offtopic
_Enzooka_ 2011 szept. 09. - 12:21:55
(21/141)
Az épület úgy volt megtervezve, h egy 707-es repülõ becsapódását is túlélje. 707-es volt a tervezés idõpontjában a legnagyobb utasszállító. Mit nem lehet ezen érteni? Ez z épület úgy volt megtervezve, h egy repülõ meg sem kottyant neki. Egyszerûen nem dõlhetett volna össze. De ha szerinted simán összedõlhet, gondolod , h a tûzoltók nem gondoltak volna rá? Gondolod aláállnak több százan? Senki sem tervezte be, nem gondoltak rá, mert pontosan tudták, h nem dõlhet össze, egy vacak 767-es repülõtõl.

Fizikusok is lila ködben élnek? Azok, akiket lekevertek a CNN-rõl, miközben beszéltek a termitrõl?
offtopic
_Enzooka_ 2011 szept. 08. - 16:39:26
(20/141)
Aki esetleg elfelejtette a múltban azt a minimális fáradságot venni, h elolvassa Bush életrajzát, annak egy kis részletet a teljesség igénye nélkül: 1977-ben megalapította az Arbusto Energy olajipari céget, amelynek indulótõkéjének egy részét a bin Laden család biztosította, ami miatt évekkel késõbb sok politikai támadás érte Busht. Az 1979-es olajválság súlyosan érintette a céget, melyet Bush Exploration Co.-re neveztek át, majd 1984-ben eladták a Spectrum 7-nek, egy másik texasi olaj- és gázipari cégnek, melynek George Bush az adásvételi szerzõdés értelmében igazgatója lett.

forrás: wiki
Bakufu 2011 szept. 08. - 16:15:44
(19/141)
Szociológus = büfés/ruhatáros/upc kábeltv szerelõ.
A hvg meg kimondottan ballib szekértoló. Így elfogult bizonyos témákban.
offtopic
_Enzooka_ 2011 szept. 08. - 16:04:12
(18/141)
Ahogy mondod. És az a hülye, aki szerint a pentagonba csapkodott repülõ nem párolgott el. Mert ez a hivatalos verzió. Ugyanis semmit sem találtak, ami repülõre emlékeztetne. Dehogy összeesküvés. simán 150-200 méteren repül a gép, de senki se hallotta, senki se látta. Sem a környezõ városokban, sem az utakon. Ez a leghihetõbb verzió, amit eddig hallottam.
offtopic
_Enzooka_ 2011 szept. 08. - 15:58:36
(17/141)
téged kérdeztelek?
offtopic
_Enzooka_ 2011 szept. 08. - 15:54:35
(16/141)
Lakatos úrnak nem gyanús az, h még véletlen sem Clinton elnöksége alatt dõlt össze a két torony?
offtopic
hajnal-h 2011 szept. 08. - 09:37:03
(15/141)
Köszi, ez hasznos, ajánlom mindenkinek elolvasásra.
offtopic
hajnal-h 2011 szept. 08. - 09:34:25 Előzmény LongJohnHolmes
(14/141)
Idézetek vadimaritól:

"Oszama halálos vesebeteg volt és már évekkel ezelõtt meghalt."

"Ez a történet pedig az USA egyik legnagyobb szemfényvesztése hogy megindíthassa a "terrorizmus elleni" háborúját, ill. gyõzelemnek állítsa be azt most, az aktuális elnökválasztás elõtt."

"Szívesen látnék itt egy olyan részt, ahol azt elemezgetik hogy a Pentagonba "csapódott gép" miért vágott olyan lukat, mint egy rakéta?
És az ipari kamerán vajon miért tûnik rakétának az a "repülõgép", ami tényleg nem tud vízszintesen repülni a földtõl fél méter magasságban?"

"Vajon mikor lehet majd az igazságot megtudni szept.11-rõl: hogy egy galád biztosítási csalás volt? " (A Pentagonról szóló film kommentjébõl)

Az ilyen, tömény butaságot tartalmazó kijelentésekre reagáltam, kissé általánosabban fogalmazva.

Te sem állítasz érveket szemben azzal, amit írtam, csak általános, Amerika ellenes érzelmeidbõl felvilágosultnak tartod magad. "Pontosan úgy beszélsz, ahogy egy kormányszóvivõ. Komolyan, össze-vissza hazudva." Hol hazudtam? Miért kell egybõl "kormányszóvivõnek" tartani azt, aki nem megy a neten hangoskodó "felvilágosultakkal"?
1/10
Sousuke 2011 szept. 08. - 08:39:23 1/10
(13/141)
LongJohnHolmes 2011 szept. 07. - 22:32:22
(12/141)
Olvasva a hozzászólásodat azt gondolnánk, hogy egy intelligens jól informált gondolkodó ember vagy, akit az ember ha hallgat, akkor sok okos dolgot tudna meg. Ha tõled hallanék elõször valamirõl, akkor talán el is hinném amit mondasz.
Ezért csak reménykedni tudok, hogy nagyon kevesen hallgatnak rád, mikor a szép mondataidat fonod egymásba.

Pontosan úgy beszélsz, ahogy egy kormányszóvivõ. Komolyan, össze-vissza hazudva.
Ha te nem valakinek a szócsöve vagy akinek a feladata a tények eltusolása, akkor te ebbõl az egészbõl nem értesz semmit. Megmaradtál a 2001-es szinten, mikor ledõlt a 2 torony.
Jómagam és valószínûleg nagyon sokan, veled értetünk egyet azon a napon. Örültem, hogy már másnap jól megbombázták Afganisztánt.
De azóta eltelt 10 év és az internetnek köszönhetõen az embereknek kinyitották a szemét.
Mint látjuk, a tiedet még nem sikerült.
De ne add fel, olvasgass utána és ha te is megvilágosodsz, akkor büszke leszel magadra, hogy sikerült átlépnek az igazság térfelére. Arra készülj fel, hogy az a nap, mikor megvilágosodik az elméd, nem lesz egy vidám nap, de pont olyan jelentõségteljes nap lesz számodra, mint 2001.09.11.
El fogod veszíteni egy képzelt "barátodat", rájössz, hogy kígyót melengettél a kebleden. Ott fogsz állni egyedül és kérded magadtól, hogy akkor ki fog megvédeni téged ezután.
Sok sikert.
tibant09 2011 szept. 07. - 20:09:29
(11/141)
Egy gond van a Discovery-vel és a National Geographic-kal: Akár csaka CNN, a vezetõ amerikai médiák szlogenjeit fújják, tehát tényleg feltáró jellengû filmek bemutatását nem lehet elvárni tõlük.
Akit érdekel: http://911hu.atspace.com/
hajnal-h 2011 szept. 07. - 18:13:35
(10/141)
Megdöbbentõ ez a "valódi igazság" eltakarásban való fanatikus, összeesküvés-hit. Lehet, hogy bizonyos részletek még tisztázatlanok, de én a mai napig jól emlékszem az aznap közölt képek sokaságára. Ma is megdöbbenek az események borzalmán, rettenetes erején, ahogy egy békés reggelbe belevágtak ezek a repülõk.
De megdöbbentett és reménységgel töltött el az amerikaiak reagálása, az események feldolgozása, mind a hétköznapi embereknél, mind a kormányzat részérõl. Nem minden intézkedésrõl mondható el, hogy feltétlenül helyes, vagy célravezetõ volt, de mindenképpen sokkal józanabb, erkölcsileg igazolhatóbb, emberileg méltányolhatóbb volt, mint azt innen Európából sugallták akkor, és most is.
Megdöbbentõ az a cinizmus, amivel kioktatják Amerikát, hogy egy ilyen helyzetben mi lett volna a helyes, de még elképesztõbb, amikor a tényekkel szöges ellentétben álló gonoszsággal vádolják õket.
vadimari 2011 szept. 07. - 11:00:06 Előzmény dantonb
(9/141)
Oszama halálos vesebeteg volt és már évekkel ezelõtt meghalt.
Ez a történet pedig az USA egyik legnagyobb szemfényvesztése hogy megindíthassa a "terrorizmus elleni" háborúját, ill. gyõzelemnek állítsa be azt most, az aktuális elnökválasztás elõtt.
vadimari 2011 szept. 07. - 10:53:53
(8/141)
Közeledik szept.11. = élénkül a parasztvakítás.
Hál'istennek egyre kevesebben hiszik el ezt a dajkamesét.

Szívesen látnék itt egy olyan részt, ahol azt elemezgetik hogy a Pentagonba "csapódott gép" miért vágott olyan lukat, mint egy rakéta?
És az ipari kamerán vajon miért tûnik rakétának az a "repülõgép", ami tényleg nem tud vízszintesen repülni a földtõl fél méter magasságban?

És vajon az ehhez hasonló terrorizmussal rettegtetõ filmsorozatok miért foglalkoznak ilyen részletességgel azzal az állambiztonsági malõrrel, ami normális esetben szigorúan titkosnak kéne lennie?
dantonb 2011 szept. 07. - 00:21:51
(7/141)
Én meg nem sajnálok egyetlen idióta barom terroristát sem,és megelégedéssel tölt el ,hogy kinyírták Oszamát hiába bújkált mint egy patkány.
dantonb 2011 szept. 07. - 00:17:55 Előzmény ceia
(6/141)
Szerintem azok ,akik abban a toronyban voltak ,ahova elõször csapódott gép ,nemigen nézegették utána a szomszéd tornyot ,és nem kukkolták a második becsapódást.De valószínû akik a második becsapódást kapó toronyban voltak ,azok is elengedték volna ezt az élményt.nem igazán voltak élménygyûjtõ hangulatban.:)
Ford Mustang 2011 szept. 07. - 00:05:30 Előzmény ceia
(5/141)
Én is erre gondoltam. :)
ceia 2011 máj. 08. - 19:08:09
(4/141)
Emlékszem, aznap délutános voltam, a munkahelyemen hallottam elõször a rádióból, hogy mi történt. (New-Yorkban 6 órával kevesebbet mutat az óra, mint nálunk) Persze akkor még nagy hülyeségeket mondtak be, hogy Amerika háborúban van, mert megtámadták, és lebombáztak egy felhõkarcolót.. elég hihetetlen volt.
Késõbb, amikor kiderült a tényleges helyzet, az sem volt hihetetlenebb. Nagyon tetszettek azok a tornyok, számomra a legszebb épületek voltak. A WTC legalább annyira az USA jelképe volt, mint a szabadságszobor. Reméltem, hogy egyszer majd szétnézhetek a tetejérõl. Valószínûleg akkor is voltak fent nézelõdõk, micsoda élményben volt részük! Láthatták, amint a szomszédos toronyba repül egy gép!
Az én véleményem az, hogy már csak azért is újra kellett volna építeni.
borzalom07 2008 aug. 03. - 22:25:02
(3/141)
"Miert nem ir arrol, hogy mi a kapcsolat az Iraki haboru, az amerikai elnok es az olaj kozott?"

Kedves Z!

Nem lehetsz ennyire naiv. Szerinted kiknek a tulajdonában van a National Geographic csatorna???

A válasz elég kézenfekvõ. Ezek után nyilvánvaló, hogy miért nem vetítik le Moore filmjét vagy hogy miért nem bírálják Bush-t...
1/10
Z 2008 aug. 03. - 19:58:56 1/10
(2/141)
A NatGeo ugy latszik nagyon lefekudt ennek a temanak. Elso kozott volt, akik a tenyek utannajarasa nelkul kozolt dokumentumfilmeket olyan osszevagott videok alapjan, amik mas riporterek szerint nem fedtek a valosagot. Azota is honaprol-honapra mutat be terrorizmussal kapcsolatos filmeket, ahol a terrorizmust osszekoti az Al-Kaidaval.
Ha mar ennyire erdekli a csatornat ez a tema, akkor miert nem vetit melle azon filmek kozul, amelyek valodi bizonyitekokat mutatnak be, miert nem hallgatja meg azokat a mernokoket, akik ertenek a robbantashoz es tudjak, hogy ekkora toronyhazak profi robbantoszakertok nelkul nem dolnek le ilyen szabalyosan, akar atforrosodott az acel akar nem. Miert nem ir arrol, hogy mi a kapcsolat az Iraki haboru, az amerikai elnok es az olaj kozott?
Akit a tema valoban erdekel az nezze meg Michael Moore kapcsolodo filmjeit, vagy nezze meg a zeitgeistmovie-t es azokat a filmeket, amik valami erthetetlen oknal fogva nem kerulnek ennek a csatornanak a musorara. Valamikor reges-regen jo volt a NatGeo, de ma mar nem nezem. Ha lenne olyan opcio, hogy lemondom akkor megtennem. Nem szeretem az ilyen szemet manipulalast.