napraforgó 2012 febr. 07. - 07:01:16 Előzmény suxel
(453/2153)
Lukreciát és Maripazt tényleg túl sötétnek, velejéig gonosznak festik.
Én nem hiszem el azt sem, hogy Lucia olyan kis ártatlan naív angyalka, aki ezt nem látja. Már a gyerekkori részeknél lehetett látni, hogy Maripaz elég sokszor hülyére veszi, háttérbe szorítja. Egy gyereknél a normális reakció ilyenkor az, hogy "ha te így, én is úgy". De legalábbis kialakul köztük egy testvéri rivalizálás, kisebb-nagyobb ellenségeskedés, viszálykodás, stb.
Ez a sírdogálás az álnok nõvére, meg a gonosz anyja miatt valahogy nem hihetõ. Család ide-oda, õ már egy felnõtt nõ, mért kellene a gonoszkodó, hitvány családja miatt lemondania a boldogságáról?

Alicia jogosan igényt tarthatott volna a Curiel birtok egy részére - nyilván a felére - de az, hogy Lukrécia adósságot csinált, amelyre a birtok volt a fedezet, még nem jelenti azt, hogy Ivan, meg az anyja börtönbe zárathatta volna õket. (Azért nem élünk már Dickens korában, ahol az adósok börtönébe zárták a nem fizetõ adóst).
Arról inkább szó lehetett volna, hogy ki kell fizetni Alicia részét - megegyezés szerint egyösszegben, vagy részletekben. Ha az egyösszegû kielégítéshez ragaszkodott volna, nyilván el kellett volna adni a birtokot, legrosszbb esetben elárvezrezték volna. De megkaphatta volna a részét apránként, pl. havi részletekben is, amelybõl tisztességesen megél a fiával.

De el tudok képzelni egy olyan esetet is, hogy Alicia és Ivan is beköltözik a Curiel házba - nem cselédként - hanem egyenrangú tulajdonosként. A gyerekek együtt nõnek fel, mindegyiket egyformán taníttatják, stb. Lukrecia nyilván gyûlölte volna Aliciát, úgyhogy családi béke nem nagyon lett volna, de legalább az igazság érvényesült volna.

De látom, hogy az ilyen szappanoperákra a logika a legkevésbé sem jellemzõ.
10/10
suxel 2012 febr. 06. - 20:24:48 10/10
(452/2153)
Carolina egy csöppet önzõ, nem???
Camilo hamar összerakta a képet!
10/10
suxel 2012 febr. 06. - 18:13:30 10/10
(451/2153)
Majd szerdán megtudod, hogy miért. Azért Lucrecia meg Maripaz nem éppen az ártatlanság mintaképei és olyan jótétlelkek. Na most Lucia: Ivan vagy a család - egy gyerekkor óta tartó szerelem vagy a szeretteid, akik nem mind olyan ártatlanok és anno Carlota is belement, hogy Alicia cseléddé váljon, mikor õ az egyetlen vérszerinti utód, még ha Teodoro el is fogadta és szerette Lucreciat a lányaként és õ belõle lett a királynõ. És Carlota ott hibázott abban az esetben, hogy ezt tette a félelmei ellenére, hogy a becsületüket védjék és a jó hírnevüket. Nem hiszem, hogy pont Alicia börtönbe csukatta volna õket. Lucia az egyetlen, akit nem hibáztathat semmiért, de az a lány meg úgy tekint az anyjára is, mint aki ártatlan lenne, de ez is érthetõ meg nem is, mert csak az anyja. Kíváncsi lennék fordított esetben ha ez az egész Luciaval történik meg akkor mi lett volna, kb. belefúlt volna szerintem a könnytengerbe.
10/10
suxel 2012 febr. 06. - 18:03:51 10/10
(450/2153)
Most komolyan te bevennéd, hogy te vagy a gyilkos mikor nem is emlékszel rá és 3an rádrohannak?? Emiatt jóhogy nincsenek rémálmai. Azért annyira nem hülye, hogy bevegye, s ezért is kente Antolin Camilora, mert látta, hogy azért van sütnivalója a fiúnak. Viszont, amilyen jó barátságot ápol Camilo testvérrel, miatta képes lesz elhagyni az országot, mert túlságosan is becsületes.
Én teljesen megértem a fiúnak a viselkedését, sõt szerintem én sem lennék jobb a helyében a sok hányattatás végett. Viszont a szerdai lépésének egy részével nagyon nem fogok egyetérteni.
10/10
suxel 2012 febr. 06. - 17:56:48 10/10
(449/2153)
Próbáltam nem túl spoileresre fogni az elõzetest, de nem bírtam megállni! :)
sorozatkedvelõ 2012 febr. 06. - 15:56:24
(448/2153)
Köszi az elõzetest!Akkor a következõ részek eseménydúsak lesznek.Már alig várom.
napraforgó 2012 febr. 06. - 15:46:23
(447/2153)
Apropo, a munkás halálán is gond nélkül továbblépett. Kicsit sem érdekelte, hogy vajon õ ölte-e meg, vagy valaki más. Mi van, ha õ a gyilkos? Emiatt nem voltak rémálmai.

Valahogy nem tudom sajnálni karikalábú Ivánkát. Legyenek egymáséi lófejû Luciával.
napraforgó 2012 febr. 06. - 15:42:23
(446/2153)
Attól, mert tudom valaki mobilszámát, még nem biztos, hogy nekem is van mobilom. Ez igaz. De egy mobilt fel lehet hívni vonalas készülékrõl is, akárhonnan, sõt egy utcai fülkébõl is. Szóval ez nem érv.

Csóró cseléd fiából kb. 10 éve középgazdag üzletember protezsáltja lett. Szóval lényegesen jobbak voltak a lehetõségei, mint csóró cseléd korában.

Mellesleg nem tudom Ivánka miért is fog megint tombolni??? A Curiel család minden tagjának érthetõ a viselkedése. Csak Ivánkának nem. Mert õ tojt a Curiel család fejére épp 10 éven át. Hát akkor most ne tomboljon a lelkem.
napraforgó 2012 febr. 06. - 15:18:32
(445/2153)
A cselédek is arról beszélnek, hogy 10 éve Maripaz minden éjjel beosont Ivanhoz. Megosztotta vele a testét, de a telefonszámát nem. Ez valahogy nem annyira hihetõ. Már csak azért is meg kellett adja a számát, hogy nehogy anyu, vagy nagymami tudtára jusson a viszonyuk.
napraforgó 2012 febr. 06. - 14:53:53
(444/2153)
Persze mindegy, hogy a sorozat 102, 152, vagy 628 részbõl áll. A lényeg, hogy ne legyenek benne következetlenségek, ostobaságok. Azért, mert ez csak egy szappanopera, még nem muszáj hülyének lennie.

Arról, hogy van ennél a sorozatnál, pláne az Árva angyalnál is ostobább, rosszabb, nem óhajtok személyesen meggyõzõdni.
10/10
suxel 2012 febr. 06. - 14:51:43 10/10
(443/2153)
Gyûrûvásárlást tény s való elsiette, ebbõl nem lesz még most esküvõ. Családi titkok kiderülése folytatódik szerdán, akkor ismét durvábban, Ivannak csöppet eldurran az agya megint, nem tud úrrá lenni az indulatain. Maripaz most beizzítja a zsarolás bizniszt, és innentõl kezdve ez lesz a kedves kisasszony fõ eszköze. Lucia igen szenved, ez az õ átka: vagy Ivan vagy a család. Két tûz közé van szorítva a csaj. Ivan azonban ezt nem hagyja annyiban, viszont megint õ fogja a rövidebbet húzni, Carlota mama az igazságosztó viszont rendet rak. Hehe.
10/10
suxel 2012 febr. 06. - 14:37:55 10/10
(442/2153)
1, Nem hiszem, hogy Maripaz feltétlen az orrára kötötte volna a telefonszámát, már csak azért sem, mert nincs telefonja, meg esetleges lebukás veszélye, mi beszélni valója lenne neki egy csóró cseléd fiával?
2, Lucrecia hazugságot parancsol a személyzetnek. Gloria meg Cleto szerintem nem mertek volna pofázni.
3, Gerardo ugyan mit kezdett volna vele, miután elvitte a gyereket. Vannak húzásai a palinak, mert ehhez bátorság kell, de ugyanakkor én gyakran tutyimutyinak tartom, nem mer cselekedni, határozottan fellépni.
4, Carlotát keresi - cselédekre Lucrecia ráparancsol --> kuss! Vagy éppenséggel Lucrecia kapná fel a telefont vagy akármi, levelekkel meg célt megint nem ér, mert úgyis Lucrecia átböngészi a postát, nesze neked, sõt még Carlota nevében is fogalmazhatott volna egy ildomos levelet. Egyébként maradtak Mexikó területén, csak kimentek a tengerpartra.
5, Ezek alapján kizárva!
6 Magánnyomozó lehetett volna, de még Anthony mondja a 9. részben, hogy felejtse el a dolgokat és koncentráljon arra, hogy anyja álmait teljesítse be, hogy legyen belõle mérnök, s ezért tegyen meg meg mindent. Azonban ez nem megy neki, s Anthony 10 év múlva belátja, hogy meg kell ezt a fiút szabadítani a démonoktól, amik kínozzák. Ezért is forszírozza, hogy térjenek vissza, mert így nem tud nyugodt életet élni.
Viszont Ivan meg volt gyõzõdve arról, hogy õ felel a munkás haláláért, hogy Lucrecia feljelentette, ezt 100%-ra elhitte, s Antolin is jól a fejébe verte a dolgokat, emiatt nem tekintett vissza, s nem is adott életjelet magáról, mi van ha esetleg a rendõrség ez által a nyomára akadna. Bezzeg, ha tudta volna, hogy Lucrecia nem lépett semmit sem, akkor szerintem nem tétlenkedett volna.
sorozatkedvelõ 2012 febr. 06. - 14:27:54
(441/2153)
Ivan kissé elsiette a gyûrû vásárlást.A családi titkok mindig kiderülnek,s családtagok zsarolhatóvá válnak.Ezt a körülményt Maripaz ki is használja.Lucia inkább szenved,minthogy beszélne.
napraforgó 2012 febr. 06. - 13:53:00
(440/2153)
1.) Ivánka kereshette volna telefonon Maripazt ,még akkor is, ha kezdetben neki esetleg nem volt mobilja. Azért a lány számát tudhatta.
2.) Telefonálhatott volna a Curiel házba. Lukrecia nyilván lerázta volna. De õ se volt mindig otthon. Talán a cselédség adott volna némi információt.
3.) Kereshette volna Gerardot, esetleg üzleti partnerként. Valószínûleg megmondták volna neki, hogy már nem lakik ott. Talán az elérhetõségeit (lakcím, telefon) is, ha elég meggyõzõ. De az új vállalkozása nevét mindenképp. Akkor már nem olyan nagy szám kideríteni a többit.
4.) Carlottát keresi - nyilván megmondták volna, hogy elutazott. Hová? Elvitte a lányokat az Államokba, iskolába. Utána nézett? Nem. Nyilván tudta, hogy Maripaz hová járt (5 évig hallhatta, és netán Maripazzal is beszélgetett néha, nem csak szeretkeztek ész nélkül.)
5. Egy terhesség 9 hónapig tart. Maripaz már a 3. hónapban volt, amikor szól. Ha rögtön azután érdklõdik, hogy kiért az Államokba, már eldõlt, hogy elvetette, vagy megtartotta a babát.
DE 6 hónap múlva már az esetleges szülésrõl is kaphatott volna információkat.
6. Egy magánnyomozó mindezt lenyomozhatta volna, ha az elõzõ pontok nem jöttek össze.
De nem történt semmi. Sõt, ahogy írod, még azt is Anthony kezde el forszírozni, ami történt.
10/10
suxel 2012 febr. 06. - 10:33:23 10/10
(439/2153)
Keresztanyut kereshette volna, de ezt nem tette meg. Nem gondolta volna õ Camilo-ról azért, hogy ilyen "rosszfiú", aki még válaszra sem méltatja a leveleket.
Gerardo ugye elköltözött, errõl nem tudott. Biztosan a Curiel portára mentek volna a levelek, ahol Lucrecia felügyel a Gueymasi hónapok alatt, úgyhogy az ugyanilyen zsákutca lett volna.
Carlota meg egy Curiel asszony, nem nagyon tett különbséget a családtagok között, mind 1 kalap alá, oszt egye fene, mellesleg 6 hónapig azt is Lucrecia kapta volna. Aki talán még méltatta is volna egy gonosz hazug válaszlevélre a másik nevében.
Magánnyomozóra tellett volna, de nem is Ivan erõsködött a visszatéréssel, hanem Anthony, hogy legyõzze Ivan a szellemeit, 9 vagy 10es részben Ivan még nem is annyira óhajtotta a visszatérést, mint aki fél valamitõl. Fél szembenézni a dolgokkal, hogy mi történt a gyerekkel bla bla és nem akarja még jobban felnyitni a10 év alatt be nem gyógyult amúgy is fájó sebeket, amiket próbálnak azzal érzékeltetni, hogy a 10 év alatt még egy normális barátnõje sem volt, csak 1-2 kaland.
Nem 628 rész, csak 102! :P
Ez mindenkinek a saját döntése kiszáll-beszáll, mit csinál, ahogy jól esik!
Hibátlan telenovellával az ember még nem hiszem, hogy találkozott, de szerintem itt ezek a dolgok még sem annyira gázak, mint mondjuk egy rózsanovellában. Ha ebben a mûfajban összehasonlítod eggyel-kettõvel szerintem ez fog kikerülni gyõztesen. Vannak benne hibák, de hol nincsenek.
Mi alapján vásárolnak egy ilyen sorozatot? Vannak ilyen tévés vásárok, s ott árusítják õket különféle csomagokban, s onnan lehet szemezgetni. Ez azt hiszem tavaly tavasszal/nyár elején került ki egy vásárra, s rögtön több, mint 40 ország lecsapott rá. Színészek is sokat nyomnak a latba, akikkel el lehet adni egy sorozatot. Mexikóban kicsit megkésve ugyan David Zepeda nagyon felkapott lett, s Sandra Echeverria sem kisebb már, igaz õ énekesnõként is tevékenykedik. Mind a ketten ismét fõszerepet játszanak egyikõjük (DZ-Abismo de Pasion-Mélységes Szenvedély, SE-Relaciones Peligrosas-Veszedelmes viszonyok asszem). Továbbá nézik kik vannak mellettük színészekként, meg alapból a promozások, hogyan mennek stb. Figyelembe veszik a történetet és a többi. Realisztikusságot figyelembe véve sokkal realisztikusabb, mint egy Árva angyal mondjuk, figyelembe véve már csak a kettõs személyiségû ápolónõt is benne. De kinek a pap, kinek a papné. Még egy jó összehasonlítás, nézz bele ezután a Szerelem tengerébe, és akkor elválik melyik a jobb! Ár, nem feltétlen fontos, mondom ilyen csomagok vannak 2-3 telenovellát tartalmaznak és vannak benne erõsebbek és gyengébbek, kompemnzálni kell, ez viszont tuti az erõsebbik részt képviseli. Amúgy a Storytv nagyon ráállt a 19:00-s mexikói idõsáv novelláira: szerelem nevében, idõtlen szerelem, szerelem tengere, végzet hatalma. Mondjuk nekem a kintiek közül, ezen idõsáv novellái jönnek be leginkább, sokszor nálam lepipálnak egy fõmûsoridõst. (Kivétel szerelem tengere) De megint ha ezt összeveted mondjuk egy Kettõs élettel, ott megfulladsz a merõ unalomtól és sopánkodástól.
Mobiltelefon, nem hiszem, hogy Ivannak anno csóró cseléd fiaként volt mobilja, mindig a lány kereste fel személyesen. És a telefonszám lekérés sem mindig sikeres, ugyanis le lehet titkosítva, amit bárhol el lehet képzelni.
napraforgó 2012 febr. 06. - 09:06:35
(438/2153)
Mellesleg 10 éve már a mobiltelefon is eléggé elterjedt volt. Maripaznak is nyilván volt, már csak azért is, hogy amig 4-5 évig Amerikában tanult, a családja elérhesse, rendszeresen beszélhessen vele.
Ivan 3 teljes hónapig a szeretõje volt, nap-mint nap lefeküdt vele. Csak kellett, hogy ismerje Maripaz mobiljának a számát, már csak azért is, hogy elkerüljék a család figyelõ tekintetét.
Szóval, ha akarta volna, felhívhatta volna Amerikából Maripazt úgy, hogy Lukrecia-anyut kikerülje. (De nyilván nem is akarta. Vagy itt hibáztak egy nagyot a forgatókönyvírók)
napraforgó 2012 febr. 06. - 08:49:09 Előzmény suxel
(437/2153)
Akármilyen hiszemben volt is Ivan, a 10 év alatt már ezerszer meggyõzõdhetett volna errõl. Ha Maripazzal - mondjuk az anyja miatt - nem tudta volna felvenni a kapcsolatot, valakit megbízhatott volna, hogy járjon utána. Pl. a keresztanyját - ha már Camillo nem válaszolt. Vagy kereshette volna Gerardot, esetleg Carlottát, aki mindig jó volt hozzá és az anyjához. És tellett volna magánnyomozóra is - Anthony pénzébõl.

Ennek a 10 évnek szerintem csak azért van jelentõsége, mert bõ 30-as színészekkel játszatják a sorozatot. Õket azért még egy rész erejéig is nehéz volt 20 évesnek eladni, 628 rész erejéig biztos nem sikerülne.

Ha továbbra is ilyen logikátlanul alakul a cselekmény, én kiszállok. Hülyeségre sajnálom az idõt.

Tudja valaki, hogy kicsoda és milyen alapon vásárol meg egy-egy ilyen sorozatot? Csak az ár számít, vagy valaki netán súlyt helyez a színvonalra is? (Bár ez utóbbit nem igen látni....)
10/10
suxel 2012 febr. 06. - 00:52:02 10/10
(436/2153)
oksa!
10/10
suxel 2012 febr. 06. - 00:51:37 10/10
(435/2153)
19.
Azért Esthernek is ott van néha a nyelve a szájában: a Lomelik törtetõ, szégyentelen, szajha népség! Tyûha, ki se néztem abból a nebántsvirág nõszemélybõl.
Ezek az Ivanban jelenlevõ ambivalens érzelmek már néha félelmetesek. Helyében én is gyûlölném azt a förtelmes nõt Lucreciat, azonban különbséget tehetne jó és rossz között. Habár meg is értem valahol. De jó, hogy ott van Anthony, hogy terelgesse az úton a néha le-letévedt báránykát. Na de szerdán tényleg el fogja vetni a sulykot, de abból tanulni fog.
Maripaz meg már kezdi a hazugságait.
Neli 2012 febr. 06. - 00:31:31
(434/2153)
köszi a privit, majd válaszolok :)