10/10
Milibindi 2012 máj. 19. - 18:07:08 10/10 Előzmény napraforgó
(1953/2153)
Megnéztem fordítóval a légy spanyolul volar a r*ibanc meg perra vagyis nõstény kutya (szuka)lehet a spanyol nem olyan választékos csúnya szavakatilletõen mint a magyar és ez az egy szavuk van rá. Nem tudom a légy lehet félrefordítás passz bmagyarban legalábbis szemtelen emberre használják, de hogy minden nyelven szuka a könnyûvérû nõ , azért ez az állatvilágban elég általános dolog, hogy több hímmel is kezd nem csak a kutyáknál.
10/10
suxel 2012 máj. 19. - 18:03:35 10/10
(1952/2153)
Én hamar megszoktam ezzel a hanggal, s szerintem én vagyok az egyetlen, de én nekem legjobban a romanticas Dányi Krisztián szinkronnal tetszett. Nekem az passzolt hozzá a leginkább, tudom mindenki azt mondta, hogy az mennyire nem volt jó, meg hû de gáz, de nekem valamiért az illett a leginkább hozzá.
10/10
Milibindi 2012 máj. 19. - 18:01:03 10/10 Előzmény Milibindi
(1951/2153)
Hopp hopp látod Napraforgó nálam is van elírás azt akartam írni a szakáll nagyon NEM jön be
10/10
Milibindi 2012 máj. 19. - 17:57:31 10/10 Előzmény napraforgó
(1950/2153)
Szerintem sem illik Crespo Rodrigo DZ-hez nehéz volt megszoknom, nekem sokkal jobban tetszik Varga Rókus hangja hozzá, de ha összevetjük az eredeti hangjával akkor viszont ez jobb hozzá. Egyébként Betty csúnyalányban is õ volt a férfi fõszereplõ hangja Armando hsa jól emlékszem a nevére na az a sori nekem nem jött be az ilyen komikus paródia jellegûeket nem szeretem
10/10
Milibindi 2012 máj. 19. - 17:46:06 10/10
(1949/2153)
Tényleg nagyon szép a zene. Még csak 90 ig láttam 91 már fenn van onmline sorin, de csak bamon meg dailin mindketõ nézhetetlen sajnos :S elõbbi a félperces akadozások miatt utóbbinál pedig nincs kép csak hang a Sarokba szorítvánál csak dailin volt a 183 vas rész szintén kép nélkül, de azt megnéztem RTL moston ez elõtt a slyos cucc elõtt a daili volt a legjobb mindig azon néztem sose volt probléma csak amióta ez van :S
Szegény Lucia elhiszem, hogy kivan ! Carlotát sem értem amúgy a bugyi a kocsiban volt azt senki nem veszi le ha rosszul van nem gondolt ilyesmire?? Legalább Luciánál rákérdezhetett volna mit keresett ott. Egyébként akkor én azt hittem a kendõ az amit Saul Lucia szájához tett, hogy ne sikítson fél kómásan. Maripaz végre kicsit elgondolkodott ez bizony vele is megtörténhetett volna.
10/10
suxel 2012 máj. 19. - 10:10:54 10/10
(1948/2153)
Lucrecianál szerintem Mp. mindig is elõrébb állt, mint Lucia. Véleményem szerint minden hibája ellenére azt a lányát jobban szereti. JJ.-tól tényleg durva, hogy hozzá akarta adni a lányát, de szerintem ez akkor volt még, amikor Saul nem az altatós/drogos verzióval állt elõ, hanem a szerelmi bánatos/részeg verzióval de akkor is nagy hülyeség. Jó lett volna a földet egyesíteni, és még Esther is kitartott az ötlet mellett. Lucrecia is látta benne az üzletet, na de Carlotanak ott helyén lett volna az esze. Ezt soha nem engedte volna megtenni, Lucia meg nem lett volna képes rá.
10/10
Gaby87 2012 máj. 19. - 09:49:26 10/10
(1947/2153)
Köszi szépen a linket!
Lucrecia-nak tényleg J.J., meg a családi név a vesszõparipája. A harmadik helyet meg Maripaz foglalja el még mindig. Az bántja a csõrét, hogy Carlota nem fogadja vissza, de mintha ez a Lucia dolog nem igazán rázta volna meg. De ez milyen már, hogy felvetik lehetõségként, hogy menjen hozzá Saul-hoz? Na az jó nagy hülyeség lenne.
10/10
suxel 2012 máj. 19. - 09:02:59 10/10
(1946/2153)
OFF

Lassan én már sportot ûzök abból, hogy felismerjem a szinkronhangokat. :) :) Az ilyen ismertebbek már csípõbõl mennek, akiket sokat hallok, mint pl Crespo Rodrigo, Kiss Virág, vagy Kocsis Judit stb. Bezzeg anno Lux Ádámot nem ismertem fel Camilo hangjaként pedig nagyon ismerõsen csengett.

Szerintem semmi baj a kötözködéseddel. :) Tudod a negatív kritika is kritika. Mi lenne, ha mindenrõl csak ódákat zengenének? Szoktam én is ebbe-abba belekötni. :)

Közben küldök neked egy privit! :)
offtopic
napraforgó 2012 máj. 19. - 06:54:17
(1945/2153)
Off

A sok kérdésedre: Felipe hangjaként nagyon bejött Crespo Rodrigo. De nekem nincs valami jó fülem, nem ismerem fel az azonos hangot más arccal, csak kívételesen ritkán. Pl. Imádtam Kern Andrást Woody Allen szinkronjaként, de Richard Gere magyar hangjaként a Micsoda nõ!-ben kicsit furcsa volt. (én mondjuk Kautzky Armandot adtam volna alá)

Persze, nem olyan rossz ez a mostani orozat, sõt egész tûrhetõ, csak én vagyok kötözködõs. Ezt nézzétek el nekem. Ha annyira nem tetszene, hát már rég abbahagytam volna. A kötözködés is csak azért van részemrõl, mert bizonyos helyeken úgy érzem, hogy lehetett volna még jobban. És igen, általában nem elégszem meg a középszerûvel, az ahogy esik, úgy puffannal. Én szeretem a dolgokat a lehetõ legjobban csinálni, vagy legalábbis ami tõlrm telik.

DZ stílusával és a magyar hangjával is sokszor úgy érzem, hogy nem mindig találja meg a jó arányokat a kedves, szeretõ, gyengéd viselkedés, beszéd, stb. és a negédes, a bájolgó között. Néha el van túlozva a dolog, ha csak egy kicsit is, de nekem néha "sok".
Ismered a mondást, a kevesebb néha több.

Ha ennek a sorozatnak vége lesz, nem tudom, hogy mit tesznek be helyette, remélem nem valami gagyit. Ha tudsz valamit, címet, tartalmat, stílust, légyszi jelezd nekem, mert ilyen árva angyal-féle butaságokba nem szeretnék belekezdeni.

Valóban szerettem a Ramonát, vagy régebben az Esmeraldát. Ezekben elég erõs, tartással bíró, de azért a nõiességüket megõrzõ nõi fõszereplõk voltak, nem nyávogó macskák (akik végigzokognak 100 részt) és nem is törtetõ boszik, akik pont a nõiességüket kihasználva gázolnak át mindenkin.

Remélem elõtte adnak valami tisztességes tartalomismertetõt, figyelemfelhívó elõzetest, hogy dönthessek.

Üdv és szép napot!
10/10
suxel 2012 máj. 18. - 22:16:30 10/10 Előzmény napraforgó
(1944/2153)
És, ami ezután fog jönni, abba várhatóan belekezdesz, vagy az ki fog maradni? Megkövült szívek avagy La que no podia amar. :) :)
10/10
suxel 2012 máj. 18. - 22:14:57 10/10 Előzmény Gaby87
(1943/2153)
http://www.youtube.com/watch?v=_X3PPuF_yOE&ob=av2n
Íme a szám, amióta utoljára néztem meg azóta raktak hozzá még egy videoklipet is.
Ork Saulba belevegyítették apja minden rossz tulajdonságát, sõt még tyúkeszû is, és még az apjától is rosszabb, meg még gyáva is.
Lucrecianak kb. JJ., mint egy hõs, úgy jelenik meg elõtte.
10/10
suxel 2012 máj. 18. - 22:07:58 10/10 Előzmény napraforgó
(1942/2153)
Ha visszaemlékszel, mert tudom, hogy te nézted a Ramonat is, õ volt Felipe hangja is. Ott sem jött be a szinkron?
Nálam ez a sorozat a telenovellák elõkelõ negyedébe tartozott, elsõ sorozatom volt eredeti nyelven, nagyon megszerettem, ezzel olyan különleges kapcsolatom van. Most 3at követek tekerve (nem teljes egész nézéssel - sokszor nagyon is elnagyolva, részkihagyásokkal esetleg, van ahol csak a tartalmat ismerem szöveges formátumban), de nem sikerült olyan közel kerülniük hozzám, attól függetlenül, hogy kedvelem azokat is. Azért szerintem nézhetõ, nem az egybõl elkapcsolok darabok közé tartozik. :-)

Maripaz már igen-igen elgondolkodhatna, hogy mi az oka annak, hogy mindenki kihátráljon mellõle. Még a saját nagyanyja sem hajlandó visszafogadni a házába. Se család, se barátok, se gyerek: lehetne már kijózanító hatással rá.
10/10
Gaby87 2012 máj. 18. - 21:08:06 10/10
(1941/2153)
Ez a vacsorás jelenet tényleg nagyon szépen meg volt csinálva. Ha valaki a zene címét tudja esetleg, írja már meg!
Gordo hogy rettegett már Antolin-tól. Tuti elment az étvágya.
Ork Saul hozzá méltó helyre került. Tiszta apja. Akkor jó Esther, mikor valami kell.
Lucrecia nagyon elvakultan védi a Mondragonokat. Azért az már durva, hogy a saját lányát hazudtolja meg inkább.
Maripaz szépen helyre lett téve. Amúgy igaza van Camillo-nak, már senkit nem érdekel, hogy mit mond.
napraforgó 2012 máj. 18. - 21:00:28
(1940/2153)
A bársonyos férfihang gazdáját biztos nem fogom megkérdezni, annyira azért nem érdekel.
(Ha vége lesz ennek a sorozatnak, nem fog soká tartani nálam, hogy a feledés homályába vesszen. Nálam csak olyan közepes minõsítést kapott. Volt már rosszabb, de jobb is)

"Camilo is rossz lóra tett Maripazzal." Szerintem Maripaz se tett jó lóra, neki olyan teddide-teddoda ember kellene, akit ha kedve van, elõszed, ha meg olyanja van, hát elzavar a búbánatba. Camilo nem hagyja magát ráncigálni. És Maripaz már tett eleget, hogy ne legyen jó híre. Még a barátnõi is mind átmenetek ex-be. Judith még udvariasan rázta le - dolgozik, korán kel, fáradt, blabla. Ezek a mai lányok meg faképnél hagyták, nem akarták feleleveníteni vele a barátságot.
10/10
suxel 2012 máj. 18. - 20:47:03 10/10
(1939/2153)
Sajnos vannak betegségek minden elõjel nélkül és ez tényleg lehet ilyen. :( Ismerõs sajnos.
A hipnózisnak ez a lényege, hogy múltban lévõ emlékeket szedjünk elõ.
Bár ez a bársonyosnak szánt szinkronhang nekem nagyon tetszik, --> szerintem innen kimaradt egy NEM! Errõl lehet Crespo Rodrigot kellene megkérdezni. :D :D
Friss házasok, és azért a kimaradozások nem szoktak jót jelenteni. Antolin esetében sem lehet biztosra venni akármilyen önmegtartóztató is volt, meg õt nem is ettõl kell félteni, hanem a stikliktõl.
Camilo is rossz lóra tett Maripazzal.
JJ-val csak azért ilyen nagyvonalú Camilo, mert volt köztük valami egyezség korábban.
Kb. Lucia helyében minden nõ menne a rendõrségre, nem szabadon hagyni garázdálkodni.
Lucianak volt kitõl tanulni a dilisséget. Ahol sok nõ van egy helyen összezárva.. :P :P Lucrecia szerint annyira becsületesek ezek a Mondragonok, holott nagyon nem arról híresek.
Saul is: Esther, Esther, de ha kell valami anya/anyu. :D :D
napraforgó 2012 máj. 18. - 20:39:37
(1938/2153)
Na innen mmegint kimaradt egy NEM.
"(Bár ez a bársonyosnak szánt szinkronhang nekem nagyon tetszik, olyan nyálas. Miért nem beszél normális hangon?)"
Szóval nekem nagyon meterkéltnek tûnik ez a hang, olyan, mint amikor egy hülyegyerekhez beszél az ember, aki ráadásul nagyon beteg és próbálja meggyõzni, hogy legyen jó és egyen egy kis spenótot.
napraforgó 2012 máj. 18. - 20:33:40
(1937/2153)
Lucrecián milyen hirtelen tört ki a betegség.
Lucia viszont hirtelen emlékezni kezdett arra, amire 14 hónapig nem.
Ivan újabb közeledési kísérletei - vacsi, gyertyafény, szerenád - úgy tûnik kezd sikerrel járni a fiú. (Bár ez a bársonyosnak szánt szinkronhang nekem nagyon tetszik, olyan nyálas. Miért nem beszél normális hangon?)
Antolin milyen feldúltan keresi Sault. Kibújt belõle a régi nehézfiú. Asszonykája meg szemrehányásokkal várja az éjszaka közepén.
Maripaz is jó fej, jöjjön már Camilo, mert nagyon viszket már a micsodája. Camilo szakítani akar, de MP megfenyegeti, hogy ha ezt megteszi, szétkürtöli, hogy elcsábította (haha) Camilo értetlenkedve: Dehát te csábítottál el engem! (na ez a másik haha. Ketten kellenek a tánchoz)

Camilo milyen diplomatikus elnöke a társulásnak - a Társulás jó híre sínylené meg, ha egybõl a rendõrséget szabadítanák JJ-ra. Megadja a lehetõséget JJ-nak, hogy magyarázatot adjon.

Mindenki félõrülten szaladgál és keresi az erõszaktevõ Sault, csak a sértett (ostoba tyúk) gondolkozik azon, hogy vajon feljelentse-e?
Még jó, hogy a házassági ajánlatot nem vette komolyan. Szerintem elmebeteg az a nõ és be kéne zárni, aki hozzámegy a megerõszakolójához. Nyilván mazochista, és szeret szenvedni.

Lucrecia meg fantáziál, Lucia talán csak képzeli az egészet...Na ez is egy dilis tyúk.

Saul meg hívja Esthert, pénz kell. Összevissza hazudozik neki, nyafog és sûrûn anyának szólítja a mostoháját.
MP mint a fúria beállít a Társulás irodájába. Camilo véglegesíti a szakítást és fütyül MP fenyegetõzéseire, sõt visszavág.
10/10
suxel 2012 máj. 18. - 20:27:19 10/10
(1936/2153)
PART3:
-MP.-t Camilo keresi, de nem óhajt találkozni, míg MP. tisztázni szeretné a dolgokat. Camilo szakítást javasol, na de azt õ nem engedi meg. Már nem mûködik a dolog. Botránnyal fenyegetõzik Mp.
-Lucia hipnotizálják. Látja végre Saul arcát. El is sírja Berenicenek. Nem bírja elviselni a gondolatát, az dühíti a leginkább, hogy nem egy ismeretlen volt. Berenice azt javasolja ne titkolja el Ivan elõl. Be is vallja neki.
-Ivan már ott is van a Mondragon rezidencián. Sault követeli. Saul erre csörög, de Esther téves hívásként kinyomja, Saul megint próbálkozik, de nem jön össze. Esther a rendõrséget hívná, de közli Ivan, hogy õ jelenti fel Sault. Kicsit ráolvas Esther fejére.
-Lucrecia csak nem ment a gyûlésre. Jön Lucia haza, közli, hogy Saul volt, de Lucrecia még mindig nem hisz benne. Megjött Ivan is. Lucrecia nem akarja beengedni, de Berenice szerint be kellene. Lucrecia: minek képzelnek engem, én úgyis csak egy festmény vagyok ebben a házban. :D :D :D
-Ivan bent van Lucianál, aki kéri az ölelését.
-Ork Saul a disznóólnál. Esther telefonál neki, de megpróbálja rászedni az anyját. Esther azonban nem tud hinni neki, de pénz kellene Saulnak. Hajlandó a segítségére lenni.
-Ivan szerint eldöntheti Lucia hogyan tovább. Azt még nem tudja, hogyan tovább, de a kislányt nem ismerheti el. Feleségül sem veheti, börtönt akar neki. Ivan támogatja a döntésében. Közli, hogy elszökött, de nem lehetetlen megtalálni.
-MP. bement Camilohoz, akit nem lehet megállítani. Szemére veti, hogy elfelejtette teljesen. Camilot nem érdekli egyáltalán. Mp. nem kötelezheti, hogy vele járjon, és vége ezennel a kapcsolatuknak. Mp kezd teljesen magára maradni.
10/10
suxel 2012 máj. 18. - 20:10:19 10/10
(1935/2153)
PART2:
-Ivan meglepetése Lucianak: na erre mondom azt, hogy nem nyálas, hanem ez szép és romantikus. Ez most szerintem el lett találva. Benito, mint pincér. Lucia nem óhajt többé inni alkoholt.
-Gordot meglelte Antolin Saul végett. Épp enni készült. Na ez jó kis jelenet. Hogy kiüti a hambit mindig a kezébõl. :) :) Antolin tudja, hogy Gordo volt a gyilkos, az meg tagad. Õ meg nehezen falatozik közben, na csak ne egyen a tányér máris a földön landol. Kezd megnyílni, de hazugságokat mond neki. És még egy jó étvágyat is mellé, na az már tuti elment Gordonak.
-Ivan mesél az Usa-beli múltjáról, próbál még közelebb kerülni Luciahoz. Õ sohasem fogja bántani a lányt.
-Antolin Sault keresi egy hotelben, de ott nincs olyan. Elkezdte a vadászatot.
-Lucreciat kórházba küldik laborvizsgálatok végett. Eléggé kiszolgáltatott. Ilyennek se láthattuk még.
-Ivan és Lucia a medencében lóbálják a lábukat. Ivan csókot kér, erre elõlépnek az élõzenés fellépõk. Lucia láthatóan nagyon boldog. Ivan kéri, hogy csak szerelembõl menjen vissza hozzá, ha teljesen fel van készülve.
-Antolin nem járt sikerrel, pedig bekutatta fél Alamost.
-Ivan hazaviszi Luciat, aki sokkal nyugodtabb, de a hipnózisterápiára azért ne menjen vele. Carlota közli az aggasztó híreket Luciaval Lucreciat illetõen. Majd az estérõl érdeklõdik: Lucianak Ivan a legjobb gyógyszer. De még nincs kész arra, hogy lefeküdjön vele. Nem akarja, hogy akkor törjön rá a viszolygás, mikor együtt vannak.
-Ivan is közli a jó híreket, hogy az este jól sikerült. Tony óvatosságra int még. Miért dobhatták ki Sault otthonról? - ez a téma. Náluk a pont, jó helyen kapisgálnak.
-Carolina várja a késõn érkezõ Antolint. Mi volt az a kis ügy?
-Lucrecia a kórházban. Lucia bekísérte. Ivant keresi, aki épp a mosdóból jön ki. Bemegy Alex, aki boldog a békülés hallatára. Már megint kérdezõsködik, de Ivan inkább visszarohan a fürdõbe.
-A tanácsnál megint JJ. ügye a kérdés. A tagok letartóztatnák. Camilo azonban csillapítja. JJ. sorsáról délután döntenek, ahol kötelezõ megjelennie.
-Esther és JJ. esznek. Saul már fattyú lett. Megkapja a behívóját. :) Oda is megy, úgy dönt. Azt mondja meg akarják lincselni. Esther szerint magának köszönheti és ott hagyja. Elvárná, hogy támogassa.
-Antolin közli, hogy Saul megszökött. Ivan bosszút esküszik.
-Lucrecia hazajött, borzalmasan néz ki Carlota szerint. Másnap lehet menni az eredményekért. A JJ. elleni vizsgálatra felkapja a fejét. Camilot vádolja, persze ehhez már nem gyenge. Lucia nem akarja odaengedni, s Carlota megy, de õ is csak magában akar. Lucrecia szerint a hipnózis sem használ. Mindenben kételkedik.
10/10
suxel 2012 máj. 18. - 19:42:47 10/10
(1934/2153)
PART1 avagy mi is volt ma?
-Carlota vs Lucrecia: puhítja Lucrecia MP.t illetõen az anyját, de nem, azok után, ami történt. Kár könyörögnie.
-Ork Saul a koszfészekben. Neki való hely. Gordo meg biztat: belül sokkal jobb. Mindenfelé szalmabálák. Nem hagyja neki ott a kocsit, amennyire gyávább volt az elején ez a Gordo, olyannyira kinyílt a csipája. Saulnak szép emlékei vannak az erõszakolásról.
-Ivanhoz megy találkozni Lucia, hogy legyenek kettesben, de még mindig fél a viszolygástól. Carlota egyre csak biztatja.
-Esther bámulja magát a törött tükörben. Nem kell neki több színészkedés. Bocsánatot kér JJ. tõlE. Kap egy szájra puszit.
-MP. bulihelyen. Már nincs meg a nagy barátnõség, de a rossz hírnév az megvan.
-Lucia késen az estére. Nem kötelezõ az egész, de Lucia menni akar.
-Lucrecia rosszul van. Na JJ.-hoz hasonlóan elérte egy betegség. Vért pisilt. Carlota gyulladásra gyanakszik, de Lucrecia már elájult. Szörnyû íz a szájában. Rossz elõjelek. Fáradt is nagyon. Jönnie kell az orvosnak. Carlota lelket próbál önteni a nagysasszonyba.