Téma: A vadászat

kockanadrág 2017 márc. 06. - 15:51:38
(156/216)
A FILM ÉS A FÕSZEREPLÕ ALAKÍTÁSA ZSENIÁLIS. figyelj TINV, Te nem kicsit vagy beteg. 1.\"Így fejeztem volna be a filmet\". MÉG JÓ,H NEM TE VAGY A rendezõ...nem kicsit vagy beképzelt apám...***moderálva***2.\" Lucasra már nincs is szükség\" ezt nem értem. ha a fiadat majd befogadja egy baráti közösség, akkor már rád nincs szükség? te hol a francba szocializálódtál? vagy inkább sehol...a többi mondatodra nem reagálnék, mert elfogyott a türelmem.. ***moderálva***
Tinv 2016 okt. 23. - 22:58:28
(155/216)
--------SPOILER


Így fejeztem volna be a filmet: Marcus lassan emeli a puskát egy szarvasra (mindketten látszanak), mikor hirtelen lövés dördül. A szarvas megriadva elszökell, Marcus leereszti a félig emelt puskát, rémülten hátrafordul. A kamera az avart mutatja, ahol csordogál egy keskeny vérpatak, lassan halad, amíg Lucas megmerevedett, tágra nyílt szeméhez ér.
Így háromféle megoldás lehet: öngyilkos lett, vagy valaki lelõtte vagy tényleg egy fatális vadászbaleset történt.
Az elsõre szavaznék, hiszen ünnepélyesen a helyébe lépett a fia, a baráti társaságba is beilleszkedett, Lucasra már nincs is szükség, a keresztapa boldogan felneveli a sajátjai mellett és nem vetül már rá a gyerekre a "pedo" apa árnyéka. Nem is értem Lucas hogyan tudott ezek után újra beszélni, kezet fogni az ún. barátaival, akik oly csúnyán, kritika nélkül cserbenhagyták.
Tibag05 2016 okt. 23. - 15:14:27 Előzmény Zoltka
(154/216)
fordítva is igaz!
5/10
Zoltka 2016 okt. 01. - 11:26:58 5/10
(153/216)
Sajnos ilyen rafináltak a nõk, akár 5 éves, akár 35 évesrõl legyen szó. Sok köztük a rosszindulatú, akik tönkre akarják tenni a férfiakat.
St3vEn 2016 szept. 30. - 00:11:24
(152/216)
Jó film, de ugyanakkor hihetetlen is ami benne van.
Miután a kislány rájött hogy amit mondott azzal mennyire ártott, aztán bevallotta hogy hazudott, de azzal jöttek hogy fél, és csak azért mondta, vonta vissza. Mitõl? Semmilyen kényszer alatt nem volt?
A másik hogy ha komolyan történt volna valami, nem hiszem el hogy nem viselte volna meg a lelkét, de már másnap nyugodtan játszott, ugrált a hóesésben mint ha mi se történt volna. Semmilyen lelki sérülés? Senkinek se esik le hogy valami nem tiszta:
Harmadik, ha valóban pedofil lenne, akkor eddig miért nem derült ki vajon?
Esetleg egy rendõrrel szembesíteni a kislányt, biztos van aki külön gyerekekre speciálódott? Rögtön levágná hogy a kislány hazudik, már csak azért is mert nem profi hazudozó a kislány, ez volt az elsõ eset.
8/10
bmv 2016 jún. 22. - 18:26:10 8/10
(151/216)
Remek témaválasztás! A pedofília bûne nehezen kideríthetõ,vagy ki sem derül. Az esetek legnagyobb részében a gyermekhez közel álló személy az elkövetõ, akihez érzelmi szálak kötik, s ami történt „kettõjük titka” marad. A gyerek nem is igazán érti/érzi mi zajlik? A kicsik életkorából adódóan , direkt módszerekkel lehetetlen pontosan fényt deríteni a részletekre,inkább csak következtetni rá.
Igenis,létezik fantáziahazugság óvodás korban,és nem kell feltételezni semmilyen gonosz indíttatást. A filmbéli kislány máskor is fantáziált,de eddig nem volt következménye. Most szembesül vele elõször, mit okozott? Fogalma sincs mi a különbség hazugság és mese között.
Ha felelõsöket keresünk,akkor a legnagyobb a szülõké,akik szeretik ugyan a kislányt (ehhez semmi kétség nem fér),de nem figyelnek rá eléggé. Gyakran van egyedül a problémáival,talán éppen ezért remél segítséget fantáziájától. A másik a vezetõnõ , akinek melléfogásait valószínûleg a felelõségtõl való menekülés motiválja,igyekszik is minél látványosabban és minél elõbb Lucasra áttolni.
Ha saját gyerekérõl van szó,a legtöbb szülõ elveszíti a józan eszét,hiszen a féltés mindent felül ír. Ez a magyarázata annak,hogy a legjobb barátot is hatalmába keríti a gyanakvás,a feleség pedig erõsíti. A pedofília még a legelvetemültebb bûnözõk között is megvetendõ, Lucas környezete sem vélekedik és viselkedik másképp.
A keresztapa az egyetlen ember aki képes érzelmeit és a tényeket elegyíteni,de a leghitelesebb szereplõ számomra mégis Marcus,aki tévedhetetlenül és a tõle elvárhatónál érettebben cselekszik.
Spoiler
A történet feldolgozásában viszont a forgatókönyv írója nem következetes,ezért bennem is van hiányérzet. Nem tudjuk meg a rendõrség szerepét azon kívül,hogy lélektelenül végzi munkáját. Egy ilyen ügynek hivatalból is kell folytatódnia, nem lehet abbahagyni még a feljelentés visszavonása után sem. Meggyõzõ, hivatalos bizonyíték kell a felmentéshez! Nem tudjuk , ki az a férfi,aki a vezetõnõ jelenlétében kikérdezi a kislányt. Szakember?(Szerintem nem.) Érthetetlen és hiteltelen az is,hogy az események után a baráti társaság úgy folytatja kapcsolatát,mintha mi sem történt volna!?
Többen hiányolják,hogy a film végén nincs katarzis. Tudatos írói/rendezõi szándék: nem lehet. Gondolkodtam,miért nem költözik el Lucas,s próbál máshol nyugodtan élni? Aztán rájöttem,nem lehet már nyugodtan élni. Egy ártatlanul meghurcolt ember életében olyan mély nyomok maradtak, amik lehetetlenné teszik a felejtést. Nincs vége, a történet utána nyúl. Ezt erõsítik a befejezõ képkockák. Ki lõtt? Nem tudjuk, lényegtelen. Valaki, akit érzelmei irányítanak, s akit nem sikerült meggyõzni Lucas ártatlanságáról. Nincs vége...
Ennyit a film készítésérõl, a kapott pontszám összességében szerintem reális. Ami engem igazán bosszantott,az a magyar szinkron igénytelensége. Élettelen megszólalások, gépies párbeszédek jellemzik. Hiányzik a hangszín, hanglejtés,hangsúly, a hang ,s a szó kifejezõ ereje. (Lucas éppen elássa kutyája tetemét a zuhogó esõben,máskor véres arccal találkozik vele valamelyik szereplõ,vagy Marcus halálra ijed…stb. s csak azt tudják kérdezni : „Jól vagy?” Mert úgy néz ki? Hát…!)
8/10
Pobeda 2016 jún. 21. - 16:23:06 8/10
(150/216)
Persze hogy elmarad a katarzis. Idézet antibond feletted való írásából:S milyen érdekes, hogy a negatívumot könnyen elhisszük, de ha a meséjét visszavonja az, akinek eddig hittünk, az már süket fülekre talál.

Ez egy európai film. Nem szájbarágós.
antibond 2016 jún. 21. - 14:28:59
(149/216)
Sokkal több ilyen film kellene!
Megmutatja, milyen könnyû valakit ártatlanul megvádolni, s mennyire hiábavaló, reménytelen igyekezet a cáfolás.
(Ha valaki azt állítja rólam: tegnap ettem citrom fagyit, nyilván lehetetlen bizonyítanom, ha nem igaz. Ezért KELL MINDIG A VÁDAT BIZONYÍTANI!) Errõl azonban oly gyakran megfeledkezünk!
S milyen érdekes, hogy a negatívumot könnyen elhisszük, de ha a meséjét visszavonja az, akinek eddig hittünk, az már süket fülekre talál.
Nem kifejezetten szórakoztató film, de a maga nemében tökéletes és nagyon tanulságos.
9/10
fourdogs 2016 jún. 21. - 09:48:15 9/10 Előzmény olahmiki1959
(148/216)
Teljes mértékben egyetértek, azzal a kiegészítéssel, hogy hiányzott a katarzis (itt a bocsánat kérés vagy megbánás legalább Theo, a volt barát részérõl).


RONTÁS
Önmagában az, hogy a mise után karácsonyi kóstolót vitt Lucasnak, kevés, még ha érezzük is a dramaturgiai szándékot. Úgy vélem, ez túl nagy feladat lehetett Vinterberg számára (ha didaktikus, akkor gusztustalan hollywoodi megoldást választ, meghamisítva az egész film karakterét). Lehet, hogy ezért rakta bele az utolsó csavart a végére: a tisztázás és a megbékélés nem mindenki számára jelent megnyugvást a közösségben.

Kár volt érte, mert odáig tartotta a 10 pontos szintet.
10/10
zpeller 2016 máj. 21. - 23:29:21 10/10
(147/216)
Elképesztõen nagy film! Apaként beleképzelve magamat egy ilyen dilemmába.... Zseniális alkotás.
Sphack 2016 máj. 20. - 23:49:02
(146/216)
Ezt a szar filmet. Meg ne nézzétek. Hova lett az a 2 óra az életembõl???? Kérem vissza!
9/10
kispe82 2016 máj. 20. - 22:20:23 9/10 Előzmény Tibag05
(145/216)
Gratulálok a kommentedhez. Remélem gyerekekhez soha nem volt és soha nem is lesz semmilyen formában közöd.
10/10
a bal mellsõ lábam 2016 máj. 08. - 03:21:16 10/10
(144/216)
Legjobb film. Kár, hogy a vége nem hasonlít egy kicsit a Dogville-re.
Tibag05 2016 jan. 03. - 15:34:19 Előzmény vjúská
(143/216)
nem is nézem meg, mert megüt a guta az ilyen kölyköktõl!
és van az a kor, mimkor már nagyon is tudja tudja mit mond az a kis rohadék!
Edmond Dantes 2015 dec. 28. - 21:50:04
(142/216)
A film emlékeztet a Kétely c. pár évvel korábbi opuszra: http://port.hu/pls/fi/films.film_page?i_film_id=98805 csak ott a filmet Meryl Streep és az õ fanatizmusa köré építették fel. A gonosz és kivédhetetlen csordaszellem pedig számos más film mellett Fassbinder Vadászjelenetek... c. filmjében valamint -és ez az igazi tragédia- a való életben is megjelenik. A sok spoileres hszt nem szaporítanám, a fenti leírás maga is spoiler(es) és részben téves is, de a film igen hatásos. Tanulságok: 1) óvóbácsinak lenni veszélyes üzem 2) igaztalan vádak ellen a legnehezebb védekezni.
10/10
Nótárius 2015 dec. 23. - 14:12:34 10/10
(141/216)
Döbbenetes erejû, nagyszerû film!
Nagyon át tudtam érezni, mert évekkel ezelõtt én is majdnem közel sodródtam valami efféléhez. Hosszú éveken át vélném hozzáértõn, jó kedéllyel táboroztattam általános iskolásokat. Egy alkalommal, mint addig is gyakorta, a Balatonban, egyben vigyázva is rájuk, együtt játszottam a sok gyerekekkel. Eközben egy valamely szeszélybõl besértõdõ 12 éves lány, fenyegetõ éllel, olyan felé irányuló sandaságot akart rám koholni, amilyenhez soha közöm nem volt. A hallottak alaptalanságán elhûlve, nyugalmam látszatát megõrizve, valami poénos semmit-mondással léptem át a dolgon. Csak ennyi, nem történt semmi; mégis máig nyilvánvaló, hogy a legtisztább lelkiismerettel sem lehet (érdemes?) semmi effélébõl teljes egészében kimagyarázkodni.
Egyébként a gyerekek tényleg nem hazudnak, csak idõnként a valóságot a képzeletükkel, a vágyaikkal és az aktuális érzelmi irányultságaikkal vegyítve alakítják, fabulálják egy számukra ekképp csaknem hiteles realitássá. (?)
Igen, e filmet nézve bennem is dúlt a feszültség, hogy: mikor, kinek kellett volna megszólalnia, nyilatkoznia, feltennie ezt vagy azt a kérdést, valamit másként tennie stb.; de mindez szemernyit sem változtat a maximálisan elismerõ értékelésemen. 10 pont.
olahmiki1959 2015 dec. 20. - 01:22:11
(140/216)
Nagyon jó film, de a vége nagyon nagy csalódás.
Elvarratlan, és befejezetlen.
Kár, mert egészen a legutolsó percekig az volt a véleményünk - családdal együtt néztük - hogy az utóbbi idõk egyik legjobb filmje. Drámai, kitûnõ színészi játékkal fûszerezett, valódi konfliktussal súlyosbított alaphelyzet, az egész filmet át végighúzódó feszültség, a fõhõs kiszolgáltatottsága egy egész közösség által, ez mind megvolt a filmben, aztán hirtelen ellaposodott, nem lett kibontva, hogy vajon miért változott meg a közhangulat a fõhõs iránt, és
SPOILER
a végén ki, és miért akarta lelõni.
SPOILER VÉGE
A rendezõ és a forgatókönyvíró elszalasztotta a lehetõséget, hogy egy igazi remekmûvet alkosson, így csak egy jó film lett belõle, hiányérzetekkel.:D
9/10
fantyoyo 2015 júl. 24. - 18:08:35 9/10
(139/216)
Nagyon jó film.

Az egyik dráma benne, hogy egy gyerekmolesztálási vád mennyire "bizalmi" kérdés - egyszerûen lehetetlen a gyanúsítotthoz jól viszonyulni (fenntartani az ártatlansága vélelmét, még ha benne is van a pakliban, hogy egy szörnyeteg lakozik benne, vagy legyõzve a barát iránti elkötelezõdést, jelképesen karanténba zárni az illetõt, mert lehet, a barátságba vetett bizalom egy perverz disznót védelmez a pajzsával).

A másik, hogy a legtündéribb emberi közösség is milyen állattá tud válni, igazságtalan, kegyetlen, könyörtelen.
9/10
mkcmagico 2015 júl. 13. - 21:13:34 9/10 Előzmény Redfield
(138/216)
Redfield, egyébként nagyon igazad van...
9/10
mkcmagico 2015 júl. 13. - 21:08:31 9/10
(137/216)
Ami nekem errõl eszembe jut, a tehetetlenség...
***SPOILER PÓTOLVA***
A kislány valószínûleg beleszeretett "Mad" Mikkelsenbe, és ezért fantáziált is.. Munkám miatt van rálátásom, hogy itthon milyen eljárás folyik le egy hasonló "ügy" esetén.A baj az, hogy igazából az emberek is érthetõek, mert ha pedig tényleg megtörtént volna, akkor pedig azt mondaná mindenki, hogy " az ilyet fel kell akasztani". ( lásd: miért nincs halálbüntetés stb. ) Tegyük a szívünkre a kezünket: megnézünk egy híradót és hiszünk neki, és ítélkezünk...

Egy gyereknek pedig vagy hisznek vagy nem.Azért vannak módszerek ezek kiderítésére, - itt ebbõl nem sokat mutattak, de az el is rontotta volna a drámát.
Ez a kialakult helyzet tehetetlensége az, ami engem kissé frusztrált a film végére.. Szinte lehetetlen bizonyítani bármit is, és ha úgy vesszük a kislány elég következetes volt, és amiket csinált, mindenki hitt volna neki... Pl. amikor elment hozzá és az ajtóban nem azt mondta hogy hazudott...
Szerintem sokan ismerik azt a jelenséget, hogy következetesen hazudva szinte teljesen igaznak érzik a dolgokat..
Sajnálatos, de éppen ezért egy nagyon jó film.. Ugyanakkor nem "megoldani való " helyzetet mutat be szerintem, egyszerûen csak egy zseniálisan kivitelezett jó ötlet... jó színészekkel..