napraforgó 2012 febr. 19. - 14:24:14
(673/2153)
Ez a hollós link nagyon jó.

"A román néphitben a holló szívesen látott madár, nagy szerencsét jelent, ha valakinek a házára fészkel. A ház körül körözõ holló is szerencsés ómen, mert azt jelenti, hogy a házat jó akaratú szellem vette védelmébe. Ha holló csõrével kopogtat a ház falán, oda többé nem látogatnak el a rosszhírû szellemek. Aki hollótollat hord talizmánként, annak szerencséje lesz, viszont aki hollókaromból készültet visel, annak rossz ómen, mert ez utóbbi elkészítéséhez egy hollót kell meggyilkolni."

Talán épp ezért lett Hunyadi Mátyás címerállata a holló...

Bár apukája bizony szerb származású, erdélyi személy volt....(lásd: Arany János Szibinyáni Jank c. versét. (http://hu.wikisource.org/wiki/Szibinyáni_Jank)
napraforgó 2012 febr. 19. - 14:10:54
(672/2153)
Ó, nem hiszem, hogy ez az álszent Curiel családot zavarta volna... Hiszen akkora súlyt helyeznek arra, hogy ki mit gondol róluk....
10/10
suxel 2012 febr. 19. - 10:35:20 10/10 Előzmény napraforgó
(671/2153)
Nem tudom mennyibe kerülhet még külön egy templomi esküvõ, lehet már nem akartak költeni rá. Szerveztek egy kis partit aztán csõ. Még JJ. így is hozományt akart kérni Maripaz után. Vagy mondjuk azt a késõbbiekben is meg lehet ejteni, megpecsételni a kapcsolatot. De egy ilyen látszatházasságot bevinni Isten házába álszent dolog. Jó, David szerette, de Maripaz õ bánta már, jó partinak tûnt és ennyi. Miután csõdöt mondott a házasság intézmény közöttük már az elsõ nap, az onnantól kezdve pokol volt. :)
10/10
suxel 2012 febr. 19. - 10:28:41 10/10 Előzmény napraforgó
(670/2153)
Igen , rokonok, de nem ugyanaz. :D :D Amúgy én bevallom sokáig azt hittem a kettõ ugyanaz, egészen míg utána nem néztem. De amúgy olyan nagy különbség tényleg nincs a kettõ között.
10/10
suxel 2012 febr. 19. - 10:25:49 10/10 Előzmény napraforgó
(669/2153)
Végülis nem a hollós jeleneteket vágták ki, hanem csak ezeket az összekötõ elemeket két blokk között. Nem mindig hollósak: sok fajta van: pl: Ivan y Lucia, Ivan y Camilo, Carlota néha meg úgy oldották meg, hogy egy színész pl: Lucia, Ivan, Anthony stb.. mond egy pár mondatot, hogy kövessék nyomon a sorozatot. Gondolom emiatt sem lett meghagyva, meg az eredetiben a többi sorozathoz képest szerintem aránytalanul vannak elosztva. Általában a legtöbb részhez van elõzetes, hogy mi lesz a holnapi részben (közel bõ egypercesek), s gyakran az elõtt vágtak be egy ilyen cortinillat. Mi pedig ezeket rendszeresen kiszoktuk szedni a végébõl. Sem az elõzõ részek tartalmából, sem a következõ részben történõ dolgokat nem hagyjuk meg. A story tv rendre kiszedi ezeket az elemeket.

A holló megítélése az, amit leírtam az általánosan a szimbolikája a madárnak. De egyes országokban más-más jelentést kölcsönözhetnek az állatnak. Erre ez jó példa lesz. Aki még egy kicsit is akar olvasni róla, neki ajánlom ezt a bejegyzést:
http://rostae-books.com/hollo.html
10/10
suxel 2012 febr. 19. - 10:15:09 10/10 Előzmény napraforgó
(668/2153)
Ivan visszatéréséig nem volt, aki/ami ennyire kihozza a fiút a sodrából, ezek a dolgok sokkolják és õ így reagál rájuk.

Szereplõválogatásokon a hasonlóságot nem igazán veszik számba. Azt nézik, ki hogy szerepel a castingokon, vagy lehet külön a producernek is egy saját kérése. Egyébként azt nem tudom tudod-e, de Ivan szerepét eredetileg Camilonak szánták, a Camiloét meg Ivannak. Azonban Zepeda azt mondta csak akkor szerepel a sorozatban ha megcserélik a két szerepet (ez pont a produceri kérés fordítottja, amikor egy szereplõ kér valamit). És a producerasszony Ocampo térdre borult elõtte és kicserélte a szerepeket. Most ha hasonlóságról beszélünk, akkor gondold már el Camilot JJ fiaként. :) :)
Egyébként ezt a hasonlóság témát általában csak a gyerekszínészeknél szokták alkalmazni, hogy közel keressenek egy hasonló hajú/szemû/arcú kölyköt. Szerintem itt nagyon jól ki lettek választva. Én megvoltam velük elégedve.

Lurecia gondolom a kiköpött apja minta, akit nem láthatunk benne. De az biztos, hogy a jellemét nem Carlotától örökölte. :D Jah és ki tudja, hogy Carlota milyen volt fiatalon, lehet csak öregkorára hízott el!
napraforgó 2012 febr. 19. - 08:59:10
(667/2153)
Na és Maripaznak és Davidnak nem volt templomi esküvõje? Olyan hirtelen, néhány hét után elváltak.
Én azt hittem, hogy egy olyan erõsen vallásos országban, mint Mexikó, egy kisvárosban, a felsõbb osztály köreiben ez követelmény lehetett. Nem is komoly az az esküvõ, amelyen nincs Isten áldása...
Még nálunk is tartanak templomi esküvõt, olyanok is, akik valójában nem is vallásosak.
napraforgó 2012 febr. 19. - 08:54:46
(666/2153)
"Tudom, tudom a holló és a varjú nem ugyanaz!"
Hát én csak kicsit néztem most utána, de nagyon is rokonok. A holló a varjúfélék családjába, a verébalakúak rendjébe tartozik. Bár mindkettõnek több változata is van, mégis sokszor azonos madárként kezelik. A mitológiai és egyéb népi hiedelmek is gyakorlatilag azonosak mindkettõnél.
Szóval nem olyan nagy bûn keverni õket.
napraforgó 2012 febr. 19. - 08:45:18
(665/2153)
Talán azért vágják ki a hollós jeleneteket, mert nem értik a szimbolikáját.
Nálunk is voltak olyan népi hiedelmek, hogy amelyik háznál a kuvik szól, ott meghal valaki.

Van is egy mondás: ne kuvikolj! - vagyis ne jósolj balsikert pl. egy tervnél, vállalkozásnál, mert beteljesedik és nem sikerül.

Nálunk a holló Mátyás király (Matthias Corvinus) óta biztos nem ilyen baljós madár, de lehet, hogy latin-Amerikában igen.
napraforgó 2012 febr. 19. - 07:52:41
(664/2153)
Na most már legalább tudom, hogy honnan vannak Ivan örülési jelenetei. Apucitól örökölte.
(Bár furcsa, hogy a tûnetek 30 éves koráig nem jelentkeztek)

Mellesleg a színész, aki JJ-t játsza, kicsit tényleg hasonlít Ivanra. A szerep szerinti két fia még véletlenül sem hasonlít rá, meg azok egymásra sem.

Ilyen szempontból kicsit jobban is figyelhetnének a szereplõválogatásra.
Gabriel Soto, mint Camillo sem hasonlít senkire a családjából.
Mexikó szerintem tele van színészekkel, biztos találnának egy rakás olyan személyt, akikbõl egy családot fel lehet úgy állítani, hogy némi hasonlóság is van köztük.

Mellesleg az erõsen töltött galamb forma Carlotát látva sem tudom elhinni, hogy az õ lánya a csontos, lóarcú Lukrecia.
10/10
suxel 2012 febr. 18. - 20:54:22 10/10
(663/2153)
Van még belõlük 1-2 a gépemen. Unatkoztam egyszer és ilyeneket keresgettem a részek közben! Esetleg akit érdekel egyet-kettõt a késõbbiekben még feltolhatok.

Amúgy a 33. (hétfõi) részhez egy kis elõzetes, szerintem ez sok fordítást nem igényel, mert magáért beszél ez a kis 20 mp-s szösszenet. http://www.metatube.com/es/videos/57473/Avance-La-fuerza-del-destino-Cap-33/
Tulajdonképpen Ivan JJ. fejére olvassa az igazságot, hogy õ Alicia fia, ezzel tudatván, hogy õ is a fia. S mi a legegyszerûbb? Otthon törni-zúzni! :)
10/10
Milibindi 2012 febr. 18. - 19:23:26 10/10
(662/2153)
Ha nem vesz el a templomban is akkor elég a válás is. ( Nem tudom, hogy lesz -e templomi esküvõ)
violet82 2012 febr. 18. - 16:56:38
(661/2153)
Jók ezek a hollós képek, kár hogy nálunk kivágták õket, biztos a többi is jó.

A ZR általában meghagyja ezeket a cortinillákat, bár az ADCLG-nél még nem találkoztam vele.
A Második esélyben is meghagyták, a frissek közül azt hiszem az Emperatrizban is.
10/10
suxel 2012 febr. 18. - 16:17:41 10/10
(660/2153)
Vagy mégegy, szintén hollós, de nagyon sok fajtát alkalmaztak egyébként!
10/10
suxel 2012 febr. 18. - 16:16:44 10/10
(659/2153)
Hoztam nektek két hollós cortinillat! Ez is jelzi, hogy tényleg szántak valamiféle jelentést a hollónak. Ezek ilyen elválasztó elemek a telenovellákban általában 2 reklámblokk között. Eggyel nyitnak eggyel zárnak egy part-ot, egy részt mindig. Jó néhányból kivágják, míg néhány helyen meghagyják. Hogy hol hagyták meg? Pl: Soy tu duena - A csábítás földjén, El rostro de Analia - A bosszú álarca, most direkt nem sorolom fel mindet, csak a példa miatt. A story rendre kivágja õket.
sorozatkedvelõ 2012 febr. 18. - 15:04:00
(658/2153)
Köszönöm a részletes választ!Nekem kedvenc madaram a varjú/holló,soha nem éreztem,hogy negatív kisugárzása lenne.
napraforgó 2012 febr. 18. - 13:46:52
(657/2153)
Ez a holló-dolog nekem is feltûnt, igaz csak Camilloval kapcsolatban. Csak az õ jelenlétében üldögélt ott a holló.
Arra nem emlékszem, hogy régebben Maripaz csábításánál is jelen lett volna.

Betettétek a bogarat a fülembe. A holló a halál madara, lehet, hogy Camillo fog elhalálozni? Na ez mondjuk talán szükségszerû is lesz, hogy Ivan és Lucia újra összejöhessenek... A telenovellák boldog végkifejlete jegyében... De ez csak találgatás részemrõl.

Antolin szerintem sem piti bûnözõ. Egy mozdulattal megölte, leszúrta Ivan támadóját anno, holott talán kis bunyóval is meg lehetett volna menteni a srácot.

Megzsarol bárkit, az sem pitiánerség. A drogügyletek még kevésbé. A csempészés, üzérkedés, ha nagyban csinálják és rendszeresen, üzletszerûen, szintén elég súlyos.
napraforgó 2012 febr. 18. - 13:38:10
(656/2153)
Hát igen, amikor Alicia elõször teherbe esett JJ-tól, akkor egy faluról feljött butuska 16 éves cselédlány volt. De másodjára már egy 35-36 éves felnõtt nõ, megtapasztalt már pár dolgot. Akkor már 5-6 éve élt a Lomeli házban, ismerte a családot, együtt és egyenként is. Évek óta Gerardo szeretõje volt, kellett annyira ismernie a férfit, tudni, hogy nem hagyná cserben.

Mégis ostoba volt, mert egy réges-rég tönkrement házasságot akart megmenteni azzal, hogy eltitkolta a terhességét. Na és mire ment vele? A halála után ígyis elvált a Lomeli házaspár. Teljesen fölösleges volt az önfeláldozása - Gerardonak nem használt vele, Ivannak meg kifejezetten ártott, hiszen árván hagyta. Igaz, hogy Ivan gyakorlatilag már felnõtt addigra, de mindenkit megrendít az anyja halála, még a nála sokkal idõsebbeket is.

Valóban csak dramaturgiai okai lehettek - ha az anyja él, nyilván nem megy Amerikába, és lemaradunk egy-két örjöngésrõl is, amit JJ vagy GL ellen intézett.

Azzal nem értek egyet, hogy Ivannal meg kellett volna tárgyalni a terhességét.
Szerintem ez nem tartozik egy gyerekre, egy felnõtt gyerekre sem, fõleg, hogy nem is akarta megtartani a terhességét.
Ha megtartotta volna a babát, akkor persze szólnia kellett volna a döntésérõl, ha nem is az elsõ percben. Nyilván azt is el kellett volna mondania, ha együttmarad Gerardoval, meg azt is, ha egyedül maradt volna, akkor a fia segítségére is szüksége lettt volna.
10/10
suxel 2012 febr. 18. - 12:59:03 10/10
(655/2153)
Tudom, tudom a holló és a varjú nem ugyanaz! Még mielõtt valaki a kis állathatározóval jönne. :P :P

Itt megleled a letöltés fülben és szerintem nézd meg, meg itt találsz részleírást is! http://lfdd.freeblog.hu/
10/10
suxel 2012 febr. 18. - 12:46:55 10/10
(654/2153)
Nem buta kérdés, sokáig én sem tudtam, sõt még ma sem tudom teljes bizonyosságal. Mindenesetre szerintem a jelenlévõ rosszat, a gonoszságot, legyen az bármi is, de semmiképpen sem pozitívat. Jelen volt pl: az elsõ részekben, amikor Maripaz elcsábította és kihasználta Ivant, most ott volt Lucia és Camilo jelenete alatt. Talán a Camilo lelkében érzésekkel kapcsolatban jelent meg, esetleg az árulás, az irigység, de jelen lesz még egyszer-kétszer, tudom mondani. Sosem voltam egy nagyon humán beállítottságú ember, mindig talányt jelentett a számomra irodalmi mûvekben megfejteni az ilyesmit.


És szerintem most leltem meg az ideális választ! Lényeg a nagy betûkkel!

A hollóról, önmagában: Lélekvivõ madár, amely a két világ – az élõk és a holtak világa – között képes haladni, érintve ezek határait. Több mitológiában az istenek küldötteként érkezik az emberekhez, a mesékben, mondákban különös, sötét aura lengi körül, még akkor is, ha élelmet hoz, vagy FIGYELMEZTET A KÖZELGÕ VÉSZRE. Ezen dolgok miatt titokzatos, kettõs lénynek képzelték az elmúlt korok emberei, még az is elõfordult, hogy megjelenése félelmet ébresztett, valószínûleg ez kékesfekete színének is köszönhetõ. Nagyon intelligens, könnyen tanul, hosszú élete folyamán rengeteg tapasztalatot raktároz el magában. Elõfordul, hogy fészkét elhagyja, ezután más, védtelenebb madarak veszik azt birtokukba és költenek benne. Elõszeretettel figyeli fentrõl a tájat, furfangos természete révén kerüli el a bajokat.

Most már így értem, miért jelenik meg a holló! Zarattini írónõ szerintem ezt próbálta kihasználni. Szerintem tökéletes! :)