Narin 2008 okt. 02. - 02:27:55
(67/1007)
Egyébként mondja meg már valaki, hogy a következõt hogyan éli túl Bear:

A kurva sok _PARAZITA_, amit benyel a döghússal, ürülékkel (lásd a megfelelõ epizódokat) és sok közülük olyan, ami ha egyszer bekerül a szervezetbe, ott is marad, nem mindre van hatásos gyógykezelés! Trópusi övezetben kb. 1000féle ilyen fordul elõ...

Szóval az ember nem ok nélkül undorodik ösztönösen az ilyen "étlaptól", a vadonban az ÖSSZES állatban van élõsködõ. Ez nem tenyésztett pipihusi.
Narin 2008 okt. 02. - 02:00:02
(66/1007)
Hát kamuból nem nagy szám utánacsinálni... ;)
ozthewizard 2008 szept. 15. - 21:33:04
(65/1007)
Megnéztem milyen bizonyítékok vannak Bear "ellen" , és hát igen, ez egy show, beállított az egész.Pl gyakorlatilag semmilyen nyulat , halat ilyesmit nem fogott a mûsor alatt, az mind prezentálva volt neki.
Legtöbbször nem tölti kinn az éjszakát sem a vadonban.(kb 90%-ban nem ott tölti).Meg mindig leellenõrzik neki a területet külön emberek, hogy ne legyen veszélyes,pl ragadozók miatt.És általában nem annyira a vadon mélyén van, legtöbbször pár méterre a civilizációtól.
De még mindig az a véleményem h király mûsor.Ezek a csúsztatások beleférnek számomra.De ezek hozzátartoznak az igazsághoz.

Ha érdekel vkit akkor szedje le a "survivorman" címû dok. film sorozatot.
http://www.survivorman.ca/
Ott tényleg egyedül van a csávó egy hétig a vadonban.(a kamerákat is õ kezeli)
Igaz nem olyan látványos és mozgalmas, de jó poén !
Lehet lassan addják majd a discovery-n magyarul is.
Másik ami nagyon jó azok a Ray Mears mûsorai.Szintén erõsen ajánlott.
hermiusz 2008 szept. 12. - 18:12:25
(64/1007)
Sziasztok!Nem olvastam el minden hozzászólást, de néhányon kiakadtam. Ez a néhány ember nem érti a sorozat lényegét. Azt mutatja meg, ha - ne adj' Isten - olyan szituációba kerül az ember, ahol nincs sem kulacs vize, vagy csomagolt szendvicskéje stb., akkor hogyan élje túl a helyzetet. Valamint nyilván nem fejezhetnek be úgy egy részt, hogy "na, igaz, hogy elmondtuk, hogy milyen élõlényeket, növényeket egyél meg, hogyan keress és találj vizet stb., de semmit nem érnek a tanácsaink, mert úgyis itt fogsz meghalni". Tehát "muszáj", hogy "happy end" legyen egy epizód vége. Egyébként utána lehet nézni Bear elõéletének (ezt mások is írták), a film nem az izmos felsõtestérõl szól. (Az van neki? Nem is figyeltem:)
manocka 2008 szept. 11. - 23:22:10
(63/1007)
igy van....
nekem amugy olyan problémám van vele, hogy a dr house-sal van egy idöben:P de szerencsére már van normális idöben ismétlés
mondjuk csinálhatnának uj részeket, mert már mindet láttam...alaszka volt a legjobb, gyönyörü...
asdf1234 2008 szept. 08. - 19:51:12
(62/1007)
Simca bocs, hogy ezt mondom de te nagyon ostoba lehetsz, ha nem érted ennek a mûsornak a lényegét. Szerinted, ha én nem tudok úszni, akkor belevetem magam egy gyors folyású folyóba, vagy megmászok egy magas sziklát segédeszköz és tapasztalat nélkül, mert ha a tv-ben a srác megcsinálta akkor nekem is sikerülni fog? Szerinted miután kirakják a helikopterbõl, nem marad vele senki és ha épp megmarja egy kígyó, nyílt törést szenved, vagy elkap vmi fertõzést akkor nem segít rajta senki és meghal, mert egyedül van ott?
Ez TV, MÛSOR, PÉNZ.
Ha valaki azt hiszi, hogy csalás az ha miután kikapcsolják a kamerákat elviszik ezt a srácot egy 5 csillagos szállodába, ahol lányokkal szórakozik és koktélt szürcsölget, majd másnap visszaviszik a helyszínre és folytatják a forgatást akkor...no comment.
Õ megmutatja, hogy kell túlélni, nem pedig túlél, a kettõ között azért van különbség. Tippeket ad, hogy mit tegyünk bizonyos helyzetekben.
Szerintem No. 1 ez a sorozat a Túlélõkkel (I Shouldn't Be Alive) együtt.
zoltan1107 2008 szept. 03. - 22:15:53
(61/1007)
No igen..a birkaszem.Ha ilyen helyzetbe kerülnél,akkor választhatsz..ezért hivják túlélésnek!!:-) Egyébként sztem ez végre egy jó sorozat,ami nézhetõ,érdekes témájú,és valamennyire õszinte is.Nekem a túlélési ismeretek a hobbim közé tartozik,ezért sokat olvastam már utána ezeknek.Van benne ami nekem is új,de ez igy a jó!Viszont van benne olyan,amivel nem értek egyet,nevezetesen amikor a halakat fogta Alaszkában vagy hol.A túlélés alapja,h a legrosszabbra is készülsz.Ezért nem értettem,hogy miért nem vitt még magával plusz kaját és vizet,miután elhagyra a pisztrángos folyót?!?!
Na de mindenki ugy éli túl a saját helyzetét,ahogy tudja.Saját 5let és saját szükség alapján.És inkább ezt nézem mint a magyar vacak sorozatokat,mert ebböl még tanulni is lehet!
manocka 2008 szept. 03. - 20:33:08
(60/1007)
Sztem jo ez a sorozat( és nem azért mert csaj vagyok és vetközik-nekem mellesleg nem is jön be)Sztem nem minden tipp kamu benne amit ad, a legtöbb igenis reális...tény én inkább napokig éhezek mint birkazsemet egyek, de ez már más. Gyönyörû tájakat látni benne, és nem uncsi töris, v föcis foglalatban...
ozthewizard 2008 aug. 31. - 21:20:34
(59/1007)
Igen, sok kamu van benne, és kicsit félrevezetõ lehet.
De gondolom aki tudja magáról , hogy nem profi mászó az nem fog megpróbálni lemászni egy 50 méteres függõleges falon csak hogy idõt nyerjen.
Én igazából elégedett vagyok evvel a show-val..
És az alapgondolat az az, hogy ilyen kiszolgáltatott helyzetekben optimistának kell maradni és próbálkozni kell mindennel amire képesek vagyunk..és ebben úgy vélem igaza van Bear-nek (tudom ezt nem õ találta ki, de akkor is)
Na mindegy ez csak magánvéleményem, de én bírom ezt a mûsort, minden hibája ellenére szórakoztató, elgondolkodtató
simca 2008 aug. 31. - 19:30:26 Előzmény forestman
(58/1007)
Forestman!
Igaz amit írsz és ezzel a részével egyet is értek, de ahogy írtam is, nem ott van a gond hogy szórakoztatja az embereket a hülyeségével, hanem hogy ezt a szórakoztató bohóckodást túlélési tanácsokként tárja a nézõk elé, amibõl komoly problémái lehetnek annak aki véletlenül elhiszi és adott helyzetben eszébe jut hogy miket látott ebben a sorozatban. Gondolom ha neked a Börzsönyben le kéne másznod egy szakadékon, akkor nem a vízesésben tennéd... és nem a négy fokos megáradt patakban igyekeznél elõrejutni. Ha mégis, igen hamar rájönnél hogy valami nem stimmelt ezzel a tv sorozattal, de akkor már késõn. Nem tudom ez mennyire valós veszély, de valami lehet benne, hiszen az újabb verziókban már maga Bear Grylls narrációja hallható az eredeti képsorok alatt, amiben elmondja, hogy az adott helyszínen mi nem az aminek látszik (beülõ+kötél, mentõmellény az ing alatt, stb.)

A bemutatott tájak és Bear Grylls sportteljesítménye engem is lenyûgöz!
10/10
noisia 2008 aug. 03. - 16:49:40 10/10 Előzmény forestman
(57/1007)
én osztom ezt a nézöpontot!!!!
forestman 2008 júl. 01. - 15:03:14
(56/1007)
Hello Simca!

Érdeklõdve olvastam a hozzászólásodat a témához és mondanom sem kell,hogy a rekciód tipikusan a mai átlagember reakciója. Nevezetesen az,hogy mindenben keressünk valami hibát és ha már megvan a szar,akkor zúdítsuk rá a jónépre és rontsuk el a másik ember szórakozását.Ez körülbelül olyan,mint az Egri Csillagokban a karórás ostromló,onnantól,hogy valaki egyszer felhívta rá a figyelmet,mindenki csak ezt figyeli és az egész történet lényege elvész.
Pontosan ez van ennél a sorozatnál is.Én maximálisan egyetértek Veled azokban a dolgokban,amiket leírtál,mert a jórésze kamu,vagy legalábbis félkamu,ami a szájtáti,dagadt amerikaiaknak készült,akik még a bevásárló központokban is elektromos kocsikkal cipeltetik a hájas testüket. Az is vicc,hogy egészen véletlenül egy "szépfiú" a delikvens,aki igen nagy rendszerességgel vetkõzik a sorozatban,ezáltal a nõi nézõk is ki vannak pipálva. De kérdem én,ki a francot érdekel ez? Az egész TV és a hozzá tartozó média egy nagy népbutítás,ami csak arról szól,hogy kimossák az ember agyát és Bólogató Jánosokat neveljenek belõlük. Én úgy gondolom,nem a Túlélés törvényeinél kezdõdik a probléma,mert ez a sorozat egy üdítõ színfolt a többi idióta mûsörhoz képest,amit manapság a TV-ben látsz.
A baj az,hogy elveszel a részletekben és ezért nem látod a lényeget.Engem pont nem érdekel az,hogy õ most vajon ott alszik-e,vagy egy hotelben,mert nekem nem abból áll az ilyen jellegû dolgokkal a kapcsolatom,hogy õt nézem szájtátva a fotelból és hozzá kötöm az erdõ és a szabadtér élményét. A legfontosabb az,hogy mit indít el bennem ez a dolog és nem az,hogy mit látok.
Bennem azt indítja el,hogy mennyire kicsi vagyok én a Börzsönyömmel,a Vértesemmel,amiket már bejártam keresztül-kasul nem a túraútvonalakat használva.Én azt látom,hogy milyen lenyügözõ tud lenni egy Alaszkai-hegység,milyen rideg és kemény táj,ami arra inspirál,hogy minden erõmmel azon legyek,egyszer eljussak oda és kipróbáljam magam...
Felebarátként tanácsolom ezt Neked és mindenki másnak,hogy ilyen szemszögbõl nézze ezt a sorozatot és inkább próbálja ki,milyen érzés éjszakákat eltölteni a mi erdeinkben, hegyeinkben...
Numudal 2008 jún. 11. - 22:08:44
(55/1007)
Szerintem is jó sorozat. De mint mindegyik tv programnál itt is igaz: tessék gondolkozni! (valszeg nem fogok vízesésen mászkálni, meg hidegvízben úszkálni, hogy majd valahol van forró víz, szikláról ugrálni anélkül, hogy tudnám milyen mély a víz stb). Nyilván a stáb miatt nem fognak találomra x hétig ott kolbászolni a vadonban. Mert ugye az oké, hogy a fazon túléli (elvégre Õ a túlélõ!:),de a stáb meg a felszerelés nem biztos. Fõleg nem tudnak nézhetõ filmet készíteni. És mivel ez nem egy 24 órás mûsor valszeg tömörítés van. (ezt egyébként én nem tartom feltétlen hibának. Oké, hogy a halálos gõz csak füstgép, de nyilván nem fognak ott napokig körbe-körbe járni, amíg találnak egy olyat ami tényleg halálos és akkor ugyan azt senki sem látja a filmen, de mennyire "real" vagyon. de ez a különbözõ állatokra, ház építésre is igaz. Ha azt akarja megmutatni, hogy kell mitomén teknõcöt enni, nem ülhetnek le és várhatnak 3 hetet amíg arra "szalad" egy. Szerintem jogos, hogy szereznek egyet aztán "igaz, hogy az áruházi címke még rajta van, de ha itt találnak ilyet, akkor tessék így tenni". "Így kell tutajt építeni (mondjuk ez nekem eleve meredek) most én nem fogok ezzel egy hónapot tökölni, a stáb összedobja 2 hét alatt, maguknak meg úgyis lesz rá idejük:)” Szóval szerintem jó mûsor, érdemes nézni, de normális paraszti ésszel is vannak benne hibák. Természetesen.
10/10
mateanevem 2008 jún. 07. - 20:18:07 10/10
(54/1007)
hozzáteszem ha nézed az everestrõl szóló filmeket akkor a csapat fle vagy meghal vagy amputálnikel a lefagyott végtagokat de ténylegcsak pénzkellhozá...
10/10
mateanevem 2008 jún. 07. - 20:16:53 10/10
(53/1007)
vitatkopzhatunk rajta a sorozat lényege nem azhogy õ miylen kemény csávó hanem ha te oylan helyzetbe kerülsz tudj vmit b*szni magaddal ne depresszióba esve dögölj meg.nagoyn tanulságos még ha trükkis lehet nemmásznékle a vízesésen de tudom hogykell tüzetgyújtani heyleken és azmár jelentheti a megmenekülést is.akimeg nemhiszbenne nemtdom minekírogat.valószínûleg ha beleesnél a jegesvízbe rajtad nemlenne menõmellény és valószínûleg megishalnál ha nemlátadvolna hogym itkel csinéálni.sokmiden trükkbene a kamerázásban is láccik meg a dzsungelba hogytudnának felvenni 10 méter magasbol mozg kamerával.de akoris nagyon sokmidnent megcsinál.
simca 2008 jún. 04. - 20:41:50 Előzmény Lbándi
(52/1007)
Az SAS-nél tartalékos volt, bár az is kemény hely az biztos. Az everestre feljutni manapság már csak pénz és szándék kérdése. Az a lényeg, hogy amiket mond és mutat, azokat egyrészt nem szabad elhinni, másrészt nagyon nem szabad jótanácsként megfogadni, különben meghal az ember. Fõleg, mert ha te lezúgsz egy fagyos folyón, rajtad nem lesz az ing alatt mentõmellény mint rajta volt. Ha úgy döntesz mint õ, hogy épp egy vízesésben mászol le a dombról, akkor rajtad nem lesz a ruha alatt beülõ és takarásban biztosítókötél. Ha talált húst eszel nyersen, esetleg mételyes leszel (steak szeletet raktak oda neki). Egyszóval csak a bevezetõ mondatai hazugságok "i'll show you how to survive".
10/10
Lbándi 2008 jún. 04. - 14:36:54 10/10 Előzmény simca
(51/1007)
Ja,kamuból mászta meg az Everest-et,csónakázott az északi-sarkra,és kamu SAS deszentos volt.
Na,neee.
10/10
ngmui 2008 máj. 29. - 20:27:29 10/10
(50/1007)
Lehet hogy kamu az egész,bár én nem ugranék mocsárba,nem ennék hernyot,férget,nem uszkálnék krokodiloktol hemzsegö folyoba és nem ennék nyers frissen döglött állatot.mert bár "kamu az egész"ezeket megcsinálta.És ezt nem lehet trükfelvétellel felvenni.És ezért kemény a Csávo!
simca 2008 máj. 21. - 19:55:34
(49/1007)
Keménycsávó ja, azért kamu az egész...

http://www.daughtersoftiresias.org/bearwiki/Evidence
10/10
Lbándi 2008 máj. 21. - 17:11:50 10/10
(48/1007)
Na,ezt nevezém kemény csávónak!
SAS,Himalája,északi sark csónakon...
Eszméletlen pali,de néha majdnem rosszúl lettem(elefántszarból ivás,rothadó szarvaból csonti evés).