napraforgó 2012 jan. 28. - 14:17:48
(373/2153)
Slendrián munka a szinkronizálás is.
Hacsak nem változtattak nevet a 10 év alatt... Csak minket elfelejtettek tájékoztatni róla....
juan-ZSU 2012 jan. 28. - 13:11:53
(372/2153)
engem az nagyon zavar hogy Lominit mondanak Lomeli helyett azt hittem hogy rájönnek melyik a helyes de nem...
10/10
ateate 2012 jan. 28. - 08:42:32 10/10
(371/2153)
Arceliának volt férje, Silvestre úr. Aki meghalt ezalatt a 10 év alatt. Valószínûleg 1-2 évvel azután, hogy Iván elment, mert Camilónak magának kellett megszereznie a pénzt a tanuláshoz. Egész addig jobban éltek, mint anno Iván.

Carmen meg pincérnõ. Most meg kap munkát Anthony úrnál.

Igen, Carlota 70 év körüli. Fiatalon szülte Lucreciát, ezt is lehet majd tudni. Anthony-nak meg a fia, aki meghalt, kb. Ivánnak egyidõs, úgyhogy én Anthony urat 60 körülire tippelem.

Kicsit kiakadtam, mikor most elkezdtek tegezõdni Anthony és Carlota. Remélem, a szinkron visszavált a magázódásra. Annál az éttermes jelenetnél, mikor Carlota, Lucrecia, JJ és Anthony találkozik, én is úgy értem, h. úgy üdvözli Ant. Carlotát, h. "mennyire örülök, h. újra látlak téged", de sztem ez elszólás az eredetiben. Nehéz kihallani, h. SALUDARTE v. SALUDARLE. De utána magázódni fognak végig.
napraforgó 2012 jan. 28. - 07:11:05 Előzmény ateate
(370/2153)
Carlotta már elég idõs lehet (bár jól tartja magát). Az unokája 30 éves, a dédunokája 11 (bár õt még nem "azonosították"). Szóval minimum 70 éves, ha nem több. Nem a dédnagyiknak kell dolgozni. Még Lukrecia is tevékenykedik, mindig is õ vezette a birtokot. Lucia tanul és valami keveset dolgozik az iskolában is. Csak Maripaz nem csinál semit, várja, hogy eltartsák.
A Mondragon nõk valóban nem dolgoznak, a két fiú az apának, az õ utasításai szerint, némi költségtérítésért és zsebpénzért.
Mindkét családnak vannak anyagi nehézségei, de azért nem annyira, hogy ne tudnának cselédeket tartani. Kertész, szobalány, szakácsnõ....

Még Gerardoéknál is van egy mindenes lány - na jó a vak Carolina nyilván nem tud a háztartással törõdni.

Arcélia úgy tûnik özvegyen maradt - vagy ki tudja -, mindenesetre én a férjét nem látom sehol. Antolin ügyeskedik, Camillo eddig munkanélküli volt. Carmenrõl nem tudok semmit, csak azt, hogy leányanya. De valamit csak csinál, mert a lányára a nagyi vigyáz.

De egyébként az ilyen telenovellákra tényleg az a jellemzõ, hogy senki nem dolgozik, jönnek-mennek, szép házakban élnek és közben nagyon fáj a lelkük....
Neli 2012 jan. 27. - 21:14:56 Előzmény suxel
(369/2153)
:D okés, már bevillant pár, össze fogom írni ;)
majd szólok, ha elment ;)
juan-ZSU 2012 jan. 27. - 20:32:56
(368/2153)
ja igen a Mondragon nõk nem dolgozhatnak ez is Juan Jaime felfogása még jó hogy Saul Luciát nem tudta befolyásolni ebben legalább szereti amit csinál
Carlota gondolom nyugdíjas
Maripazt elküldeném egy akármilyen földre kapálni :)
10/10
ateate 2012 jan. 27. - 19:48:49 10/10
(367/2153)
Inkább idegesítõ, mint érthetetlen az, h. nem dolgoznak. El tudom képzelni, h. bizonyos pénz felett nem kell dolgozni, mert megcsinálnak helyetted mindent. De hogy hogyan képesek egész nap semmit tenni éveken át, azt nem tudom. :-)
Munka: Carlota nem dolgozik. Antolín üzletel, ki tudja, mivel. Maripaz meg lézeng. És igazából Judith is, azon kívül, hogy Pilates tornára jár. Ott van Esther, õ vajon mit csinál, ha épp nem fõz? Olga legalább iskolát vezet. Arceliáról el tudom képzelni, hogy takarít vagy bevasal más családoknál, de sosem említik. Õ mindig csak fõz, meg Lichitát neveli.
10/10
ateate 2012 jan. 27. - 19:44:50 10/10
(366/2153)
Nem ismerem a mexikói felsõoktatást, de pl. a mostani itthoni rendszer 2 év után ad vmilyen alsóbb szintû végzettséget (bsc.), amit aztán folytathatsz msc. felé. De meghallgattam az eredetit, és sztem ott nem mondja, h. befejezte. Én így fordítanám a beszélgetést: - Szóval itt tanultál. - Igen, és mindezt az ösztöndíjaknak köszönhetõen tehettem.
Tehát nem MEGCSINÁLTA, hanem TETTE. Ugyanaz az hacer ige spanyolban. Találkoztam már egy-két félrefordítással a Kettõs játszmában is. Lehet, h. angolul kapják meg a szöveget, és azt fordítják? Nem tudom. De néha van egy-két tök jó az eredetiben, amit imádok, és a szinkronnal jól alátesznek.
A viszonyuk, ha jól emlékszem, alig 3 hónapig tartott. Carlota mondja talán, amikor M. vádolja Ivánt, h. kihasználta, h. 3 hónapja kezdted el a vezetés gyakorlását, és azóta nem láttam, h. nagyon szenvednél. Vagy vmi ilyesmi.
juan-ZSU 2012 jan. 27. - 16:47:53
(365/2153)
szerintem az az életszerû a sorozatban hogy szinte mindenki dolgozik és nem csak úgy van mindenki csinál valamit egyedül Maripaz nem még Antolín is "üzletel"

van olyan sorozat amiben nem is dolgoznak csak ezt nem tudom hogy élnek vagy elméletileg van egy cég de dolgozni nem sûrûn járnak
napraforgó 2012 jan. 27. - 15:06:19 Előzmény ateate
(364/2153)
Hát igen. Kicsit fura, hogy Ivan - bár már kb. 10 éve találkozott Anthonyval, és a sorsa így jobbra fordult - nem nagyon törte magát eddig, hogy hírt kapjon a gyerekérõl. Pl. Maripaznak sohasem írt... Biztos tudott volna találni olyan valakit is, aki átadja Maripaznak Ivan levelét, ha mondjuk a család elkobozta volna a közvetlenül neki írtat.

Aztán ott van az egyetem is. 19-20 évesen még csak fél - egy évet végzett el, azt is ösztöndíjjal.
Most meg úgy mutogatta Anthonynak az egyetemet, hogy itt végeztem, milyen szerencse, hogy ezt legalább be tudtam fejezni az ösztöndíjnak köszönhetõen....

Nem is fejezhette be sehogysem, hiszen Maripaz az érettségi után érkezett haza az Államokból, Ivan pedig épp csak egy évvel volt idõsebb nála. Ugye nem tartott a viszonyuk 4-5 évig, amíg be is fejezte az egyetemet?....

Engem bosszant a következetlenség, igénytelenség, amivel ezeket a sorozatokat gyártják, szinte futószalagon. Azért mert valami "csak" a szórakoztató mûfajba tartozik, még nem szabadna ennyire felületesnek lennie.
10/10
ateate 2012 jan. 27. - 13:08:19 10/10
(363/2153)
Én még olyan telenovellát nem láttam, amiben ne lettek volna hétköznapi ésszel felfoghatatlan dolgok. A legtöbb félreértéseken és teljesen átlátszó félrevezetéseken alapszanak, amit természetesen a naiv fõhõsök simán bevesznek.

Én pl. azt nem értem, h. a 10 év alatt (na jó, 9 és fél, mert mondjuk fél évig még nem találkozott Anthony-val Iván) hogyhogy nem nyomoztatott Iván már az apja elõtt is. Küldhetett volna levelet Camilónak a saját futárjával, hogy biztosan megkapja. És még ez meg az, amit nem szeretnék kispoilerezni.

De pl. Camilónak nem sok pénze volt, de lehet, h. amíg dolgozott, volt saját lakása, csak a válás után ment vissza az anyjához. Ill. én is ismerek jó néhány pasit, aki harmincegynéhány éves, és az anyjával él. Az mondjuk nekem is fura, h. a Mondragón-fiúk miért nem kapnak pénzt, de ez magyarázható JJ jellemével. Ill. hitelkártyájuk van, ez ki fog derülni a filmbõl, amit az apjuk finanszíroz. De pl. Maripaz bulizóssága nem fura. Hány éves vagy? Én harmincnéhány és mondjuk gyerekeim vannak, de szoktam irigyelni a bulizósakat. Szóval a kor önmagában nem akadály. :-)
napraforgó 2012 jan. 27. - 07:04:24 Előzmény suxel
(362/2153)
Én nem is értem Juan Jaime fiait. Van két 30 év körüli fia, akik még mindig apuci zsebpénzébõl élnek, mintha csak 15-16 éves kamaszok lennének.
Hát két felnõtt férfi miért nem költözött el már otthonról, miért nem keresett már valami állást, más megélhetési lehetõséget? Fõleg David, akit naponta megaláz?? Mazohista a a pasi? Szereti, ha a földbe döngölik?
Még ha nem is tudna olyan színvonalon élni, mint apuci árnyékában, akkor is régesrég le kellett volna lépnie.

Kezd egy kicsit hihetetlen és elfogadhatatlan lenni a történet. Maripaz is 30 körül van, de olyan kamaszlányos, bulizós allûrökkel.
Lucia legalább 25, de olyan kis nebántsvirág szüzike.

Minden 30-as férfi még a szülõk nyakán él, még az elvált Camillo is. Nem furi ez?

Vélhetõleg az egész csak a kis Alex miatt van, ha minden szereplõ 10 évvel fiatalabb lenne, a gyerek is csak totyogós kisbaba lenne.
napraforgó 2012 jan. 27. - 06:52:15 Előzmény suxel
(361/2153)
Köszi az infot.
Amúgy szerintem a szinkronnál sokszor lehet akár 10-20 évvel is játszani, ha amúgy karakterben illik a hanghoz. De itt egy férfias külsejû alakhoz egy karakterben egyáltalán nem illõ hangot társítottak. Persze nem ismerem az eredetit, de nem hiszem, hogy ilyen furcsa, simulékony, nyálas bájgúnár lenne.
(Nekem a gondom általában azzal van, ha egy gyereket felnõtt szinkronizál. Pl. 12-13 éves kamaszt, aki még nem is mutál, egy 30-as férfi. Na ettõl ideges leszek.)
sorozatkedvelõ 2012 jan. 26. - 15:45:20
(360/2153)
Köszönöm a válaszokat!
10/10
suxel 2012 jan. 26. - 14:59:01 10/10
(359/2153)
Aki szinkronizálja az még öreg is neki, mert a színész 53-54 éves, aki a hangját kölcsönzi neki.

Neli neked meg ha van kérdésed, gondolkozz, mert már lehet hétfõn felbukkanok, addig gyûjtögesd õket privátban! :) :P
napraforgó 2012 jan. 26. - 14:51:59
(358/2153)
Antolinnak valami szörnyû nyálas szinkronhangot találtak.
10/10
suxel 2012 jan. 26. - 14:46:43 10/10
(357/2153)
Még annyit, hogy itt a fiú össze van zavarodva, most ismerkedik ezzel az új érzéssel, amit Lucia irányába tapasztal, furcsa ez még neki. A kis Lucia, akire csak barátként tekintett most igazi nõ lett!!
10/10
suxel 2012 jan. 26. - 14:30:00 10/10
(356/2153)
Ide fel lesz töltve és akkor lemégy a csuszkával, megkeresed a letöltés fület, arra rákattintasz és ott kikeresed az epizódot. Hamar lejön, s már aznap este fennt vannak a részek!
http://lfdd.freeblog.hu/
10/10
suxel 2012 jan. 26. - 14:27:39 10/10
(355/2153)
Itt képes lesz választani - már most az elején nagyon elszánt lesz. Azért itt Maripazt már nem szereti. Majd Lucia lesz az, akinek itt többet kell választani: család vagy Ivan. Ivannak pedig le kell gyõznie a démonait a Curielekkel szemben. Emiatt tûnik majd annyira lehetetlennek a kapcsolatuk. Viszont a sorozat felénél is lesz egy fordulópont, amikor Ivannak kell meghoznia egy fontos döntést, ami nem feltétlen a Luciara és Maripazra fog irányulni. Errõl többet most nem szeretnék írni!
sorozatkedvelõ 2012 jan. 26. - 14:23:30
(354/2153)
Szóismétlésbõl jeles!!!!Bocsi!