10/10
sage5 2014 febr. 27. - 22:33:49 10/10
(16/136)
4. resz ota nezem angolul, mindekeppen megerte valtani. Bar nem vagyok az " eredeti nyelven jobb " kozhely hive, de tenyleg hatalmas pluszt ad hozza, egyaltalan nem veletlen hogy mindket szinesz teaxasi szuletesu. A delies stilus es akcentus a verukben van, ami nagyon kell a film hangulatahoz.
10/10
offtopic
_Freddy_ 2014 febr. 27. - 00:00:07 10/10 Előzmény jedilovag
(15/136)
tévedsz...ez sorozat :D 8 részes "mini" sorozat
csak akkor tûnik filmnek, ha valaki nem hetiben nézi, hanem egybe ledarálja majd, ezt másképp nem tudom elmondani...
én az egybe darát nem javaslom, mert sokat veszíthet vele az ember :S ezt higyjétek el, hetiben jó nézni, és mindig jó kibeszélni az aktuális részt
jedilovag 2014 febr. 25. - 22:58:58 Előzmény joshfeed
(14/136)
Ez nem sorozat hanem egy film 8 fejezetben. A Gyûrûk ura c. film után mindenkinek leesett, hogy egy valamire való film 3-4 órás a cselekmény és a karakterek miatt. Persze, egy ilyen hosszú filmet nincs az a húgyhólyag amely egy menetben átvészelne. Itt jöttek be a sorozatok csak ott a bizonyos részek tartalmával volt baj vagy a befejezésével, mert a cselekmény miatt fontos volt, de amúgy dög unalmas. A True Detetctive ezt a 4 idõsíkkal oldja meg, így minden párbeszéd ami fontos le tud menni, a karakterek kiforrják magukat, és a sorozatrészek végére is jut valami döbbenetes esemény. Nézhetjük esetleg az akciójeleneteket amelyek egyszerre két idõsíkban játszódnak. E miatt briliáns a sorozat!
Sokan filmtörténetnek tartják. (Én is).
A feliratokat magam fordítom le és az elsõ részen kívül egy részt sem néztem meg, mert ez egy gyöngyszem. Majd ha egészben lemegy akkor egy nap ennek az õrületnek lesz szánva.
10/10
RockandyRoll 2014 febr. 25. - 13:53:59 10/10
(13/136)
tizenéves korom óta nem volt olyan, hogy egy sorozatra annyira rákattantam volna, hogy beállítottam volna valamiféle figyelmeztetést nehogy lemaradjak a következõ részrõl, de most ez van :)
egyáltalán nem értek egyet azzal hogy túl sok részbõl áll a sorozat mert ennek köszönhetõen hihetetlen részletesen ki vannak dolgozva a karakterek. Rengeteg mindent megtud róluk a nézõ, annyi rövidebb-hosszabb párhuzamos történetszál fut a sorozatban. Szerintem nem arról szól ez a sorozat, hogy két zsaru jól seggbe rúg pár pedofilt. Ez ha úgy tetszik, már lerágott csont. Ez a sorozat inkább abban nyújt újat, hogy ennyire alaposan ki van találva, minden háttértörténet, minden mellékszereplõ, minden érzelem és azok változása. Ehhez pedig szükség van a 8 órára :)
Szerintem ez egy dráma... nem krimi.
Nekem van egy listám azokról a színészekrõl akiknek nem nézem meg a filmjeit, annyira idegesít a színészi játékuk (george clooney, john cusack, matthew broderick stb.) ezzel a szereppel Matthew McConaughey-nek sikerült leszednie magát errõl a listámról, és ezzel a lendülettel át is tette magát az abszolút kedvenc színészek listámra. Félelmetesen jól hozza a karakterét. Pedig még egy Family Guy epizódban is gúnyolódtak csekélyke színészi képességein, de úgy látszik tévesen ítélem meg eddig.
joshfeed 2014 febr. 24. - 18:41:23
(12/136)
3 rész alapján semmi extra. Erõsen túlértékelt sorozat. Még nem értékelem, de eddig 7pont nálam maximum.
10/10
döme a lajhár 2014 febr. 24. - 15:58:09 10/10
(11/136)
Dinocska, elõször is a Twin Peaks és e között nem kéne párhuzamot vonni, ugyanis bármi, ami David Lynch keze mûve az általában értelmetlen, erõltetett sz'r.
Másodszor ez nem egy krimi, a mondanivalóját, miután 3 rész után írtál ide - tehát még csak a teljes elsõ évadot sem láttad, ami mindössze 8 rész lesz - nem tudom, hogyan próbáltad meg leszûrni, ugyanis nincs neki. Azt, hogy te az egyik fõszereplõ egyébként értelmes filozofálgatásait (ami egy-két esetben már nekem is sok) egyenértékûnek tekinted a sorozat "mondanivalójával", ne a sorozat hibájának ródd fel, hiszen csak a te csõlátásod bizonyítványa. Zagyvának egyáltalán nem mondható, végre értelmes, hiteles karaktereket lehet látni egy sorozatban.
A következtetést, miszerint a te értékrended siberiaé felett áll, szintén nem tudom honnan vontad le, mindössze 3 hozzászólása van, és egyikbõl sem lehet az õ értékrendjérõl átfogó képet kapni.
Ellentétben a tiédbõl kiderül, hogy valóban primitív vagy, "fröcsögsz", közhelyekkel dobálózol és olyan szavakat használsz, amiket nem értesz. Az értékrended nemhogy a béka s'gge alatt van, de az is kérdéses, hogy létezik e egyáltalán. Önérzeted a semmire fel viszont annál több, hisz jól láthatóan nagyon fáj neked, ha valaki szembesít téged a hibáiddal és azzal, hogy mennyire híján vagy az emberi értelem és józan ész írmagjának is.

Nekem ez az elsõ hozzászólásom. Várom a hozzáértõ, átlátó kritikád az én értékrendemrõl, remélhetõleg hasonló részletességgel, mint ahogy azt a sorozat általad vélt hibáival, vagy épp siberia nem ismert értékrendjével sikerült. Ja várj, már az sem ment.

A sorozat elég egyedülálló, nem igazán tudnám bármilyen másik HBO vagy épp tv produkcióhoz hasonlítani, értelme sem lenne. Agya van, kidolgozott karakterei, szép képi világa, és a 3 elsõ felvezetõ rész után beindult rendesen. A technikai megoldások is magukért beszélnek, egy tehetséges író találkozása egy nem kevésbé tehetséges rendezõvel.
10/10
manncsa 2014 febr. 20. - 09:30:16 10/10 Előzmény _Freddy_
(10/136)
kizárt dolog..ennél azért nagyobb fordulatok vannak a sorozatban... túl egyszerû lenne. szerintem Rust inkább találni fog valami nagy embereket a bûntényben, ahogy a narkós is megmondta neki a kihallgatáson. ezért a titkolózás a raktárjával kapcsolatban is.
lehet , hogy Obama a sárga király :D
10/10
_Freddy_ 2014 febr. 18. - 18:07:30 10/10
(9/136)
SPOILER!!!

Egyre inkább erõsödik az a felvetésem, hogy a két fõszereplõ közül lesz valamelyik a gyilkos.
Ez az 5. rész is elképesztõ fordulatos volt. Idei eddigi legjobb sorozat az egész biztos.
És még évekig nagyon sikeres lesz, az biztos.

SPOILER VÉGE!!!
10/10
offtopic
_Freddy_ 2014 febr. 18. - 08:41:37 10/10
(8/136)
Jó öreg torrent. :) De biztos nézhetõ online is valahol, azért csak 3 rész találtál szerintem mert annyi van jelenleg magyarul, én angolul néztem. Linket meg nem teszek be ide ha találok is, mert kimoderálják és kitiltanak.
dusbolya 2014 febr. 18. - 00:32:24
(7/136)
SZia! Hol tudtad megnézni a sorozatot, eddig csak három részt találtam. Köszi a választ. Én teljesen oda vagyok a sorozatért.
steflac 2014 jan. 29. - 21:42:41
(6/136)
Nem rossz, sõt vannak nagyon jó pillanatai, de kevesebb résszel még jobb lehetne.
Azt hiszem erre duplán igaz, hogy csak eredeti nyelven szabad nézni!
Sonic8 2014 jan. 19. - 10:57:17 Előzmény fferi92
(5/136)
Nagyon ígéretes sorozatnak tûnik az elsõ rész alapján. Most olvasom, hogy az egész elsõ évad, ami 8 részbõl áll, az errõl az egy ügyrõl fog szólni, azonban ahogy jön a 2. évad, az már Matthew és Woody nélkül lesz, más helyszínen, más üggyel, más hangulattal. :)

Addig is: http://www.youtube.com/watch?v=p4zluA60hjs
8/10
fferi92 2014 jan. 17. - 12:21:50 8/10
(4/136)
Az elsõ epizód alapján egy nyomasztó de remek sorozat elé nézünk :) Remek színészi alakítások és az HBO-tól megszokott profi minõség. Érdmes nézni ;)
rocco14 2014 jan. 16. - 18:45:00
(3/136)
Valamikor az egyik ismétlés szinkronos lesz(mint a trónok harcában)nem tudja valaki?
Thewinz 2014 jan. 14. - 15:15:45
(2/136)
Le a kalappal az HBO elõtt,elég komoly sorozatokat finanszírozott,The Sopranos,A gengszterkorzó,a Csajok,meg most ez A törvény nevében.....jól haladnak.
Cressi 2014 jan. 08. - 19:20:46
(1/136)
Várjuk nagyon!!!