Pardalos Kokoras 2012 márc. 04. - 15:17:24
(193/273)
Valaki azt mondta a Daniel Craig-nek, hogy jó lesz svéd oknyomozó riporternek?
Az illetõ még soha nem járt Skandináviában.
2/10
Viki1080 2012 márc. 04. - 13:29:19 2/10
(192/273)
És még mondja valaki ha köcsög Oscar nem bundabugyi!!
2/10
Viki1080 2012 márc. 04. - 13:26:18 2/10
(191/273)
Jahh,és még annyi h mindenki áradozott h ez másképp dolgozza fel a könyvet...jah tényleg másképp,sok dolog kimaradt,sokat beleköltöttek nagyon nagyon rosszul dolgozták fel ez is rossz benne.
2/10
Viki1080 2012 márc. 04. - 13:23:17 2/10
(190/273)
Egy az egyben ua mint az eredeti,csak szarabb szereplõk,szarabb kivitelezés,szarabb tetkó,sem a karakterek,sem a játék nem jó,nem fogott meg,míg az eredetiben már elsõre lûttd az új gyámon h húúú ebbõl baj lesz itt egy kis semmi,az erõszak se sokkoló mint az eredetiben stb stb stb eddig a kommentek arról szóltak h mennyire hóó de jóó film,gondolom akik azokat írták nem is látták az eredetit.
Összefoglalva....köcsög amcsik megint lenyúltak egy rohadt jó sztorit és egy nagyon nagyon nagyon rossssssszzzz filmet kreáltak belõle ami úgy kuka mint a huzat...nem is kellett volna megnéznem,minden amcsi koppintás SZAR
masterjohnny 2012 febr. 26. - 00:51:01
(189/273)
Nagyon gáz, hogy Amerika mindenbõl reemake-t csinál. Az eredeti 3 részes filmhez képest, ez ultragagyi!
Nem is értem, hogyan jelölhették Oscar díjra a fõszereplõ csajt?! Ja bocs, már ezt is keményen bundázzák!
9/10
idõjós1010 2012 febr. 24. - 11:26:45 9/10
(188/273)
Meglehetõsen korrekt film lett, egy nagyon korrekt sztorival, amit jó soká nyújtottak, de jó volt ez így. Igaz az utcsó 30 percet már csak fél szemmel gép elõl figyeltem.
MILLA13 2012 febr. 21. - 16:17:04
(187/273)
elõször a 2009es változatot láttam, annak ellenére h csak a feliratot értettem nagyon megfogott de sokkolt is! a könyvet is elolvastam az még inkább bejött. az egyetlen észrevételem, hogy ez tehát a 2011es film nekem gyors volt, sztem túl gyorsan pörögtek a jelenetek, mintha nem lett volna eléggé kibontva a történet, ettõl függetlenül a szereposztás jó, daniel craig garancia nálam a biztos sikerre, lisbeth karaktere nagyon érdekes, nem lennék a helyében csak a fotografikus memória szintig :D
nagyon kíváncsi vagyok újra megfilmesítik e a 2.részét, A lány aki a tûzzel játszik..
10/8,5
10/10
lanuko 2012 febr. 21. - 11:33:38 10/10 Előzmény houshmandzadeh94
(186/273)
Egy 14 évesnek elég durva film.

Spoiler

Tetszett a film, a színészek is, de egy-két dolog nem annyira. Pl: Martin elsõ megjelenésénél, mikor bevágta azt a pszichopata mosolyt (kicsit Hannibálos volt :D) lehetett tudni, hogy õ a "gonosz". Meg úgy az elsõ 40 percben semmi sem történt :)
steflac 2012 febr. 18. - 21:52:36 Előzmény 0313_babo
(185/273)
Érdemes megnézni, DE, 1:20-ig csak termékelhelyezés, túlöltözöttség és indokolatlan színkorrekció megy. Ezek egy része késõbb is eljön, de 1:20 után izgalmassá is válik, onnantól már tényleg JÓ. Nem rossz, nem rossz, viszont az eredeti trilógia után nem látom olyan nagy számnak, az eredeti szereplõk/film nekem jobban bejött.
0313_babo 2012 febr. 17. - 20:27:19
(184/273)
hát elég vegyes hozzászólást fogok most gépelni, de az érzelmeim is elég vegyesek a filmmel kapcsolatban. túl hosszúra sikeredett ha megnézzük h maga az érdekes esemény igen kevés idõt vesz igénybe. túl lassan építkezik az eleje. nem ismerem az eredeti filmet ezért attól eltekintve írok, de szerintem, ha már a lány áll (címben is) a középpontban, vagy az lenne a cél akkor már kicsit az életérõl többet is megtudhattunk volna. a családtagok szereplõi közül egy-kettõ alakítás elég laposra sikerült. de maga a rejtély amirõl szólt az nagyon tetszett és azért voltak benne izgalmas részek, bár mikor kiderült h végülis mi lett Harriettel, háát ott kicsit nagyobb bummot váram, mármint meglepõ volt, de nem tudom, olyan semmilyen volt a megvalósítás, bár ezt inkább csak én reagálom túl :D most jöjjön a jó: voltak benne kiborító részek, na azok nagyon jók voltak a tömény valóság, és szerintem mind a lány(Rooney Mara), mind a pasi(Daniel Craig) jól és hitelesen játszott. tehát a sztori magja, ami a kislányról és a családról szól az izgalmas volt és az már szépen fel volt építve, mondjuk az is kissé hosszan, de én ott nem bántam h húzzák kicsit az agyunkat. elég sok rosszat írtam, de ez nálam nem azt jelenti h nem tetszett a film, ezek csupán apró észrevételek szóval, mivel a film 3/4-e valójában érdekfeszítõ volt ezért kap pici túlzással 8/10.
9/10
Smonika 2012 febr. 15. - 23:32:39 9/10
(183/273)
Nekem tetszett a film, bár kicsit hosszú volt.
De az itteni hsz-ek miatt kíváncsi lettem a svéd elõdre is.
7/10
beo71 2012 febr. 15. - 18:33:51 7/10
(182/273)
Valahol azt olvastam:jó film,csak felesleges.
Megfordítanám:ami felesleges,az,mitõl jó film?
Talán attól az agyonajnározott Rooney Marától,aki halovány lenyomata az isteni,ördögi,szexi,gyilkos Noomi Rapace-nek?A DVD extrán jól fog mutatni,ahogyan egymást frankózzák a készítõk,az már meglepetés lenne,ha szót emelnének a zseniális svéd elõdrõl is.
Vagy attól a David Pancsertõl,aki egyre rosszabb filmeket GYÁRT le?(Ez az ember csinálta a Harcosok klubját?Lehet,az is csak egy plágium!)
Minden esetre elérték,hogy egy ördögien izgalmas svéd krimibõl csináltak egy elnyújtott,a végére már unalmassá váló szinkronizálást.A tûéles képekért,erõs túlzással:7/10.
houshmandzadeh94 2012 febr. 15. - 18:27:52
(181/273)
Sziasztok!

Már régóta meg akarom nézni a filmet és most végre lesz is idõm rá, de a 14 éves testvérem is eljönne és azt kérdezném, hogy alaptalanul kapott 18-as karikát vagy télleg olyan a film?
8/10
meedy 2012 febr. 15. - 18:20:44 8/10
(180/273)
Az eredeti 2009-es film sokkal jobb. A Lisbethet alakító Noomi Rapace is jobb, mint az amerikai film Lisbethje..
Az összehasonlítástól eltekintve viszont nagyon jó kis film.
offtopic
brrrrrrrrr 2012 febr. 14. - 01:16:43 Előzmény poinsettia
(179/273)
Nem, de az a félelmetes zene, amikor az eltûnt lány képét mutogatják...rühej
Netty24 2012 febr. 12. - 23:05:05
(178/273)
Én csalódtam mindkét verzióban, olvastam a könyvet s tudom hogy nem lehet szóról szóra leforgatni de ekkora változtatást nem vesz be a gyomrom ahogy a nyomozás végén megtalálták Harrietet... Nah meg a baleset is ahogy meghal Martin az amerikai változatban. Összességében ha a 2 filmet összegyúrhatnánk egész jó kis valami jönne ki belõlle,mint az elõttem szólóknak is h a Lisbeth jó volt a svédbe, Mikael meg az amerikaiba... :)
8/10
Horcsogg 2012 febr. 12. - 15:19:15 8/10
(177/273)
Ha nem ezzel a nagyon tré szinkronnal, hanem angolul adta volna a mozi, biztos 2x jobban élveztem volna, jó film.
Majcsi 2012 febr. 07. - 03:56:11
(176/273)
Most néztem meg az amerikait, és egy hete pont a svédet néztem meg, hát... a svéd nagyobbat ütött nálam. Nem volt ez se rossz, de a svédnél sokkal ütõsebb volt mikor rájönnek ki a gyilkos, meg a nyomozás is összetettebb volt, valahogy annál nagyobb volt a sokkhatás,. Jó ez a film is, mert vannak részek amik ebben jobbak, más meg a másikban. Pl. szerintem Daniel Craig-nek jobban áll ez a szerep, mint a svédnek, de Lisbethnek a svéd színésznõ jobban bejött, mint az amerikai.
offtopic
Charles Foster Kane 2012 febr. 06. - 04:29:30
(175/273)
Hiszed, vagy nem, a szinkronizalasnak nincs egyszeruen ipara angol nyelvu teruleteken. ami nem angol, az nem letezik, so to speak.

Es nyilvan nem olcsobb, hanem jobban kifizetodik, mert igen, ismert arcokat akarnak latni, akik eredeti nyelvukon/hangjukon szolalnak meg.
poinsettia 2012 febr. 06. - 00:40:53
(174/273)
Ha nem láttad a skandináv verziót, akkor honnan tudod, hogy pont azt dolgozták fel és nem magát a regényt? Én láttam mind a kettõt, illetve hármat, mert a skandináv filmtrilógia televíziós változatát is megnéztem (egyébként remek angol szinkronja volt! :D ) , és merem állítani, hogy amerikaiak igenis a könyvet filmesítették meg és nem az Oplev-filmet forgattak le egy az egyben. Te komolyan akkora kreténeknek tartod az amerikai filmgyártókat, hogy azt hiszed, nekik jobban kifizetõdik egy külföldi sikerfilm újraforgatása, mint szimpla szinkronizálása? :D Ja, és azt az enyhén szólva valótlanságot, hogy más országokban nemigen szoktak filmeket szinkronizálni, szintén olvastad valahol vagy ez a saját feltételezésed?