Téma: A Tanár

vino-et-veritas 2021 aug. 06. - 19:13:00 Előzmény DUNAWÖLD
(146/206)
A sorozat itt-ott nézhető, de eléggé hiteltelennek tűnik.
OFF
Érdekes, mert pont az "átkosban" - kevés kivétellel - általában kiváló tanáraink voltak (az általánostól az egyetemig). A gyerekeimnél viszont éppen a végtelen lejtőt látom lefelé az elmúlt 20-25 évben...
Ezért pedig már az aktuális társadalom/politika a felelelős, mint a "múlt"....
6/10
nikato 2021 aug. 05. - 22:10:25 6/10
(145/206)
Nem olyan rossz, a tv előtt ragadtam a 3.é. 7. résznél, aztán elkezdtem most már nézni, szerintem nagyon jót tett neki, hogy Trokán Nórát és Liptai Claudiát bevették, az elején Ubrankovics Júlia nagyon unszimpatikus volt, láttam riportot, hogy kirúgták. A tini szereplők is jól játszanak, jobban mondják a szöveget, mint akármelyik Barátok köztös szereplő, meg úgy általában a felnőtteket is jól kiválasztották. Jó volt a casting! Ami nem tetszik, hogy miért kell erőltetni ennyire ezt a Lilla-Szilárd szálat? Ha együtt vannak milyen sztorit lehet még kihozni a sorozatból?
Claudián nagyon látszik, hogy paróka van, ezt 2021-ben jobban is meglehetne oldani.
Elek Ferenc karaktere vicces, sokat lehet rajta nevetni.
1/10
DUNAWÖLD 2021 júl. 30. - 22:04:21 1/10 Előzmény kbetti111
(144/206)
Jobb, ha tudos:
A kàdári kontraszelekció velünk van.
A tantestület ùgy tesz, mintha nevelne- tanítana, különböző okokból, de főleg politizálnak.
Tekintély nincs.
A csőcselék- maffia (szülő, diák, tanár) túszul ejtette a közoktatàst.
A tanerő vagy túlél, vagy munkakerülő.
3 dolog miatt vannak ott júniustól szeptemberig.
Tisztelet a kevés kivételnek.
10/10
Anna Dé 2021 júl. 30. - 11:03:19 10/10
(143/206)
Mert ez nem a Szomszedok alapjaira épült valószínűleg. Ez egy fikciós történet. Úgy kell nézni. Nem dokumentarista jellegű. ;) Elrugaszkodik a valóságtól, és akkor mi van? Ez egy nézhető, értelmes magyar sorozat. A jobbik fajtaból. Nekem legalabb is. De kinek mi?
8/10
offtopic
egon_von_compact 2021 júl. 29. - 20:43:38 8/10 Előzmény kbetti111
(142/206)
Nagyon el vagy maradva, ha így gondolod. Még vidéken is rosszabb a helyzet, mint ahogy bemutatják. 11-13 évesek tekerik a herbált (nézz utána, mi az a sz&r), és fogalmatlanul hömbölögnek a padon, fényes nappal. Arról meg, hogy a tanároknak van tekintélye? Már a mi korunkban sem volt, pedig az még a 90-es évek előtt volt. Szóval vagy nagyon öreg lehetsz, vagy egyszerűen vak. A demagóg dumátokat meg tartsátok magatokban, mennyire büszkék vagytok magyar mivoltotokra. A nyelvünkön kívül kurvára SEMMIRE sem lehetünk büszkék.
10/10
Anna Dé 2021 júl. 29. - 18:26:38 10/10 Előzmény ligetiz51
(141/206)
Ha nem néznéd, nem tudnál róla mit írni. :) Egyebkent ha belegondolok, gimibe jártam én is, hasonló problémákkal küzdöttek meg nálunk is fiúk-lányok. Terhesen egyedül, beszipkázva, csak itt nalunk nem foglalkoztak vele a tanarok. Magasról leszarták. Vagy ha kiderült max. eltanácsolták a diákot. De volt titkos tanár-diák kapcsolat is, amiből aztan gyerek is lett. Vannak ennek az országnak olyan szögletei, ahol ez nagyon is létező probléma, csak legtöbbször a felnőtt inkabb homokba dugja a fejét, mint hogy foglalkozzon vele. Jó lett volna egy ilyen Tanár az én időmben is, aki kiall a diakja mellett, aztan nem mond le róla. Nem hagyja úgymond elkallódni. Vagyis egy volt, a matektanarom az ilyen volt, kozvetlen mindenkihez, segítőkész, de azt is tudtuk ha volt vmi problemaja. Valamelyik társunkkal. Nem rejtette véka alá a véleményét soha, később igazgató is lett belőle. Szóval a lényeg a lényeg hogy ez nem létező probléma, a diákbűnőzés, a drogok meg a többi, en nem jelenteném ki ilyen kategórikusan. Vannak az orszagnak olyan szögletei ahol de!, nagyon is, csak a statisztikai adatok miatt inkabb nem foglalkoznak vele. De ez a 90-es évek közepe, amiről én beszélek, lehet azóta valtozott a helyzet. Bar en nem hiszem, mert vmi nem valtozik. Fiatalsag bolondsag. Egyutt jar a lázadással, a kitűnni akarással, az örökös harccal magaddal meg másokkal szemben.
Nekem bejött amúgy ez a sorozat, nagyon csípázom Nagy Ervint, de a többi szereplő is rendben volt. Szerethető sorozat jó karakterekkel.
1/10
ligetiz51 2021 júl. 29. - 07:14:10 1/10 Előzmény kbetti111
(140/206)
Tökéletes elemzés. De mit is várhatunk egy RTL Klub-os, freeszfe-es, belkörúti, ballibsi "alkotóktól"?! Belenézünk, hogy véleményünk megalapozott legyen és nem nézzük többé soha.
1/10
kbetti111 2021 jún. 20. - 01:04:07 1/10
(139/206)
Ez a sorozat kismillió filmes, színészi, forgatókönyvi hibáktól hemzseg plusz rettentő káros és sértő is a magyar diákok, fiatalok és tanárokra nézve. Büszkék lehetünk a magyar tanulóinkra, gimnáziumokra, a rengeteg diákolimpiai helyzésünkre, ebben a sorozatban a diák drogos, tanárokkal bármit megtehető, kőbunkó hülyéknek van beállítva, aki meg kicsit is normálisan próbálna tanulni, azt rögtön kiközösítik, számtalanszor belerúgnak, alázzák-a tanárok is. Baromi káros, mert a legprimitívebb, legbutább sztereotípiákra épül az ÖSSZES karakter, a valóságalapja nulla. Egy olyan oktatási rendszer képét próbálja letolni a néző torkán, amiben a tanár magasról sz*rik a munkájára, azt csinál vele a diák, amit akar, tekintélye nulla és a legnagyobb esemény vele kapcsolatban, ha smárol a macájával az osztály előtt. Végtelenül lebutított karakterek, monológok, a színészek mondatai alig érthetőek, úgy motyognak, a lelki problémák lebutítása...egy szóval nézhetetlen. A legmeglepőbb, hogy ez a szenny már a sokadik évadot éri meg, bár népbutításnak hívnám inkább. Réges-rég be kellet volna szüntetni, mert amit ezzel művelnek az kő kemény rombolás és sértő a magyar diákokra és tanárokra nézve.
2/10
janderka 2021 máj. 02. - 07:16:16 2/10 Előzmény DUNAWÖLD
(138/206)
Vannak kilengések és vannak züllőtt figurákkal megáldott intezmények (sőtt régiók) is, de nem ennyi és nem ilyen. Pláne nem a főváros 11. kerületében, ahol ez a mese játszódott.

igaz: ly=j


1/10
DUNAWÖLD 2021 máj. 02. - 03:08:02 1/10 Előzmény janderka
(137/206)
+1:
tolvaJkodó
És IGEN, vannak alternatív alapítvànyi gimik, ahol füvesen vigyorognak stb. és érettségit vesznek.
1/10
DUNAWÖLD 2021 máj. 02. - 03:04:19 1/10 Előzmény janderka
(136/206)
Tévedés...
13 éves prosti kislàny,
drogdealerek,
ofőt hf- nek titulàló egyes tanuló
stb. ...
Nem rúgnak ki senkit.
Nem bukik meg/ki senki...
A "szaggimiből".
Fejétől bűzlik.


1/10
Sindelar 2021 ápr. 16. - 11:05:57 1/10
(135/206)
Egy filmnek, filmsorozatnak nem feltétlenül kell a valóságot ábrázolnia. Ha az ember mesét, rajzfilmet néz, akkor sem (feltétlenül) egy valós világot lát. Ezzel mindaddig nincs gond, amíg a párhuzamos univerzumban játszódó eseményeket nem próbálják átültetni valós környezetbe. Onnantól kezdve a hétköznapi valósággal köszönőviszonyban sem lévő "alkotás" elkezdi bántani az ember valóságérzetét, igazságérzetét. Amellett, hogy az egész koncepció elképesztően hazug, és káros is ("a szülőnek semmi felelőssége és dolga nincsen, majd felneveli a gyereket az iskola, majd a tanár megoldja, oszt' menedzseljen ő minden az apró-cseprő problémát"), a megoldások is szirupos, csöpögős, életszerűtlen pátoszokba vannak csomagolva.

Megpróbáltak valós problémákra reagálni, de nagyon felszínesen, és olyan hatásvadász, hazug mázzal van az egész leöntve, hogy még ezt a szándékot is elrontották. Ha már annyira koppantani akartak, koppinthattak volna a latin-amerikai, délszláv filmkultúrából, de Az osztály című észt filmet is ajánlom mindenkinek, akik egy igazi, hús-vér iskolában játszódó filmet akarnak látni.

Azt persze elhiszem, hogy ebben a rohadt libsi-konzi-kapcsi rendszerben, amelyben már az iskolákat is privatizálják, efelé haladnak a dolgok, és egy nap lehet ez majd valóság. A tanár haverja, puszi pajtása a diákoknak, a diákok pedig úgy szólogatnak be a tanárnak, ahogy akarnak, és ez a tanároknak is teljesen természetes. Úgyhogy az a furcsa helyzet áll fenn, hogy a valóság tehet egy anti-realista alkotást látnoki alkotássá.
2/10
janderka 2021 márc. 21. - 06:21:50 2/10 Előzmény Bordács Andrea
(134/206)
Miben követel meg bármit? Odavágja rendre az osztálynaplót/kémiakönyvet a katedrára, leüvölt pár suttyót a terembe', kioszt egy-egy röpdolit a brigádnak - oszt annyi. Persze a kollégák is kb ezen a skicc szinten mozognak. De a macáját legalább láttuk néha tanítani is a könyvtári tankörben.
Bordács Andrea 2021 márc. 20. - 20:55:53 Előzmény janderka
(133/206)
Mondjuk a fizikatanár kicsit sem laza. legfeljebb néhány adminisztratív dologban, de valójában sokkal többet követel tőlük mind szakmailag, mind morálisan, mint a többiek
offtopic
Edmond Dantes 2021 márc. 14. - 10:25:13
(132/206)
Mindenhol "majmolnak". T.k. ezt hívják globalizmusnak. Csak az nem mindegy, ki mit majmol. Nem mindegy pl., hogy a majmok mit majmolnak.
2/10
janderka 2021 márc. 13. - 20:16:18 2/10
(131/206)
Fú de szar ez is. Filmnek álcazott fűrészpor.
MorningGlory 2021 márc. 13. - 16:04:15
(130/206)
Ez még mindig megy?? Persze egy külföldi sorozatot kellett megint lemajmolni. De miért is?? Mi is megmutatjuk, hogy..... Hmm. Mit is??
2/10
offtopic
janderka 2021 márc. 07. - 18:11:27 2/10 Előzmény luci87
(129/206)
Az apásat én is tévén fogom csekkolni hamarosan, amint kezdik.
7/10
offtopic
luci87 2021 márc. 07. - 17:56:11 7/10 Előzmény janderka
(128/206)
Köszi, sejtettem. Így jártam az Apatigrissel is... Bár az legalább múlt héten már új volt, a tegnapi még nem láttam, de pótolom.
2/10
janderka 2021 márc. 07. - 17:06:51 2/10 Előzmény janderka
(127/206)
Mindaz amit itt előad tanár-diák-diri-szülő, idehaza max egy esti gimiben menne el. Esetleg egy alternatív alapítványi suliban - ha léteznének még. De semmikép sem egy állítólagos állami (KLIK) gimnázium keretein belül.
Pl az amit múltkor buli címszóval levágtak a diákok (bezárva a felügyelőtanárt az épületbe), minimum évfolyam szintű kirúgást vont volna maga után, nem pedig elpoénkodott szaktanári intézménypucolást. Vicc.
Most meg ez a drogos testvérpár... Idehaza páros lábbal menne nevelőintézetbe eg ilyen tanuló az első ilyen stiklije után, nem hogy patyolgatást kapna.

Talán ha nem egy 500 fős, 2 emeletes szakgimnáziumba helyezték volna a sztorit, hanem egy pár tucat, máshonnét kimaradt túlkoros diákot érettségiig elterelgető esti tanodába, reálisabbnak hatna mind a "laza fizikatancsi" figurája, mind a tolvalykodó/kábszeres/prosti "kisdiákok" karakterei, mind pedig a közöttük játszódó kalandok sora.