima 2015 márc. 21. - 20:52:56
(596/747)
Valóban.
A pszichológus az egy különleges fajta.
offtopic
eIemes 2015 márc. 21. - 19:04:56
(595/747)
küldtem privát üzenet
2/10
-NOMAD- 2015 márc. 21. - 15:57:04 2/10
(594/747)
Ezt értem, de annyira leegyszerûsített karakter, hogy már-már beteges. Irracionális a viselkedése, a hozzáállása. A végén, mikor a sarkára állt "Vörös!", na az volt a pluszos jelenet a számomra, erre jön a hatásvadász köszöngetés, hogy megelõlegezzék az újbóli bõrlehúzást a témáról és a nézõkrõl. Szóval igen ... hülyének nézi a közönséget a film. Sajnos ... pedig meg lehetett volna igényesen és VALÓBAN érzékien is csinálni. Na mindegy, ez egy ilyen kör volt. Nekem nem tetszett, sokaknak igen. Van ez így. :)
proklima 2015 márc. 21. - 12:15:21
(593/747)
Nézegettem a hozzászólásokat.
Azért pontosítanék néhány dolgot:
Kötözés-fegyelmezés, dominancia-alávetettség és szadizmus-mazochizmus (BDSM) az egy együttlét (szerepjáték), amit a résztvevõk gyakran "szeánsz"-nak is hívnak.
Tehát mindkét elnevezés helytálló.
Alapvetõen két szereplõje van (függetlenül a "party" kifejezéstõl: ebben az esetben lehet többször két személy).
Kommunkációja alapvetõen a sub becsmérlése.
Egy szeánsz lehet teljesen BDSM jellegû, kizárva minden testi kapcsolatot, de lehet olyan is, ahol a közösülésre is sor kerül.
Magyarországon jelenleg deviáns parafíliának (rendellenes szexuális viselkedés) tekintik.
eIemes 2015 márc. 21. - 10:49:58
(592/747)
off
ezeket a filmeket a $ci készíti. de róluk nem tudok elfogulatlanul beszélni, ezért inkább nem mennék bele.
offtopic
Roah 2015 márc. 21. - 08:54:30
(591/747)
Feministákat kicsinek tartom ahhoz, hogy ekkora hatást gyakoroljanak a társadalomra, csak hozzájárultak ehhez, hogy úgy mondjam, betették a kalapba magukét, közvetetten. Azért a nõk nem szavazhattak, sokáig alig akadt tudós, vagy kutató, lényegesen lealacsonyítóbb volt a szerepük foglalkoztatásban, családban, egyaránt. (Feminizmus ide vagy oda, az egyik legjobb alkotás a témában, talán jó példa, a Bizonyítás. Ahol (SPOILER!) a egy tudós apa lánya nem meri elmondani senkinek, hogy egy bizonyítást õ készített el, dugdossa, szégyenli, többet nem árulok el az alkotásról, hátha valaki nem látta, de kíváncsi rá. :)))
A mértékletesség, az maradt el részükrõl, feministáktól, vagy ha nem is részükrõl, a világ, konkrétan a marketing csapott le rá, mint valami újdonságra, és se-perc-alatt trendet, divatot teremthetett, olyan sorozatok tömeges gyártásával, mint a Sex és New York - ízlések és pofonok, egy képkockát láttam belõle, és nyekk, nálam Segal szintû az egész, brrr -, és ennek népes családja.
Ez a Szürke a másik véglet, szerintem. A férfiakat nem kell félteni ettõl az alkotástól, láthatóan nem veszik komolyan Krisztiánkát, a netes lélekbúvár orvosoknak, szakembereknek, újságcikkeknek, fórumoknak pedig érik a gyümölcse, és a történetet komolytalannak kezdik vélni a tinik is. :)))
Száz szónak is egy a vége: a férfi nem férfi nõ nélkül, a nõt pedig csak egy férfi hozhat ki egy nõbõl, szerintem pont ez a legszebb része kapcsolatoknak.
És egy örök mondás a végére - egyszer utána illene már néznem, kitõl származik -, ami miként is szól szó szerint?
"Minden erõs, sikeres férfi mögött ott áll egy határozott nõ." (?) :))) Valahogy így hangzik. Ugye? ;)
offtopic
Roah 2015 márc. 21. - 08:25:16
(590/747)
Ez KSH? Én csak a Pázmányét hallottam. Annyival egészíteném ki, hogy ez a helyzet az összes intézményre, csak a szakmát nevezném át. Minimális szakember az eredmény, sajnos. :( De hogy a lélektannál maradjak...Az egyik haveromnak meggyûlt a baja saját magával. Azt vette észre magán, hogy nem tudja levezetni az agresszióját, feszült, ideges. Haverjaként, viccesen, a meccsre járást javasoltam, és ha ez nem válik be, akkor sport, valami küzdõsport, és ha így sem tapasztal változást, akkor szakember segítségét kell kérni. A férfi végigjárta a javasolt létrát, végül a körzetinél kötött ki. Tudod, mit mondott neki az orvos, amikor tanácsot, beutalót, ilyesmire vonatkozó tanácsot kért? Hogy (idézem!) "Terápia jelleggel nézzen minden kedden Szulejmánt."
Ha valaki gyógyulni akar - amit óriási lépésnek tartok! ha felismeri magán, hogy baj van, az egy fél gyógyulás, szerintem -, annak kérdezõsködnie kell, neten információkat gyûjteni, és még így sem garantált, hogy szakember kezei közé kerül.
Az általad említett adatok ismertetése okán ezen már nem is csodálkozom, sõt, sok mindent megmagyaráz.
offtopic
eIemes 2015 márc. 21. - 07:08:53
(589/747)
Kedves, alkalomadtán olvass utána a szcientológia rt vagyonának. De nem szeretnék vitázni erröl mert személyesen érintett, ezért elfogult vagyok.
2/10
-NOMAD- 2015 márc. 21. - 02:44:49 2/10
(588/747)
Így a végsõ konklúzió számomra, hogy Roah kolleginával értek egyet. A zenék tényleg értékelhetõek. :) Pl. a stáblista alatt futó zene kellõen eltereli a figyelmem a felháborodásról, amit a film okozott. 2/10 Inkább a könyv, ha már muszáj. De nem muszáj. :P