Peppo 2014 febr. 07. - 08:44:28
(247/327)
Köszi! Üzenet ment.
Peppo 2014 febr. 07. - 08:40:31
(246/327)
Köszi, de azt már olvastam. Az eredetit keresem.
Peppo 2014 febr. 06. - 21:43:10
(245/327)
Nem tudhatjuk, ember-e Childs vagy idegen. Mindkét lehetõségre sok érvet lehet hozni.

A lény valóban jó színész, de nincs is nehéz dolga, hiszen az áldozat elnyelésével a teljes tudását is megszerzi. Így valószínûleg a személyiségét is hitelesen át tudja venni. (Bár hogy ez hogy keveredik a sajátjával, ha keveredik egyáltalán, az megérne egy újabb elmélkedést.) Az viszont érdekes, hogy amíg embernek hiszik, addig rendesen beszél a többiekkel, ám mikor átalakul, onnantól kezdve gyakorlatilag állatként viselkedik. Magával a lénnyel egyszer sem kommunikáltak a filmben, semmilyen formában. Pedig valószínûleg képes lenne a beszédre, ha akarna, hisz "emberként" is képes rá. Gondolom, ezt Carpenter direkt így tervezte, ezzel is idegenebbé és így félelmetesebbé téve a lényt, amit meg tudok érteni, de valahol sajnálom is.

Mikor a film alapján készült játék megjelent, akkor írta valaki, hogy a lemásolt ember nem is tudja magáról, hogy õ már nem ember. Csak mikor lebukik, akkor veszi át az irányítást fölötte az idegen, és ezért nem lehet onnantól kommunikálni vele. Hát, ez is egy elmélet. :)
Peppo 2014 febr. 06. - 21:27:42 Előzmény abisztriczky
(244/327)
Azt tudom. Talán láttam is valamikor régen, de úgy rémlik, sokmindenben más volt.

Az eredeti novella érdekelne igazán, ha van magyarul. Ha nincs, akkor nekivágok az angol verziónak, de azért jobban örülnék, ha lenne magyar.
merkel 2014 febr. 06. - 19:49:38 Előzmény Peppo
(243/327)
Lehet, hogy igazad van, és Childs az volt, ha Macnél van még dinamit vagy fegyver, akkor tényleg kockázatos lenne megtámadnia, viszont remekül játssza a szerepét akkor, ha az - mint mindig. Ez a valami már színésznek született. :)
abisztriczky 2014 febr. 05. - 21:30:42
(242/327)
Ez a 80'-as évekbeli film is csak egy remake. Nem láttam ugyan azt a korábbi filmet, csak egy jelenetet belõle, de fekete-fehér volt. Abban 100%-ig biztos vagyok, hogy már készült jóval korábban egy fekete-fehér változat.
Peppo 2014 febr. 05. - 21:14:02
(241/327)
Nem szeretem a horrort, sosem szerettem, ezt a filmet mégis imádom. Igen fiatalon láttam elõször, nem is maradt el a hatása. Kissé nehezen aludtam a következõ pár éjjel. :) Ennek ellenére nagy kedvencem ez a film, idõnként újra és újra megnézem, mert mûfajának egy klasszikusa.

Látom, kisebb vita alakult ki a film vége miatt, ami nem is csoda, mert tényleg nem egyértelmû a befejezés. Egyébként is több nyitott kérdés marad utána, de legalább van mirõl beszélni. :)

Abban gondolom egyetértünk, hogy a végén MacReady biztosan nem idegen. A vérteszt óta folyamatosan képernyõn volt, nem lett volna ideje azzá válni, elõtte meg nem volt az, mert átment a teszten. (Bár ezt még kitrükközhette valahogy, az is igaz.) De ami miatt biztos nem idegen, az az, hogy kinyírta a lényt, pedig már csak ketten voltak, tehát senki elõtt nem kellett megjátszania magát. Aligha intézte volna el, ha õ maga is idegen. Arra semmi jel nem mutatott, hogy a lény a saját fajtájára is veszélyes lenne. (Bár az esetében az is kérdés, mi az õ faja. Az, ami eredetileg, vagy amit lemásol.)

Childs már más kérdés. Sokáig nem láttuk, bõven volt ideje "megváltozni". Az, hogy a végén nem ront rá MacReadyre semmit sem jelent. Annak a kezében még ott a fegyver, ráadásul valószínûleg eléggé felpaprikázott állapotban van, rögtön védekezne az elsõ gyanús mozdulatra, ezért nincs értelme kockáztatni egy frontális támadást. Inkább megvárja, hogy másra figyeljen, elaludjon, stb. Önmagát is kíméli ezzel, és egy plusz gazdatestet szerezhet, ezzel is növelve az esélyeit. Ha nekiront, könnyen mindketten elpusztulhatnak. MacReadynél robbanóanyag is lehet, hiszen az elõbb robbantotta fel a tábort, ezért nem éri meg a kockázatot.

De az is lehet, hogy Childs igazat mond, és akkor ez a magyarázat. Lehet, hogy tényleg elkavarodott a viharban, bár az semmiképp sem vall nagy észre, ha egyedül kezdte követni Blairt, ahogy állította. (Igaz, õ könnyen hihette, hogy Blair még ember. Nem látta, mit alkotott idõközben.) Szóval Childs 50-50, hogy ember.

A LÉNYeg az, hogy a lény teljes pusztulására semmi garancia nincs, még akkor sem, ha õk ketten emberek. Bárhol elbújhatott egy darabja. Abban pl. nem lehetünk biztosak, hogy a robbanás megöli, hiszen az "csak" kisebb darabokra tépi, de azt láttuk, hogy a kisebb darabok is életképesek. A tûz tûnik az egyetlen biztos megoldásnak, és az is csak akkor, ha van ideje az utolsó sejtjének is szénné égni. (A norvégok is megsütötték a maguk idegenjét, de mégis maradt benne elég élõ sejt, hogy megtámadja Bennings-t.)


Nincs meg valakinek a novella (Who Goes There), amely alapján a film készült? Egyáltalán létezik magyarul? Nem a film alapján készült könyvre gondoltam. Azt olvastam, túl sokat nem ad hozzá a filmhez, de azért elmegy.
merkel 2014 febr. 05. - 17:40:12
(240/327)
SPOILER
Szerintem meg egy vadállat, ugyanakkor nagyon intelligens. Inkább azért nem támad, mert úgy lebukna, és az ellensége túlerõben van, és legyõzné. A 2. rész vége nem logikus, ott a lény nagyon buta volt, de ez ugye csak film. MacGradyt sem szabadna életben hagynia, túl veszélyes. Bár így is megúszhatja, de én úgy érzem, hogy nem volt az egyikük sem, nincs nagy különbség egy vagy két megfagyott túlélõ között, viszont MacGrady veszélyes lehetett volna még számára. Egyébként a lény számára kulcsfontosságú lenne, hogy ne bukjon le, úgyhogy mindkét filmben kezdettõl csöndesen kellett volna mûködnie, várnia a megfelelõ pillanatokra, és szép csendben elfoglalnia a testeket.
spekimen 2014 febr. 04. - 23:08:32
(239/327)
Na, most már a téma indítást tudom.
Ja és még egy észrevétel: az elõzmény filmben, miért nem intézi el azonnal a nõt az amcsi embereke, amikor kijöttek az ûrhajóból és elmentek volna a lánctalpassal? Pedig ez ugyanaz a szitu, mint a régiben a vége. Szerintem ennek a valaminek, attól függetlenül, hogy ilyen szörnyen nézki és ilyen vérszomjas a módszere, nem elsõdleges célja az azonnali pusztítás, fõleg, akkor támad amikor veszélyben érzi magát, ja és ráadásul intelligens is nem csak egy gyilkológép, mint pl. az Alien.
Részemrõl most már tényleg ennyi :-D
spekimen 2014 febr. 04. - 19:32:52
(238/327)
Én akkor is kitartok amellett, hogy lehetett lény. :-D Azért nem ölte meg MacReady-t, mert az már nem tudott neki ártani. Kivárta míg megfagy. Ha megfigyelitek máshol is már csak akkor támad, amikor végképp sarokba van szorítva. Pl. a vértesztnél, tudta, hogy ki derül róla, hogy lény mégis az utolsó pillanatig nem menekült és nem támadt - persze ez betudható a rendezésnek is, mivel így akarták fokozni a feszültséget. Amikor még csak kutya volt, akkor is miért nem támadott meg mindenkit szépen egyenként, hiszen ott járkált szabadon köztük - na persze akkor nem lett volna ilyen hosszú a film :-D

Persze, megértem sokaknál, hogy jobban szeretik, ha egy film végleg lezárul és nem hagyja nyitva a történetet, fõleg jó lenne egy ilyen filmnél aminél az emberiség sorsa múlik -mivel, ha elszabadul esélytelenek vagyunk. De most valahogy mégse zavar annyira, hogy esetleg nyitva marad, mivel még így se tudott kijutni az antarktiszról, bár most azért már nagyobb az esélye rá :-D

Végül pedig légyszíves, segítsetek már, hogy lehet itt a fórumon témát indítani?
9/10
!% 2014 febr. 04. - 16:29:16 9/10
(237/327)
Egyetértek vele childs nem lehetett lény mert nem támadta meg Macreadyt.Más is így gondolja?
merkel 2014 febr. 03. - 20:30:29 Előzmény boom47
(236/327)
SPOILER
A film nagy részében megvan ez a bizonytalanság, lehet, hogy a végének is ez a célja, de szerintem õk nem azok, különben megtámadnák egymást, mert amíg az egyik él, addig elégetheti a másikat. De nem támadják egymást. Az egyik fegyvere simán elintézné a másikat, a másik meg épp most ölte meg a szörnyet, és egymást nem bántanák a lények.
boom47 2014 febr. 02. - 22:30:04
(235/327)
Az egész film LÉNYEGE hogy nem tudható biztosan hogy a végén egyik, vagy akár mindkét életben maradt szereplõ nem idegen-e. És hogy bármi is az igazság, nem tehetünk ellene semmit, és senkit nem is értesíthetünka veszélyrõl. Ez mindenképpen egy vesztes háború az emberiségnek.
merkel 2014 febr. 02. - 21:42:10 Előzmény !%
(234/327)
SPOILER

Szerintem sem lehetnek lények, a két utolsó. A fõszereplõrõl tudjuk, hogy valószínûleg nem az, épp most nyírta ki az egyik lényt. A másik meg felgyújthatná vagy elkaphatná, de nem teszi meg. Blairt nyilván akkor kapta el valamelyik lény a két tag közül, amikor el volt zárva (mivel a lénynek pont nem lett volna érdeke a figyelemfelkeltés és a helikopter tönkretétele, addig nem volt az), és akkor még egy ideig mindenki külön-külön volt, de késõbb is simán odamehetett valaki, például akkor, amikor a lény széttépte MacGrady pólóját és bement a sufnijába. A lény úgy kel életre, hogy nem hal meg teljesen, nem ég el minden sejtje. Persze a kutyákat se 10 másodpercig kellett volna égetni, de ez csak film.

SPOILER VÉGE
9/10
!% 2014 febr. 02. - 13:46:41 9/10
(233/327)
Van valakinek további elképzelése a filmmel kapcsolatban?
9/10
!% 2014 febr. 02. - 13:45:11 9/10
(232/327)
Blair azért ment vissza a kunyhóba hogy ne gyújtsák fel.
9/10
!% 2014 febr. 02. - 12:22:50 9/10
(231/327)
Igazad van nekem is az az elképzelésem,hogy boncolás közben fertõzte meg.Amikor van az a jelenet hogy Blair megõrül akkor szerintem már lény volt mert tudta ha szétveri a berendezéseket akkor el fogják zárni és a többi onnan már ment magától. lehet hogy már azelõtt is lény volt. a végén kiderül hogy kitört a kamrából.Szerintem Fuchs is õt látta.Lehet hogy a félelemtõl hogy nehogy Blair elkapja felgyújtotta magát.Ezután Blair visszament a kunyhóba ahová zárták mert tudta ha észreveszik akkor végeznek majd vele.Miután Fuchsot megtalálták megnézték Blairt is.
9/10
!% 2014 febr. 02. - 12:09:34 9/10 Előzmény Boros Jenõ
(230/327)
Megnéztem a filmet újra a végét pedig többször és halványan de látszik hogy Childsnak van lehelete. Ha valaki nagyon figyelmesen megnézi akkor láthatja.Az extrákban az audiokommentárban mondták hogy azért nem látszott a lehelete mert egyrészt az árnyékos részén ül a bázisnak másrészt pedig mondták azt is hogy a nagy ventilátorok miatt amikkel a hóvihart csinálták teljesen oldalra fújta a leheletet.Azt nem mondták meg hogy Childs ember volt vagy nem.Akinek megvan eredeti DVD-n az nézzen bele az extrákba mert abból sokminden kiderül a filmmel kapcsolatban.
spekimen 2014 febr. 02. - 12:07:34
(229/327)
SPOILER
Blair-t bármikor megfertõzhette. Csak találgatok: Pl. lehet, hogy amikor boncolta a lény tetemét, már akkor bekerült valami a szervezetébe, csak így lassabban alakult át, amikor meg elzárták, akkor meg már simán elkaphatta a lény.

Childs meg, ha lény volt, rá már nem jelentett veszélyt MacReady, tudta, hogy megfog fagyni. Meg minek alakítsa át, attól, hogy ketten lesznek lények, még nem tudnak elmenni. A lénynek meg nem árt, ha megfagy, tehát inkább bevárhatta a következõ csapatot hibernálva.
SPOILER VÉGE

De ezek csak az én elképzeléseim. Mindenesetre ritka az ilyen film amin ennyit lehet "agyalni", és többféle következtetést, kimenetet lehet elképzelni. Fõleg ettõl is jó ez a film.
9/10
!% 2014 febr. 02. - 11:43:41 9/10
(228/327)
Mondja le nekem valaki hogy ha Childs lény volt akkor miért nem fertõzte meg MacReadyt?