offtopic
vénasszonyok -nyara 2012 aug. 27. - 17:23:16 Előzmény Nyina.
(237/297)
Értelek! Szerinted a sok átlagos hülyével szemben ott vannak a tetovált egyéniségek.
Kár személyeskedned. Számtalan hibám van, de a tetoválás utáni vágy és a dohányzás nem tartozik közéjük.
És elég egyszerû lehet ezekrõl lemondani, nem is igényel túl sok észt, csak egy minimálisat.
hanguktaekwondooo 2012 aug. 27. - 14:31:49 Előzmény xxxxx1
(236/297)
A színes tetkó még rondább.
Nyina. 2012 aug. 27. - 08:49:35
(235/297)
OFF
Igen. Az emberiség nagy része hülyékbõl áll. Ha valaki eltér a "normálistól" az az átlag birka rögtön lehülyézi , primitívnek tartja anélkül hogy 2 szót váltana vele. Szerintem ez sokkal undorítóbb dolog, mint az, hogy valaki tetoválást, vagy piercinget visel.
Minden estere annak nagyon örülök, hogy te ilyen tökéletes vagy. Maradj is ilyen mindig :)))

ON
Szerintem a film is és a könyv is kiváló:)
Mara60 2012 aug. 27. - 06:31:48
(234/297)
Ez a jelenet az amerikai változatból van. Szerintem azt láthattad a könyv elolvasása elõtt.
Semmi baj, mert én fordítva jártam így. Végignéztem az amerikai filmet, miközben bizonyos jeleneteknél folyton azt éreztem, hogy nekem ez olyan ismerõs valahonnan. És csak utána esett le, hogy biztos a svéd sorozatot láthattam.
Attila G. 2012 aug. 27. - 04:30:18
(233/297)
Sorry a sok írogatásért, de eszembe jutott még egy jelenet, ami emlékeim szerint régen benne volt a filmben - persze én is tévedhetek -, s most hiányolom. Ugyebár a végén Lisbeth szerelmes lett Mikaelbe, a film/könyv vége felé vett neki valami ruhadarabot ajándékba. Csakhogy meglátta Mikaelt kéz a kézben sétálva Erikával, s a ruhadarabot kidobta a kukába. Hmmm. Ennyire össze tudja zavarni az ember memóriáját a könyv elolvasása, hogy beleképzel jeleneteket a filmbe?
Attila G. 2012 aug. 27. - 03:39:34
(232/297)
Jaaa, a könyvben, és sztem a svéd verzióban is szó volt egy bizonyos ablakról, amiben hol ott állt Anita vagy Harriett Vagner, hol nem. Most meg...
Eddig azt hittem, hogy csak a film+-on divat a kivagdosás.
Attila G. 2012 aug. 27. - 03:33:07
(231/297)
Csak nekem van olyan érzésem, hogy kivágtak jeleneteket a filmbõl? Mármint az m1-en most leadott, és az m2-en épp most menõ verzióból? Vagy csupán álmos vagyok, és ezért tûnik így? Csak mert hiányérzetem van.
Pár évvel ezelõtt láttam a svéd verziót - nem oly rég az amerikait is, ami ugyanolyan fölösleges volt, mint az amerikai klónok többsége -, s tavaly olvastam a könyvet is.
S tisztán emlékszem, hogy volt egy cetli 4 vagy 5 jegyû számokkal; s nem tudták megfejteni, honnan valók; végül Blomkvist lánya fejtette meg, aki egy röpke jelenet erejéig szerepelt a filmben. Elõbb láttam a svéd verziót, mint ahogy a könyvet olvastam, s az elõbbibõl emlékszem a jelenetre. Most meg az szerepel a filmben, hogy Lisbeth fejtette meg a dolgot.
Felvettem videóra a most leadott verziót, így azt vissza tudom nézni; de azt elvileg már nem, amit évekkel ezelõtt a moziban láttam. Hacsak...
Amúgy szívesen látnék egy rendezõi verziót.
Egyébként a svéd verzióra 10-bõl minimum 9-est adok - bár most tévében látva kissé szürkébb, mint anno moziban volt -, láttam a másik 2 részét is; illetve olvastam az elsõ 2 kötetet. Már csak a 3. vár beszerzésre, csak jó lenne normális áron megszerezni.
offtopic
umma 2012 aug. 27. - 00:26:48
(230/297)
Van nekik szánva egy egész blog: http://tetovaltlanyok.blog.hu/
Ahogy nézegettem a kommenteket, azok sokszor a nemtetszésrõl szóltak, akadt jópár kissé undorodó beírás. Persze lehet, hogy direkt kipécéztem a nemtetszõ hozzászólásokat, mert a kommentelõk 99,99999%-a egyszerûen el van ragadtatva a látványtól.

Ha jól értem, ezen az oldalon a tetoválómûvészet csúcsainak munkái láthatóak: https://www.facebook.com/pages/Xo%C3%AFl-Needles-Side-TattOo/117449854938676
http://www.facebook.com/Mikael.de.Poissy.TattooParlor
Mit mondjak - nekem ez sem jön be.
Killbox 2012 aug. 27. - 00:03:52
(229/297)
Nekem az a legnagyobb bajom van a sztorival ****SPOILER**** az öreg folyamatosan kapja a szülinapjára a virágokat és NEM az az elsõ gondolata,hogy él az unokahuga??? Hanem hogy a gyilkosa így okoz magának perverz örömet??? Számomra érthetetlen,hogy miért ragaszkodott hozzá annyira,hogy megölték.Ez egy kicsit levett nálam a sztoriból.***SPOILER VÉGE***

Egyébként a Fincher-féle filmnek jobb a vége. A svédnek ***SPOILER*** hogy ti. 2 ilyen nevû nõ él és az egyik Ausztráliában, elég röhejes, minekutána 40 évig nyomoztatott utána az öreg, és nem találták meg.***SPOILER VÉGE***

Sánta egy kicsit a sztori, az amcsik feljavították valamelyest.
Kerepesi Farkas 2012 aug. 26. - 23:21:00
(228/297)
Mondanék egy au-s viccet. Au.
nemkati 2012 aug. 26. - 21:27:21
(227/297)
Valóban a svédek sokkal jobban megcsinálták mint az amerikaiak. De nekem az amerikai Lisbeth pont az a karakter amit Stieg Larsson megálmodhatott. Sajnálom, hogy nem érhette meg a sikert. Szóval Rooney Mara, na és Daniel Craig alakítása nekem jobban bejött, de maga a két film közül ez a jobb.
sad76 2012 aug. 26. - 21:23:31
(226/297)
aki nem akar éjszakázni és kivárni mire az m1 leadja:)
http://www.youtube.com/watch?v=9Lc1-LW_RWw
fent vam mind a 3 része.
tanhu 2012 aug. 26. - 19:55:15
(225/297)
A könyv nem egy nagy durranás,már az elején lehet tudni a végét,jellemzõen bántóan túllihegett liba-top literatúra .Ezerszer jobb,ötletesebb,és valóban eredetien izgalmasabb skandi krimik vannak úgy regényben mint filmekben,mint ez a szoci-o-patás nõhülyítõs.A film viszont elsõrangúan hangulatos,no nem az amerikai hanem ez.Remélhetõleg ennek a farvizén azok a sokkal jobb -sorsra érdemesek,kevésbé untatóan demagógok is bemutatásra kerülnek talán...Az amerikai Fincher féle dolgozat egy nagy rakás trágya.Ám a zenéje a legjobb muzsika amit valaha emberi elme kiötölhetett,kár belé...no meg át se jön a filmben,aki jót akar azt elkerüli
Viszont azt nem igazán értem,hogy lehet ilyen késõre tenni,végül is egy zsé kategóriásnál alig jobb ezerszer látott amerikai krimi miért élvez nagyobb elõnyöket, egy kevéssé ismerttel szemben?A 18-as karika az erõteljesen túlzás,ettõl jóval durvább filmek 16-os bárcával élik világuk...
offtopic
vénasszonyok -nyara 2012 aug. 26. - 19:18:48
(224/297)
Rendszeresen kukkolok a sebészetek zuhanyozóiban.
Ha tetkód van (gondolom kígyó kehellyel)akkor azért lehet, hogy valamit elszámoltál a teszttel kapcsolatban. Gratulálok az antipatikusi végzettségedhez. A nekem írt válaszod jó bizonyíték rá.
offtopic
vénasszonyok -nyara 2012 aug. 26. - 19:13:11
(223/297)
Megfeledkeztél egy másik õsi emberi tevékenységrõl, az emberevésrõl. Remélem elég nyitott vagy hozzá, hogy toleráld.
Részvétem, hogy nincs tetkód!
yoursi 2012 aug. 26. - 18:56:34
(222/297)
Irigyellek hogy sok sebészprofesszort láttál meztelenül... bár úgy látszik agyat nem ültettek még be neked. Az emberek IQ szintje és a testük tetováltsága között még senki nem nézte van e szignifikáns kapcsolat, bár az látható pár hozzászólásól, hogy a tetoválásmentesség sem emeli a szintjét. Patikus végzettséggel, 138-as IQ-val van tetoválásom.
xxxxx1 2012 aug. 26. - 17:57:54
(221/297)
Az elõzõ hozzászólás folytatásaként... van aki alkoholista, van aki öl.... ééés van aki "fikázza" a tetovált embereket! ;) Persze, hozzá kell tenni, hogy nem most találták ki a tetoválást (a test ékszereket, "jelzéseket" a testen, ami különféle hovatartozást szimbolizál), hanem az emberiséggel egyidõs. (amilyen éppen elérhetõ technika adódott, mindig is festette, szurkálta..., az ember saját magát, vagy másokat, a testen valamilyen ábrák bõrön való elhelyezése céljából! Tessék utána nézni!!!) És ne higgyétek, hogy a "tanult", magas IQ-jú emberek nem festik, pirszingelik, lyukasztják, tetoválják magukat, ellenben igen. És attól még, hogy valaki MÁS, mit ti, nem feltétlen idióta, ellenben azzal, aki ezt nem érti meg. :P Mondom ezt úgy, hogy sem testékszerem, sem pirszingem... nincs! ;)
Ezen film inkább a történetre, a színészi játékra helyezi a hangsúlyt, ellentétben az újabb "változattal", ami inkább a látványra. (Noomi Rapace ennek a filmnek köszönhetõen fog nagy kariert befutni, szerintem, mert igen is jó volt a filmben. (nem hiába kapott szerepet, fõszerepet további filmben-Prometheus, Sherlock Holmes 2., és fedezték fel nagy rendezõk)) Szóval, ez a film nem a "populista" változat, de attól még lehet jó! ;)
offtopic
vénasszonyok -nyara 2012 aug. 26. - 16:29:39
(220/297)
Azért én eddig elég kevés egyetemi tanáron és sebészprofesszoron láttam tetoválást. Sajnos az emberiség túlnyomó része hülyékbõl áll: van aki festéket injektáltat a bõrébe, van aki fémdarabot szúrat a nyelvébe, vagy a mellbimbójába, van aki nitróhigítót szagolgat nejlonzacskóból, van aki dohánylevelek füstjét szívja be szándékosan és még hosszan folytathatnám a sort. Igaz én sem vághatok fel, mert házasságban élek, pedig nem volt kötelezõ.
offtopic
ceia 2012 aug. 26. - 16:14:26 Előzmény vénasszonyok -nyara
(219/297)
Hú, én is utálom látni. Én még olyan világban nõttem fel, amikor tetoválás csak bányászokon, börtönviselteken és cigányokon volt. De ha józan paraszti ésszel belegondolunk, az ember ne firkáltasson magára, a bõrébe! Még a bevitel módja is undorító, szurkálgatják a bõrt egy tintás tûvel.. Én nem értem, mi lett a világgal, hogy lehet ezt normálisnak tartani?? Visszafelé fejlõdünk? Technikailag elõre, mentálisan vissza..
Sajnos IQ-tól ez nem függ, inkább felfogás kérdése. Persze én is csak úgy gondolok rájuk, hogy 'hülyék' a piercingesekre meg 'idióták' :P
vénasszonyok -nyara 2012 aug. 26. - 13:18:33
(218/297)
Még a hímeket és a hermafroditákat is elrondítja a tetoválás. Mindenesetre egy hasznos jelzés azoknak, akik kapcsolatba kerülnek az illetõvel, hogy alacsony IQ-val kell számolniuk. Ezt nem árt tudni bármiféle kontaktusnál. Egyszerûbben kell fogalmazni, kerülni a szemkontaktust (primitív egyedeknél ez az agresszió jele).