10/10
suxel 2012 febr. 17. - 13:51:01 10/10
(633/2153)
Carmennél, ez még csak a kezdet! Most fog igazán beindulni. De milyen gyerekei vannak már ennek az Arcelianak. Antolin a piti kis bûnözõ, Carmen a kicsinyes és nagyravágyó, Camilo: vele még eddig semmi baj sincsen, de mélyen a lelkében ott lakozik az irigység
10/10
suxel 2012 febr. 17. - 13:48:47 10/10
(632/2153)
Ez a Carmen teljesen hülye. Azért a két foglalkozási kör között van különbség - természetesen az övé és a Camiloé között!
A Carlota-Ivan beszélgetés most tök jó volt, már kellett. Nem láttam még embert, mint Lucrecia, aki ennyire szerelmes lenne a pénzbe, mindenesetre én jól szórakozom rajta
napraforgó 2012 febr. 17. - 13:31:37
(631/2153)
Carmenbõl miért csinálnak ilyen féleszû lotyót?
10/10
suxel 2012 febr. 17. - 13:21:20 10/10
(630/2153)
Milyen szemû amerikai pártját fogja? Mit mondott ez a JJ? Nem értettem az elején
Ezek a Mondragonok még a gyújtogatástól sem riadnak vissza. És persze Antolint találta meg Saul! Ez a Lucrecia, hogy tudja az arcait váltogatni. :P Na vajon ki is kapja azt a bizonyos földdarabot? Én mondtam, hogy Ivannak nem kell az a földdarab! :)
napraforgó 2012 febr. 17. - 13:13:24
(629/2153)
Egy ilyen okos fiúnak csak nem tartott 10 évig az egyetem elvégzése? fõleg, hogy már otthon is elvégzett egy évet? Mit csinált a második 5-6 évben? Mert megbízni egy magánhekust nem tart tovább fél óránál....
10/10
suxel 2012 febr. 17. - 13:03:57 10/10
(628/2153)
Anthonynak az volt a célja, hogy elõször lediplomázzon és semmi mással ne foglalkozzon, teljesítse anyjának az álmát! Ne foglalkozzon a fia csak a múlttal, szabaduljon meg fájó emlékeitõl, de ez nem ment neki, mégha próbálta is elfojtani.
napraforgó 2012 febr. 17. - 12:52:55
(627/2153)
Hát persze, Ivan gondolhatott akármit is, elveszhettek a levelei a postán, az egész Galvan cslád elköltözött és nem hagyták meg az új címüket, stb.
Mellesleg a magánnyomozó még akkor is szóba jöhetett volna...

De MEG SEM PRÓBÁLTA! Ha megpróbálta volna és nem sikerül, belenyugodhatott volna, stb.

De most hirtelen tört ki rajta az érdeklõdés, ami eddig nem volt meg benne. És ez nem fair senkivel szemben!
sorozatkedvelõ 2012 febr. 17. - 12:42:22
(626/2153)
Carolina a maga jó indulatával,/önzésével/,több kárt okoz majd a gyermeki lélekben,mint bárki.
10/10
suxel 2012 febr. 17. - 12:29:43 10/10
(625/2153)
De Ivan mondjuk mibõl is gondolta volna, hogy a legjobb barátja ezt mûveli a leveleivel. Gondolom, nem csak Camilona írt bennük, hanem az egész Galvan családnak, s senki se méltatta válaszra. Meg Benito is mondta neki, figyelje meg, hogy amint távol került, feledésbe fog merülni, megfeledkeznek róla. Így megy ez. Úgy láthatta, hogy beigazolódik Benitonak az állítása.

Ivannak voltak bizonyos elõfeltételezései, amiket meg sem kérdõjelezett, mert hitte, hogy azok úgy vannak. Mikor visszamegy és kiderül, hogy semmi sem úgy történt, ahogy õ benne az lejátszódott, amirõl õ meg volt gyõzõdve a Curiel nõk viselkedése miatt, persze, hogy a kíváncsiság elõtör belõle.
10/10
suxel 2012 febr. 17. - 12:21:30 10/10
(624/2153)
Oké, rendben van, erre pontosan így nem emlékeztem! :)
napraforgó 2012 febr. 17. - 12:18:14
(623/2153)
Gerardo említette egyszer, hogy elvenné Aliciát, de legalábbis bérelne neki, meg a fiának egy kis házat. Alicia nem akarta, hogy felborítsa az életét, mert akkor elvesztette volna, illetve Lukrecia eltiltotta volna a lányait az apjuktól. És ezt nem akarta egyikük sem.
Aztán meg addig-addig húzták a dolgot, amíg a tragédia megtörtént.

Szerintem Alicia hülye volt, legkésõbb akkor szólnia kellett volna, amikor észrevette, hogy állapotos. Akkor Gerardo biztos meglépi azt, amit addig nem mert.
napraforgó 2012 febr. 17. - 12:11:15
(622/2153)
Hát Camillo elég szemét volt, hogy nemcsak nem válaszolt, de olvasatlanul tépte szét Ivan leveleit.
De nem csak tõle lehetett volna érdeklõdi. Mondjuk közvetlenül Maripaztól. Esetleg Carlottától, aki mindig rendes volt vele. Vagy Gerardotól. A keresztanyjától, ak elég jól tudott titkot tartani.

Vagy esetleg megbízhatott volna egy magánnyomozót???!
Kb 10 éve vette magához Anthony, akinél otthon zsákszámra áll otthon a pénz, ahogy itt szó volt róla. Talán telt volna belõle egy kis nyomozásra is.
Annyit biztos megtudhatott volna, hogy a család elutazott, aztán meg, hogy a gyerek eltûnt.
De ha valaki nem akarja, hát persze, hogy nem tud meg semmit.

De örjöngõ Ivánka még csak nem is próbálkozott.....
Na ezért tartom én álszentnek, hogy most hirtelen kitört rajta a kíváncsiság, és mindenkinek nekitámad. Fõleg olyanoknak, akiknek semmi köze a dologhoz (lásd Lucia)
Miért nem Maripazt cseszteti? Vagy az anyuciját?
Mert velük elég konszolidáltan beszélget.

Gerardot elkapta, az igaz, de leginkább Luciát nyaggatja.
10/10
suxel 2012 febr. 17. - 12:07:24 10/10
(621/2153)
Sõt õ 100% biztos volt benne, hogy feljelentették és Mexikóban gyilkosként van nyilvántartva emiatt is lepõdött meg, mikor kiderült, hogy az erkölcsi bizonyítványában semmi bûntény nem található.
Lucia már nem bírja a dolgokat, belebetegedett (még ha szúnyogok általi Dengue-láz is), hogy minden családtagjának van valami szennyese, s most már neki is, hogy tudja, Alex Ivan fia és ezt nem árulhatja el. S tudja, hogy ez megmérgezheti amúgy is instabil kapcsolatukat.
10/10
suxel 2012 febr. 17. - 12:01:57 10/10 Előzmény napraforgó
(620/2153)
Ivan kezet is csókolt volna neki, mert mondta, hogy semmi harag nem lenne benne Lomeli mérnök iránt, mert tulajdonképpen megmentette a gyereket, s hálás lenne neki, amiért gondoskodott róla. Én Gerardoban azt nem értem, ha annyira szerette Aliciat, Lucreciat meg nem és el akart válni, mire kellett neki 5-7 év a várakozásig, amíg be akarta jelenteni. Folyamatosan tologatta a dolgot, évekig szeretõt tartott. Igaz Alicia beérte annyival, hogy megvédte õket. Ha elvált volna idõben és összeszedelõzködik Aliciaval együtt békés kis életet élhettek volna.
Igen Ivan valószínûleg õrjöngött volna az anyja miatt, ha elmondja Gerardo az asztalnál szemtõl szembe a dolgot. Viszont Anthony meg Arcelia úgyis jobb belátásra bírták volna. De azért csúnyán jön az is ki, hogy szemtõl szembe letagadja a dolgokat, majd egy ilyen szembesítés során derül ki az igazság. És Gerardo akkor sem mondja el a dolgokat, inkább eliszkol. Láthatta, hogy már nincs mit tovább titkolnia. Ivanban eddig egy becsületes emberként élt Gerardo, de ez most így megkérdõjelezõdött benne, ezzel a megnyilvánulással. Sõt ha elmondja a dolgokat, lehet jobban hitt volna neki, mint egy JJ-nak.
20 éves koráig csendes gyerek, azért megvolt már neki a véleménye 14 évesen is a dolgokról. Aliciaval is összekapott JJ miatt, de abban totál igaza volt.
Igen, Alex még szimpinek találja Ivant, s szerintem az elfogadásával semmi probléma nem lenne még most, de mint tudjuk Lucia gyerekpszichológus, kikövetkeztethetõ, hogy szüksége lesz valami fajta felnõtt segítségére a hírek feldolgozásához. És ehhez kell egy személy, s a szeretett Lucia erre a legalkalmasabb!
sorozatkedvelõ 2012 febr. 17. - 11:25:58
(619/2153)
Ivan nem is tudott kitõl érdeklõdni a gyerek sorsa felõl.A legjobb barátja Camilo sem tudott a gyerekrõl,Ivan leveleit el sem olvasta.Maripaz családjától tartott,félt,hogy feljelentik.
Alex már az elsõ találkozás után barátjának tekintette Ivant,mondhatnánk a "vér szava" megszólalt.
A pszichológus Lucia most kellene,hogy "segítsen" a gondok megoldásában,de õ inkább betegségbe menekül.
napraforgó 2012 febr. 17. - 11:10:11
(618/2153)
Amúgy el tudom képzelni a szegény kis Alexet, ha valahogy megtudja, hogy akit az apjának hitt, nem az apja. Az apja egy idegen pasi az Államokból, akirõl sose hallott, az anyja meg az õ rossz életû nõvére..., akit szinte sose látott.
Lehet, hogy még csak 10 éves és nem dönthet a sorsáról, de én a helyében rendesen tiltakoznék a kedves új szülõk ellen....
napraforgó 2012 febr. 17. - 11:00:09
(617/2153)
Igazad van. Mikor Gerardo tudomására jutott, akkor kellett volna elmondnia Ivannak, hogy nála van a fia. És Ivan kezet csókolhatna neki, hogy nem hagyta, hogy árvaházba dugják a gyereket, hanem apja helyett apaként gondoskodott róla.
De ez a hazudozás méltatlan egy olyan emberhez, akit eddig becsületesnek ismertünk meg.
Azt is nyugodtan elmondhatta volna, hogy õ volt Alicia szeretõje, meg, hogy el is akarta venni, a terhességérõl meg nem tudott.
Lehet, hogy Ivan levágta volna a szokásos örjöngést, de ha lehiggad és végiggondolja...

Bár Iván örjöngéseit sem értem. 20 éves koráig sose akadt ki, csendes, nyugodt gyerek volt. Aztán 30 évesen becsavarodik. Hát... És ne felejtsük el, hogy kb. 10 évig õ se törõdött azzal, hogy van-e gyereke, vagy sem, ha igen hol van és mi van vele.
Úgyhogy nekem nagyon álszent ez a sok örjöngés.

Lucia meg túljátsza a nebántsvirágot. Nekem egy dolgozó, inteligens nõ ne nyavajogjon ennyit.
sorozatkedvelõ 2012 febr. 17. - 04:52:08
(616/2153)
A gyerekkel kapcsolatos dolgokban Ivannal értek egyet.Sõt Gerardo már akkor el kellett volna ,hogy mondja az igazságot Ivannak amikor az Mexikoba jött.A felnõtteknek kellene megbeszélni,hogy mi lesz a gyereknek a legjobb.Nem pedig hazudozni.Kár,hogy a gyerekhez csak Maripazzal/aki nem a gyereket,hanem a gazdagságot szereti/ együtt kerülhet közel Ivan.Ivan anno nem önszántából hagyta el az országot és a gyerekét,szerintem joga van megtudni az igazat.
10/10
suxel 2012 febr. 17. - 01:20:20 10/10
(615/2153)
Mondtam én már korábban is, hogy ezért jó ez a sorozat, mert ezen lehet rendesen vitatkozni. 2 oldalról lehet megközelíteni a dolgokat. Van benne bonyodalom is, mint mindenhol, de leginkább az erkölcsi konfliktusok adják az egésznek a vázát, a talaját. Vannak, akik Ivan pártján vannak, vannak akik pont, hogy nem. Ugyanígy Carolina és Gerardo karakterei. Szülõség kontra nevelõszülõség. Ragaszkodás és szeretet vagy már önzõség. Vagy beleszeretek a legjobb barátomnak a barátnõjébe. Amikor a barátságba már irigység vegyül. Ott van Lucrecia karaktere, szerintem valami pompás, mégha nem is a legpozitívabb személy az egészben. Akkor Antolin, aki méginkább érdekesebb lesz. Sõt még lehetne a késõbbiekben is sorolni, mert még lesz egy-kettõ. Ha eltekintünk a forgatókönyvírói hibáktól ezek a konfliktusok nagyon szépen ki vannak dolgozva. Nem kell egy sorozatnál minden részben akciónak, váratlan, hihetetlennél hihetetlenebb fordulatoknak történnie, hogy élvezhetõ legyen. Persze, aki nem ilyen beállítottságú, annak ez nem fog átjönni.

Ivan elveszi-e a gyereket Gerardotól? Nem akarom telespoilerezni ezt a topicot, mert itt nincsenek azok a hatalmas nagy fordulatok, s szerintem itt érdemesebb kivárni a dolgokat. Cirka 20 lehet valamivel több rész múlva már jóval okosabbak leszünk ebben a kérdésben. Alex helyzete kissé meg lesz majd csavarva, annyit mondok csak elöljáróban.
cristina.olivia 2012 febr. 17. - 00:47:17
(614/2153)
Látom sokaknak nem tetszik, hogy Ivan egyszer bõg, máskor ordítozik, én már a falra mászom tõle, nekem egyáltalán nem szimpatikus. Sõt ilyen ellenszenves férfi fõszereplõt még nem láttam, általában a nõket nem szoktam kedvelni, de itt Lucia egész jó. Már csak abban reménykedem, hogy Ivan nem lesz olyan szemét, hogy elveszi Alexet az apjától.
Annak meg egyáltalán nem örülök, hogy a Kettõs játszmát 19:20-ra rakták, így most kénytelen vagyok neten nézni az LFDD-t.