Marcipáncica_ 2014 márc. 11. - 10:01:47
(36/136)
Pizzolatto megmondta hogy nem lesz túlmisztifikálva a sorozat befejezése. Egyszerû bûnügy, és kész. Nekem a befejezés nem von le semmit a sorozat értékébõl, mert számomra eddig sem maga a bûnügy volt az ami miatt kedveltem. Az atmoszféra, a karaktrek, a színészi játék... stb, ami olyan szintû volt hogy egyszerûen magával ragadta az embert. Mondjuk én sem csak a fûnyírósra tippeltem volna, de az is tény hogy annyira hozzá van már mindenki szokva a túlbonyolított befejezésekhez (elég csak a sorozajunkie-s fejtegetéseket olvasni :D) hogy egy ilyesmi lezárás nem elégíti ki az embereket. A dexter befejezésekor éreztem azt amit írtál: így elrontani valamit, ami jó volt az már botrány. Ott a történet miatt. Itt nem ezt gondolom.
10/10
offtopic
_Freddy_ 2014 márc. 11. - 07:17:31 10/10
(35/136)
amúgy sajnálom, hogy neked ennyire nem jött be a bejezés...nem lehet mindenkinek a kedvére tenni, amúgy is 1 emberrõl beszéltek végig, és tökéletesen körülírták a gyilkos kinézetét, és részrõl-részre többet tudtunk meg róla, aztán a 7. rész végén meg is mutatták nekünk...és a befejezés meg olyan volt amilyen, szerintem nem volt rossz, bár nagyon kevés az olyan akiknek nemjött be, de õket csak sajnálni tudom, ez egy nagyon erõs sorozat évad volt, nem volt gyenge része, és végre nem elénkcsesztek a végére valamit amin gondolkodhatunk, hanem volt lezárás. :)
10/10
offtopic
_Freddy_ 2014 márc. 11. - 06:56:18 10/10
(34/136)
spoiler???
webwalker 2014 márc. 11. - 00:11:13
(33/136)
***SPOILER PÓTOLVA***

:))))))))

volt itt unverzum konspiràcio és drogos szakàcs sztori hetekig és a végén kiderûl, hogy csak egyszerûen egy gompbocképü dagadt mocsàri hûlyegyerek szorakozott gallyakkal és képzelte magàt zôldfülü sàrgakiràlynak..
persze majd a csökött rajongotàbor megmagyaràzza,hogy ez sokkal bonyolultab..elfelejtve azt a tényt, hogy a készitök csak azért adjàk nekik ezt az izt, hogy toporogva vàrhassàk a kôvetkezö szezont...:)))

igéretesen indult, de egycsapàsra tucat sorozat lett belöle egy végtelenül gyenge befejezés miatt..

legalàbb tiz éve nem birtam követni sorozatot..és legalàbb tiz évre ujra elment a kedvem..
Marcipáncica_ 2014 márc. 10. - 10:05:19
(32/136)
Hú de várom!!!! Sajnos csak este tudom megnézni...
De megnyugtató amit írtál... :)
10/10
offtopic
_Freddy_ 2014 márc. 10. - 09:57:26 10/10
(31/136)
Nyugodt lehet mindenki, 10/10 a befejezõ rész nem csak szerintem, hanem számos kritikus szerint is. Imádtam ezt a sorozatot...:D Egyszerûen tökéletes...remélem a 2. évad is lesz legalább ennyire jó, no meg a casting is.
Marcipáncica_ 2014 márc. 09. - 18:10:54 Előzmény Bellavita
(30/136)
Én még nem mertem a magyar szinkronos változatot meglesni. Szerintem nem is fogom. Annyira kellemesek az eredeti hangok, hogy még szerintem egy jól sikerült szinkront is zavarónak éreznék. (Meg persze a megszokás nagy úr... :D)
Marcipáncica_ 2014 márc. 09. - 18:08:52
(29/136)
Ajánlom Neked a sorozatjunkie-t. Ott azért megy az ötletelés, és variák a sorozattal, végkifejlettel kapcsolatban. Az egyes részekhez is vannak kibeszélõk, meg általánosságban a sorozatról is. ;)
Amúgy számomra is egyértelmû hogy a kislány(ok) kaptak egy dózist valamilyen gusztustalanságból gyerekként. Viszont simán el tudom képzelni, hogy erre így konkrétan nem derül majd fény. Megmarad amolyan zavaró, elbizonytalanító tényezõnek.
a napos oldal 2014 márc. 09. - 17:02:41
(28/136)
Borzalmas nulla magyar fórumok vannak, ami ezt a sorozatot illeti. Amerikai fórumok percenként pörögnek, bár nem csodálkozom a Jóban rosszban-on szocializálódott nézõközönségen, hogy ezt nem tudja értékelni. Akinek ez a sorozat nem tetszik, az egyetlen mondatot sem értett meg belõle.
Ami pedig a a végkifejletet illeti: szerintem Marty nagyobbik lányának lesz némi köze a fináléhoz, elég csak arra a rajzra gondolnunk, amit gyerekkorában rajzolt vagy a babákra, amikkel játszott a 2. részben. Engem még az sem lepne meg, ha Marty apósának a keze is benne lenne.
tesz-vesz 2014 márc. 09. - 13:23:51
(27/136)
micsoda mûmájer színészi kocsmafilozófiát nyom le mettyú a kocsiban, 1. rész, "nem érdemes szaporodni", Jézus.
borzalmas a manírkodás, mesterkélt szintetika. nagyon rossz színész játék, én erre a világfájdalomra nemigen vagyok kíváncsi.
krm.istvan 2014 márc. 07. - 14:21:17
(26/136)
Találtam egy frankó cikket, amiben többek között a Törvény nevében sorozatot is megelítik.
http://vs.hu/mit-illik-olvasni-a-zombiapokalipszishoz-0305
Hozzávalók a zombiapokliszishez - jó kis cikk! :)
elfuego 2014 márc. 05. - 22:07:43
(25/136)
Ez itt a reklám helye.
Idén indul a Delta Vision kiadó MesterMûvek sorozatának Dark alfolyama és az inditó kötet címe Carcosa árnyai(Nomen est omen).
További információk itt:
http://deltavision.hu/forum/viewtopic.php?pid=37113#p37113
és itt:
http://deltavision.hu/forum/viewtopic.php?pid=37157#p37157
10/10
Viktor6665 2014 márc. 05. - 17:13:26 10/10
(24/136)
Érdekes, hogy míg az amerikai filmek egyre rosszabbak, addig a sorozatok egyre jobbak.
A trónok harca és a totál szívás után egy új zseniális sorozat!
10/10
Bellavita 2014 márc. 04. - 19:37:18 10/10
(23/136)
Megnéztem magyarul. Botrány.
Hogy lehet Kálid Artúrt választani Rust magyar hangjának? Értem én, hogy van Kálid hangjában valami mély fájdalom, de egészen más karakter, mint Rust. Rust dünnyögõ, sziszegõ, misztikus stílusa és akcentusa egyáltalán nem jön át!!!! Ahogy legutóbb megfogalmaztam: sajnos Kálid Artúr nem ment át olyan ugrásszerû fejlõdésen, mint Matthew, így nagyon eltér a két karakter egymástól. Csakis eredetiben szabad nézni.
9/10
horipapa. 2014 márc. 02. - 22:52:13 9/10
(22/136)
Nagyon kidolgozott, érdekes és jó sorozat, nagyszerû színészi játékkal!
10/10
Bellavita 2014 márc. 01. - 19:44:53 10/10
(21/136)
Hol elérhetõ magyarul? Megnézem, s akkor lesz összehasonlítási alapom. Egyelõre csak azt érzem, hogy RUst olyan jó a monoton,dünnyügõ stílusával, hogy nem tudom elképzelni hogy lehet ezt ilyen jól megcsinálni magyarul....:-)
10/10
offtopic
_Freddy_ 2014 márc. 01. - 15:08:51 10/10
(20/136)
pont, hogy nem :S
katasztrófális, szigorúan csak angolul ezt a sorozatot :) és Matthew McConaughey-t fõleg
10/10
perigeo 2014 márc. 01. - 14:12:11 10/10
(19/136)
Miért is? Szerintem zseniális a magyar szinkron.
10/10
Bellavita 2014 márc. 01. - 01:29:07 10/10
(18/136)
Magyarul nem láttam,de szerintem szigorúan angolul szabad csak nézni.
10/10
Bellavita 2014 márc. 01. - 01:27:01 10/10
(17/136)
A True detective nagyon izgalmas, fordulatos, szövevényes- s amit én szeretek benne, és úgy általában a filmekben, hogy képes a mélyebb emberi tartalmakat is feltárni. Ez nem csupán egy sorozatgyilkosos thriller, ez egy igazi bonyolult lélektani dráma is egyben.
Elképesztõ, ahogy lépcsõrõl lépcsõre kibontják a figurákat s ezáltal a mélyebb ismeretek által a kezdetben szimpatikus karakterek kifejezetten ellenszenvessé válnak. Ahogy sokszor az életben is. Marty felszínes, egyszerû, kicsit butuska és önzõ figurája erõs kontraszt Rust mély, bonyolult lelkivilágú, kifejezetten magas szellemi szinvonalához és magas erkölcsi szinten lévõ jelleméhez képest- s ez adja a film dinamikájának alapját. A kettõjük harca végig ott folyik a sorok között, az egymásnak-feszülés az egész kapcsolatukat jellemzi.
A történetvezetés az idõsíkok közötti mozgás miatt is kifejezetten lendületes, érdekes, a sorozatgyilkosság misztikuma különös izgalmat ad a sorozatnak. Ahogy haladnak a részek, úgy lesz gyanús hol Marty, hol Rust, majd a fûnyíróember, aztán a magasabb körök.... Kíváncsi vagyok a végére, már csak két rész. :-)
Matthew McConaughey eddig az ügyeletes szépfiú kategóriába sorolódott nálam, a Wall street farkasában fel sem ismertem, de döbbenten néztem a színészi teljesítményt, ami ott már lenyûgözött. Kételkedve kezdtem a sorozatot, de két mondat után tátva maradt a szám, s máig nem értem, hogy hol bújkált eddig ez az elképesztõ tehetsége. S miért hagyta rejtve? Reméljük, ez nem csak a szerepazonosság miatt sikerült neki ennyire jól s így folytatja tovább. Itt kétségtelenül lejátszik mindenkit...Imádom a karakterét, a beforduló, agyaló személyiségét....Egyszerûen szuper!
Szóval True detective 10/10. Nem kérdés.