Téma: A Tanár

Lyanos1 2018 máj. 14. - 19:30:15
(46/206)
Az különösen életszerű a filmben, hogy a tanárok laptopokkal és óriás kijelzőkkel dolgoznak, továbbá Klaudia egy cabrioval jár munkába.
Hazai vonatkozás, hogy az első részben a főszereplő és a igazgató azon vitatkoznak, hogy az intézetüket szakgimnáziumnak vagy szakközépiskolának kell nevezni.
Az meg egy kérdés, hogy a sorozattal melyik nézőréteget célozták meg: az iskolásokat, a szüleiket, a pedagógusokat vagy épp azokat, akiknek életkoruk vagy gyereknélküliségük miatt nincs közük az iskolához. Utóbbiak akár el is hihetik, hogy amit a filmen látnak, az a valóság.
8/10
hegyi.tibor1 2018 ápr. 29. - 12:02:53 8/10 Előzmény Ezüstliliom
(45/206)
Ne törődj a fanyalgókkal.
"SPOILER: Az 5 részben betojtam Ganxtán ahogy szopizza a kakasos nyalókát, meg ahogy kergeti a srácot, aztán felül a kuka tetejére, mint egy gigamaci. Imádni való pasas."
2/10
Bouno 2018 ápr. 27. - 23:25:45 2/10 Előzmény Ezüstliliom
(44/206)
Hatm.. mindenkinek más az ízlése!
Mivel nem láttad az eredetit (m2 adta) nem érzékelheted, hogy ez egy rosszabb "koppintás". (Így legalább tudod élvezni ezt.)
Sajnos a német sorozat után ennél hiányérzet jelentkezik azoknál, kik látták!
Ezüstliliom 2018 ápr. 26. - 14:35:04
(43/206)
Jöttem, hogy elmondjam, mekkorákat röhögtem a 4. részen, erre olvasom a lehúzó hozzászólások tömkelegét, és nem értem. Megint kiderült, hogy nem vagyunk egyformák. Szerintem ez végre egy élvezhető magyar sorozat, nem úgy, mint a közelmúltban készült többi, köztük A mi kis falunkkal vagy a Válótársakkal. Azokból úgy két részt bírtam megnézni. Oké, én nem láttam, az eredeti, német sorozatot, de szerintem vagyunk még ezzel így egy párezren.:)
3/10
fél X 2018 ápr. 24. - 19:41:44 3/10 Előzmény Edmond Dantes
(42/206)
Pedig de! Szíveket tipor, és minden szemrevaló némber az ágyában köt ki.
3/10
fél X 2018 ápr. 24. - 19:27:19 3/10
(41/206)
A z anyuka aki egy szülői után máris az osztályfőnök ágyában köt ki,emellett a fia legjobb haverjának is a szeretője, kicsit durva egy félnyolcas 12 karikás filmben! Mit sugall ez a tizenévesek felé? A "MILF kultusz " már a szappanoperák szintjén is kötelező?!
1/10
Vilmány 2018 ápr. 17. - 21:21:31 1/10
(40/206)
Kár volt az eredeti után.... Ami nagy siker, díjakat nyer.... nem véletlenül tart már a sorozat a 6. évadnál.
Témaként megpróbálnak mindig valami aktuális problémát keresni, és azt megoldani... néha túl egyszerű és szép a megoldás, de egy 50 perces filmben nyilván nem mennek le a lélektani mélységekig.
Az eredeti sorozatban frappánsak, viccesek, pörgősek a párbeszédek, a szereplők között működik a "kémia". A német sorozat tanára (Volmer) a suta kommunikációja ellenére egy szerethető, szimpatikus figura, aki a saját érdekeit mindig a gyerekek érdekei mögé helyezi. És szinte állandóan látható a szeme sarkában egy kis mosoly, mert valójában elég jól szórakozik a gyerekek hülyeségein, mert valahol ő is egy nagy gyerek...
Amikor ezt a sorozatot szinkronizálták, valahogy elveszett a pörgése és a frappánssága... mondjuk nem értem teljesen, hogy miért, mert a fordítás elég pontos volt.
Na és akkor leforgatják magyar szereplőkkel....
Nagy Ervin figurája minden, csak nem szimpatikus... inkább bunkóra vette a figurát...
Nem biztos, hogy u. azok a problémák hihetőek egy magyar középiskolában, mint egy németben...
Ubrankovics Júlia tanárnője pedig..... sajnos egy hiteles, hihető mondata nincs.... olyan érzésem van, mint amikor középiskolai színjátszókörös előadást néz az ember.... a szereplők kiválóan tudják a szövegüket, csak nem tudják a szerepet eljátszani...
A kémia pedig a szertárban maradt.... :-(
Azon pedig nagyon kiakadtam, amikor a tanárok a háttérben gúnyolódtak a diákokon, és röhögtek rajtuk... az eredeti sorozatban - ez teljesen elképzelhetetlen...

Asszem nézem tovább a német verziót....
2/10
Bouno 2018 ápr. 17. - 01:37:51 2/10 Előzmény tucsi12
(39/206)
Igen-igen. Az nagyon jó.
Az m2 leadott részei nagyon élvezetesek voltak. Örülnék, ha azt újra leadnák, illetve az előzményeket és a további évadokat is szinkronizálnák!

tucsi12 2018 ápr. 16. - 11:17:38
(38/206)
az eredeti német sorozat sokkal jobb koppintás az egész inkább azt kéne le adni nem ezt a gagyi magyar másolatot!10/0
2/10
Sophie_Western 2018 ápr. 16. - 07:55:55 2/10
(37/206)
Iszonyú erőltetett az egész, épp mint a fiúk fején a hátrafordított baseballsapka. (A jelmeztervező hol él?)
1/10
kovimari 2018 ápr. 15. - 20:28:48 1/10
(36/206)
Remélem nem értettél félre. Nekem pont az a problémám, hogy én úgy gondolom, egy történetnek legyen valóság tartalma, de ez nem az. Vagy legyen szatíra és esetleg jót nevetünk rajta, de ez nem az. Innentől részemről értelmezhetetlen. Nálam a csúcs eddig az igazgatói asztalon történő tisztába tevés volt, /a produktum odarakva a diri orra alá/. Ezzel szerelmi történetben való tanári közreműködéssel részemre ezt sikerült überelni. Azt hiszem a további mélységek már nem is érdekelnek.
2/10
doricki23 2018 ápr. 15. - 17:46:37 2/10
(35/206)
Hát ha ez a mai magyar valóság, akkor nagyon mélyen van az ifjúság tényleg.
Tudom film stb.... érdemes lenni azt is figyelembe venni, hogy lehet a fiatalok ebből vesznek példát, hogy ja, hát abban is úgy volt... Veszélyes játék ez.
A sorozat maga szerintem unalmas.
1/10
kovimari 2018 ápr. 14. - 22:01:34 1/10
(34/206)
Hát úgy tűnik ez a torkunkon akadt. Pedig olyan életszerű. Nem?
10/10
Tuti Ágika 2018 ápr. 13. - 22:08:23 10/10
(33/206)
Unalomas és életszerűtlen, tehát nem vicces
10/10
felhasználónév321 2018 ápr. 10. - 11:11:55 10/10
(32/206)
- Apával megnéztük a trilógiát.
- Gyűrűk urát?
- Rendezői változat.
- Fú.. Tíz órán keresztül tévéztetek??!!

:D LOTR <3
Edmond Dantes 2018 ápr. 09. - 14:41:49 Előzmény filoszemitabéluska
(31/206)
"..A jóképűnek tartott (nagy Ervin ma az ügyeletes szívtipró,": hidd el, nem az és ha tartották is, már nem tartják annak. Nem tartozik kedvenceim közé, viszont csomó színdarabban és több filmben láttam.Nem vagy nem csak szívet tiport. Sztem ebben a sorozatban sem...eddig.
Pünkösdi Kató 2018 ápr. 07. - 21:48:00
(30/206)
Volt ettől már rosszabb sorozata is az rtlnek, ami meg is bukott. Ez nem fog, ne is bukjon, mert találtam benne jót és több felejthetőt és olyat, ami nem a sorozatba való. Elek Ferenc hozza az igen cinikus szerepét, nagyon kedvelem, több szerepe is lehetne. Neki örülök, még ha keveset is látjuk. Egyenlőre az 1. részt láttam, erről tudok nyilatkozni.
Miért kellett a legbambább srácnak lennie a főszereplőnek? Amikor először láttuk, már gondoltam, hogy ő lesz az örökbefogadott gyerek. A témát hagyjuk, van ilyen.
Ha ezek a diákok 16, akkor én 22 vok... Sapkában, nyaktetkóval? A tanárnő cigizik a szertárban!! Majd kigyullad és akkor tényleg a tűzoltó jön a mentőkkel együtt... A tanárnő zsebre dugott és karba tett kézzel beszél az igazgatóval? Miért kell a cigi a sorozatba? Mintha leszoktatóban lenne az ország... A tanár dumál a diákkal az udvaron és otthagyja, hogy bemutatkozzon az új kolleginának? Hagyja, hogy whiskyt igyon a diákja a társaságában? És a srácnál alszik? A srácot a gyámhivatal megsajnálja és kiadja a mama nevét, címét? Lenne pár ember, akit ki kellene rúgni, a forgatókönyvíróval kezdeném...

Vagy ez egy amerikai iskola? A Szívtipró gimit kedveltem, az első változatát. Ha ez egy szakkgimi, akkor nem kellene ennyire jól öltözötteknek lenniük a diákoknak.

Tetszett, ahogy az új tanárnő megmagyarázta a verekedő lányoknak, hogy ők a királynők, ne ők verekedjenek a királyért... Ezt egy páran megjegyezhetnék.

Szóval, a lényeg, sajnos a forgatókönyvön már nem lehet változtatni, olyan, amilyen, azért igyekszem nézni Elek Ferenc miatt, üdítő jelenség.
Nagy Ervin frizurája tetszik, végre nem a hagyományos és nem is a felnyalt pávaféle...
1/10
kovimari 2018 ápr. 07. - 21:12:47 1/10
(29/206)
Tényleg lehet ez elegánsan is.
1/10. Az is csak Simon Kornél miatt.
majdnem 2018 ápr. 07. - 20:44:57
(28/206)
Vannak igazságok a kommentekben, de fölösleges gyalázkodni és áztatni. Lehet elegánsan és intelligens, művelt módban is véleményezni, ne legyünk már átlag tapló magyar! Tényleg csak így megy ez...? (ehhez nem kell diploma!) ((nyilván költői reménykedések ezek...))
A film minőségét tekintve végre valami jó, a storyk kevésbé (nem is értem hogy lehet ilyesmiket megvalósítani vászonra, sokkal többet bírna Anger, de főleg Ervin), de legalább nem egy panaszkodós, lehúzós, vagy véres, hangulat romboló filinget ad. Inkább photoshoppolja a véres magyar valóságot egy könnyű limonádé, mint folyadékkristály helyett a vér folyjon a síkképernyőn...
A színészek végre nem görcsösen megfeszülve akarnak nagyot alakítani (nyilván nem is követel nagy játékot az egész fogatókönyv), hanem lazán formálnak hétköznapi karaktereket, de végre nem Szomszédok stílusban.
Remélhetőleg nem lesz tartalmatlan az összes rész.
2/10
Bouno 2018 ápr. 04. - 02:02:33 2/10 Előzmény nikato
(27/206)
Igen, igen hasonló ahhoz a filmhez.
És az is és ennek az eredetije és német!
Csak náluk 2009-ben volt egy rövidebb sorozat. Ami most "magyarosítva" elkészült, az 'Der Lehrer" 2013-ből.
Nekem nagyon tetszim az eredeti Hendrik Duryn elképesztően jól hozza a figurát, és Jessica Ginkel is.

A magyar sorozat is lehetne jó, ha mondjuk egy típikus magyar közsuliban játszódna ... meg hasonlókkal. Illetve aktuális közproblémákkal is foglalkozna. Mert az eredeti époen attól jó... megjelennik benne a német török fiú, akik születéstől ott él, de egy hibáért majdnem kitoloncolják. Fltestvérek, kik egymásba szeretnek -- s németeknél tárgyalás folyt, engedéjezhető-e, mint a franciáknál. Menekülttáborban segédkező diák, menekült anya és lánya. Elítélt fiú újjakezdése, drogot áruló lány. (Persze ezek csak példák, mas-más évadban, de akkortájt készült, mikor az aktualis volt náluk...)