10/10
Milibindi 2012 febr. 18. - 12:33:53 10/10
(653/2153)
Igen tudott J. J: Alicia terhességérõl, csak nem érdekelte.

Ahogy a mondás is tarta kinek a pap kinek a papné :D
sorozatkedvelõ 2012 febr. 18. - 12:08:55
(652/2153)
Lehet,hogy a kérdés eléggé buta.A holló itt mit szimbolizál?Netán árulást?
10/10
nuussi 2012 febr. 18. - 12:03:45 10/10
(651/2153)
Nem Bruno az új kutya???? Valaki elmeséli nekem a pénteki részt mert sajna nem láttam. Elõre is köszi. :D
10/10
suxel 2012 febr. 18. - 10:55:27 10/10
(650/2153)
Ha most poénosra akarom venni a dolgot, akkor azt mondom kiszagolta Max Camilonak a varjú lelkét. :D :D Megérezte a madár szagot. (Akiknek nem tûnt volna fel, a holló/varjú elég sokat felbukkan.)

A másik, amit akartam írni, hogy nem lett volna történet, nekünk meg kell egy. :) :)
10/10
ateate 2012 febr. 18. - 10:26:39 10/10
(649/2153)
A kutyával én is így éreztem. Oké, h. érez némi negatív dolgot Camilóban, pl. elfojtott ellenszenv Iván iránt. Irigység, akármi, de valóban, jósolni nem tud. Max. érzi, h. Camilo titkon rosszat akar. Még az is lehet, h. Camilo maga sem tud róla. :-)

Alicia dolgában egyet értek veled, bár sosem fogalmaztam meg így nyíltan. Valóban "hülye" volt. Bármennyire jóságos v. jó szándékú, mégiscsak egy tanulatlan parasztlány. Egyébként JJ tudott anno a terhességrõl, én úgy emlékszem, csak nem ismerte el. De Gerardot tényleg kellett volna annyira ismernie, és bíznia benne, h. tudja, nem vetetné el vele. Még az is lehet, h. tudta ezt, de mégsem akart bonyodalmat okozni. Sem Gerardónak, sem Ivánnak. Hiszen Carlota fizette a tanulmányait, lehet, h. ha kiderülnek a dolgok, már nem fizette volna. Legalábbis Alicia gondolhatta ezt. És sztem Iván mindennél fontosabb volt neki, még a babánál is, holott fájt érte a szíve. De akkor is hülye volt...
Ám, ha nem így lett volna, nem lett volna sorozat. :-) Ha simán meghal autóbalesetben, akkor hiányzott volna Iván dühének a fele. :P)

A Victoria-s feliratú láncot én túl hivalkodónak éreztem. Ízlések és pofonok. :-)
10/10
Milibindi 2012 febr. 18. - 00:07:16 10/10 Előzmény napraforgó
(648/2153)
Ebben egyetértek veled Alicia felelõtlen volt ( vagy mondhatjuk így is hülye volt) amikor nem szólt Gerardonak a terhességérõl. Mi veszteni valója lett volna? Ha hasonlóképpen jár mint anno J. J.- vel akkor ugyanott lett volna , de legalább nem az apa nélkül döntött. Az már egyértelmûen kiderült, hgy nem így lett volna G. vállalta volna a felelõsséget! Ivannak is meg kellett volna mondania ,már felnõtt férfi nem egy kisfiú. Itt nem volt felelõs Alicián kívül a (saját) halálában. Az is kiderült, hogy védekeztek, egyszerûen becsúszott baba, ezt Ivan már megértette volna 20 évesen.
10/10
Milibindi 2012 febr. 17. - 23:52:56 10/10
(647/2153)
Egy felnõtt kutya biztos, hogy nem illeszkedik be ilyen könnyen egy új helyre, egy új gazdához. Még a 6 - 8 hetesnek is kell 1-2 nap. Akkor , igen, ha kóbor vagy menhelyi kutya lett volna, de itt nem inkább vették.
Olyan elõ fordul, hogy egy kutyának valaki nem szimpatikus és ugatja minden ok nélkül, ilyen tényleg van! Persze nem azért ,mert tudta, hogy késõbb megbántja a gazdáját ilyen nincs, bár egy családi kutya nagyon sok mindenre képes, de jósolni nem tud :D.
10/10
Milibindi 2012 febr. 17. - 23:46:04 10/10 Előzmény ateate
(646/2153)
Nekem a Victoria feliratos nyaklánc kifejezetten tetszett. ( Talán azért is mert ez az én nevem is)
10/10
ateate 2012 febr. 17. - 21:46:08 10/10
(645/2153)
Bocsi. Tévedtem. Jó volt a fordítás. Azt mondja: A mi, me fascinan los perros. Szóval kb. oda vagyok a kutyákért.

Off: Hát, a tda-ban egy iszonyat volt a fodrok között. Annyit tudok még a mezérõl, hogy az ékszerek a sajátjai. Ezt nyilatkozta egyszer. Én már a Kettõs játszmában is ki voltam egy-két darabtól. Pl. amikor a nagy házban mennek fel a lépcsõn szeretkezni, vmi buggyos nadrágszoknyaszerûségben volt. De volt elõtte csipketerítõben is. De mondjuk ott a legtöbb ruha jó volt. A lila kosztümjéért teljesen olvadok. A Victoria feliratos nyaklánc viszont broáf. Arról nem is beszélve, hogy az egyszarvús kitûzõ minden ruháján ott van. Mindenen! Még a gyászrucin is. Off vége.

Nézem a 31. részt: A két öreg megint magázódik. Hi-hi.
10/10
suxel 2012 febr. 17. - 21:28:30 10/10
(644/2153)
Itt egy link, ezt rádbízom, mert te vagy a nagy spanyolos én csak tanulgatom, amikor van idõm rá. Az megint más, hogy mi ragad rám a sorozatokból. Egész jól megértem õket, ha szépen beszélnek (LFDD-ben nem panaszkodhattam) és még össze is rakom a mondatkáim, de ha van valami rögtön hozzád rohanok. :D :D :D
http://www.justin.tv/artanis_aldaris/b/284581660 4:40 körül keresendõ. Nekem jelenleg szakadozik, mikor elindítom. Tegnap semmi problémám nem volt vele. Az ilyen pontos fordításokat rádbízom, ha nem gond. De amúgy komolyan így mondták a magyarban, nem viccelek. Furcsálltam is! Nekem ezek a részek már nincsenek meg a gépemen 29-ig voltak, majd 40 valamennyitõl lesznek megint. Mindig a googleben keresgetek valami online-os oldalt.

Off kérdés:

Te is úgy gondolod, hogy nem tudják Dani Romot normálisan felöltöztetni? Már találkoztam a 7-en egy ilyen véleménnyel.

Off kérdés vége!
10/10
ateate 2012 febr. 17. - 21:07:31 10/10
(643/2153)
Így mondta Camilo??? (Még nem néztem meg a tegnapi meg a mai részt.) Ha jól emlékszem az eredetire, ott pont fordítva volt. Mármint azt mondja, hogy a kutyák szeretik õt. Nincs meg neked ez a rész, h. belekukkants?

Nem tudom, meddig néztem a tda-t. Az elején még nem nagyon tekertem, de aztán hamar rászoktam. És igen, volt, h. elég volt az 5 perc. De még Dani Romo részeit sem igen nézegettem. Azokat igen, amikor Maria megtudja, ki az apja, anyja. Meg mikor Heriberto és Victoria csókolóztak. És az utolsó nagy jelenetet, amikor végre egyszer normálisan öltöztették Romót, és nem egy függönybe csavarták, a fehér ruhájában, gyönyörû volt. És erre felrobbant a gépe. A mai napig a repcsi kiszolgáló személyzetét siratom.

Amúgy a Marichuy duót úgy értettem, h. a CCEA is beletartozik. Azt sem bírtam sokáig nézni, de azt át sem tekertem. De a blõdségek így is eljutottak a tudatomig.

Ami meg a fordítást illeti, Kettõs játszmában is emlékszem két ilyenre, persze Soto-Romo jelenet, azokat láttam 20x. :-)
1. eredeti: Örökké várni foglak. fordított: Egész élemben rád vártam.
2. eredeti: Szerettelek akkor is, amikor ellöktelek magamtól. fordított: Szeretlek, akkor is, ha ellöksz magadtól.
10/10
suxel 2012 febr. 17. - 20:18:56 10/10
(642/2153)
Ezen elmosolyodtam:
- Camilo: Furcsa, pedig én szeretem a kutyákat!

Jajj, te Cami nem azon van itt a hangsúly, hogy te szereted a kutyákat, inkább azon van szerintem, hogy az a kutya nem szeret téged. :P :P
10/10
suxel 2012 febr. 17. - 20:12:49 10/10
(641/2153)
Szemben pl: a kedves Marichuy duóval! HA-HA
Szerintem az neked tekerve is elég volt, ha jól tudom az napi 5 percbe zsúfolva nézted, nem Dani Romo miatt?
10/10
suxel 2012 febr. 17. - 19:57:23 10/10
(640/2153)
Jó, rendben van egyik kedves penfriend-em, vegyük ki elõle a piti kis jelzõt, de a bûnözésre hajlamos személyiséget használnám akkor ezentúl. De azt te tudod, hogy én minden karakterbeli hülyeségük ellenére nagyon is szeretem az Antolin-Carolina duót, melynek a késõbbiekben lesz még igazán értelme. Nagy franckarika az az Antolin az egészben. Fifikás egy jellem.

A piti kis-t azért is használtam, mert 16. részben emlegette Camilo és Arcelia, hogy biztos volt köze csempészéshez, drogokhoz. És én ezeket piti kis bûntényeknek tartom.

A karakter, aki jobb létre szenderül majd, mondjuk így közel az "utolsó etapban", én ugyanazt a sorsot szántam neki, ha én lettem volna az író. Nagyon szépen véghez vitték. És szerintem is messzemenõen nem értelmetlen. Az viszont elõfordulhat, hogy jó pár embernek nem fog tetszeni ez a húzás, de nagyon szép lezárása a karakterének.

Carmen: most mégis mihez lehetett volna vele kezdeni. Alicia olyan volt, hogy õ a naivitásának esett áldozatul, mikor megfogant nála Ivan. Most ezt még egyszer megismételni, minek? Úgy is teherbe eshet valaki, és egyedülálló anya lesz, hogy a felelõtlensége, a kicsapongása, a ledérsége az oka. Gondolom, nem volt annyira makulátlan kislány. És erre Carmen pontosan alkalmas. Tökéletes példa arra, hogy valaki megfelelõ, gondos nevelés mellett is mondjuk elkallódjon, teljesen más nézetei alakuljanak ki a világról.
10/10
ateate 2012 febr. 17. - 19:27:48 10/10
(639/2153)
Suxel: Hadd védjem meg Antolín becsületét. Õ nem egy piti kis bûnözõ! :-) Szerintem lehettek rendes stiklijei, lévén saját lakása van, és sosem dolgozott. Zsarolni mindenesetre tud.

A kutya meg Camilo kapcoslatáról találtam a 70. rész környékén egy megjegyzést/magyarázatot. Anthony fogja mondani Camilónak: Már értem, miért viselkedett olyan furán veled Bruno az elsõ pillanattól fogva. Valószínûleg tudta, hogy el fogod venni...

És itt nem folytatom a mondatot. De a lényeg, hogy visszautalnak rá. Lehet, h. közönség kérésére, de az is lehet, hogy eleve így tervezték. Csomó dolgot nagyon átgondoltak már az elején. Pl. Alicia nyaklánca is szerephez jut az utolsó részben. Ill. meg fog halni egy fontos szereplõ, akinek a halála látszólag értelmetlen, de Zarattini, az írónõ eleve megtervezte, és elmagyarázta is az õt alakító színésznek, hogy miért szükséges. Szóval lehet kötekedni (én is tudok, szoktam), de egy halom dolog jól meg van tervezve. Szemben pl. a kedves Marichuy duóval. :-)

Egyébként én sem értem, miért kellett Carmennek ilyen szerencsétlen kavarógéppé válnia, aki valójában nem követ el bûnt, de elég sok bajt okoz. És fura, h. egy olyan jó asszonynak egyik gyereke sem teljesen normális. Camilo még oké, de mint Suxel is említette, az agyát el fogja borítani az irigység meg miegymás. A végére viszont mindenkinek megjön az esze. :-)
10/10
suxel 2012 febr. 17. - 14:11:12 10/10
(638/2153)
Teljes ellenpélda, csak érdekességképpen írom le, hozzánk egyszer egy felnõtt macska került (nem párhuzamba vonás a célom, mert teljesen ellentétes jószágok), úgy hozták, 2 napig elbújt elõ sem jött. Aztán 3. nap, mint egy kezes bárány! Nem értettük igazán ezt a viselkedésmódot!
10/10
suxel 2012 febr. 17. - 14:08:10 10/10
(637/2153)
Volt a kutyával egy oktató is, de a kutyákhoz megint nem értek igazán! :) Lehet csak egyszerûen nem volt szimpi Camilo a kutyának! :)
10/10
suxel 2012 febr. 17. - 14:06:18 10/10
(636/2153)
Ezt nézegettem én is, de elvileg még a kezdeti stádiumban felfedezték nála, amikor nem nagyon volt jelen még a betegsége. Csak egy sanda gyanú volt, egy sima lázból sok minden lehet, ezért is mentek kivizsgálni.
De ezt a végét, most úgy szerettem ezt a rózsás részt!
napraforgó 2012 febr. 17. - 14:05:33
(635/2153)
Ennek ellenére a kutya ellenszenve nem megalapozott. Még csak most került a házhoz, azért ennyire nem jó emberismerõk a kutyák, hogy egy esetleges majdani disznóság miatt ellenszenvet tanúsítsanak.

Már az is furcsa, hogy az a felnõtt kutya ennyire beilleszkedett egy-két nap alatt.
Nekem már több kutyám volt és van is, mind 6-8 hetes korában került hozzám. Persze imádtuk egymást kezdettõl fogva, de nem tudom, hogy ez egy felnõtt kutyával is így lett volna.
napraforgó 2012 febr. 17. - 13:57:24
(634/2153)
Megnéztem a Dengue lázra vonatkozó egyik-másik szócikket:

"A Dengue-láz tünetei, lefolyása:

A lappangást követõen hirtelen magas láz, arcpír, szemgolyó mögötti fájdalom, kifejezetten erõs csontfájdalom jelentkezik. Utóbbi miatt kapta a plasztikus „csonttörõ” fertõzés (breakbone disease) nevet. Hányinger, hányás, szívritmus lassulás és kötõhártya gyulladás alakul ki. A láz néhány nap után fél-egy napra elmúlhat, majd újra felszökik. A betegség kezdetét követõ 2-6 nap után apró foltos kiütések jelentkeznek elsõsorban a törzsön, majd tovaterjednek a végtagokra. További 2-4 nap után a kiütések elmúlnak, helyette a tenyerek-talpak viszketése és hámlása indul meg.

Súlyosabb lefolyást mutathat a vérzéses (haemorrhagiás) megjelenési forma, amely elsõsorban kisebb gyermekeknél fordul elõ. Széles spektrumú lehet a megjelenése: a néhány apró pontszerû bõrvérzéstõl a kiterjedt bõrvérzésig, amelyhez fogínyvérzés, orrvérzés és gyomor-, bélrendszeri vérzések társulhatnak. A beteg akár sokkos állapotba is kerülhet, és intenzív beavatkozás nélkül néhány óra alatt meghalhat. Erre a formára jellemzõ a kiugró májenzimértékek, neutrophil- és thrombocytahiány, valamint a véralvadási zavar. A lábadozás hetekig tarthat, és gyengeség, levertség, fáradékonyság, depresszió jellemzi.

A tünettan alapján felmerülõ gyanút vírus-szerológiával lehet megerõsíteni.

A Dengue-láz terápiája

Oki kezelésre nincs mód, tüneti támogatás (folyadékpótlás, lázcsillapítás, szükség esetén intenzív kezelés) lehetséges. A mind a négy vírus elemeit tartalmazó (kiméra) oltóanyag kifejlesztése folyamatban van."

Egy másik helyen:

"A fertõzést követõen a tünetek hirtelen kezdõdnek: magas láz, fejfájás, ízületi-, izom- és csontfájdalom jelentkezik. Idõnként halvány kiütések is megjelennek a bõrön, valamint a keringõ fehérvérsejtszám is csökkenhet.

Ismételt fertõzés alkalmával, fõként Ázsiában, sokk valamint súlyos gyomor-bélrendszeri és bõrvérzések is felléphetnek. Ez a forma nemritkán halálos kimenetelû."

Ehhez képest Lucia két napra került kórházba, már jobban van, mondják, mindjárt haza is mehet. Hát, érdekes egy Dengue láz ez....