Anics16 2010 jún. 10. - 14:20:39
(24/104)
Ez lehet, h hülyeség lesz, de a végén,hogy bemérték õket azt jelenti, hogy meghalnak?:(
3/10
bercesnagy 2010 jún. 07. - 20:23:04 3/10
(23/104)
Nagyon gyenge horror, a 28 nappal késõbb címû filmnek nyomába sem érhet. Egyszer nézhetõ, persze inkább tévében a film+-on, moziba egy ilyen film semmiképpen sem való. 10/3
7/10
kalad 2010 máj. 27. - 01:38:25 7/10
(22/104)
Az elõttem hozzászólókkal tökéletesen egyetértek, valóban egy tisztességes iparosmunkát látunk, túl sok új dolog nemkerült bele, (egy-kettõ igen!!) viszont ami benne van, az nagyon a helyén! Mindenképpen érdemes beülni a moziba, ínséges idõket élünk a film mûfaját tekintve, és ami van, az nagyrészt szemét. Ez nem az, úgyhogy rágjuk a popcornt nyugodtan, de lesz olyan rész, ahol a kéz megáll...
10/7
Petya142 2010 máj. 25. - 20:23:58
(21/104)
Bírom, amikor valaki egy ilyen filmnek a történetét okosan elkezdi boncolgatni, közben filmkritikusnak érzi magát. Ha arra figyelünk, hogy blöááá, ez mekkora baromság, hát ilyen nincs is, akkor persze, hogy nem élvezhetõ. De ha egy kicsit beleéljük magunkat... Mindig elképzelem, mit tennék, ha nekem kellene menekülnöm. Pl amikor fejbe vágja a nõ a gonoszt, az meg elájul. Utána mit csinál? Elfut! Hát míg eszméletlen, miért nem fogod meg azt a kést és szurkálod össze, amíg darabokban nem lesz? Persze felkel, aminek újabb futás lesz a vége. Szóval ilyenek. De ez a film valami olyan nyomasztó érzést váltott ki belõlem: amikor a benzinkúton mutatták azt a sok hullát, belegondoltam, hogy már tényleg nekik a legjobb, és a fõhõs is akkor járna jól, ha végezne magával. Nekem nagyon átjött ez a mindenki megbolondult, nem bízhatunk másokban, reményvesztett vagyok érzés.
10/10
Titkosszaft 2010 máj. 24. - 18:10:20 10/10
(20/104)
Korrekt kis film, van eleje, vége, és közben sem unalmas, ráadásul kapunk egy viszonylag logikus magyarázatot a történtekre. Sok újat nem nyújt, de rendes iparos munka.
7/10
Tibet 2010 máj. 24. - 07:52:37 7/10
(19/104)
SPOILER lehetséges:

Szóval... a film gyakorlatilag semmi újat nem mutat, csak a jól bevált zombifilm - es kliséket alkalmazza, de azt legalább többé-kevésbé tûrhetõ módon. Az alaptörténet dettó, vírusfertõzés - - > zombivá alakuló emberkék - - > kergetõzés a városban.
Sajna ez a mûfaj nagyon kimerülõben van, és nem is nagyon lehet újat mutatni, így nem kritizálnám az alkotókat a sablonosság miatt, mert mit vártunk... viszont az dicséretes, hogy nagyon kevés az idõhúzó rész a filmben, végig fenntartja az érdeklõdést, és mindig ott van a levegõben, hogy akár a saját társam is megölhet, stb... ez jó, hasonlóan a végéhez, igaz az sem új találmány, ilyet legutóbb a 28 héttel késõbben láttam(ha valaki nem látta a filmet itt is SPOILER, mert érdemes megnézni), hogy néhány fertõzött túléli a népirtást, és és egy másik városban, abban az esetben asszem Párizsban kezdik újra feléleszteni a vírust... szóval ez hatásos befejezés, és jó húzás volt.
Összességében egy egész tûrhetõ kis alkotás volt, aki szereti a zombihorrorokat annak azért erõsen ajánlom megnézésre, biztos fogja élvezni, másnak annyira nem. 7/10.
Arruabarrena 2010 máj. 21. - 17:52:06 Előzmény tanarilla
(18/104)
Igen, Gary Jules - Mad world. A Donny Darko film címszáma, ha esetleg láttad. Tears For Fears feldolgozás, még elsõ albumukról. De Smith-Orzabal is beismerte hogy a feldolgozás már külön életet él, és teljesen jól sikerült. Hangulatilag nem azonos, csak van közös benne. Több az indulat az eredetiben. Ugy-e, The hurts albumról, és a pszichoterápiás vonatkozások. A TFF hihetetlen kreatív ebben a hangulatban. És ezért még nagyobb az értéke a Jules feldolgozásnak, melankólikusabbá tette, és mennyire erõs. Még néha az Eurosport is használja megfelelõ pillanatok árnyalására.
5/10
Charles Foster Kane 2010 máj. 21. - 09:16:52 5/10
(17/104)
SPOILER

Lehet ezt akárhogy kimagyarázni, de ez egy újabb zombifilm. De a rosszabb fajtából. Ahhoz már zseniálisnak kell lenni, hogy ebben a mûfajban valaki újat, érdekeset, de valahogy mégis mûfajbarát filmet hozzon össze.

Ez a film inkább középszerû. Azt nem lehet mondani, hogy meg sem próbálja, de nem jön neki össze. A történet alapja nem csak hogy végletekig egyszerû, és minden eredetiséget nélkülöz (katonai vírus megfertõzi az ivóvizet, aztán jönnek a zombik), de ennek prezentálása is vázlatos, felületes. Jön egy-két zombi, a zsaruk megtalálják a repcsit, rájönnek, hogy ez történt. Találkoznak egy katonával, aki elmondja, hogy mi van.

Sokkal izgalmasabb film lett volna, ha finoman adagolják az infókat. És mondjuk lett is volna benne valami csavar. Vagy olyan fullasztó az információ hiány, mint S.K. A köd címû mûvében. Hogy a legvégére sem tudjuk meg, pontosan mi történt. Sõt azt sem, hogy pontosan mi a következménye. Csak sejtjük, hogy a világ, amit mi ismerünk, annak már vége. (Ezt a sejtetést tette bazári produkcióvá a film, szóval az alapján ne ítéljen senki, inkább olvassa el a könyvet.)

Szóval rejtély nincs, az akció meg teljesen ötletszerûen jön. A storyline annyi, hogy ötpercenként belebotlanak egy zombiba, vagy katonákba. A felvetülõ akadályok meg olyanok, mintha dobókockával sorsolták volna õket.

Azért a robbanás ütött, meg volt néhány erõsen megírt párbeszéd, de tulkép ennyi.
8/10
yippikaya 2010 máj. 20. - 21:01:21 8/10
(16/104)
Gary Jules-Mad World
tanarilla 2010 máj. 20. - 20:22:54
(15/104)
nem tudja valaki, hogy mi az a szám, ami az elõzetes végén megy?
9/10
Fox| 2010 máj. 20. - 14:37:12 9/10
(14/104)
Most nézem meg, szerintem 10/9.. valami megfogott benne :)
3/10
dodokaa 2010 máj. 19. - 22:22:56 3/10
(13/104)
Hát...az elején azt gondoltam, húú, ez nagyon fasza lesz....de kb fél ora után elaludtam. nem kell ezért meglincselni,de szerintem egy nagy rakás kaki......kár rá idõt pazarolni..végülis nem is szólt semmirõl.
7/10
beo71 2010 máj. 17. - 18:44:11 7/10
(12/104)
Nem mondanám félelmetesnek,véresnek(e miatt az ifjabb korosztály vagy a horrorrajongók táborának nem fog tetszeni)a történet sem eget verõ(kis közösségben vírus teszi az ismerõsöket ,városkát pokollá)a sztárok is hiányoznak(T.Olyphant-Hitman,Die Hard 4.és Radha Mitchell-Pitch Black,Hasonmás)olyan B-filmes szaga van a dolognak.Én mégis jobban élveztem,mint sok A-kategóriás cuccot,talán,mert a 80-as évek kocsmában videós feelingjét hozta , nekem tetszett.7/10.
Teljesen lekötött a film,néhol megijedtem,ahol kellett,volt sok jó kép(talán még emlékezetes is)a színészek is hozták magukat,szóval elégedetten álltam fel.(Nem úgy!)Inkább 7,5-re értékelném.A zene abszolút a presszóban nézõs hangulatot adta,amikor bejön a jónép fröccsöt inni és hirtelen a tv-re mered,mert fura hangok jönnek belõle.
5/10
Charles Foster Kane 2010 máj. 06. - 08:09:53 5/10
(11/104)
Most ezek zombik vagy nem? Ha elõbbi, akkor kevés eséllyel fizetek rá jegyet. Valaki spoilerben válaszoljon, köszi!
10/10
Ateesz 2010 máj. 03. - 18:51:04 10/10
(10/104)
Én már kétszer megnéztem a filmet. Nagyon tettszik. Mondjuk én kicsit elfogult vagyok a két fõszereplõvel, mert mindkét színészt kedvelem és jónak tartom.

A filmrõl annyit: Nem átlagos zombis film. valójában nem is zombis. Úgyhogy, ha valaki élvezni akarja, akkor ne úgy nézze, hogy egy újabb holtak hajnala, hanem próbáljon meg nyitott lenni az újra.

A két fõszereplõ alakítása nagyon jó. egyetértek egy alattam szólóval. A történet jó és ami fontos kerek. Van eleje és vége.

Újdonsága az, hogy az ilyen jellegû filmekben nem szokott kettõs felállás lenni, vagyis újszerû, hogy nem egyedül hanem a seriff és a doktornõ kapcsolatának kell kiállnia a viszontagságok körülményeket.

A vége is el lett találva.

10/9
6/10
julcseee 2010 ápr. 30. - 13:34:55 6/10
(9/104)
6/10. egyszer nézheztõ, de nem izgultam magam halálra... A két fõszereplõ szerintem jól játszott, a zombik egész hihetõen zombik, de éppen minimális szinten vannak csak benne szerencsére, nem viszik túlzásba. Viszont tényleg nincs a film közben az az "ideg" bennem ,amit annyira szeretek a horroroknál/thrillereknél. Vége volt a filmnek, és.... SEMMMI. szóval, 6/10.
Gringabringa 2010 ápr. 28. - 22:28:22
(8/104)
Szerintem egész nézhetõ. Jó pont a Pitch Black-es csajszi.
ChaNel '09 2010 ápr. 16. - 14:48:17
(7/104)
Azt szeretném megkérdezni, hogy ami a trailer végén megy szám, azt James Blunt énekli? (elõre is köszii:))
ChaNel '09 2010 ápr. 16. - 14:44:34
(6/104)
Én örülök neki, hogy nem egy újabb horror-feldolgozás...
9/10
galileo29 2010 ápr. 16. - 12:10:41 9/10
(5/104)
Ritkán látni ilyen jó kis izgis filmet, de a hagyományos zombifilm-kedvelõknek nem biztos hogy tetszeni fog. 9 pontot kap tõlem ez a kitûnõ thriller - ja, én nem csak a trailert láttam. Ajánlani tudom mindenkinek.