Téma: A vadászat

talpfaszamlalo 2015 jan. 04. - 08:51:50 Előzmény barbi.93
(116/216)
Ahogy mondod.

Tanulságos film, és valóban vannak ilyen emberek ,akik bizonyítékok nélkül ítélkeznek, mert csak. Az óvónõ oké, hogy vizsgálatot indít ill. bejelenti a hatóságoknál ha ilyesmire gyanakszik. Viszont itt még nemhogy a gyereket nem hallgatta meg senki, hogy mégis mi történt, még a hatóságokat sem értesítette senki ,de az óvónõ már összecsõdíti a szülõket és szétkürtöli tényként kezelve, hogy szexuálisan zaklattak valakit, sõt felhívja Lucas volt feleségét is ,hogy ne engedje oda a fiát, mert csak. Ez szimplán rosszindulat volt részérõl.

A pszichológusi meghallgatás is egy vicc, gyakorlatilag nem mondott a gyerek semmit, csak azt, hogy menne játszani, de csak akkor engedik el, ha azt mondja, amit elõtte ismételnek. Csoda ha azt mondja, ill. konkrétan még akkor sem mondott semmit csak bólogatott a szájába adott szavakra.

Késõbb az óvónõ Lucast azzal hívja be, hogy menjen szabadságra, de nem mondhatja meg miért és azt sem ki panaszkodott rá.

Ráadásul kiderül ,hogy élénk a fantáziája és máskor is hazudott már, ennek ellenére tényként kezelik, hogy most biztos nem hazudik.

A többiek viselkedése is jellemzõ, bár évek óta ismerik ,de azonnal mindenki elhiszi a vádakat, meg se hallgatják.
Na meg mi az, hogy a boltban nem szolgálják ki? Sõt a fiát sem? Ez azért nem így mûködik képzeljétek csak el nálunk. Nemhogy egy még el sem ítélt csak gyanúsítottat, de még azt sem dobhatod ki a boltból, akit már nem egyszer lopáson kaptál és még el is ítélték emiatt. Rögtön jön az ombudsman meg az egyenlõ bánásmód hatóság és akkora bírságot kapsz, hogy öröm nézni.
De nem is ésszerû, teszem azt én boltos lennék, akkor egyáltalán nem érdekelne ki vásárol nálam, a vevõ az vevõ, belõle élek, ha pl. Magda Marinko vagy Balástyai rém jönne vásárolni hozzám õket is ugyanúgy kiszolgálnám mint bárki mást.

Lucas helyében nem is bocsájtottam volna meg senkinek, hasonló esetben derül ki, kik is az igazi barátaid és kik nem érdemlik meg a barátságot. Ilyen barátok mellett ellenségre nincs is szüksége az embernek. Tuti megszakítottam volna minden kapcsolatot az úgymond barátokkal és elköltöztem volna minél messzebbre. A gyerek helyében is megkérdeztem volna a vadászvizsga és a fegyver megkapása után, hogy akkor ki is lõtte le a kutyánkat, van-e annyi bátorság benne, hogy vállalja a tettét?
Levente Laszlo 2015 jan. 04. - 00:34:13
(115/216)
Sziasztok,
A segítségeteket szeretném kérni. Keresek egy filmet amit már láttam,de nem jut eszembe se a cím,se szereplõ, se rendezõ.
A téma hasonló mint a jagtené.
Egy úszótanár apukát azzal vádol meg a kislánya, hogy molesztálja. Ezt természetesen cáfolja, de a környezete, nehezen tudja megérteni/elfogadni,de a sorsa ezzel már megpecsételõdik.. Többet nem írok róla, ha valaki ismeri annak így beugrik,nem akarok spoilerezni.. Ja egyébként szintén egy dán-svéd film volt. Remélem valaki tud segíteni hogy mi volt a címe..
Leginkább erre a filmre hasonlít azért ide írtam
Köszönöm
Mesterházy Gyõzõné 2014 dec. 25. - 08:47:35 Előzmény Eszter Kis
(114/216)
Kedves Eszter, mi lenne, ha nem ,,utálná fényezni magát"?
minicooper 2014 nov. 07. - 23:25:21 Előzmény Eszter Kis
(113/216)
Hálát adok az égnek, hogy megnéztem a filmet, hiszen így ismerhettem meg magát, Eszter!
Bámulatos, igazán lenyûgözõ! Amikor elõször olvastam a Maga Hozzászólását, el sem hittem, hogy maga tényleg öt nyelven beszél! De ekkor rájöttem, hogy akivel kétszer (!!!) is kezet fogott a dán nagykövet, az valóban csak ilyen mûvelt és kifinomult hölgy lehet, mint amilyet a Hozzászólás írójában megismerhettem. Minden jót kívánok Önnek, kedves Eszter, és azt, hogy még legalább háromszor fogjon kezet a nagykövet úrral! Afelõl, hogy a perzsa nyelvet a Hozzászólás megírása óta tökéletesen elsajátította nincsen kétségem, ezért engedje meg, hogy e szép nyelven búcsúzzak Öntõl, és köszönjem meg mindazt, amit e kis irománya adott nekem:خدا را شکر، برکت، برکت و سلامت
6/10
HurryKan 2014 okt. 26. - 23:29:24 6/10
(112/216)
A film egy súlyos témát feszeget, viszont ami itt történt az semmiképp sem realisztikus. Egy habogó 4-5 éves kislány befolyásol minden felnõtt embert a városban. Meg is voltak keményen a mélypontok a filmben. Aki együtt tudott érezni az mesevilágban él. 10/6
Gerzsonia 2014 szept. 24. - 17:46:22 Előzmény Prvic
(111/216)
A spoiler kiírás jól jött volna, mert nem mindenki a film megnézése után jön fel az oldalra véleményeket nézni...
10/10
offtopic
Prvic 2014 szept. 13. - 13:14:23 10/10 Előzmény snipes69
(110/216)
Neked halványlila gõzöd sincs, milyen egy jó film. Pontosítok: amit te jó filmnek tartasz, az egészen biztosan gagyi.
10/10
Prvic 2014 szept. 13. - 13:08:19 10/10
(109/216)
Az utolsó jelenethez: szerintem is tényleg eldördült a fegyver. A rendezõ ezzel azt sugallja, hogy a megbékélés, a megbocsátás csak látszólagos, a szexuális zaklatással (alaptalanul) meggyanúsított férfi továbbra is ott van a célkeresztben, rejtetten ugyan, de élte végéig kiközösített és megbélyegzett marad.
TommyGun 2014 aug. 23. - 20:41:40 Előzmény Kumpirka
(108/216)
Akkor nézd meg még1x a végét, amikor sétál a folyóparton a bal keze felé van a patak ás a háta mögött a nap és úgy áll be a fa mögõ hisz követ egy szarvast, teljesen jó irányból süt a nap, ez egy baromság amit mondasz. Occam borotva elv ugye....Én inkább azt hiszem hogy vki képtelen volt megemészteni és elhinni hogy nem tette semmit és valszeg azt is képtelen volt feldolgozni hogy a közösségbe vissza tudott illeszkedni...ennyi
tortura 2014 aug. 19. - 15:37:37 Előzmény Eszter Kis
(107/216)
Gratulálok, ez nem semmi. Csak így tovább!
barbi.93 2014 aug. 18. - 04:14:26
(106/216)
SPOILER!!!!!!!!!!!!!!!

Az egész az óvónõ hibája. A kislány csak annyit mondott, hogy: Utálom Lucast, mert buta, csúnya és mert fütyije is van.
Nem tudom, hogy ebbõl mért azt kellett levonni, hogy molesztálva lett a gyerek. Még jó, hogy ennyi idõsen a kislány felismeri, hogy ki a fiú és ki a lány, mert szerintem az is meg van már magyarázva egy annyi idõs gyereknek, hogy " A fiuknak fütyijük van, a lányoknak meg punciuk."
Ezért a felismerésért kellett hivni a pszichologust, aki a lány szájába adta a szavakat, õ meg csak bólogatott, mert mi mást csinált volna azokra az értelmes kérdésekre.

Ennyi :)
8/10
csáknoriszakemény 2014 júl. 14. - 17:48:46 8/10
(105/216)
Tetszett.
A fõszereplõ jól játszik, a fia is tökéletes választás, szerepelhetett volna többet, a "tömeg" mint a való világban az Ember, mármint annak talán a 95%-a. Ezt tökéletesen mutatja be a film.
10/8
tobywong 2014 jún. 14. - 20:40:50 Előzmény kazama90
(104/216)
Tipikus nõi szakma? Mert csak nõket láttál óvodában???
Az ,,elnõiesedett,, jobb kifejezés rá.
Az elsõ kisdedóvókban is leginkább férfiak dolgoztak, az más, hogy szép lassan nõk vették át a helyet.
Mellesleg én is óvóbácsiként diplomáztam idén. Ebben is fogok elhelyezkedni, ugyanis a gyerekeknek nagyon is kell a férfi minta. Nagyon nagy szükség van óvóbácsikra.
Egyébként a film tényleg megrázó, de nagy baromság az emberek reakciójából kiindulva, a gyermekpszichológusról meg inkább ne is beszéljünk, azon dobtam egy hátast. A valóságban messze nem így lennének a dolgok. Egyébként tényleg elég megrázó. De nem tudom, az adott országban hogy mennek a dolgok, ha így, akkor az elég szomorú.
offtopic
Georgia Lassen 2014 máj. 16. - 13:52:23 Előzmény Eszter Kis
(103/216)
Ha nem szereted fényezni magad, akkor ne tedd és ne csinálj úgy, mitha szerény lennél. Mindenki beszélhetne x nyelvet, ha lenne rá idejük és pénzük...
És nem kell ahhoz tudni a nyelvet, h az ember eredetiben nézze. Én is úgy néztem, csak kerestem hozzá angol feliratot (azok ált. jobbak, mint a magyarok).
8/10
g1672 2014 máj. 05. - 09:14:06 8/10 Előzmény Kumpirka
(102/216)
Azért ezt meghagynám egy lehetséges értelmezésnek... miért ne lehetne a történet része az is, hogy bár megtehette volna, mégsem tette az illetõ (bárki lehetett az üldözõi közül), ezzel lezárva az ügyet... de ki tudja?
Eszter Kis 2014 ápr. 28. - 09:58:25 Előzmény kojsz
(101/216)
Egyetértek, eredeti nyelven szerintem is drámaiabb. Tudom, mert tavaly az a rendkívüli megtiszteltetés ért, hogy láttam a Puskinban a díszbemutatóját sok-sok skandinavisztikás évfolyamtársammal és egykori dános csoporttársammal, magát a filmet pedig a dán nagykövet (akivel kétszer is kezet fogtam) konferálta be személyesen!
(Amúgy utálom fényezni magam, de jelenleg 5 nyelvet beszélek: angol, német, dán, norvég, és most kezdtem el a perzsát)
8/10
arcansas 2014 ápr. 27. - 22:25:43 8/10
(100/216)
A kislánynak a szeme se állt jól eleve! Az életben is kerülöm az ilyen furán ülõ szemû/furán nézõ embereket.Végre egy igazi dráma. 10 pontot azért nem adnék,de egy erõs 8-as.
9/10
Bogoj 2014 ápr. 24. - 09:02:00 9/10 Előzmény Kumpirka
(99/216)
most hót komolyan gondolod, hogy abból, hogyan süt a nap, egyértelmûen le lehet vonni azt a következtetést, hogy egy esemény megtörtént vagy sem?
trudy 2014 ápr. 24. - 01:01:19
(98/216)
Ajánlás alapján néztem meg ezt a filmet és én is jónak találtam, fõleg olyan szempontból, hogy lebilincselõ volt és sokféle intenzív érzelmet és gondolatot ébresztett bennem. Látva mások hozzászólásait, egyetértek azzal, hogy vannak benne részek, amiket sokféleképpen lehet értelmezni, és én ezt a legtöbb film esetén nem szoktam értékelni, de itt kellõen igényes a kivitelezés ahhoz, hogy ezt most pozitívumként könyveljem el. Egyébként ezek miatt a többértelmû jelenetek miatt valahogy nincs olyan érzésem, hogy egy kerek egész történetet láttam, szóval egy kicsit más jellegû élmény volt, mint amit mozizáskor megszoktam. Nem mondanám, hogy tipikus skandináv / európai film, viszont a dánok fejszerkezete számomra annyira szokatlan, hogy ezek az arcok még külön dobnak egyet az utópisztikus hangulaton.
10/10
Kumpirka 2014 ápr. 20. - 19:25:39 10/10 Előzmény Bogoj
(97/216)
SPOILER

Nem lõnek rá. Ez csak dramaturgia. Csak képzeli az illetõt, aki ott áll, ezt erõsíti a háta mögött sütõ nap, hogy az egész csak káprázat. Megértem persze, hogy ez nem esik le mindenkinek, elvégre ez nem egy Z világháború vagy Legenda vagyok, ez nem a te szinted. Ahogy nyugodtan feláll, és kiegyenesedik, nem próbál fedezékbe húzódni, õ maga is rájött, hogy csak képzelte, mert teljesen kivannak az idegei.

Hogy nem esett ez le, hogy a hátulról sütõ nap a káprázatot (vagyis nem valóságot) sugallja?