10/10
suxel 2012 máj. 10. - 18:38:53 10/10
(1793/2153)
Mivel most már senki nem lenne a házban, uralkodhatna egyedül magának, így több pénze maradna, amit elszórhat, hát lenne esze hozzá biztosan, csak rezsidíjat kellene fizetnie. Carolinát kipaterolná egy-kettõre, de ott van Antolin, aki megvédi. Így már jó lenne a ház, milyen partikat lehetne benne csinálni 1-2-re. Szépen leamortizálná azt a kellemes otthont. Az kicsit tényleg kár, hogy Carolina a tanúja volt a zsarolásnak.
napraforgó 2012 máj. 10. - 18:02:11
(1792/2153)
Maripaz hogy pattog, hogy megtámadja a végrendeletet, kell neki az apja háza, az amelyet annyira lecsepült korábban.
Úgy tudtam, hogy Antolin leállítja, csak kár, hogy ennek Carolina is a tanúja volt.

Carlota nagyi tök fölöslegesen dönt úgy, hogy mégsem zárja ki MP-t a végrendeletébõl. MP nagyon pofátlan a nagyival - mire te végre meghalsz, én öregasszony leszek - ezért megérdemelt volna egy makarenkói pofont az anyjától, egy másikat meg a nagyitól, aki nem akar idõ elõtt elpatkolni.

Gerardot már nemigen gyászolja senki, mindenki színes ruákban jár, semmi fekete, esetleg fekete-fehér, azt hittem, hogy egy erõsen vallásos latin-amerikai országban még adnak a formaságokra. De úgy tûnik, a gyászolás már nem téma, csak elválni "nem illik". Legalábbis Lucrecia szerint, aki elsõnek vált el a családban.... és pont õ emel szót Lucia esetleges válása miatt.
violet82 2012 máj. 10. - 14:15:03
(1791/2153)
Maripaz arcáról milyen hamar eltûnt az ütésnyom. :D
10/10
suxel 2012 máj. 10. - 14:05:20 10/10
(1790/2153)
PART3
-Alex iskolában, most Ivan ment érte. Oh, Alex a legjobb. Kicsit beképzeltnek tûnik, nem kell neki mindent megvenni.
-Ivan nem akar megbocsátani JJ.-nak, Tony reméli nem várja meg a halálát.
-Camilo megint visszakozik az elnökségtõl. Na vajon Antolinnak megvan-e még az állása.
-Lucrecia fenyegetõzik gyerekesen, nem szól többet az anyjához, ha Camilora szavaz.
-Ivan beszél Luciaval, halogatná Lucia az ügyvédi megbeszélést. Minden baja van Lucianak.
-Gyûlés, szavazás jön.Lucrecia nem akar új szavazást. Legyen ideiglenes elnök csak. Állandó elnök lesz itt.
-Ivan csak bement a kórházba. Pár jó szó Judithhoz. Idõnként JJ. elsírja magát????? :O :O
-Lucrecia és Carlota ellentétesen szavaznak. Lucrecia ölne a szemével.
-Ivan JJ.-nél. Ki vagy te? Gyorsan javul JJ. Ah, tudja, hogy a fia. Miért nem jött korábban. Sault kimenti Ivan egy utazással. Felelõtlen. Üljön le mellé Ivan az ágyra, Ivan csak néz. :) Helyes, hogy magázta, tisztelettudó, kissé meg van kavarodva az emléke Ivanról. Te tetõtõl talpig Mondrgon vagy intelligens, ezt tõle örökölte, és nagyon büszke rá. Huhh, ilyen mondatokra még Ivan sem számolt a biológiai fatertól.
10/10
suxel 2012 máj. 10. - 13:51:29 10/10
(1789/2153)
PART2
-Antolin elemzi Camilo helyzetét, Ivan és Lucia szeretik egymást, nincs mit tenni. Ivan telefonál, egy óra és itt vannak Caró-ék. Antolin fél, hogy nem fog neki tetszeni, mikor meglátja.
-Gazdajelenet: sürgetik a döntést. Camilo egyelõre nem akarja elfoglalni a posztot. Lehet sikerül meggyõzni, de most mit ágall annyira ellene, ha szerinte a pénz sok mindent megold, gondolom jó kis jussa lenne. Camilo már benne is van.
-Szent szív kórház Judith szomorú az apja miatt. Remeg a keze JJ-nek, meg nehezen beszél, s ott terem Lucrecia, nicsak már Judithnak is võlegénye van Orozco az
-Carolina megismeri Ivant, Alexet, de hol van Antolin? És elõbújik. Na ez megint olyan cuki ez a találkozás. Carolina mindenkit olyannak képzelt, mint kit valóban lát, jó képességei vannak.
-JJ. nagyon ramatyul van. Lucrecia betoppan. Továbbra sem akar így élni, Lucrecia ugye nem gondolta, hogy fiatal erõs férfi, hogy célozgat, ugye Esther soha nem hagy el. Nem kell neki szobanövény.
-Antolin nem akarja, hogy Carolina tartsa el. Ivan hazaviszi Luciat.
-Lucreciat lesújtotta JJ. látványa. Legalább Esther visszajött, de Carlota sajnálja. De te megmenekültél Lucrecia, viccelõdik Carlota.
-Gloria bealudt rendesen. Na mik Lucia tervei, Ivannak fontos lenne a válás.
-JJ. leváltása, hogy merik ezt Lucrecia szerint. Carlota Camilora szavaz, akárhogy ugrál Lucrecia. Lucrecia könnyen felejti a dolgokat.
-Lucia csak ne szégyenkezzen Ivan szerint, mert semmirõl sem tehet. Nem kell rögtön hozzámenni, csak váljon el, meg közös döntéshozatal, kettesbeni talik...
-Antolin nagyon szerelmes. Nõsülni akar. :) Megint az eltartásról van szó, most tényleg Camilo kezdte.
-Camilo MP.-nél, idegesíti Antolin boldogsága. Na kiverte a biztosítékot Mp.-nál, hogy Carolináé a ház, na ezt nem engedi meg sosem, megy is pattogni. Kell neki a ház, végrendeletet akar támadni, egy senki nem veheti el tõle. Lucrecia meglátja a botrány elõjelét, neki ez nem hiányzik. Carlota visszaveszi a végrendeletbe, de nem érdekli, mert még Carlota sokáig él. Vele nem lehet tárgyalni, ellenáll mindenkinek.
-Carolina és az emlékei.
-Mp. Luciat ostromolja a végrendelet végett. Lucia nem segít neki. Jön a milliomos. Nem elég a tartásdíj. Kell a ház mindenképpen.
-Antolin már gyereket akar, de jön Mp. és megszakítja a beszélgetést. Antolin kipakolja onnan rögvest, s meg is fenyegeti a gázolással. Na mi volt ez Antolin? Inkább nem mond Carolinanak semmit se a múltról, megfogadta a sírnál, hogy rendes ember lesz belõle. Na elkezdõdhetne.
-Luciat ideges a válás miatt még ha diszkrét is lesz. Romantikáznak a fiatalok.
10/10
suxel 2012 máj. 10. - 13:23:49 10/10
(1788/2153)
PART1
-Carolina ismét lát, az elsõ tapasztalatok a világból. Na kiengedték Antolint, de meg van hatódva.
-Antolin hazaérkezik. Camilo nem hívja fel neki Ivant, Antolinra bízza. Na õ is megtudja a sikeres mûtétet. :)
-Ivan megy a Socorrora. Carlota otthon van beszélgetés következik. Isten szorongat, de nem fojt meg. Na Lucia furcsa, hát hallotta a beszélgetést. Ivan szerint nincs zûrzavar, csak õ nem látja. Rendhagyó történet Carlota szerint. Ivant nem érdekli Mp. és Camilo viszonya. Carlota csak egy rendes családot akar. Ivn azt hiszi, hogy nem házasodhatnak össze Luciaval, Carlota csak azt kéri, hogy legyen türelmes, várjon még a normális családra egy kicsit. Carlota magát okolja mindenért.
-Galvénék kint apuka sírjánál. Most béke honol az egész családban.
-JJ. híre gyorsan megy, hátha még a rádióban is bemondták, ezt korábbról tudjuk. Camilot akarják új elnöknek a tagok. JJ. már nem igazán alkalmas erre a posztra.
10/10
suxel 2012 máj. 10. - 11:30:20 10/10
(1787/2153)
Lehet csak nekem, de úgy tûnik, hogy Lucrecia valamivel jobban szerette Mp.-t mindig mindenkis ügye ellenére, mint Luciat. Nem mondom, hogy õt nem szereti, de közelebb áll hozzá. Amúgy Lucrecia is szeretgeti a kislányt, ha más nem szeretettel beszél róla, de Alexszel meg semmi kontaktja, csak Carlotanak a dédinek van. :)
napraforgó 2012 máj. 10. - 05:26:15
(1786/2153)
Lucrecia tiszta hülye. Már õ is elvált, az idõsebbik lánya kétszer is, miért olyan nagy szám, hogy a fiatalabbik is válna? Miért pont ez a Szodoma és Gomorra? Az, hogy MP megcsalta a férjét, elhanyagolta a gyerekét, aztán meg elcsábította a húga férjét, meg kitörölte a munkáját, az nem számít. Csak pont a válás, ami végül is csak rendezné a helyzetet?
Mellesleg Lucreciának is tettszett a JJ-val kötendõ esetleges házasság, amíg az le nem robbant. Na onnantól csak ápolja más.

Ivan helyében én csak takaréklángon udvarolnék Lucinak, ne vádolhassák meg szegényt semmivel, de azért mindig tudja, hogy várok rá. De elõbb rendezze a helyzetét. És most már ez nem is késsshet sokat, hogy Camilo összefeküdt a sógornõjével. Innentõl nem nagyon lehetnek igényei, meg elvárásai.
napraforgó 2012 máj. 10. - 05:17:42
(1785/2153)
Antolinnal szemben kicsit ambivalens érzéseim voltak - egyrészt sajnálom, mert tényleg nagyon rászálltak a börtönben, mág éjjel is csak félszemmel alhatott, állandó készenlétben kellett állnia. Másrészt követett el már õ is sok ember, esetleg ártatlan ember ellen dolgokat, hogy megérdemelje, hogy most neki is rossz legyen.

Amit nem értek, az bírói eljárás. Semmi tárgyalás. Volt ugyan egy kis meghallgatás, de aztán már csak a jogászok - ügyvéd, ügyész (?), bíró tanácskozása. Olyan jól eldöntötték magukban, hogy mi legyen. (Hát így akkor egy esetleges korrupció, megvesztegetés is símán elképzelhetõ. Ha jó sokat fizetsz a bírónak, na meg esetleg az ügyésznek is, hát nem is ítélnek el, vagy valami minimális bûntetést kapsz valami nagy disznóságra is)
napraforgó 2012 máj. 10. - 05:08:46
(1784/2153)
Sok embernek vannak idegesítõ szokásai. Egyik a kezét dörzsölget, a másik az ujjait ropogtatja, a harmadiknak meg olyan ostoba sztereotip szövege van egyes szituációkra (Pl. egy rokonom egy jó ebéd láttán MINDIG azt mondta, hogy "ez kész hizlalda", na ez engem idegesít, nem azért fõztem, hogy egy disznóhizlaldával hasonlítsák össze a munkám eredményét).
Ehhez képest a szemüveg kényszeres tisztogatása kismiska. Szerintem az ügyvéd szemüveg tisztogatás alatt gondolkodik, forognak a fejében a kerekek....
10/10
suxel 2012 máj. 09. - 22:24:47 10/10 Előzmény napraforgó
(1783/2153)
Ma nem írtam semmit se, mert nem éreztem magam annyira jól, ilyenkor semmihez sincs kedvem. Kösz az összefoglalást, szinte tudtad, hogy kell! :)

Szakdolgozat már tényleg le lett adva, de neki a jegyzetek kellettek volna, amibõl a záróvizsgára tanulhat, az is ment a kukába vele, mert minden egy mappában volt. Berenice ajánlott neki egyet, de neki a sajátja. Ezt a saját jegyzet dolgot viszont jól ismerem, én is inkább csak sajátból szeretek tanulni. Most ez finnyáskodás, nem finnyáskodás, de máséból tanulok, akkor 2 mondatot haladok, már felteszek egy kérdést, hogy az miért.

Márcsak jómodorból is megköszönte Lucia. Ivan meg is érdemelte, hogy visszahozta neki. Alex meg rémaranyos volt azzal a virággal. Én most nem akarom szapulni Canilot, de az övé olyan kis semmilyen volt. Nálam ez ilyen kedvenc jelenet.

Lucrecia még fog egyszer tajtékozni, akkor ettõl is jobban, de annak már más oka lesz. Most már itt az ideje, hogy Ivan és Lucia összejöjjön.

Mióta jó hely a börtön? :D Az a lényeg kint van, na de még most jön Ivannak valamivel, vagy legalább egy magyarázattal a múlt miatt, amit Camilo elmondott, szerintem kellene, de Ivan nem csinál belõle nagy ügyet.

Mennyire kijárt már Sulnak a maflás? Na ki a langyi??? :D :D

Azért Szodoma meg Gomorra hasonlat túlzás, de Lucrecia tényleg úgy éli meg. Csak azt felejti ki, mindig, hogy õ kezdte a válássorozatot, de neki mentségére szolgáljon, hogy sokáig együtt volt a férjére. De akkor is elvált, hiába indokol ezzel. Lucianak meg ez szöget ütött a fejében, annyira buta, hogyha emiatt kezd el megint távolságot tartani Ivannal.

Carolina holnap végre megláthatja Antolint.

Ivan meg a többiek mennyire örültek már Antolin szabadulásának, jó volt látni végre egy ilyen békés zárást. :) :)
cristina.olivia 2012 máj. 09. - 22:13:26
(1782/2153)
Nekem tetszik, hogy ilyen, hiszen az embernek lehetnek fura szokásai
10/10
suxel 2012 máj. 09. - 22:09:09 10/10
(1781/2153)
Annyira tök mindegy, amúgy szerintem, volt egy flúgja és annyi, akárcsak Monk a flúgos nyomozó. De amúgy annyira gagyi nem volt, hálistennek, de elismerem, hogy ez a póttevékenysége idegesítõ lehetett. Én se hagytam szó nélkül anno.
mijud 2012 máj. 09. - 21:09:51
(1780/2153)
Nem tudom miért kellett az ügyvédnek ilyen béna szerep, hogy szemüveget töröl állandóan. Jobb lenne, ha nem is hordaná, hisz sosincs a fején.IDIÓTA
napraforgó 2012 máj. 09. - 18:03:16
(1779/2153)
Lucia meg a szakdolgozata: Gondolom azt már jóval hamarabb be kellett adnia, hogy elbírálhassák, ha védeni kell és mindjárt avatják. Szóval azt már elolvasták, elbírálták, így majdnem mindegy, hogy Ivan visszállítja a fájlt.

Jön az avatás. Mindenki ott van, Ivan is, csak Camilot nem hívta meg Lucia. Mégis odatéved a kis tulipiros pólójában épp a földekrõl (Carmen értesíti), szóval nem épp ünneplõben.
Berenice megköszöni a szüleinek a sikereit, hát ezt Lucia nem teheti meg. Gerardo már meghalt, de jó 10 éve amúgy is elváltak, úgyhogy rajta nem sok múlott. Lucrecián meg végképp semmi.

Carlota nagyi ki akarja zárni Maripazt a végrendeletébõl, Lucrecia tajtékzik, na esetleg õt is kizárja.
Lucia kihasználja a lehetõséget, közli Camiloval, hogy válni akar. Ideális idõpont.

Antolin: megvan a szerelõ, aki megállt neki. Sõt egy rabtárs is hajlandó vallani Gordó ellen. Antolint rendesen zaklatják a börtönben, szóval nem oly jó hely az. Vagy megverik, megölik, vagy õneki kell megölni valakit. Túl sokan mennek rá.

Ami furcsa, hogy nincs rendes tárgyalás az ügyében, a bíró "csak" beszélget a két fél ügyvédeivel, és ennek alapján dönt (???)
De végül is a bíró Antolin javára dönt, elrendeli a szabadon bocsátását.

JJ és Esther: Nos lehet, hogy JJ kripli marad, mindenesetre az orvos szerint a személyisége megváltozhat. Hát rosszabb már kevésbé lehet. Esther itatgatja. Jön Judith és David, aggódnak. Saul is megérkezik, õ meg örülne, ha meghalna az öreg. Még froclizza is az öccsét - langyi - mondja. Na kap egy nagy maflást.

És újra feltûnik Maripaz, illetõleg nála Camilo. Úgy tûnik, a lány már szállodában lakik, mert hidegtálat rendel. Mi a bánatnak ment oda Camilo? Nyafogni, hogy Lucia válni akar. Maripaz persze rögtön ráveti magát. Zuhanyozz le, stb, aztán épp amikor kijön egyszál törülközõben a fürdõbõl, beállít anyuci és sipítozni kezd.

Aztán megbeszéli a nagyival, felsorlja a lányai viselt dolgait - ki kivel, mikor és miért - és levonja a következtetést, hogy ilyen szörnyûségek még nem történtek a családban.

Végre valami jó hír, Carlina mûtétje sikerült, a lány újra lát!
zisi 2012 máj. 09. - 13:56:01 Előzmény violet82
(1778/2153)
Tényleg, ma tudatosult, hogy ez a védõ ügyvéd mindig a szemüvegét tisztogatja.. a végén nem is marad üveg.. hahaha :D:D:D
10/10
suxel 2012 máj. 09. - 10:26:09 10/10
(1777/2153)
Saul elég romlott, hát most meg még az apja halálát is kívánja. Másét nem szabad, nem hogy egy szülõét, akármilyen is volt. Még Ivan sem kívánja JJ. halálát, mindössze nem izgatja a dolog, ami teljesen érthetõ, de azért rákérdez, hogy mi van vele.

Carmen feje felõl már lassan elmegy a baj. Eddig nem tanult, na de most majd kiderül, ért-e neki valamit ez a lecke, vagy csak falra hányt borsó volt az egész. Még eddig elég normálisnak tûnik.

Maripaznak Carlota büntetésnek szánta, hogy kizárja a végrendeletbõl, de a lányt ez sem hatja meg. Már nem lehet ezzel meggyõzni, neki most már csak Camilo kell. De meddig? Amíg el nem válik Luciatól, vagy netán most már hajlandó lenne mellette megállapodni?
10/10
suxel 2012 máj. 09. - 10:20:20 10/10
(1776/2153)
Hát igen, mondta az orvos, hogy alkoholt nem ihat, de úgy lehúzta mindig a kis feleseit, hogy csak na. Nem étkezésre akkor is láthttunk példát még mikor Esther ott volt. Mi ez az étel már megint? Vidd innen. Amikor valaki felhúzza, nem lehet vele szót érteni. Azóta meg, hogy nincs ott, pont egy cseléd fog neki parancsolni, hogy egyen? Judith meg szinte csak este van otthon. Napközben dolgozik, meg Carlosozik. Most nem azért, de én se lennék szívesen otthon egy ilyen emberrel, de most jön Esther, aki hajlandó ápolni a rossz beteg urát.

Jajj, a mai rész jó lesz: egy kis diplomaosztó, meg Lucrecia olyan szépen össze fogja foglalni a tényeket, hogy szerelem/kapcsolatok terén mi és merre hány méter a Curiel családban.
napraforgó 2012 máj. 09. - 09:36:38
(1775/2153)
Hát ha JJ akárcsak ideiglenesen is béna marad, hát az nyilván Estherre marad. Lucrecia közölte, õt nem érdekli egy szobanövény. Esther meg, szegény, szereti a férjét, a gyerekei, meg a társadalom is elvárja tõle a gondoskodást.
Kíváncsi vagyok, hogy Saullal mi lesz? Engem nem érdekel az esetleges plasztikai mûtét, õ elé romlott, nem bánnám, ha fizetne érte.

Carmen csak ostoba, õt nem csuknám börtönbe, de rá kellene döbbennie, hogy nem csinálhat akármit, mindennek következménye van.

Maripazt ott büntetném, ahol nagyon fájna neki, pl. HIV fertõzöttség, vagy legalább valami komoly nemibetegség, vagy valami egyéb miatt maradjon egyedül.

Nekemm sajna Ivan és Lucia sem egyértelmûen szimpatikusak, persze az is igaz, hogy minden embernek vannak fény- és árnyoldalai, tehát senki sem büszkélkedhet azzal, hogy mindig mindent jól csinált.
violet82 2012 máj. 09. - 09:26:49
(1774/2153)
Én úgy emlékszem, hogy amikor elõször lett rosszul, az orvos mondta is, hogy a túl sok alkohol nagyon leviheti a vércukorszintet, és ha rosszul érzi magát itassanak vele gyümölcslevet. Kiváncsi vagyok, mi lesz JJ sorsa, meggyógyul-e.