6/10
niccy8 2014 febr. 02. - 11:29:04 6/10
(52/72)
A bemutató alapján nagyon vártam a filmet. Csalódnom kellett. Ami rendben volt: látványvilág és a szereplõk is szimpatikusak voltak. A sztoriban viszont maradt jó néhány elvarratlan szál, amit nem is értettem, hogy minek tettek bele, ha semmi jelentõsége sincs. Kissé kidolgozatlanra sikeredett az egész film. Pedig jó színészeket válogattak össze, már ez alapján is jobb filmre számítottam. Kár érte.
8/10
Sunboy 2014 jan. 25. - 22:59:18 8/10
(51/72)
A film által elképzelt keret (világ) egészen rendjén van. A történet viszonylag mozgalmas, aztán hirtelen elakad, amivel szinte a végéig stagnál. Nagyon nem kellett volna bele az a romantikus szál, pláne ilyen formában. A szerepkörök nem teljesen tiszták, és egy drámában a jó és a rossz csap össze. Na most itt volt néha olyan érzésem, hogy a kevésbé rossz illetve a kevésbé jó is létezik, de az abszolút furcsa amikor már a fõ gonosz sem gonosz, vagy mégis ? Ezt a magánvéleményt meghagyom másoknak, hogy eldöntsék. Nekem nézés közben élmény volt, és relatív hosszúnak tûnt. Hirtelen felindulásból adtam neki egy 8/10-et, DE ebben benne van, hogy a következõ (ha lesz) filmnél elszakadnak az írónõ sorozatától, mert nagyon rossz ha egy fantasyból csöpögõs rózsaszín méreg lesz :/ (ezek fényében 6/10)
tanhu 2014 jan. 25. - 16:20:21 Előzmény dBLOOD
(50/72)
Valahogy úgy!Ezek a Y/a szemetek még legcsúcsabb pillanataikban is gyengébbek egy közepes fantasy könnyedén kiszámítható fordulatú legunalmasabb jeleneteinél, ami azért árulkodó.Ezeket õszintén kinek készítik?Mivel 12-es korosztály felett csak szellemileg elmaradott korlátoltan elvakult alkonyatbuziknak okoz katarzist az ilyesmi.Imádom a spekulatív cuccokat ha azok valóban élvezetesek.Ám az ilyesmik lásd fentebb lejáratják a zsánert.Olyan nagy neveket mint Anne Rice,Stephen King,George R.R.Martin,Sapkowski,Gaiman,Poe,Robert.E.Howard,Lovecraft,M.B.Z vagy Harrison Fawcett és sokan mások.Ahelyett,hogy a nyálnyáj csontig benyalna a másoktól is szarul lopkodó "író"nõknek és a "mûveikbõl" forgatott szemeteknek,jobban és járna ha a mûfaj kiválóságait venné sorba.Márha nem funkcionális analfabéta szinten leledzik...
8/10
tomy88trance 2014 jan. 23. - 10:27:21 8/10
(49/72)
Nagyon jó film, fantasy kedvelõknek csak ajánlani tudom. Nálam egy erõs 8as ,bár igazából csak azért nem tíz,mert sok kérdésre nem kaptunk választ, remélem majd a folytatásban(folytatásokban) kapunk rájuk választ. Én szinkronosan néztem szerintem nem volt vele semmi baj.Igazat adok annak aki szerint a felirat csak bezavar az élménybe, én büszke vagyok rá,hogy saját anyanyelvemen hallhattam, a minõsége se volt rossz, sok az irigy ember sajnos. Amúgy manapság már divat mindenre a Twilight koppintás jelzõt használni amiben van vérfarkas meg vámpír stb, erre csak azt tudom mondani,hogy az Underworld meg a Penge elõbb volt és azokban is voltak, jó talán a Pengében nem volt vérfarkas csak vámpír. A lényeg,hogy aki szereti az ilyesmi filmeket azoknak tetszeni fog, számomra egy kellemes, akciódús,néhol drámai fordulatokkal tarkított fantasy film lett,kíváncsian várom a folytatást!
Superalonso 2014 jan. 22. - 18:28:47
(48/72)
Ócska hulladék film, zavaros és gyermeteg story-val, nulla látvánnyal....

8 éves kor fölött nem ajánlott, mert komoly indulatot és agyi károsodást válthat ki....ugyanis nekem ezt okozta eme pazar film.
4/10
Laseo 2014 jan. 22. - 12:10:15 4/10
(47/72)
Ebben volt Alkonyat, Csillagkapu, Harry Potter SPOILER(nekem az a gyengélkedõ nagyon azt juttatta eszembe)SPOILER VÉGE meg még jó pár ötletlenyúlás elõfordult, de már nem tudom mik voltak azok, mert egy nagy katyvasz volt az egész, a film végére nagyon elfáradtam! Hatalmasan rossz!! 10/4
Robi206 2014 jan. 20. - 08:19:31
(46/72)
alkonyat filling.... csak az alkonyat látványossága, története is ehhez képest sokkal jobb, akkor gondolhatjátok mennyire szar film ha alkonyat veri, mert az alkonyat is 1 rakat szar :D
hogy kaphatott 7 pontot ? max 10/3 !!!
1/10
yeti41 2014 jan. 19. - 18:03:48 1/10
(45/72)
Megnézem hogy mennyin áll a porton....
Mindjárt rosszul leszek 7,4????!!!!!
azt hittem hogy olyan 5,3 lesz
beszarás 10/5 akartam adni de így 10/1 hogy mennyen lentebb
filmimádóó 2013 dec. 31. - 14:42:16
(44/72)
Szerintem jó film lett, nekem tetszett. 9/10.
10/10
Született90 2013 dec. 31. - 14:14:32 10/10 Előzmény raczkia
(43/72)
Én meg fordítanék: nekem a könyv iszonyatosan bejött,és bár a film is jó, én inkább a könyvre szavazok. Meglepõdtem rajta, hogy ennyire jó. Rengeteg könyvet olvastam, olvasok Jókaitól kezdve a Tetovált lányig, de ez a könyv, valamiért nagyon megfogott. Vetekszik az Alkonyattal. Sõt, örülnék neki, ha ez lenne az új favorit az Alkonyat,és a Harry Potter után...
A filmrõl még annyit, hogy nyilván vannak benne kihagyott részek, emiatt picit zavaros lehet. Vagy csak mert olvastam a regényt, és tudom, hogy mit hagytak ki?...de a filmben van egy-kettõ olyan mondat, ami szó szerint ugyanúgy elhangzik, ahogy az a könyvben le vagyon írva.Szóval: elõbb ajánlom a regényt, aztán jöhet a film :) És B.U.É.K!
raczkia 2013 dec. 29. - 18:15:55
(42/72)
Olvastam a könyvet, de nem fogott meg, viszont a film bejött. :) Szerintem egy jól kivitelezett film, persze vannak hibái, de ettõl függetlenül rendben van. 10/8
filmvadász 2013 nov. 30. - 22:04:28 Előzmény dBLOOD
(41/72)
Szerintem nagyon is jó film, a könyveket is olvastam. Csak mert nem tetszik, nem kell leszólni, egy írónõ kemény munkáját. A szereposztás csak annyiban rossz, hogy a könyvben Clary sokkal alacsonyabb mint Isabelle és nem azonos magasságúak. Ezért is nem kedveli eleinte Isabelle Claryt. A Jace-t alakító színész jó választás oda vagyok érte, meg vissza. Még ha nem is mondható olyan férfiasnak, de könyörgöm itt egy 17 éves fiút játszik, miért kellene férfiasnak lennie? Valentine valóban fiatal max a harmincas évei végén jár, de aki olvasta a könyvet, az tudja, hogy az árnyvadászok fiatalon házasodnak, így elképzelhetõ hogy fiatalon is de ekkora gyereke van. A könyvbõl kiderül, hány évesen kerültek össze Jocelynnel. Amit én megnéztem volna és szerintem rossz hogy azt a jelenetet teljesen átírták az amikor a vámpírok magukkal viszik Simont, Magnus Bane bulijáról ahol patkánnyá változik (a könyv szerint). nos ez a jelenet teljesen más a filmben.Szerintem nagyon jó film, a könyveket is csak ajánlani tudom. Alig várom a folytatást.
1/10
dBLOOD 2013 nov. 17. - 14:25:27 1/10
(40/72)
Atyaúristen! Borzalmasan unalmas, klisékkel és ostobaságokkal teli szemét.
Hogy Lily Collins és Lena Heady mit keres ebben az ócska, ostoba, homály-klón tinipicsafilmben, azt nem tudom. Még Collinst csak megértem, fiatal, a karrierje elején van, de Heady már túl van egy két komoly filmen, illetve sorozaton, rangján aluli ez a tiniszemét.
Amikor megláttam Collinst és Headyt a filmben, azt hittem egy fokkal jobb lesz mint a másik picsafilm, a Pussy Fagson. erõltetett egy-két soros dialógusok, jobbára tehetségtelen színészek, ostoba tinidráma jellemzi a filmet. A szõke hülyegyerek olyan mint egy animébõl átlopott kartonfigura, férfi, de nõies vonásokkal, akirõl még azt is nehéz elhinni, hogy nem anorexiás, nem hogy képzett harcos. Apa és fia között ránézésre nincs több különbség tíz, legfeljebb tizenöt évnél.
Döbbenetes, hogy a mozinézõ közönség ennyire primitív, hogy ezt a filmet jó minõségként értékelik.
Diucy 2013 nov. 09. - 14:46:40
(39/72)
Én elõször a filmet néztem meg aztán kíváncsi lettem a könyvre is.Személy szerint nekem nagyon tetszett a film és a karakterek.Aztán el kezdtem olvasni a könyvet és nagyon tetszik alig bírom lerakni már a harmadik résznél tartok ami az Üvegváros és nagyon jó. Szerintem a film is szuper.Várom a folytatását:)
sandoragi 2013 okt. 19. - 19:07:45
(38/72)
már a film elõzetesébõl tudtam, hogy szar lesz.már abban sem volt semmi, ami hasonlított volna a könyvhöz. vagy 3 éve olvastam elõször, meg azóta vagy 4x és zseniális! a folytatásai is. a filmben a karakterek szarok. ha nem középen ültem volna a moziban kijövök. rengeteg lényeges dolgot kihagytak vagy megmásítottak. még most is felhergelem magam, ha rá gondolok!
1/10
Gotes 2013 okt. 17. - 14:17:21 1/10 Előzmény FanThomas75
(37/72)
Véleményt írni jöttem én is, de mindent leírtál.:D Csak annyit tudok hozzátenni, olvad el a könyveket- kedvelni fogod. :D
1/10
Gotes 2013 okt. 17. - 14:02:52 1/10 Előzmény GerzSonka
(36/72)
Sokszor van hogy egy filmet csak a szinkron ment meg- vagy javítja fel a filmet nézhetõ kategóriába. Beszélek idegen nyelveket, mégis jobb szeretem a szinkronost. Sztem Te sem svédül nézed Bergmant, olaszul Antonionit, vagy franciául Bessont. Amikor elõször halottam például S. Seagal eredeti hangját, ki kellett mennem a moziból Egerben mert nem tudtam abbahagyni a röhögést.Pedig addig tudtam nézni a filmjeit.
1/10
Viki1080 2013 okt. 13. - 12:33:08 1/10
(35/72)
Rég nem aludtam ilyen jót,egy ilyen pocsék filmen.
Persze,tudom én hogy ez tiniknek készült,de akkor is pocsék.....Pocsék a zene,a színészek és a történet is röhejes.....és ebbõl is lesz még?Nahh az lesz az,amit soha de soha nem nézek meg.
salerno 2013 szept. 28. - 23:20:17
(34/72)
Nos én 10-bõl 4-et adnék rá.
(SPOILERT TARTALMAZ)
1. A szereplõk: jól kiválasztották õket. Sokaknak nem tetszik Jace, de szerintem õt pont hogy jól eltalálták (a könyvbéli leírás ráillik). Valentine nem volt túl Valentine-os, nemcsak kinézetben, de viselkedésben sem, de a többiekkel meg voltam elégedve.
2. Képi világ: nagyon látványos volt, a démonokat meg a vérfarkasokat is nagyon jól megcsinálták.
3. Történet: Itt jönnek a mínusz pontok. A könyvek közül a Csontvárost, Hamuvárost és az Üvegvárost olvastam, de csak Valentine miatt, mert megtudtam, hogy Jonathan Rhys Meyers játsza õt majd a filmben. Rólam annyit, hogy szívbõl gyûlölök minden vörös pöttyös könyvet, és nagy erõfeszítésbe tellett elolvasni ezt a hármat. Arra jutottam, hogy ha a szerelmi szál egy az egyben kimaradt volna, még jó is lett volna. Ez ugye a filmben sem történt meg, szóval majd' elhánytam magam a szenvedõs szerelmi trutymón. Továbbá, a film elején arra gondoltam, hogy milyen jól követi a könyvet, de aztán a végére ez megváltozott, amit a könyvhöz képest nagyon elszúrtak. (Például nem értem, hogy maradhatott Clary-nél a kehely, vagy miért kellett rögtön lelõni a poént, hogy Jace és Clary nem is testvérek)
Nos...én amúgy is JRM miatt néztem meg, szóval azért mégsem mondhatom, hogy megbántam, de többször nem nézem meg, mint ahogy soha többé nem veszek kezembe vörös pöttyös könyveket sem(most hogy Valentine kinyiffant, már nincs miért olvasnom).
Bocsi hogy kicsit hosszúra sikeredett.
10/10
angeliquecrow 2013 szept. 24. - 17:26:48 10/10
(33/72)
Nincs baj vele, egyszer, vagy kétszer megnézem, és ennyi. De nem nyújtott különösebb filmes élményt, bár Kevin Zegers-nek örültem, mert az egyik kedvenc színészem. És elsõ dolog, amit meg kell jegyeznem: sokkal jobb volt látványilag, s történetileg is, mint a Twilight, aki pedig ehhez hasonlítja azt a filmet, az meg van zakkanva. Meg persze ott volt Jonathan Rhys-Meyers, aki emelte ennek a filmnek a színvonalát, mert tényleg, nagyon tehetséges színész. Csak az volt a bökkenõ, hogy míg a regényben Valentine egy markáns, elegáns fickó, addig itt ez a "Jonatán" gyerek félmeztelenül kószált. Miközben a székembe süppedtem, már vártam, hogy valami olyan dolgot mûvelnek ezzel a filmmel, ami végleg kiveri nálam a biztosítékot, és a vetítõnek dobom a kajámat. Jamie-vel meg voltam elégedve, (kivéve a külsejével, akármit mondanak nekem, hogy ne bántsam, én akkor is bántani fogom ezt a bökkenõt), és csak remélni tudom, hogy nem skatulyázzák majd be, hogy "né' má' ott jön a pasi! Tudod, a Dzsész! - Ja, tom már!" De a legnagyobb fénypont Lily Collins volt, mert tényleg, végre találtak egy olyan nõ fõszereplõt, aki átélte a szerepét, és akirõl tényleg az jutott eszembe, hogy bezony, õ Clary. De nála is remélem, hogy nem lesz gyufásdobozba zárva, mert õ rendkívül pozitív csalódás volt számomra. Megadtam a tíz csillagot, mert a kiemelkedõbb könyvadaptációk közé tartozik, szóval nem egy moslék, nem olyan, mint az Alkonyat (semmi köze nincs hozzá, kivétel azt, hogy vannak benne fantasztikus elemek, de ezzel ki is fulladt a lista), hanem egy igényes, egyszer-kétszer nézhetõ mozifilm.