10/10
cellasto 2015 jún. 27. - 18:38:05 10/10
(287/327)
ezt a remek klasszikust se sûrûn láttam még tévében :)
ma este megtörik a jég a viasat 6-on :P

carpenter egyik legjobb filmje :))
ceia 2015 jún. 14. - 10:53:15
(286/327)
Ah, most látom, milyen véletlen, hogy pont más (talán) jó mûsorok idejében adják! Ezeket üti: Három South Park rész egymás után, Patton tábornok, Amerikai pite: Az egyetemen, Cápa 2, Cry-Baby, Totál beépülve. Csodálkoztam is mi történt, hogy ilyen jó filmet leadnak :)
ceia 2015 jún. 14. - 10:40:13
(285/327)
Dolog, lény, izé, és most valami.. Megállhattak volna a dolognál, úgyis az az igazi címe :P Különben jó film, de szerintem közelebb áll a horrorhoz, mint a sci-fihez. Ilyen melegben üdítõ lesz ventilátorral és jégkrémmel :)
9/10
!% 2015 máj. 11. - 16:55:22 9/10
(284/327)
SPOILER:Azokhoz szólok akiknek megvan dvd-n ez a film.Az extrákban rajta van egy kimaradt jelenetben amikor Bennings bemegy a kutyákhoz és ott van valaki más is. Amikor észreveszi akkor pedig elrohan Bennings pedig utánamegy.Ezt a jelenetet megvágták.
http://www.filmuniverzum.hu/finomsagok-filmrajongoknak-dolog-1982-kimaradt-jelenetek/
Nézzétek meg mert ez a teljes jelenet.
Ki lehetett az aki ott volt?
9/10
!% 2015 máj. 10. - 16:31:59 9/10
(283/327)
Csonger 2014 dec. 11. - 23:10:52
(282/327)
Most olvasom a Don A. Stuart-féle kisregényt, ami ennek az egész Dolognak az alapja. Hát, a "Who goes there?" inkább csak érdekes, mint izgalmas. Tényleg csak egy rövid sci-fi novella, amin ugyan nemigen érezni, hogy 1930-valamennyiben írták, de valahogy mégis kicsit régimódi. A szereplõk szájába olyan mondatokat ad, amit élõ ember egy párbeszéd folyamán egész egyszerûen nem mond. Leírva persze jó, de így nem beszél senki.
Pár éve olvastam az Alan Dean Foster-féle "The Thing"-et, ami viszont konkrétan a Carpenter-film regény-változata. Na, az sokkal jobban tetszett. Az már egy regény-hosszúságú könyv, és remekül van megírva. Tudom, hogy a Stuart-féle az eredeti, de a Foster-féle kenterbe veri.

Szerintem még életemben nem írtam annyi kötõjelet, mint most ebben a hozzászólásban. :)
abisztriczky 2014 nov. 22. - 20:11:35
(281/327)
Ma leadja az egyik adó!
Kozutas 2014 nov. 22. - 18:11:54
(280/327)
Sztori, hangulat, zene stb. jó, csak a szörny alakok viccesek néhol...
9/10
!% 2014 máj. 10. - 19:46:16 9/10
(279/327)
Ha egy lény aki emberi alakban lemásol egy másik embert akkor annak az alakját veszi fel. SPOILER: De akkor hogy lehet az hogy az elõzményfilmben a norvég férfi aki elkapta a fürdõben a nõt az ugyanabban az alakban maradt? Mert amikor a helikopteren látjuk ugyanabban az alkaban maradt. És késõbb a nõ is átváltozik amokor el akarja kapni a másikat. Merkel válaszára pedig: szerintem vissza tud mert bármikor ha lebukik átalakul vagy menekül vagy támad. Szerintem a lénynek amikor emberi alakban van nem szükséges " levetni" az álcáját mert amikor a norvég fickó a zuhanyzóban elkapta a nõt nem változott át. Szerintem ha egy alakot felvesz azt csak egyszer tudja "viselni" és csak addig hasznos amíg le nem bukik,mert utána ha nincs meg a DNS amit lemásolna akkor ugyanazt az alakot nem tudja kétszer lemásolni. Ki gondol mást?
merkel 2014 máj. 09. - 21:51:59
(278/327)
Az elõzményfilmben látjuk a lény jégbe fagyott testét, de lehet, hogy már az is egy felvett alak. De az is lehet, hogy az az eredeti alakja, mert az ûrhajóban nem volt szüksége az álcázásra, kérdés, hogy csak úgy vissza tud-e alakulni az eredeti formájába.
10/10
breeder 2014 máj. 09. - 21:43:30 10/10
(277/327)
Hát elég talányos, hogy ennek a lénynek eredetileg milyen az alakja, vagy hogy milyen halmaz állapotban érkezett ide a Földre. Most, hogy visszaemlékezek, mintha lett volna valami folyékony trutyi is, amivel szaporodni tudott. De lehet hogy újra megfogom nézni a filmet, mert már régen láttam, és nem mindenre emlékszem tisztán.
9/10
!% 2014 máj. 09. - 18:25:20 9/10
(276/327)
A lénynek kell hogy legyen alakja is ami az övé mert lehetetlen lenne hogy nincsen alakja. Még akkor is ha le tudja másolni más élõlények alakját lennie kell egy eredetinek. Szerintem a pókszerû alak a csápok a fogak és az a hatalmas nagy száj ami a a törzsön jelenik meg valódi alakja részei mert az a legtöbb jelenetben megjelenik. Ki gondolja még így?
merkel 2014 máj. 09. - 18:03:38
(275/327)
SPOILER
Igazad lehet, tehát Norris lehetett az elsõ áldozat, ez megmagyarázza a dolgot. Norris halála biztosan összefügg a fertõzöttségével, talán direkt nyírta ki magát a lény, hogy ezzel pánikot keltsen. Ez az elõzményfilmben is bejött, amikor ketten vitték a lényt, és rájuk támadt. Vagy csak nem mûködött jól a másolat valamiért.
9/10
!% 2014 máj. 09. - 17:22:39 9/10
(274/327)
Lehet ugyanis ha bekerül egy sejt az emberi szervezetbe akkor lemásol egy emberi sejtet majd az egész szervezetet. Teljesen be tud épülni a DNS láncba vagy át tudja alakítani ami arra utal hogy biológiailag sokkal fejlettebb. Sokak szerint vitatott hogy a lény intelligens. Szerintem igen mert egy ösztönlény akinek a célja csak a túlélés vagy a terjedés nem tudott volna ûrhajót építeni. És nem tudta volna összeugrasztani a többieket vagy nem tudott volna észrevétlen maradni.
9/10
!% 2014 máj. 09. - 17:05:49 9/10
(273/327)
SPOILER Lehet hogy igazad van de szerintem Palmer csak a vége felé lehetett lény mert akkor a szobatársát is megfertõzte volna. Én azt nem értem hogy miért ájul el Norris
mielõtt kitör belõle az a pók izé?
merkel 2014 máj. 09. - 16:38:08
(272/327)
SPOILER
Szerintem tökéletes színész a lény. Muszáj, hogy már az elején megfertõzze azt a bizonyos két embert, vagy legalább az egyiket, késõbb meg már szerintem figyelnek, hogy senki se legyen egyedül, úgyhogy a két ember nagyjából a kezdettõl az. Mégis, amikor vezetõnek akarják választani az egyiket, fegyvert adva a kezébe, visszautasítja, a másik meg azt mondja valakire, hogy irtózik valakitõl, és õ ugyan nem megy vele... Teljesen észrevétlenek akarnak maradni. Az viszont logikátlannak tûnik, hogy Palmer a szobatársát, akivel nézik a tv-t, és a kutya a vele órákig maradót nem fertõzi meg.
9/10
!% 2014 máj. 09. - 15:42:36 9/10
(271/327)
Az is érdekes hogy miután lemásolja az áldozatát hogyan fér hozzá az emlékközponthoz. Hiszen nem csak a külsejét tudja lemásolni hanem az emlékeit is megszerzi.
9/10
!% 2014 máj. 09. - 15:36:59 9/10
(270/327)
Ahogy merkel írta úgy értettem hogy nem lehet kivenni a filmbõl hogy mikor kit fertõz meg. SPOILER: Szerintem a kutya fertõzött még mielõtt átalakult. Hogy kit azt nem tudjuk de nagyon becsapós a film pl:amikor Macready és a doki elmennek a norvég telepre akkor azt látjuk hogy a kutya bemegy a szobába és ott van Nauls. Szerintem ilyenkor mindenki úgy gondolta hogy õ is lény lesz de azután kiderül hogy mégsem. Szerintem abból lehet kikövetkeztetni hogy ki lény hogy hogyan viselkedik pl: amikor Palmer a film elején mindig viccelõdik még akkor is miután látták mit csinált a lény a kutyákkal, de a közepére már teljesen komoly lesz. Az elõzményfilmben sokkal könnyebb volt rájönni erre. Ott ugyanis a fertõzés módja a következõ: Amikor a lény kitör lekapja a kutyát aztán (ezt nem látjuk) azt az embert akitõl megkérdezik hogy a helikopter ajtaja nyitva van amire nem emlékszik. Ezután azt a lányt kapja el aki a boncolás közben kirohan a terembõl Edwardot valamelyik még aznap kapta el Sandert az a kétfejû lény és végül az amerikai fickót pedig Sander másolata.
10/10
breeder 2014 máj. 09. - 15:22:24 10/10
(269/327)
Itt azért még annyi helyesbítenék, mert rosszul írtam: Igen, valóban organizmus által szaporodnak a lények, és nem csak úgy szimplán másolnak. :P
10/10
breeder 2014 máj. 09. - 14:48:36 10/10
(268/327)
***SPOILER-t is tartalmazhat!*** "Na ez jó kérdés. Tényleg nem lehet tökéletesen kivenni a filmbõl, hogy mi módon terjed. Meglátásom szerint úgy terjed a legtöbbször, hogy bekebelezi egészben az áldozatát és utána "megemésztve" lemásolja,újra alkotja. Az új elõzmény filmben sokkal jobban lehet ezt látni."

Én is ugyanezt vettem ki a filmbõl, hogy a lény a csápjaival fogva tartja az áldozatát, miközben kiszipolyozza. Aztán ahogy te is írtad lemásolja és újraalkotja. DE akkor már semmi emberi nincsen benne, csak külsõleg hasonlít az emberre, vagy arra, amit lemásolt! ***SPOILER VÉGE***