poinsettia 2012 jan. 16. - 12:05:10
(53/273)
Én meg lefogadom, hogy nem nagyon ismered az ottani viszonyokat. Hihihi. :) Nem tudom, mit írtak a filmrõl orosz lapok, kiküldetésben még jó, hogy magára a filmre jutott idõm, és egyébként sem szoktam filmkritikákat olvasni, viszont hallottam néhány úgymond civil véleményt az üzleti partnereimtõl, akikkel együtt néztem meg a filmet, na meg a moziból kivonuló közönségtõl. Például az egyik orosz kollégám szerint hülye az, aki lebecsmérli David Finchert a klipkészítõi múltja miatt, mert ahhoz, hogy egy félezer oldalas könyv megfilmesítése annyira jól sikerüljön, pont ilyen rendezõi tudásra volt szükség. Másik kolléga, pontosabban kollegina azt mondta, hogy kellemesen csalódott Daniel Craigben: azt hitte, hogy az majd túl macsósra veszi a figurát, de kiderült, hogy James Bond itt inkább olyan, mint egy Bond-lány, méghozzá nagyon is hitelesen adja a pipogya frátert, bár "Richter parancsnok" (mármint a Martin Vangert alakító Stellan Scarsgard) akkor is nagyságrendileg jobb nála mint színész és egyébként is. Ezzel egyetértek. :) A Bjurmanrõl pedig az mondta valamelyik nézõ, hogy svéd verzióban az tényleg szadistának tûnt, amerikaiban viszont ez egy gátlástalan és cinikus élvhajhász, aki nem perverz, hanem teljesen normális mocskos gazember. Egy másik nézõ, olyan harmincas fickó, azt kifogásolta, hogy nagyon ritkán került a képbe Salander híres sárkányos tetoválása, viszont annál sokkal gyakrabban a meztelen keble, pedig a filmnek ez a címe, hogy A lány sárkánytetkoval, és nem az, hogy A lány pucér cickóval. Erre a haverja azt mondta, hogy nem is volt azon az amerikai sárkányon olyan sok látnivaló: kicsi is volt, ronda is, viszont a svéd Salander sárkánya az aztán sárkány volt a javából: hatalmas nagy, gonosz pofájú, igazi remekmû! :D
Szóval, ahogy mondta az egyik volt F1-es pilóta, a vélemény ugyanolyan dolog, mint a s*gg: mindenkinek van. Oroszoknak is. :)
Mike088 2012 jan. 16. - 09:58:06
(52/273)
Mi a fene úgy látszik ebbõl egy másik verziót is készítettek. Kész röhej.
offtopic
Charles Foster Kane 2012 jan. 16. - 03:03:04
(51/273)
Lefogadom, hogy az ottani lapok a filmet 140%-ra ertekeltek. Hahaha.
offtopic
Ford Mustang 2012 jan. 15. - 23:40:50
(50/273)
Oh, az más.
poinsettia 2012 jan. 15. - 23:21:48 Előzmény Ford Mustang
(49/273)
Szentpéterváron. Ott január 2-án volt a bemutató.
Ford Mustang 2012 jan. 15. - 19:33:15
(48/273)
Ok. De nagyon sok különbség nem lehet, hiszen ez sem csak amerikai lesz, stábban szerepel svéd is. Viszont a legfõbb motivációt az amerikai irányzat és stíluselemek adják majd valószínûleg, illetve az angol, mivel a fõszereplõ is az, vagyis már szimpatikus lett és felkelti az nézõ figyelmét, legalább annyira mint az eredeti trilógia.
offtopic
Ford Mustang 2012 jan. 15. - 19:25:21
(47/273)
Egyébként te hol láttad? Mert mozibemutató még nem volt.
offtopic
Charles Foster Kane 2012 jan. 15. - 04:05:30 Előzmény Ford Mustang
(46/273)
Hiszed vagy sem, ez erdekes, de en is ezt mondom, sot hallom mindenkitol. A sved nagyon jo, de ez megis jobb. Profibb, igen. Talan alapbol azert is kovetkeznek ezek az allitasok, mert a svedtol nem varjuk el ezt az amerikai jellegu feszultseget. Ezert amikor megnezed a svedet, azt mondod - na ez mas, mint amit eddig lattam, baromi jo. Amikor megnezed az amerikai verziot, akkor viszont megis realizalod, hogy a mi izlesvilagunkhoz ez sokkal kozelebb all, sokkal inkabb nekunk szol, es ettol elvezetesebb.

Egy ismerosom egyiket sem latta, megnezettem vele a svedet, azt mondta, nem lehet uberelni. Az amerikairol ugy jott ki, hogy igazam volt. Szoval nezd meg, lasd magad, aztan magad eldontheted.
poinsettia 2012 jan. 15. - 01:34:37 Előzmény Ford Mustang
(45/273)
Sehogy sem tetszik, nem vagyok az öncélú szofisztika kedvelõje. :) De a film, amelyet te még nem láttad, de azért megkérdõjelezed a róla alkotott véleményemet és a skandináv verzióval való összehasonlítást, az viszont nagyon tetszett. Feltétlenül nézd meg, érdemes, és talán majd segít helyreállítani azt, ami neked most, ismeretek hiányában, nem stimmel. :)
offtopic
Ford Mustang 2012 jan. 14. - 21:15:45 Előzmény poinsettia
(44/273)
Mindkettõ, vagy ahogy neked tetszik, de mindenképpen nem stimmel. :) No de ne offoljunk tovább. :) A filmrõl sajnos nem tudunk beszélni, legalábbis én, még nem láttam. :)
poinsettia 2012 jan. 14. - 01:43:38 Előzmény Ford Mustang
(43/273)
Akkor különbözik vagy ellentmond egymásnak? :) Mert ez nem egy és ugyanaz, akárcsak a skandináv és a hollywoodi Millenium-verzió. Na mindegy, nem fontos. De mivel ezt a témát valószínûleg nem az állításaim elemzése céljából hoztad létre, azt javaslom, hogy inkább térjünk a tárgyra, vagyis a filmre, pláne hogy sokkal több néznivaló van benne, mint az állításaimban. :)
offtopic
Ford Mustang 2012 jan. 13. - 18:40:12
(42/273)
Így van, de a két állításod különbözik akárhogy nézzük. :)
poinsettia 2012 jan. 13. - 09:19:22
(41/273)
Igen, ezt mondtam, de nem azt, hogy amerikai változat ezzel jobb a svédnél vagy fordítva, úgyhogy szerintem nincs itt semmiféle ellentmondás. Attól, hogy a két verzió különbözik egymástól, még lehet jó mind a kettõ, nem? Mint például a csokisüti és a csokifagyi. :)
offtopic
Ford Mustang 2012 jan. 13. - 01:49:05
(40/273)
Azt értem, de az állításaid pont hogy ellentmondanak egymással, hiszen elõször azt mondod, hogy "...sõt, sokkal dinamikusabb és profibb, mint a svéd változat", majd azt mondod, hogy a svéd "kifejezetten jó volt"... :)
poinsettia 2012 jan. 13. - 01:33:21
(39/273)
Mert ez a véleményem. :) Mind a két film jó a maga stílusában, de a skandináv krimik tempója eleve más, mint a hollywoodi, és az amerikai változat nyilván sokkal pörgõsebb, na meg sokkal jobban össze van állítva mint filmprodukció, a svéd változatnál viszont nagyon is látszik, hogy ez egy moziformátummá kurtított tévésorozat része.
offtopic
Ford Mustang 2012 jan. 12. - 19:10:10
(38/273)
Akkor miért írtad, hogy sokkal dinamikusabb és profibb, mint a svéd változat?
poinsettia 2012 jan. 12. - 11:54:38 Előzmény Ford Mustang
(37/273)
Szerintem kifejezetten jó volt, fõleg az eredeti hatrészes televíziós verzió.
offtopic
Ford Mustang 2012 jan. 11. - 23:57:14 Előzmény poinsettia
(36/273)
A svéd sem volt rossz...
Kovács kolléga 2012 jan. 11. - 22:47:08
(35/273)
Bízom benne, hogy jó lesz a film, már csak azért is, mert a ma látott trailer elõtt tizennyolc éven felülieknek ajánlották.
A cselekmény aligha fog meglepetést okozni, hiszen olvastam a regényt. Viszont nagyon kíváncsi leszek, hogy a film egészének is olyan brutális atmoszférája lesz-e, mint amilyennek az elõzetes ígéri.

Amúgy nagyon örülök, hogy Fincher végre megint thrillert csinált.
poinsettia 2012 jan. 11. - 08:13:32
(34/273)
http://en.wikipedia.org/wiki/The_Girl_with_the_Dragon_Tattoo_%28soundtrack%29

Egyébként a film egyáltalán nem rossz, sõt, sokkal dinamikusabb és profibb, mint a svéd változat.