10/10
Jagdglück 2008 nov. 19. - 23:38:32 10/10
(331/911)
Hihetetlenül jó film!
benkewood 2008 okt. 30. - 09:50:27
(330/911)
Képzeljétek!! 2 hónapja elkezdtem bûvészkedni!!! Ez valami fantasztikus!!! :-))) Egyetértek azzal a véleménnyel, hogy lehet ugyan teóriákat ráhúzni a filmre, de az egésznek az a lényege, hogy nem fogjuk teljesen megérteni, és nem is akarjuk! A film maga egy nagy varázslat, nem is kell megfejteni, csak élvezni, akár újra és újra!!! Még mindig ez a kedvenc filmem!!! :-)))
10/10
Method Man 2008 okt. 28. - 16:00:33 10/10
(329/911)
Ha Ti megalkotnátok egy klóngépet, egy bûvésznek adnátok el?
! 2008 okt. 26. - 22:46:32
(328/911)
nagyon nagyon teccet a film!
a közepénél már sejtettem h Brodenek iker testvére van vagy hasomlása mikor monta ,hogy "bizonyizsd be a feleségemnek ,hogy szeretem"..
10\10
goodfilm 2008 okt. 25. - 13:00:50
(327/911)
Tegnap néztem meg a filmet és nagyon érdekelt h miket írtak róla. Most olvasom a többféle teóriákat h lehet h nem is voltak klónok vagy mégis. Mindenki ezen agyal és próbál bizonyítékokat keresni de sztem ebben a filmben pont ez jó h sose fogtok rájönni...(én se)=) Tele van a film homályosan hagyott részletekkel ami elgondolkodtat minket de biztosra nem állíthatunk semmit. Ettõl lesz az egész olyan misztikus.
kata47 2008 okt. 22. - 23:35:35
(325/911)
10/10
timieniko 2008 okt. 18. - 14:38:35 10/10
(323/911)
Sziasztok!

Én most láttam ezt a filmet, nagyon tetszett és gondoltam kicsit utánaolvasok milyen vélemények vannak róla. És hát találtam jó sok fejtegetést a filmmel kapcsolatban, és jó sok újabb kérdést.
***spoiler***
Én még mindig nem vagyok biztos abban, hogy az az elmélet helyes, hogy nem voltak klónjai Angiernek, hanem trükk az egész. Ezt 2 okból gondolom:
1. Miért állt volna újra össze Angier a hasonmásával, amikor az pont Borden sugallatára kezdte úgymond zsarolni, hogy több pénzt szerezzen? Ráadásul, ha így van, akkor Borden úgyanúgy megismerte volna a hasonmást, ahogyan elõször leleplezte.
2. Amikor az új teleportáló embert bemutatta Cutternek, akkor neki is tuti fel kellet volna ismernie a hasonmást, hiszen annak idején õ készítette fel düblõrnek. Viszont akkor meg nem lepte volna meg, hogy Angier Lord Coldlaw-ként él tovább.

Ja és amúgy meg Angier nem tudta elvileg, hogy Bordenbõl kettõ van, hiszen akkor miért kutatta volna a teleportáló ember trükkjének kulcsát olyan sokáig. Tehát nem számíthatott rá, hogy Borden az akasztásakor megjelenik, akkor meg minek vitte volna vissza a hasonmás hulláját?

Szóval szerintem a klónos történet még mindig jobban megállja a helyét, mint az, hogy csak hasonmást használt újra és csak át akarta verni Bordent, meg a nézõket.:)
bozsof 2008 szept. 09. - 14:32:16
(322/911)
Halihó!

Nem bírom megállni, hogy ne írjam le amit gondolok:)Teljesen egyetértenék az elmélettel, ha nem zavarna egy valami nagyon. Az a tény, hogy Angier a hasonmását használta végig, és ezt Borden nem vette észre, számomra teljesen megváltoztatná Borden karakterét. Az egész film alatt zseniként van beállítva, és ha nem ismerné fel az újabb átverést, már nem is lenne zseni. Szerintem:) Így vagy úgy, ez az egyik legjobb film amit valaha láttam!:)
d9o3 2008 szept. 07. - 12:01:43 Előzmény benkewood
(321/911)
Szia!

Tudtam, hogy pontosabban kell fogalmaznom, mert belekötnek :)!
Tehát:
Angier úgy tudja Borden halott! Miért ássa ki a hullát és rakja bele a tartályba?! Egyszerûen nem logikus! Mégegyszer: Angier kinek akarná bizonyítani a klónos sztorit, hiszen tudomása szerint Borden meghalt. Innentõl kezdve nincs értelme annak az állításnak, hogy Bordent akarja megtéveszteni az "egy" hullával a vízestartályban. Maximum Cutter megtévesztésére lenne jó, de nem Bordenére!

Tehát az elmélet ebben a formában megdõlt!!! Egyszerûen nem logikus! Az összes többi trükk/átverés a filmben logikus. Mondjuk lehet, hogy pont ezért nehéz elfogadni a rendezõi trükk sztorit és tényleg ez az igazi átverés! De szerintem ez továbbra sem bizonyított. És továbbra is tartom magam ahhoz az állításomhoz, hogy akinek csak ezért tetszik a film az inkább meg se nézze, mert még mindig nem érti a lényeget!
abrakzab 2008 szept. 05. - 16:57:01 Előzmény benkewood
(320/911)
hello!

nekem tetszett az elmelet,csak aztan nem stimmelt egy par dolog es most ott tartok,hogy akarmelyik vegrol is nezem sehogy sem akar osszeallni ez a film.
Azt hallottam valahol es bizonyithato is,hogy nem a Root (vagy hogy hivtak a hasonmast) volt a vizestartalyban! neki hosszu fulcimpaja volt.
Szoval akkor klonok kerulnek rendre a tartalyokba,mert nem tokeletes a gep,de akkor meg miert mukodott jol,mikor Angier visszatert Amerikabol es bemutatta Cutternak? Es az nem elbeszeles volt! Semmi csapoajto,semmi klon!
Szoval valamit mondjatok,mert igy ertelmetlen az egesz!
benkewood 2008 aug. 31. - 23:42:09 Előzmény d9o3
(319/911)
Hogy egy hulla hogyan kerülhetne vissza a hullaházból a vizes tartályba? Húúúúha... ezt még elképzelni se lehet. Bár... ha valaki megfogta, és betette a tartályba... na, talán mégis kivitelezhetõ a dolog. Szóval ezen a film nem bukik meg. :-)

A másik, hogy amikor Angier be akarta etetni Borden-t a klónos trükkel, akkor már tudta, hogy Borden nem fog körülnézni a raktárban a tartályok között. Mondta is az, hogy "I don't care...".

Tehát ezek egyáltalán nem buktatják meg az elméletet. Egyébként nem kell vele egyetérteni, mindenki azt lát a filmben amit akar. Mindenképpen zseniális!!!!! :-)))
hErO 2008 aug. 26. - 15:59:16
(318/911)
Most láttam a filmet és õszintén szólva nehéz szóhoz jutni, megfogalmazódott bennem egy-két kérdés de azt hiszem a lényeget sikerült megértenem. Ennek ellenére sztem még egy párszor megnézem a filmet, úgy érzem több van benne mint amit láttam...
d9o3 2008 aug. 26. - 09:28:04
(317/911)
Javítva az elõzõ hozzászólásom "lényege":
Az egész film lényege nem maga a trükk és az átverés, hanem az áldozat és szerintem Nolan ezt tökéletesen mutatja be: ***spoiler***Borden-ék ketten osztoznak egy életen, Sarah meghal, Olivia lelép, stb... Angier elveszti feleségét és ez a düh hajtja elõre, még képes a kezét is bepiszkolni, pontosan 100x. Ez az Õ áldozata: 100-szor megölni Önmagát, vagy a klónját.
d9o3 2008 aug. 26. - 09:26:34 Előzmény benkewood
(316/911)
Olvasva itt a sok elméletet, nem is tudom mit mondjak: Mindegyik hibázik valamiben!!!

A rendezõi megtévesztés elmélet pont a végén hibás és itt nagyon!
A klón/dublõr hullája hogyan kerülne vissza a tartályba, mikor azt a filmben bemutatják a hullaházban?!
Ha tényleg csak ez az egy hulla van és a többi üres, akkor Angier miért akarja Borden-nek beadni a "hamis klón sztorit", hiszen ekkor tudhatná, hogy már nem lehet Bordent "átverni".
Szerintem itt meg is bukott az elmélet!!
Továbbá aki ezt állítja és ezért tetszik neki a film az többet inkább meg se nézze, mert mint ahogy a szereplõk is elmondják: "Te még most sem érted...", illetve a "jó trükkhöz áldozatot kell hozni".
Az egész film lényege nem maga a trükk és az áldozat, hanem az áldozat és szerintem Nolan ezt tökéletesen mutatja be: ***spoiler***Borden-ék ketten osztoznak egy életen, Sarah meghal, Olivia lelép, stb... Angier elveszti feleségét és ez a düh hajtja elõre, még képes a kezét is bepiszkolni, pontosan 100x. Ez az Õ áldozata: 100-szor megölni Önmagát, vagy a klónját.***spoiler vége***
Ha csak a trükkökrõl akart volna filmet forgatni Nolan akkor készít egy dokumentum filmet David Copperfield-del!
Ez tipikusan olyan film, mint a Face/Off, ahol a sztoriba bele kell szõni egy kis "hihetetlenséget", ahhoz hogy be tudja mutatni az író/rendezõ, mire is képes az ember, ha "gyõzni" akar!
Ja és, aki kételkedik a klón sztoriban, mégpedig azért, mert hogy honnan tudta a teleportált Angier/klón, hogy nem kell elõjönni az utolsó bemutatón, annak mondom hogy felejtse el a Dredd bírós klónozást, mert ez nem az a fajta klónozás, és valójában nem is klónozás, hanem másolás, tehát a másolat ugyanaz, mint az eredeti, ugyanazokkal az elõzményekkel, úgyanúgy mint a számítástechnikában!
A dublõr használatáról meg annyit, hogy ha Angier megint dublõrt használt volna, arra Borden rájön. Még Angier is beismeri, hogy a trükkök "olvasásában" Borden a legjobb, ezért nem a trükk mellett dönt, hanem a valóságot használja.
Tesla tökéletes választás volt és ha tényleg rendezõi trükk az egész akkor is az Õ "misztikuma" kell ehhez a filmhez.
Összegezve: az ötelt nem rossz, hogy a tökéletes trükk a rendezõi trükk, de a film eredeti címe (The Prestige) nem ezt sugalja, továbbá az ennél erõsebb elmélettel kell elõállni, ha ezt be akarjátok bizonyítani.
Továbbá én sem mondom azt, hogy nincs rendezõi trükk, de jelen olvasatomban a "bizonyítékok" nem elég erõsek!
benkewood 2008 aug. 24. - 23:12:57
(315/911)
Jó látni, hogy még mindig kering az elméletem a fórumokon, pedig tavaly tavasszal írtam ide utoljára. Mint már írtam, az elmélet egy amerikai sráctól származik, én csak továbbítottam... és persze teljes mértékben egyetértek vele. Az újoncok számára néhány fontos alapkõ az elmélethez:

- A film több síkon mozog: egyik a valóság, a többi az csak elbeszélés, mese. Sokáig csak azt látjuk, amit Borden vagy Angier a naplójában írt. Ezeket a képsorokat nem szabad valóságosnak elfogadnunk! ez a film megértésének legfõbb alapköve! A két rivális bûvész egymást akarta megtéveszteni, és közben minket, nézõket is jól átvertek. A teleportáló gép csak Angier elbeszélésében mûködött, a valóságban Tesla jól átverte õt, és lelépett a pénzzel. Angier el akarta hitetni Bordennel, hogy a gép mûködött... tudta, hogy Borden mindenfelé kémkedni fog majd, eztért volt a nagy mûbalhé a vizes tartályokkal és a bennük lévõ "hullákkal", akiket közelrõl egyszer sem mutattak (csak a legvégén, tehát 1db igazi vízihullánk volt csak).

- A film olyan, akár egy tökéletes bûvésztrükk: sokszor nem mutat dolgokat, és csak a nézõ agyában kialakult kép köt össze 2 jelenetet. Pl. látjuk, hogy a nõ a kötelet nézegeti, a következõ képen pedig lóg a kötélen. De hogyan került oda? Persze azt hisszük, hogy öngyilkos lett... pedig az egyik Borden-testvér akasztotta fel. Erre több jelenet és mondat is utal a filmben.

Nagyjából ennyi... A lényeg, hogy a film titkának megértéséhez a tényeket kell alapul venni. A többi csak hókuszpókusz, figyelemelterelés, csalás, ámítás... :-))

A teljes elmélet itt olvasható: http://bencuska.hu/prestige.txt
10/10
pimpernel 2008 aug. 18. - 12:04:56 10/10 Előzmény unisol1
(314/911)
ha rájössz, oszd meg velem is!! :D
8/10
unisol1 2008 aug. 17. - 22:37:44 8/10 Előzmény pimpernel
(313/911)
Okéj, most néztem meg, és már azt hittem, hogy én vagyok tú fáradt, mert nekem se volt tiszta a dolog!
Hátha rájövök egyszer...
9/10
Bucsi 2008 aug. 14. - 09:33:10 9/10
(312/911)
***SPOILER***

Szerintem látja ,hogy Borden lemegy a színpad alá.Vagy jelez neki az segéd aki meg akarta állítani. Biztos már meg is volt beszélve ,hogy engedje le.
Csak a segéd nem ismerte fel szakállban azért szól rá.Valszeg....