simca 2007 szept. 05. - 09:34:17
(27/1007)
Az a svéd szikravetõ, és katonai boltokban, de az utóbbi idõben túraboltokban is (pl. mountex) kapható. A nagyobbikat érdemes venni (több szikrát ad), az kb. 3000Ft és egy életre elég :)
scouser 2007 szept. 05. - 08:05:37 Előzmény simca
(26/1007)
Köszi már reggeltem is:)Kurwajó kis oldal.Egy magyar embernek alap ez az oldal amilyen körülmények itt wannnak,pláne ha asszonya is wan:)))olyan kowaköwet ami Bear nyakába wan hol lehet eszközölni???:)
simca 2007 szept. 04. - 14:50:56
(25/1007)
Most szégyentelen önreklám következik: www.survival.hu (nonprofit, úgyhogy annyira mégse reklám) oldalon találhatsz hasonló elmeroggyantakat :), meg cikkeket a téged érdeklõ témákban.
scouser 2007 szept. 04. - 13:57:28
(24/1007)
Kõszi az infokat:))Az SAS kõnyw az érdekelne,+hát mind wégülis:)Az amazones-rol akartam rendelni én is a ,,kedwenced" (Bear Gylls) kõnzwét csak nem tom ezt a (+nem is merem) dombornzomott kartzat kiwitelezni.Hogy mükszik ez az oldal? Ha rendelek mondjuk egy 20dolcsis kõnywet mennyibe jõn ki nekem???És menyi idõ alatt szallitjak ki???Esetleg tõbbet 1szerre jobban +éri???Ja és miwel foglalkozol ha nem wok indiszkrét h ennyire ,,túlélsz":) Én kõrnyezetwédelmi elõadok + most kezdem meg a had-és biztonságtechnikai tanulmányaimat.Tehát az az SAS nem jõnne rosszul:)Engem elõszõr is az olzan kõnzw érdekelne ami leirja hogzan mibõl mit lehet leszûrni:)Pl a helzes égtályakat a napbol wagy árnyékbol mondjuk.Magyarazta ,,Edward" csak nem értettem me syerintem elég ,,tré" a forditás. Jó a link is ugyhogy neki is iramodok itt a munkahelyen:)Kinyomtatni ,,kicsit" durwa lenne mondjuk:)
simca 2007 szept. 04. - 10:04:08
(23/1007)
Az a baj, hogy kevés a jó könyv a témában. A legtöbb az igen elavult US Air Force Survival Guide-on alapul. Nem tudom hogy téged a téma mely területe érdekel, de pl. Cody Lundin - "98.6 degrees, The art of keeping your ass alive" c. könyve jó, vagy Ray Mears - Outdoor Survival Handbook-ja (ez ráadásul magyarul is megjelent). Nemrég jelent meg a "Lofty" Wiseman - S.A.S. Survival Handbook is magyarul, amiben van sok hülyeség, de azért egy elég alap könyvnek számít világszerte, és oldalról oldalra, mondatról mondatra megegyezik az angol nyelvû kiadással. Nagyon jó könyv még szerintem Mors Kochanski - Bushcraft c. kötete, ez nincs magyarul :). Hogy "megszerezni" alatt mit értesz nem tudom, nekem az amazon.com-ról vannak meg. Az amerikai hadsereg túlélõ kézikönyve letölthetõ ingyenesen is mindenfelé, ez talán a legfrissebb: http://www.equipped.com/fm3-0570.htm
scouser 2007 szept. 04. - 08:36:04
(22/1007)
Amúgy látom naon penge wagy a témába.Te is ilyen kis ,,Sherpa" ember wagy??:) Esetleg nem tudod honna tudnék ilyen f@sza kis angolnyelwû,túlélõs teknikásosos,baszós-kardozósos:) könyweket szerezni.Én most a Bear Grylls mûsoráwal kattantam rá a témára és jó lenne.And I'd like to practice my English:))
Köszi
scouser 2007 szept. 04. - 07:58:52
(21/1007)
Les Stroud-ot csak most kezdtem nézni.A 2 csáwó teljesen más tészta.Csak a zenébõl indulj ki.Gryllsünk az elton John felé húz:)Úgyhogy érthetõ h ,,kissé" másabb a +jelenése.Az a lényeg h a Gyõzike-showtól jobb a mûsora:) Jah és a Tokio Hotelnak énekese wan nem éneesnõje mégha a kinézete nem is támasztja alá:))
simca 2007 szept. 03. - 22:38:14
(20/1007)
Az a baj, hogy ez egy szórakoztató, bogárevõs pisiivós mûsor, amit oktatófilmnek állít be a készítõje és a fõszereplõ. Ray Mears, vagy Les Stroud (Survivorman) mûsorai valahogy nagyobb felelõsségérzetrõl és szakmai alázatról tanúskodnak.
Az (angol, merthát azon a nyelvterületen több az aktív nézõ) bearwiki honlapon olvasható információk elsõsorban nem irígy emberektõl származnak. Ron Hood ( survival.com, elismert szakember, nincs mire irigykednie) pl. az elsõ epizód szakértõje volt, de aztán szomorúan szembesült a készítõk valódi szándékaival, a sok hazugsággal és végül otthagyta a produkciót. A Channel 4 is nyilatkozott, a Discovery levette a mûsorról a sorozatot és átszerkesztik. Nem irígységbõl. De mindegy, kicsit olyan ez mint a Tokio Hotel rajongókat meggyõzni arról hogy az énekesnõ teljesen hamisan nyávog. :)

ps.: a tûlevéllel vigyázni, a tiszafáé mérgezõ :)
scouser 2007 szept. 03. - 08:27:08
(19/1007)
Ja és persze, h eszik-iszik össze wissza, mikor kibírná 1-2hétig.De direkt azért, mer' tudja akiknek szól ez a mûsor azok nem walószínû, h kibírnák.És ezen angol okosságoknak mi a biztosítéka h walósak???Nem lehet h csak szimplán, pár emberke aki kissé irigyebb a kelleténél , az ír ilyeneket pár dollárért.A ,,taking risks"-rõl + csak annyit. ,,kockázat nélkül nincs rizikó":))
scouser 2007 szept. 03. - 08:13:57
(18/1007)
Hasznos dolog.: ha +tudod állapítani különbözõ módon a helyes égtáiakat, ha tudod a liwinaweszélyt h tod ,,felmérni", ha tudod h a jódós tõzegmoha mire jó, walamint a tûlewél, kutyatej stb... Ha tudod a mocsárból hogyan tudsz könnyebben kijönni, ha tudod melyik részét mire tudod felhasználni egy tetemnek.És hogy mint ahogy Bear Grylls a felsõtestéwel, wagy Te az angol tudásoddal úgy én is gizdulok egy szófordulattal.: and many more.
Az a baj Simca h Te is egy wagy aki mindenben a rosszat látja.Nyilwánwaló h wan egy stáb wele, de ezt direkt mondiák is a mõsor elején is.sõtt elárulok egy titkot amit Bear Grylls oldalán saját maga is ír (angolul:) , h mielõtt egy helyen forgatna,ugyanott egy 7es körbewezetést kap a helyi illetékes ,,John Rambo-któl" s +mutatják neki mire figyeljen.De amint itt már azt mondották wolt Neked, ne az a cél h õt meghalni lássuk.a minap néztem a Walesi részt a barátnõmmel, egyik jelenetbe beugrott a mocsárba h +mutassa hogy kell kijönni belölle, elötte lewette a ruháját.Barátnõm erre ,,jó de aki wéletlenül beleesik nem fogja lewenni" Én jót newettem rajta mer õ is felületesen nézte és nem wette h itt csak bemutatása a cél a dolgoknak. mondom ,,jó de senki se fog direkt beleugrani".Szówal nem szabad mindent felületesen ézni mer nincs amibe ne lenne hiba.A starwars egy kult film, egy pár fasz azzal henceg h talált benne ennyi-meg-annyi hibát a 2345.filmkockánál épp mialatt 232.szer nézte.Na ettõl sikeres wmi.Olwass (angolul) kicsit utánna annak is milyen kitüntetései wannak.Én se tagadnám le (nem szégyelném h hol szolgáltam,mit másztam meg) Most gondolj bele ha ezeket nem MONDATNÁK WELE WÉGIG A MÉDIÁSOK akkor még kewésbé tûnne hitelesnek.Szerintem 3éwig nem rózsaszin babaágyba pihizett a deszantnál.Persze h az embernek wan ,,egy kis" önbizalma de szoktál nézni bokszot.A mi Kokonk is annó,igy kiütö úgy kiütöm még a nyelwemet is kiöltöm.Wannak olyan dolgok amiket önbizalom nélkül,csak úgy h jó ideûllok wagy jó oda állok, szówal nem lehet wégig csinálni.Azt is mondotta õ az oldalán h az ilyen kisebb nagyobb wilágrekordjaiból meríti az önbizalmát.Most +nézném ki milyen túlélõ mûsort sûritene be 45 percbe.
simca 2007 szept. 02. - 23:16:23
(17/1007)
"de sok hasznos és ötletes dolog is wan benne"

Például?
10/10
MikitooLaci 2007 szept. 01. - 13:57:10 10/10
(16/1007)
Jólwan kedwes Simca. Akkor ne nézd.. Egy ember hetekig elél élelem nélkül? Hát azt nem hiszem hog ymi átlagemberek hetekig elélunk kaja nélkul amikor én például ha nem eszem rendesen egy nap már keweseb energiám wan képzeld el ha hetekig nem ennél haggyuk ezt...Miwel ö nem hetekig wan kint ezért meg kell mutatnia tömören hogy mit lehet meggenni és mit nem.. Persze nem minden lehet jó ebben amûsorban sem de sok hasznos és ötletes dolog is wan benne. Akinek meg nem teccik annak nem kell nézni és nem kell wele foglalkozni. Ennyi...
simca 2007 szept. 01. - 13:43:54
(15/1007)
Arról nem is beszélve, hogy akik valóban valamely sereg különleges erõinél szolgáltak, azok nem szájhõsködnek ezzel a ténnyel minduntalan.
simca 2007 szept. 01. - 13:41:44 Előzmény MikitooLaci
(14/1007)
Nem tudom ki "olt le" és "fikáz" "mindent". Azt hiszem az csak nem lehet baj, hogy felhívjuk az emberek figyelmét, hogy semmiképp ne higgye el ennek a mûsornak és ennek az embernek egy szavát sem, mert (szinte) semmi nem igaz abból amit bemutat.

Néhány példa:

Dead badger actually steak inside badger skin (Confirmed by a member of the production team)

Jumps off a cliff because of an approaching bear, but the camera crew is already on the other side (Confirmed by a member of the production team)

Visible, "deadly" volcanic gas actually from a smoke machine (Confirmed by a member of the production team)

A team of people built the raft, not Bear, and it took a week and a half to build (Confirmed by a member of the production team)

Pár példa arra hogy mennyire rosszul és helytelenül cselekszik, valós túlélõ helyzetben nem szabad hasonlóan eljárni!:

Pursuing unimportant or long-term needs, with an obsession with protein

Cliff diving without checking the water depth (Critical!)

Swimming under an obstacle that you can't see the end of (Critical!)

Taking risks, burning calories, and losing water to get a small amount of food

Eating eggshell to prevent calcium deficiency (ez csak simán baromság)

Climbing down a waterfall (Critical!)

és még több tucat hasonló a már linkelt
http://www.daughtersoftiresias.org/bearwiki/Bad_Advice_and_Inaccuracies
oldalon.

Nem több ez a mûsor mint egy szenzációhajhász parasztvakítás egy szépgyerekkel, aki minden mûsorban késztetést érez arra hogy bemutassa kidolgozott felsõtestét. Legyen benne még némi bogár- giliszta- és nyershús evés, hadd szörnyûlködjön a nép, és kész is.

Próbáljátok meg félretenni a rajongást és belegondolni józan ésszel, vagy utánanézni valahol, hogy mégis mik az alapvetõen fontos dolgok egy ilyen pár napos túlélõhelyzetben. Abban minden szakember egyetért, hogy az étel nincs köztük. Az ember hetekig is elvan kaja nélkül. Akkor Grylls miért tesz kockázatos lépéseket egy-egy gusztustalan falat miatt? Egyértelmûen a nézõk elkápráztatása a cél, nem pedig az oktatás. Pedig elvileg ez egy tudományos csatorna lenne, nem?
10/10
MikitooLaci 2007 aug. 29. - 14:57:53 10/10
(13/1007)
Nem értem miért kell mindent leoltani fikázni... Sok helyzetben lehet alkalmazni amit Bear mond és csinál ha nem is mindent.. Érdemes nézni a mûsort és nem csak a hibákat keresni.
simca 2007 aug. 29. - 09:31:51
(12/1007)
Az a baj a példaként felhozott "vadlovas" sztorival, hogy ha tényleg megpróbálod, akkor egy igazi vadló nem enged közel magához, de ha mégis sikerül meglepned, akkor meg összetöri a csontjaidat ha "rátámadsz". Tehát ahogy mondtam, potenciálisan életveszélyes mutatványokat javasol a nézõnek úgy, hogy õ közben biztonságban van, mert mentõmellény van az inge alatt, mert beülõvel és biztosítással mászik, mert nem vad a ló amit megpróbál megülni, stb. És ezeket viszont "elfelejtik" a nézõvel közölni, ami nagy felelõtlenség.
Tomi8 2007 aug. 28. - 19:13:51
(11/1007)
Mint ahogy azt írtam, ebben a mai világban nem lehet napokra elveszni sehol mert mindenhol van egy út egy villanyoszlop, bármi egyszóval civilizáció. Én nem azt mondom, hogy ha mindent úgy csinálsz ahogy az a mûsorban van túléled, nem lehet tényleg meghalsz ha úgy csinálod ahogy Bear. Viszont alkalmazhatsz belõle dolgokat ha esetleg ilyen meg ilyen helyzetbe kerülsz.... Például ott van a vadlovas story. Kellett egy kellék ló, hogy illusztrálhassák ha találkozol egyel próbáld meg meglovagolni. A túlélés szerintem arról szól, hogy elfoglaljuk magunkat amíg kijutunk különben megõrülünk...
simca 2007 aug. 27. - 15:22:21
(10/1007)
"A jelenet lényege különben is az volt, hogy át lehet menni egy olyan természetes hídon csak vigyázzunk"

Aztán meg bemutatja ahogy átugrál. Ja és x napja távol van a civilizációtól, de minden segítség nélkül túlél és visszatalál (errõl szólna a mûsor). Akkor most ki a barom?
simca 2007 aug. 27. - 15:18:52
(9/1007)
Az ugye közhelyes mondás, hogy "attól hogy nem vagyok szakács, még meg tudom mondani ha egy étel el lett sózva". Ez a mûsor nem el lett sózva, hanem a fenti példánál maradva mérgezõ. Aki komolyan veszi és elhiszi, hogy a bemutatott túlélõ helyzetekben így kell viselkedni, az meghal.
Lehet hogy nem tûnt fel, de nem Grylls fizikai képességérõl írtam, mégis csak erre vagytok képesek hivatkozni. Tudom hogy kisportolt ember. Nagyon kemény a felvételi az SAS-be, még ha csak tartalékos is volt ott (21. SAS, nem a híres 22.). Az Everestet is megmászta, bár az igazi hegymászók kicsit megmosolyogják, hogy a lehetõségei ellenére elfagyott lábujjakkal jött le. Az everest felett átrepülés motorossárkánnyal c. mutatványáról is kiderült hogy mégse egészen úgy volt. Politikusnak készül, az apja is az. Minden adottsága meg van hozzá.

Mellesleg kinn már levették ezt a sorozatot a mûsorról és "átalakítják".
Tomi8 2007 aug. 27. - 01:12:53 Előzmény simca
(8/1007)
Jah és véleményem szerint csak az mondjon rosszat errõl a sorozatról aki legalább egyszer megmászta a Mount Everestet, Simca te hányszor is másztad meg? Jah biztos csak elfelejtetted leírni :-D