9/10
junkci 2010 dec. 30. - 16:58:10 9/10 Előzmény zoli28
(32/152)
hülye vagy te a 3.rész lett a legjobb a 4 az meg má télleg gáz
borkasztik 2010 dec. 28. - 22:34:55 Előzmény The Man Who Laughs
(31/152)
"Gondolok itt a film elején lévõ problémákra fõleg (hogy kerültek az arcmászók a hajóra, hogy kapta el Ripley-t a hibernáció közben)"

Biztos hogy láttad az elõzõ második részt?? XD Szerintem nem kellett hozzá sok fantázia hogy rájöjjünk hogyan kerültek a lények a hajóra a 3. rész elején! XD

Ugye a film 2. rész végén a film végén a királynõ felmászik és elbújik a az ûrhajón, egészen addig míg vissza nem térnek a nagy hajóra! Aztán tudjuk hogy akció stb kidobják! De az idõ alatt míg el volt rejtõzve rakhatott tojásokat!! Akivel beszélgettem ezekkel a filmekkel kapcsolatban mindekinek tök világos volt hogyan kerültek fel a hajóra a lények^^!

Hogy kapta el Ripley-t hibernáció közben?? Az elején vannak a kis bejátszások hogy betörték a hibernációs kapszulának az üvegét aztán mutatják számítógépes képen a csontváz szerkezettel hogy az arcán van az alien^Máskor figyelmesebben nézd a filmet!

Imádom az Alien filmeket és 3. rész egyszerre megható és hátborzongató együtt^^
9/10
junkci 2010 nov. 14. - 16:41:24 9/10 Előzmény zoli28
(30/152)
Hát az egy dolog hogy te így gondolod de nekem személy szerint ez a kedvenc részem és a 4 se rossz csak hát úgy igazán már nem az az igazi alien film mint az elsõ 3
The Man Who Laughs 2010 okt. 19. - 22:30:23
(29/152)
Sajnos nem sikerült olyan jól, mint a két szenzációs elõzmény, de azért messze nem rossz.

A film legnagyobb hibája a forgatókönyv. Gondolok itt a film elején lévõ problémákra fõleg (hogy kerültek az arcmászók a hajóra, hogy kapta el Ripley-t a hibernáció közben), ráadásul a túlélõk halála majdnem, hogy hazavágja az elõzmény kielégítõ befejezését.

Viszont annak ellenére, hogy Fincher késõn került a rendezõi székbe és nem is igazán kapott szabad kezet az õ munkájára nem igazán lehet panaszunk. Nagyon jól sikerült megteremtenie a mocskos, fülledt hangulatot (a film egyik legnagyobb erénye ez, . Igaz ugyan, hogy az egész film nem annyira izgalmas mint az 1-2,(szerencsére azért nem fullad unalomba sem) de végsõ leszámolásra abszolút nem lehet panasz. Az Alien szemszögébõl felvett üldözések pedig remekül fokozzák a feszültséget. Elliot Goldenthal zenéje is igazán jó lett.

Sigourney Weaver a legjobb formájában van, a mellékszereplõkre sem lehet panasz. Sõt páran igazán emlékezetes karakterek.

Minden hibája ellenére azért méltó lezárása a "Ripley1.0 vs aliens" trilógiának.

7/10

(Bár lehet, hogy jobb lett volna Steve Perry második rész utáni könyveinek a megfilmesítése)
9/10
PivarnyikKrisz 2010 szept. 25. - 14:04:18 9/10
(28/152)
Számomra nem volt csalódás ez a film.Láttam az egyet és a kettõt is,nagyon tetszettek,ahogy ez is.
Nagyon izgalmas és jó sci-fi.
A végén Ripley üzenete nagyon jó záró hangulatot adott a filmnek.
Nem láttam a folytatását MÉG de azt hiszem hogy ez tökéletes befejezés lett volna.
5/10
zoli28 2010 júl. 11. - 08:26:56 5/10
(27/152)
Megmondom õszintén, az Alien 1-2 után ez egy nagyon nagy csalódás volt. Az egyetlen pozitívuma Sigourney Weaver személye. A vizuális effektek - különösen annak fényében, hogy ez e rész évekkel a "Nyolcadik utas" és a "Bolgyó neve" után készült - a vicc kategóriába tartoznak. A 4. résznek már csak az elejét láttam, nem is voltam hajlandó végignézni.
Alien 1-2 rulez, Alien 3-4 sucks!
Negal 2010 jún. 09. - 14:21:11
(26/152)
Köszi.
Mióta írtad hogy olvasgassak ott már elég sok mindenen átrágtam magam és asszem így már értek mindent :D
Amúgy ha valaki nem olvasta ezt a 3köynvet annak ajánlom olvassa mert iszonyat jóra sikerültek :D
Negal 2010 jún. 09. - 13:14:23
(25/152)
Közbe rájöttem hogy a könyv trilógia nem lehet a Bolygó neve halál alternatív folytatása meert a könyvben szereplõ Billie és Wilks (vagy Hicks és Newt) múltjában nem szerepel Ripley. Szóval ha õk nem Billie és Wilks akkor ez a könyv újra írja a bolygó neve halál eseményeit is.
A köynvszerint a valódi Ripley FELTEHETÕLEG már rég meghalt a idegenek elleni harcba és ezt robot RIpleyt csak nem rég készítették.
De ez még így is nagyon homályos :D
Negal 2010 jún. 09. - 00:48:11
(24/152)
Hello szeretném ha valaki segítene ahhoz hogy végre tisztán lássak vagy mi. Még anno kb 12évesen (6éve) a 4. részt láttam elsõnek...nagy kedvencem is lett egybõl egészen addig amíg meg nem néztem az elsõ 3 részt....utánna a 4. hát nem is tudom...nem mondom hogy szar mert mégiscsak Alien meg Ripley....de akkor is olyan fura..számomra a 3. vége a filmeknek.
Na de a kérdés...mgé anno 14évesen egy bolhapiacon észrevettem egy nagy fekte képregényt aminek egy Alien vicsorgott az elején. Odamentem meg is vettem hazahoztam elolvastam élveztem nagyon...csak igazából nagyon nem értettem....a Lidérces utazás volt az...elõször is zavart hogy a két fõszereplõ Wilks és Billie-nek ugyan az kb a háttér sztorija mint a filmbeli Hick és Newt csak Ripley nélkül. Aztán amikor a képregény utolsó kockáim megjelenik Ripley....úristen totál káosz. Nem sokára utánna is jártam rájöttem hogy ez egy könyvtrilógia 2.része....megszereztem a 1-3 köynvet is elolvastam azóta is kedvenc könyveim lettek.
Nah most két dolog a könyvekkel/filmekkel kapcs.
a magyar könyv és képregény fordítába Billie és Wilks szerepel...a legtöbb angolba meg Hicks és Newt...most akkor ez micsoda ? Nagyon összezavart.

Két válaszom van a saját kérdésemre:
1. A két szereplõ valóban Hicks és Newt és ez a 3könyv egy alternatív folytatása a Bolygó neve halálnak. De akkor itt felmerül még egy kérdés mivel a 3. könyvbe kiderül hogy Ripley egy android akkor hao lett a Sulacó fedélzetérõl Ripley?
2. A két szereplõ nem Hicks és Newt csak kísérteties a hasonlóság a 4 karakter között és ez a könyv trilógia bemutatja mi történik a 3. film után a jövõbe. De ha ez a helyes válasz akkor a 4. film megint egy alternatív "befejezés" mivel a könyv elöbb készült el mint a film.

Ez az egész kicsit zavaros lett de máshogy nem tudom magam kifejezni. Bár szerintem aki olvasta a könyveket amikrõl beszélek az tudja mirõl beszélek. Köszi a válaszokat elõre is mert nagyon nagyon idegesít ez hogy nem értem az egészet.
PiusPeto 2010 ápr. 27. - 14:10:22
(23/152)
Érdekes, hogy nem jöttél rá, hogy van elõzménye... :) Megérkezik az ûrkapszulában, kiderül, hogy kb. 60 évig ott lebegett. Folyamatosan rémálmok gyötrik a korábbi élmények miatt (amikrõl be is számol, csak senki nem hisz neki), majd VISSZAmegy a bolygóra.

Na mindegy.
10/10
ceia 2010 ápr. 21. - 21:00:38 10/10
(22/152)
Azokkal értek egyet, akik szerint jó film. Mint 3. rész, mint folytatás, nem jó. De külön filmként nézve mestermunka!
xxxxx1 2010 ápr. 03. - 00:02:54
(21/152)
A "királynõõõ" az a Ripley-ben van. A 4. részben "operálják" ki belõle, arra hajtanak a "cég emberei" (már mikor melyik cég!? :) )
Zsákos ember 2010 ápr. 02. - 21:56:04
(20/152)
Szerintem meg a 2.rész lett a legklasszabb !Rendezõ változatban meg fõleg !
A 4.rész lett a legszarabb !A 4.rész nem szól semmirõl csak menekülnek,oszt' jó van !
Ez a 3.rész is nagyon jó lett ! David Fincher maga az Isten !
bounty123 2010 ápr. 02. - 20:32:48
(19/152)
imdb rating: alien: 8.5, aliens: 8.5, alien3: 6.2
Elég egyértelmû, és jogos.
TeeJay 2010 ápr. 02. - 20:07:07 Előzmény Shaba
(18/152)
Na végre egy értelmes komment. :)
TeeJay 2010 ápr. 02. - 20:05:37 Előzmény aa194545
(17/152)
A második rész egy elég tré akciófilm. Ha nem lett volna a 4. rész, akkor az Aliens lett volna a legrosszabb Alien film.
TeeJay 2010 ápr. 02. - 20:03:15 Előzmény sznúp
(16/152)
Sztem itt keverik a szezont a fazonnal.
A 3-ban nincs királynõ, csak harcos. A legádázabb ellenfele meg a saját testében lévõ "bébilen".
sznúp 2010 ápr. 02. - 13:49:58
(15/152)
"Ripley hamar rájön arra is, hogy nem a titokzatos idegen a legfélelmetesebb ellenfele."
Ezt úgy értik , hogy az Alien-nél félelmetesebbek a rabok ?
Azért ezt megkérdõjelezném és szerintem Ripley is :)
9/10
GörögNecsi 2009 dec. 22. - 15:07:12 9/10
(14/152)
Hát ez a rész eléggé lerombolja Ripley eddigi úgylátszik hiábavaló harcát az idegenekkel...
Viszont kiválóan szemlélteti a Weyland Yutani céget és szándékait!A zenéje apokaliptikusan félelmetes...10es
Ennek a filmnek 2 változata van az egyik a rendezõi változat meg a módosított...
***SPOILER***
A rendezõiben egy bikából jön ki az idegen az egyikbõl amivel húzták be Ripley mentõhajójának roncsát,a másikban meg egy Rotveiler kutyából amit meg a rendezõi változatban nem szerepelt! Szerintem a módosított a jobb, bár a rendezõi részletesebb talán! Az utóbbiban a végén nem jön ki Ripleybõl a királynõ míg a módosítottban igen...
***SPOILER***
9/10 amiért csúnyán illuzióromboló a film a régi szereplõk elhalálozása miatt de ugyanakkor egy új fejezet veszi kezdetét...
7/10
aa194545 2009 nov. 14. - 22:05:17 7/10
(13/152)
Hát nem tudok olyan átfogó filmkritikát írni, mint Shaba, annyit mondok én is, hogy ez egész jó lett (7/10), bár nálam a 2. rész a csúcs. Igaz, hogy a 4. részt holnap nézem, de meglepne, ha a sorozat utolsó tagja tetszene legjobban.