violet82 2012 febr. 21. - 22:31:49 Előzmény Milibindi
(753/2153)
Köszi!:)) A golden retrieverekrõl egyébként azt írják: "soha nem szabad gorombán bánni vele, mivel az árthat érzékeny természetének". Carmen a durvaságával már el is ásta magát Bruno elõtt :D Én nem tudnék így viselkedni egy ilyen aranyos kutyussal, meg olyan okos feje van. Egyébként kíváncsi leszek, hogy mi lesz a végén a csaj sorsa...
juan-ZSU 2012 febr. 21. - 21:38:26
(752/2153)
igen az nekem is egyik kedvencem én szeretem a telemundosokat is telenovellától függ nálam ez vagyis inkább történet meg szereplõk hogy szimpatikusak-e stb., az h most ez rózsanovella vagy kosztümös vagy másmilyen az nem nagyon számít bár most észrevettem magamon hogy az ilyen vidéki telenovellák vagy hogy mondjam amik vidéken játszódtak mint a végzet hatalma is mind tetszenek :)
10/10
ateate 2012 febr. 21. - 21:36:38 10/10
(751/2153)
OFF: Rodrigo zuhanyzott az 5. rész környékén a Refugióban. A karján látszott a tetoválás.

Hát, igen. Carmen a legidegesítõbb az egészben. És folyton új meg új lehetõségeket kap. Pedig egy csomó dolog miatta történik.

Én minél többször látom, Carolinát annál inkább megértem. Tudom, nem szép amit csinál, fõleg, h. összezavarja a gyereket. Szerintem ott hibázik egy nagyot, h. maga is elhiszi, hogy van esély arra, h. nem derül ki az igazság.
10/10
suxel 2012 febr. 21. - 20:29:34 10/10
(750/2153)
Erre nem emlékeztem, hogy JJ. lerészegedik. És a másnaposság eltakarása végett tökéletes a szemüveg.
Pont Saul pofázik az apjáról meg a zabigyerekrõl, õ neki mintha nem lenne ott Lichita!
Carmen is szép egy anyuka, még egy puszit sem dob a kislányának elfelé menet. Inkább õ az idegesítõ állat, mint Bruno. De bolond, elkezdi Ivannak: Gyere szagold meg a kutyapisit! És azt nem kellett volna feltakaríttatni. Rongy egy lány ez a Carmen. Nagyon bolond! Förtelmes egy természet!
Esther is azokkal a fenntartásaival, olyan egy idegesítõ nõ néha napján.
Mostmár azt is tudjuk, hogy Carolina mióta és mitõl vak.
Na Carolina néni miket fog még mondani Alexnek??? Tömjük csak tele a kiskölyök fejét mindenfajta marhasággal!:P :P
Basszus, mennyire látszik, hogy Camilo karján le van fedve a tetoválás. Amúgy én nem értem, miért nem maradhattak.
Oh Lucia, hogy lebukott a füllentésével. Legközelebb nézzen jobban körbe a kisasszony! :P :P
Amúgy belegondolva felidegesíteném magam én is, hogy hazudik, akármi is legyen Lucia indoka.
Kedvenc hollónk felbukkant! :) :)

Napraforgó: na most már tudjuk, hogy cirokot is termesztenek. :)
10/10
Milibindi 2012 febr. 21. - 17:51:58 10/10
(749/2153)
Feje alapján fiúra tippelem amúgy , de majd alaposan szemügyre veszem :)
10/10
Milibindi 2012 febr. 21. - 17:49:11 10/10
(748/2153)
Az :) Ha olyan kamera állásban lesz azt is megnézem fiú-e vagy lány. Múltkor megígértem Suxelnek. Max lány volt Pipo fiú! (Már úgy értem a kutya aki "játsza", történet szerint mindhárom fiü)
10/10
suxel 2012 febr. 21. - 17:03:23 10/10
(747/2153)
Ha szereted a meredek, merész és sikamlós történeteket,akkor biztos tetszene. Én már beleivódtam a hagyományos stílusba. Az ilyen újdonságok közül valamit tudnia kell a sorozatnak, hogy bevállaljam, pl: A bosszú álarca. Nah az tudott valamit. :)
10/10
suxel 2012 febr. 21. - 17:00:19 10/10
(746/2153)
Lehet lassú egy kicsit, de már anno eleve még kezdetek kezdetén leszögeztem valahol, hogy ezt biztos nem azoknak találták ki, akik az akciódús telenovellákat szeretik. :)
10/10
suxel 2012 febr. 21. - 16:57:25 10/10 Előzmény napraforgó
(745/2153)
Ennyire azért nem vagyok elmélyült ilyen tudományágakban. :) Most többségében újat olvastam! :)
10/10
ateate 2012 febr. 21. - 15:23:56 10/10 Előzmény suxel
(744/2153)
Nekem is rémlik, hogy a robar igét használták. Valamikor meg azt hallja meg Alex véletlenül, h. valaki az apja és a nagyapja is egyszerre vki másnak. Máskor meg azt, h. rossz fiú, vagy elkövetõ, v. vmi ilyesmi. És Lucíához fordul segítségért. Az is mostanában lesz, ha még nem volt a mai részben...
violet82 2012 febr. 21. - 14:36:31
(743/2153)
Aranyos kutya ez a Bruno!Csak nem tudom milyen fajta, a múltkori részben sajnos nem jött rá válasz :))
Én golden retrieverre tippelek.
OneTreeHill 2012 febr. 21. - 13:41:13 Előzmény napraforgó
(742/2153)
Én is pont azt akartam kiírni, hogy Carmen mekkora szar alak...
Egyébként ez a sorozat, sem olyan jó, mint amire számítottam. Az elején sokkal jobban tetszett... elég vontatottan van megcsinálva, vagy már csak túl sok sorozatot nézek és az agyamra mennek ... :)
juan-ZSU 2012 febr. 21. - 12:25:15 Előzmény suxel
(741/2153)
ez nagyon jó lehet és a fõcímdal is tetszik :)
offtopic
napraforgó 2012 febr. 21. - 08:13:48 Előzmény suxel
(740/2153)
Ha az egyetemes jogtörténetben nyomoznánk, biztos lennének adatok arra vonatkozólag is, hogy mely korokban, mely kultúrákban milyen fokon lehetett házasodni.

Az ókori Egyiptomban a fáraó a lánytestvérét vette feleségül, vele nemzett utódot. A költészetükben is a szerelmesek fivérnek - nõvérnek szólítják egymást. Ha ez a fáraóknál megengedett, sõt elvárt követelmény volt, nyilván a köznépnél sem bûntették.
A gyerekhalandóság meg úgyis olyan magas volt, hogy most a genetikai hasonlóság miatt, vagy más okból halt meg egy csecsemõ, kisgyerek, nyilván nem is firtatták.
Valami statisztikában olvastam, hogy csak minden ötödik (!) gyerek érte meg a felnõttkort.

A biblia is ismerte a rokonházasságot - pl. Ábrahám és a felesége Sára is féltestvérek voltak (egy apa gyermekei két asszonytól). Az õ fiuk lett a késõn született Izsák, akit fel akartak áldozni a hegyen, de az Úr megkegyelmezett neki.

Aztán a középkorban a királyi házak is egymás között házasodtak, mindenki mindenkinek az unokatestvére, de legalábbis a másodunokatestvére volt.

Lehet, hogy valami egyházi, vagy világi törvény ésõbb behozta a rokonok közti házasság tilalmát - az unokatestvérekig bezárólag. Talán a Code Napoleon? Suxel talán tudja.
De ezt a tilalmat késõbb törölték, hogy mikor, azt nem tudom, de Magyarországon az 1952-ben született családjogi törvény már nem tiltotta.

Pár éve még arra is benyújtottak tv-javaslatot, hogy a nagybácsi-unokahúg, nagynéni-unokaöccs is házasodhasson, de ezt azért hálistennek nem fogadták el.

Azt persze nem tudjuk, hogy házasság nélkül hány ilyen kapcsolat van ténylegesen.... Halottam én már olyat, hogy a nagybácsi elcsábította a bátyja-nõvére lányát....
napraforgó 2012 febr. 21. - 07:54:20
(739/2153)
Carmen Galvan valóban egy ostoba lotyó. Amikor pincérnõ volt, le kellett feküdnie a sz@r munkáért is, most meg, hogy ici-pici hatalomhoz jut, játsza a fõnököt.
Azért ez furcsa, mert a két bátyja elég okos fiú. Antolin rosszra használja az eszét, Camillo a jó fiú, nyilván a család támasza.
napraforgó 2012 febr. 21. - 07:49:56
(738/2153)
Na ezeken a betegségeken én is kiakadtam. Saul megüti Luciát, ettõl zúzódást szenved. A lánynak szinte hetekre (!) kartartót kell viselnie. (egy ütéstõl!)
Aztán elkapja a Dengue lázat, amely egy sokszor halálos betegség - no ezzel csak egy-másfél napig van kórházban, és már haza is engedik....
Legalább mondták volna, hogy a Dengue lázra gyanakodtunk, de szerencsére nem az, csak nagyon le van gyengülve a kisasszony, mert vérszegény, stb, stb.
A Dengue lázat nálunk sokszor az Ebola mellé sorolják és egyáltalán nem veszik olyan félvállról, mint itt.
10/10
suxel 2012 febr. 20. - 22:53:04 10/10
(737/2153)
Röpke ajánló a holnapi részhez még így estére: :D
http://www.metatube.com/en/videos/57632/Avance-La-fuerza-del-destino-Cap-34/
Lucianak egyre nehezebb hallgatni az egész Alex históriáról, és Ivan már így is azt hiszi, hogy a fia. Ki is hívja majd apucit egy talira a parkba, ahol közli, hogy tegnap beszélt Ivannal errõl a témáról, s majd kifejti neki hosszabban a véleményét. A park az alkalmas hely, hogy Alexxel is csevegjen, aki közli vele, hogy Tia Carolina azt mondta, hogy Ivan el fogja rabolni/lopni tõlük. /Mondom én, hogy a robar igét használták/ Ivan pedig elérkezettnek látja az idõt, hogy bejelentsék az eljegyzésüket Luciaval.
juan-ZSU 2012 febr. 20. - 22:16:44
(736/2153)
jó hír :)
10/10
suxel 2012 febr. 20. - 22:13:03 10/10
(735/2153)
Többet már nem lesz beteg! :)
juan-ZSU 2012 febr. 20. - 21:47:59
(734/2153)
Carlota,Carolnia,Carmen ezeken mindig erõsen gondolkoznom kell melyik melyik xD
Lucia hogy elkapta azt a lázat :( lekerült a válláról az a "tartó" most meg ez...