10/10
Talleyrand 2008 márc. 03. - 20:17:33 10/10
(12/52)
Szerintem is nagyon jó, az egyik kedvenc filmem. Azon ritka esetek egyike, amikor a film jobb, mint a könyv. A moziváltozat is jó, de a teljes tökéletes alkotás.
10/10
pozsizsuzsi 2008 jan. 19. - 13:07:09 10/10
(11/52)
Nálam egyértelmûen vezeti a háborús filmek listáját. Nem találtam egyáltalán hosszúnak, minden kocka a helyén volt, az egész mozi szájtátva, feszült figyelemmel nézte. Apropó, a moziban annyival több jön át, mint képernyõrõl, amilyen nagy különbséget ritkán éreztem. Bánom is hogy csak egyszer néztem meg moziban, de bárhol adásba kerül, mindíg lecsüccsenek elé. Nézem, mennyi legjobb... jelölése volt, nem értem mért nem kapott végül is egy díjat sem. Na és az a zene...
Hohenstaufen 2007 dec. 29. - 12:10:15
(10/52)
A vesztes Németország nagy-nagy filmje a kitartásról a legsúlyosabb pillanatokban. Csodálatos, nagyszerû film. Csodálkoznunk kéne (persze nem tudunk), hogy a vesztes, aki eleve csak gonosz és idióta lehet a gyõztes irányított utókor szemében, hogy merészel ilyen filmet csinálni. Nos, a németek megoldották. Ha a Ryan közlegény megmentése címû primitív propagandafilmre gondolok....döbbenet. Egy SS egység támad, tankokkal, és persze ki ül a toronyban? Egy iszonyúan lepusztult, ötvenes, nyilvánvalóan alkoholista szinész, aki SS tisztet játszik. Ezzel szemben mi az igazság? Ha valahol megjelent egy SS egység Tigrisekkel meg Párducokkal, még az elit orosz gárdahadosztályok parancsnokaiban is megfagyott a szar. Tetszik érteni? És a vezetõk szinte egytõl egyig fiatalemberek voltak, akikbõl huszonévesen tábornokok lehettek és lettek is. Vili?
Ez az egyik kedvenc filmem. Mi az üzenete? Az, hogy nem a tengeralattjárókon múlt a háború sorsa, õk mindent megtettek a maguk frontján és módján.
Egy legyõzött nemzet, aki mégis átmenti, átcsempészi, ha mást nem is, a dolgok egyfajta erkölcsi dicsõségét. A vesztes, aki nyerni is tud. Nagy dolog ez, és illik tanulnunk belõle, itt, ebben a törzsi háborúktól sújtott nyomorult kis önfeladó, önpusztító, hitetlen, eltékozolt országban is.
4/10
Newcastle United 2007 ápr. 14. - 13:22:34 4/10
(9/52)
Beugrott. Asszem Haragos égbolt volt az alcíme a német filmnek. Nagyon gyatra volt tényleg, de mentségére legyen szólva, hogy nem moziba, hanem csak tvfilmnek szánták.
Brambilla 2007 ápr. 13. - 20:59:12 Előzmény Newcastle United
(8/52)
Két Légihíd címû van, amit te írtál az a fekete-fehér amerikai, ami ha jól emlékszem rá arról szólt, hogy az ellátmányt szállító pilóta szerelmes lesz egy német lányba, akirõl késõbb kiderül, hogy a meghalt férje, meg õ is náci volt, vagy ilyesmi, de tûrhetõ film.
Amirõl én írtam, az egy 2005-ös német film, ami konkrétan az ellátmányszállítás megszervezésérõl szól, miközban az amcsi parancsnok beleszeret a német titkárnõbe, akinek a fronton meghalt a férje, de mégse halt meg és visszajön, de hogy aztán kivel marad a nõ nem tudni. De egy olyan szörnyû német filmrõl van szó, amit teljesen az amerikai tucatfilmekrõl próbáltak lekoppintani és még ez sem sikerült igazán.
4/10
Newcastle United 2007 ápr. 13. - 09:27:58 4/10
(7/52)
Légihíd (Big Lift)? Ha egyre gondolunk, akkor az amerikai, nem német. A háború befejezése után játszódik Németországban.
Brambilla 2007 ápr. 12. - 16:02:28 Előzmény Newcastle United
(6/52)
Hát azért van pár német háborús tucatfilm is. Nem a háborúban játszódott, hanem utána, de valamennyire háborús filmnek mondható a Légihíd, ami szörnyen sablonos tuctfilm volt. Meg van még egy pár, tényleg nem sok, de nem is ismerjük ezeket.
Brambilla 2007 ápr. 12. - 15:59:42
(5/52)
Én elQbb láttam a rendetQi változatut, mint a rövidítettet, és így azt eléggé hiányosnak éreztem. Szerintem nem túl hosszú, mert minden pillanate leköti nézQjét. (a hosszú ö-k helyett meg valamiért Q-t ír ez a hülye masina!)
zszoltan 2007 ápr. 12. - 11:54:16
(4/52)
A Das boot címû film kétségkívül a legjobb 2. vh-s mozi, amit a tengeralattjárókról láttam. Persze a németeknek volt a legtöbb forrásuk (történelmi beszámolók) és eltökéltségük (ezekre igazán büszkék lehetnek) megalkotni. Egy picit talán hosszúra sikeredett, de hát a 'tengeri farkasok' életének teljes bemutatása meg is kívánt ennyi percet.

A másik vh-s film az acélcápákról, ami emlékezetes számomra a The Enemy Below (1957). (Az IMDb-n sikerült megtalálnom, talán valamelyik mûholdason láthattam.) Az persze jóval kisebb mozi, eleve csak egy tengeralattjáró és egy romboló párbaját dolgozza fel, de nekem nagyon tetszett az összecsapás kivitelezése. Mindkét parancsnokon látszott a felkészültség és a roppant nagy harci tapasztalat, de ez egy élet-halál harc, s a legvégén egyiknek mennie kell...
Brambilla 2006 dec. 08. - 11:03:04
(3/52)
Szerintem ez a legjobb német háborús film, jobb mint a Sztálingrád, az durva, ez átérezhetõbb.
4/10
Newcastle United 2006 máj. 21. - 09:58:30 4/10
(2/52)
A német háborús filmek tényleg jobbak, nem tucatfilmeket gyártanak.
Desintegrator 2006 máj. 20. - 22:03:50
(1/52)
Bárcsak több hasonlóan jó háborús film lenne...
A németek csinálják a legjobbakat, az amerikaik mindig csak hatásvadász filmeket gyártanak.
Ez az egyik legjobb 2.vh-s film a Sztálingrád-dal együtt. Még A halál 50 órája sem rossz. Van-e még valami említésreméltó ?