Téma: A társulat

8/10
Ezüstliliom 2008 ápr. 22. - 22:40:33 8/10
(477/2077)
De akkor ki lesz Koppány, Te nagyon okos?:) (Remélem, nem érzed sértõnek a megszólítást.;) )
8/10
bree-gee 2008 ápr. 22. - 22:37:44 8/10
(476/2077)
Hát ebben nem értünk egyet...Feke Pált [color=red:7f953264d0]Istvánnak[/color:7f953264d0]akarom!!:)
8/10
Ezüstliliom 2008 ápr. 22. - 22:33:40 8/10
(475/2077)
Úgy legyen!:)
8/10
bree-gee 2008 ápr. 22. - 22:31:28 8/10
(474/2077)
A társulat honlapján találtam egy szavazási lehetõséget.Hát, már az eddigi állás is érdekes...
janetoth 2008 ápr. 22. - 21:11:54
(473/2077)
Ja tulképp igen! Õ meg úgy néz ki, mintha bent maradt volna a vállfa :-)))) Hihihiii! De azért mégiscsak elbír vele valahogy. Jó lesz :-)))
Ha meg Koppány lesz, sztem akkor is valami hasonló lesz rajta. Úgyhogy kénytelen lesz ebbõl hozni a formáját.
lila 2008 ápr. 22. - 18:57:23 Előzmény janetoth
(472/2077)
Igen, ezekkel a jelmezekkel rendesen el tudnak tolni dolgokat. Fõleg a fejdíszekkel. Néha elég érdekesen néznek ki ezekkel a homlokukba lógó díszekkel. Nem beszélve a kissé kopaszodó urakról, akiknek a fejpánt mögött van pár perc szünet, és utána jön a haj. De persze, ez az egyéniségük, hangjuk, színpadi jelenlétük mellett eltörpül... De ez a stõnyegkupac nagyon jó volt:)) Az valószínûleg Tóth Attila lehetett. Feke inkább úgy nézett ki, mintha benne felejtette volna a jelmezben a vállfát. Láttan a youtube-on egy István részletet Feke Pállal, és Pápai Erikával. Azt hiszem, pont az István, fiam van fent. Nagyon tetszett. Azt hiszem, ott szerencsésebb a jelmez, mint itt.
8/10
Ezüstliliom 2008 ápr. 22. - 11:04:12 8/10
(471/2077)
Nekem csak István jelmeze nem tetszett eddig. Olyan, mintha egy szekrényt vett volna magára.:( De a többi szerintem nagyon szép, és a stílusuk is tetszik.:)
janetoth 2008 ápr. 22. - 09:17:44 Előzmény lila
(470/2077)
Tóth Attila valóban szenvedett, én is. Apám meg a jelmezen volt kiakadva, azt mondta, "Hogyan lehet Istvánból egy rongykupacot csinálni? v. szõnyegkupacot" Megjegyzem teljesen igaza volt... Amúgy se tetszenek a totál egysíkú jelmezek nekem se, fõleg, ha nem tudja az illetõ viselni.
Szerncsére, akárkit is játszik majd Feke Pali, õ legalább tudja ezeket a kupacokat fejedelmi módon viselni...
8/10
Wild Flower 2008 ápr. 21. - 23:04:05 8/10
(469/2077)
http://www.mtv.hu/videotar/?id=21776
Enikõ válaszolt egy minekt is érdeklõ kérdésre"én úgy tudom, hogy mindannyian ott leszünk" ( mármint az elõadás szereplõiként, mind a 24-en)

thx-igen azt már leírták nekem, hogy hogy kell ott nagyképernyõsre tenni asszem'..
8/10
Ezüstliliom 2008 ápr. 21. - 22:56:31 8/10
(468/2077)
De az MTV honlapján is fenn lesz, és ott lehet.:)
8/10
Wild Flower 2008 ápr. 21. - 22:38:16 8/10
(467/2077)
hogy az a ...szombaton meló:( nem láthatom:( és pont Koppány!!! kérdés: hol érdemes megnézni? mert ugye a Társulat honlapján nem lehet nagyképernyõsre tenni.
Sharwyn 2008 ápr. 21. - 17:01:03
(466/2077)
Tökéletesen egyetértek.

A rángatósdival kapcsolatban pedig csak annyit, hogy Feke Pál szerepjátszás közben már nem Feke Pál, úgyhogy nyugodtan lehet rángatni. :) (Amúgy meg nem tudom mondani, miért, de nekem kissé ellenszenves, akármilyen jó kiállása és hangja van... :/ )
8/10
Ezüstliliom 2008 ápr. 21. - 13:33:26 8/10 Előzmény lila
(465/2077)
"El tudjátok Fekérõl képzelni, hogy csak úgy hagyja magát "rángatni"?"

El. Õ ezt is el tudja játszani, ha erre van szükség, azért színész.:)

De amúgy egyetértek Veled: a jelenlegi helyzetben inkább legyen õ Koppány és Wunderlich István. Attilával pedig tényleg kibántak, hogy Istvánt kellett énekelnie, de valószínûleg kímélni akarták a még versenyben lévõk hangját, azért választották õt.
6/10
Semprini 2008 ápr. 21. - 11:32:52 6/10
(464/2077)
Hát bizony, ez tényleg egy újabb generáció (mindig azt mondják, hogy minden egyre hanyatlik és a mai színészek nem is mérhetõk a régi nagyokhoz kisugárzás, formátum, stb. tekintetében), na de az emberek óhatatlanul is a korábbi alakításokkal fogják összevetni az új István a király produkció szereplõit (ld. alább valaki épp Varga Miklóst emlegette). Konkrétan Sarolt esetében bizony komoly drámai színésznõkkel kell majd kiállni az összehasonlítást. És ehhez ugyancsak komoly drámai színésznõnek KELL lenni! Márpedig Éder Enikõ az.
lila 2008 ápr. 21. - 09:53:54
(463/2077)
Elnézést, nem rendezõi konstrukciót, hanem koncepciót akartam írni:))
lila 2008 ápr. 21. - 09:51:19
(462/2077)
Sziasztok!
Hú, itt már nagyon dúlnak az indulatok. Egyre izgisebb lesz a helyzet. Szerintem, Enikõ nagyon jó Sarolt. Õ igazán kemény volt, tegnap, annyira, amennyire a szerep megkívánja. Gondoljatok bele, amikor Réka Koppány holttestét kéri Istvántól, és õ hajlik is rá, jön Sarolt "mit nem képzelsz balga lányom...", és kijelenti, hogy Koppányt felnégyelik, stb. Ezt Enikõ szerintem jobban meg tudja csinálni. A Koppány-István kérdés a legérdekesebb. Valóban, a legtöbben Fekében látják a tökéletes Istvánt. (Eredetileg én is így voltam vele.) :))Egyrészt azért, mert hihetetlenül "vargamikis" a hangja, és valószínûleg, a Mikihez tökéletesen hasonlóan elõ tudná adni. Másrészt, mert egy nagyon szimpatikus, jóképû, erõteljes, karizmatikus személyiség, fõleg a színpadon. Engem lenyûgözött a Rudolf-halál duett ben Wunderlich-hel. Ahol megjelenik, ott nagyon ott van. De egyre inkább az a véleményem - mint már elõttem sokatoknak - hogy ebben a darabban nem István az "erõs fiú". Õ, egy hirtelen árván maradt fiatalember, aki eddig erõs, hatalmas apja árnyékában élt, most az anyja veszi át az irányítást. Azt se tudja, mit akar, mi legyen most. Békét szeretne, és nyugalmat. Erre jön ez a Koppány, aki fõnök akar lenni, és István hagyná is, csak végre béke legyen. De azt meg az anyja nem hagyja, mert Õ kell legyen a király. Aztán itt van az új asszony is, õ is mindenfélét akar, és nam hagyja békén. El tudjátok Fekérõl képzelni, hogy csak úgy hagyja magát "rángatni"? Szerintem Wunderlich tényleg jobb lenne ennek a tépelõdõ, békevágyó, nyugodt, de mégis erõs fiatalembernek a szerepére. Közte, és Feke között tényleg jól kijönne az ellentét. És ha belegondoltok, az eredetiben sem Varga Miki játszotta Istvánt, hanem Pelsõczi, aki fiatalos, vékony, "intelligens" figurát hozott. Az eredeti elképzelés sem egy kész, felnõtt, kisportolt, határozott István figura volt.
De persze minden attól függ, mi a rendezõi konstrukció. Bizonyos szempontból Wunderlich, bizonyos szempontból Feke lenne tökéletes István. Pali amúgy szerintem bármit tökéletesen eljátszik, és elénekel, amit elé tesznek. Legalábbis eddig ezt tette. De ha õ lesz István, ki lesz Koppány???...
Més egy mondat: szegény Tóth Attila. Nem tudom, ki osztotta rá a szerepdöntõben István szerepét, nagyon kitolt vele. Rettenetesen szervedett tõle. Én is...
Magenta99 2008 ápr. 21. - 06:32:33
(461/2077)
Arra is kíváncsi lennék, a Wunderlich Józsi és a Derzsi milyen szerepet kap (ha kap). Egyiket sem tudom elképzelni Istvánnak.
Sztem Rékának a Torma Emese is beválna, mára nagyon kikupálódott a leányzó. :)

István = Feke Pál!
Nekem az õ hangja tetszik a legjobban és õ biztosan hitelesen el tudná játszani.
Na de a maradékból ki lehet Koppány? Na erre lövésem sincs! Még talán a Vadkerti, bár az õ hangja nem annyira "koppányos".

Legyen a Vikidál!! :)))
8/10
bree-gee 2008 ápr. 20. - 22:57:29 8/10
(460/2077)
Hát, én Évát szerettem volna Saroltnak, nem Enikõt, de nem teljesülhet minden óhajom:)
Jövõ héten én is remélem, hogy mindenki visszafogja magát, és nem szavaz Feke Pálra(ezt nem tudom igazán elképzelni:D), nehogy a zsûri még a végén õt válassza Koppánynak.Az elég érdekes lenne... :/
Még mindig nem értem, hogy miért nem csak az István szerepért indult...
könnycseppek 2008 ápr. 20. - 21:38:01 Előzmény Semprini
(459/2077)
Szerintem nem kellene a régiekhez hasonlítani...
Ez már egy új, más generáció, maga az elõsdás is új feldolgozás lesz, ha jól hallottam.

Nem néztem minden adást, de ez nem is függ össze azzal, hogy Kelemen Éva nekem tegnap jobban tetszett.
Enikõ pár szereplését viszont korábban is láttam és bevallom, nekem néha túl sok, túl szinpadias, nem érzem természetesnek.... hiába már tanult színésznõ.

Eltér a véleményünk, de ez nem baj!:-)
8/10
Ezüstliliom 2008 ápr. 20. - 21:22:30 8/10 Előzmény Wild Flower
(458/2077)
Kíváncsi vagyok, mit reagál.:)