napraforgó 2012 febr. 10. - 19:43:47
(513/2153)
Látom te is tudod, hogy a klasszikus dráma szabályai szerint a cselekmény nem tarthat tovább 3 napnál.
A Shakespeare-i magasságok emlegetésnél nem erre gondoltam.
Mellesleg ez a sztori már 16 éve tart, de ettõl nem lett jobb. Lehet, hogy ebbõl is elég lett volna 3 nap.
10/10
suxel 2012 febr. 10. - 19:40:34 10/10
(512/2153)
És az új intézõ Camilo Galván!
Na Ivanunk csak szereti Luciat, de a csajtól milyen válasz az, hogy rajongok a nagyiért, meg szeretem anyut is, arra, hogy szeretsz még engem. Szimpla kitérés.
10/10
Milibindi 2012 febr. 10. - 18:43:06 10/10 Előzmény napraforgó
(511/2153)
Hát azért Shakespeare se túl logikus! Itt a Rómeó és Júlia 3 nap alatt játszodik! Ez idõ alatt van az a hatalmas szerelem ( még az amúgy nõcsábász Rómeónál is), meg öngyilosok lesznek egymás miatt! Ez sem logikus!
10/10
suxel 2012 febr. 10. - 18:36:12 10/10
(510/2153)
Ezt én is így tartom, mondtam is: "de ezzel egy fikarsznyit sem segítenek a lány problémáján csak tovább gyûrûztetik, de talán így a becsületet megóvják. Így nem egy egész család kerül a város szájára, ennek meg már úgyis mindegy!
napraforgó 2012 febr. 10. - 18:28:35 Előzmény suxel
(509/2153)
nem tartom jó ötletnek, hogy Maripaz felügyelet, ellenõrzés nélkül maradjon és még finanszírozzák is a hülyeségeit.
10/10
suxel 2012 febr. 10. - 18:24:52 10/10
(508/2153)
Legyen már 19:30 és kezdõdjön!
10/10
suxel 2012 febr. 10. - 10:27:46 10/10
(507/2153)
Anrhony szerint pénzzel be lehet dugni Maripaz amúgy is nagy pofáját, ami egy idõre mûködik is, mert végül is önállóságot akar a lány, dorbézolni, hogy senki ne szólhasson be neki, azt csináljon, amit akar. Partikat ugye nem rendezhet a Curiel házban, ahol liter számra fogyasztanál az alkoholt és a többi. Anthonynak jó a felvetése ilyen téren, hogy a pofáját ezzel be lehet tömni, de ezzel egy fikarsznyit sem segítenek a lány problémáján csak tovább gyûrûztetik, de talán így a becsületet megóvják. Azonban az elején Maripaz itt is bekavar majd rendesen.

Miért kell Ivannak ilyen áldozatot hoznia majd a késõbbiekben? Na ez már nincs megindokolva a port.hun. Információhiány. Megsúgom neked, kapni fog két opciót, mint választási lehetõséget, s nem feltétlen Maripaz lesz az egyetlen ebben, aki döntés elé állítja. De Maripaz végett alakul ki az egész helyzet, megkavarja megint rendesen, amit a barna medve hátrahagyott maga után.
Igen, költözhetnének együve, mert Mexikóban szerintem elég nagy divat volt régebben a banzájkodás, éljünk egymás hegyén hátán, nagycsaládban. Szerintem mára ez megváltozott, legyen meg mindenkinek a nyugodt kis élete, úgy a fiataloknak is.
napraforgó 2012 febr. 10. - 07:14:30
(506/2153)
Nem igazán értem, hogy Anthony miért is "jutalmazza" Maripazt egy lakással?
Aztán azt sem értem - a tartalomismertetõt olvasva, hogy Ivan mi a fenének megy vissza Maripazhoz, ha Luciát szereti?
Az a nõ ingyenélõ, léha, iszákos, hazudik, mint a vízfolyás, meg is fogja csalni a férjét - naná, miért is ne - de ezt elõre lehet látni!

Ahhoz, hogy visszakapja (sõt nem is "vissza", mert sohasem volt az övé), vagyis MEGkapja fiát, hülyeség ilyen áldozatokat vállalni. Tarthatna vele normális kapcsolatot, úgy, hogy nem szakítja ki a megszokott környezetébõl! Õ élhetne Alamosban, mivel most már van pénze. Vehetnének egy nagyobb, közös házat Gerardoval, ahol együtt élhetne a fiával, a feleségével (Luciával), akit a kisfiú eddig a nõvéreként ismert. Odaköltözhetne Carlota is, szóval mindent szépen el lehetne rendezni.
Ehelyett a hülye elveszi azt a r*bancot, elviszi az Államokba, ahol ki tudja mi dolguk. A nõ mindenesetre megcsalja és kétlem, hogy az amúgy soha nem kívánt gyerekkel foglalkozna. Kinek is lett így jobb? Naná, hogy a világon senkinek.

Na jó, azért szappanopera, ne várjunk Shakespeare-i magasságokat....

De azért a béka fenekét se célozzuk meg....
napraforgó 2012 febr. 09. - 16:02:22
(505/2153)
Na jó, akkor az elõzõ intézõ lopott, azért kellett elbocsátani. Így pontosabb.

A birtok harmadát iratják Ivanra, mert az öreg Curiel nagyapa (keresztnevére nem emlékszem) ennyit hagyott a törvénytelen lányára.
10/10
suxel 2012 febr. 09. - 15:43:54 10/10
(504/2153)
Na most én nem vagyok tisztában a dolgokkal egy kicsit. Most ki ott az intézõ? Még Leandro lenne (????), de én azt úgy tudom elküldték a gúzsba, volt rá utalás a 10es részek környékén szerintem, s most nem Lucrecia jár ki a birtokra intézni? Mondta is Maripaznak, hogy ha megy ki, akkor neki is mennie kell vele. Szerintem most Lucrecia az intézõ, ami JJ szerint is nem egy nõnek való munka. Amúgy a birtok nem egy fiktív hely, amirõl csak beszélnek. A Socorro ranch az majd bejön kb a felénél a történetnek, mint történések helyszíne. Ivant ugye most nem az egész Socorro illeti meg, hanem csak az egyharmada? Vagy éppen az egész és még azok kívül vannak földjeik? Na, de az intézõ szerepe hamarosan kiderül Ivanunk egyik cselekedetbõl. Jah és egy röpke 20 mp-es elõzetes a holnapi részhez.
http://www.youtube.com/watch?v=LIQGJCUnHcs
Röviden arról szól a történet, hogy Maripaz, mint látjuk kétségbe van esve, mert valaki tud a 10 évvel ezelõtt született gyerekrõl és most 4 millió pesot kér a hallgatásért cserébe. Ivan pedig elviszi JJ-nek a hitelrõl szóló papírt, amira a reakció: ilyen keveset?
napraforgó 2012 febr. 09. - 15:10:47
(503/2153)
Nem is a munkára gondoltam. A mostani intézõ is lop, Antolin is megtalálná a számítását. A melót meg elvégezné valaki más.

Nem volt világos, hogy kik kit akarnak intézõnek. Azt hittem Maripazra és az anyjára gondoltál. Õk esetleg Antolint támogatnák, fõleg, ha zsarolja õket.

De ha Ivánra és Anthonyra, akkor Camillo vagy David a nyerõ.
10/10
suxel 2012 febr. 09. - 14:39:54 10/10
(502/2153)
AHH, Antolin nem szeret dolgozni, õ bûnös úton szerzi meg a pénzt, ami neki kell. Talál arra õ módszert, hallhattuk, hogy csempészget, zsarolgat, drog ügyei is voltak vagy lehettek egy Camilo-Arcelia beszélgetésbõl a múltkor. Ehhez neki nem fûlene a foga.
napraforgó 2012 febr. 09. - 14:25:39
(501/2153)
Csak nem a drága Antolint?
10/10
suxel 2012 febr. 09. - 14:05:57 10/10
(500/2153)
Lucia még csak most ismeri Camilot, de már mennyi hasznot húz belõle. De egy pofátlan ribanc ez a Maripaz, eddig még semmibe sem vette Camilot, most meg a tenyerén hordozza majdnem! Ahogy neki éppen jó lenne. Na és vajon kit akarnak birtokigazgatónak???
10/10
suxel 2012 febr. 09. - 14:02:03 10/10
(499/2153)
Úgy gondolták, hogy ebbõl még biztos kinõ. Rosszul gondolták! Amúgy meg, mi az, hogy 10 millió hitel kevés. cöhh.
10/10
suxel 2012 febr. 09. - 14:01:05 10/10
(498/2153)
Ez már ott látszott, amikor a múltkor írtam, hogy a hidropónt fõnévként használják, mint hidropónok, olyanok nincsenek. Valószínûleg a fordító is bajba keveredett vele, de azért tényleg néha utána lehetne nézni a dolgoknak. s ugyanígy 100x lerágott csont, eddig az eredetiben Ivan magázza Anthonyt, és csak a szívroham után kezdi el tegezni. Meg is jegyezte Anthony, hogy vége a nagy távolságnak vagy valami ilyesmi.
napraforgó 2012 febr. 09. - 13:58:27 Előzmény mary0114
(497/2153)
Carlotta tényleg jó fej. Csak azt nem értem, hogy miért 29 éves korában kezdték el nevelni Maripazt. Már 13 évesen is elég pofátlan volt, állandóan szekálta a kishúgát, hülye sznob dumát nyomott, semmibe vette a cselédséget, stb.
napraforgó 2012 febr. 09. - 13:55:48
(496/2153)
JJ állandóan a hidropónikus öntözõrendszert emlegeti, ahhoz akar pénzt kicsikarni Anthonyból.
Megnéztem mi az a hidropónikus növénytermesztés, és kiderült, hogy az termõföld nélkül, a növények tápoldatban való nevelését jelenti.
Vagyis olyan, hogy hidropónikus öntözõrendszer egyszerûen nem létezik. Mert ha valami vízben áll, pontosabban tápoldatban, akkor minek azt öntözni?

Szóval vagy hidropónika, vagy öntözés.
Itt megint a fordító tévedhetett egy nagyot.
10/10
mary0114 2012 febr. 08. - 20:49:02 10/10
(495/2153)
Komolyan mondom a legnagyobb figura az öreglány! Fetrengtem a -beoltatjuk magunkat - dumájától. Maripaznak igazán tenyérbemászó pofikája van, többet kellett volna gyakorolni a maminak rajta. Ami nekem még kimondottan vicces, a JJ nyomulása- nagyon jól el van találva a szerep. Nem mellesleg szerintem nagyon hiteles a pasi benne.
10/10
suxel 2012 febr. 08. - 20:21:47 10/10
(494/2153)
A kapálás kiváló testmozgás! majd Rajtad fog szórakozni egész ALAMOS. Nagyon imádom Carlota nagyanyót benne.
Engem ebben még Maripaz is szórakoztat, hogy mennyire szemtelen. A piaci légy hozzá képest kutyaf*sza.
Juan Jaime vs Carlota: ez a rész tele van jó jelenetekkel: beoltatjuk magunkat veszettség ellen. Totál kész vagyok és még akkor a humoros jeleneteket ellensúlyozzák szomorú részekkel, az egyensúlyra törekedve.
Én Ivannal értek egyet egészen a meggondolatlan mondatáig, de ezt a jelenetet vissza kell még majd néznem. De mondjuk meg is gondolta magát rögtön, ezzel utalva arra, hogy csak dühében szaladt ki a száján. Mással is fordult már elõ ilyen, de azért az ilyennel csak óvatosan. Az utolsó mondat nem kellett volna.
Amúgy ez a sorozat a végéig tele lesz ügyvédekkel, jogi személyekkel, bírókkal. Nem tudom hány sorozatban szerepelt még ennyi, mint ebben. Kezdtünk Severianoval, majd Maripaz ügyvédje, most meg akihez Carlotaék mennek, oh és még jönnek 1 millióan majd.
Ez vicc: pont Camilo mondja, hogy legyen nemeslelkû Ivan.