BENovelas 2012 jún. 01. - 22:29:52
(2133/2153)
Én felvettem az utolsó részt. Majdnem minden telenovella befejezõ részét rögzítem. Ha van rá igény hétvégén felteszem a dailymotion-re. A következõket vettem fel mostanában:

Dos Hogares
Acorralada
La Fuerza del destino
+ még vhs kazettán a Triunfo del amor final azt is ráteszem majd.
BENovelas 2012 jún. 01. - 22:26:46
(2132/2153)
Napraforgó! Gondolom ez nem saját vélemény ugye?
A hosszú sorozatok nagyon jók. Én nagyon sok telenovellát láttam már életem során és a leghosszabb az a Vad angyal volt. Gondolj csak bele. Egy 160 vagy 200 részen felüli sorozatban van esély arra hogy megváltozik egy csomó minden. Új szereplõk jönnek melyeknek köszönhetõen meghosszabbítható az adott sorozat. Pont ez kell egy telenovellában. Persze ha krimisorozatos telenovelláról beszélünk az lehet rövidebb mondjuk 120 és 130 rész közötti.
10/10
Gaby87 2012 jún. 01. - 22:10:42 10/10
(2131/2153)
A dailymotion-re fel szokták rakni a részeket, de szerintem leghamarabb az holnap lesz fent.
10/10
Gaby87 2012 jún. 01. - 22:08:30 10/10
(2130/2153)
A túl hosszú sorozatok egy idõ után engem is bosszantanak, tényleg minden marhaságot bevetnek, hogy minél több rész legyen. Pont jó ez a 100 körüli szám szerintem.

Mindkét DZ sorozatnak vége. :( Remélem hamar leferdítik magyarra a ADP-t. :)

Ivan szakálla egy hétig biztos befelé nõtt. :)
chris21 2012 jún. 01. - 22:05:48
(2129/2153)
Sziasztok!

szépen lemaradtam az utolsó részrõl...:((( tudna valaki segíteni, hol tudnám megnézni? elõre is köszi!!!
10/10
Gaby87 2012 jún. 01. - 22:02:04 10/10
(2128/2153)
Igazad van. Pláne annak a fényében, hogy a sorozatban végig azt hangsúlyozták, hogy Alex milyen értelmes kisfiú. Azért csak megsejtett valamit, mert mikor Tony olvasott neki, akkor kérdõre vonta a nagyapját. Na de most az egyszer Lucia tényleg hasznát vette a diplomájának, ügyesen puhatolózott, hogy valamilyen módon bántalmazták-e a kisfiút.

Ja és Antolinnak nem fia lett, hanem még egy hercegnõje. Ivan hogy élcelõdött vele, hogy szerencsére egyáltalán nem hasonlít rá a gyerek.
10/10
Gaby87 2012 jún. 01. - 21:56:37 10/10
(2127/2153)
Szerintem egy nagyon jó kis finálét kaptunk.
A gyógyító nagyon bejött. A fordításról nekem az jutott eszembe, hogy lehet annak a növénynek nincs magyar neve, és ezért lett pipacs. A másik ami tetszett, az hogy az elfogyott cérna helyett hajszállal fércelték össze Ivant.
Jókat mosolyogtam az asszony szövegein is:
Az a szerencse, hogy egyiknek sem rohadt meg a husa. Hát a férgek tettek róla...
A szél szelleme azt súgta már pedig mész.
ha ti azt civilizációnak hívjátok...
a nagy hatalommal rendelkezõ szellem, Arcela anyai szeretete
minden amit körül vesz a szeretet maga az élet.
Na ez a keresés megint. Camilo megvan, Ivan meg vagy elér a kórházig vagy nem. Nem értem miért nem keresték tovább.
Akkor ezek szerint a kaktuszon tényleg hollók ültek. Egyébként nagyon jól meg volt csinálva a Camilos szál a medállal.
Faustonak se sok esze volt, hogy nem pattant meg a pénzzel, Gondolhatta volna, hogy Gordoval kapcsolatba hozzák. Na de legalább így Tony cége nem ment csõdbe. :) Egyébként milyen fantasztikus a gyógyító, hogy Ivan és Camilo pulzusát megnézte, Gordoról meg ránézésre megmondta, hogy halott.
És amit én vártam mi lesz J.J.-vel. Hát neki csak a fényképek maradtak az üres házban. Saul halála rendesen megrázta, és végre beismerte, hogy mennyi mindenben hibázott. Nagyon tetszett a magányos áldomás a fiára.
Lucrecia aranyos volt az unokáival. Mindenkinek megvan a párja, még Carmen is tanult valamit.
napraforgó 2012 jún. 01. - 21:28:01 Előzmény Gaby87
(2126/2153)
A mai részben megtudtuk, mennyi idõbe telik Alamosból Hermosilloba érni 4 óra kocsival. Antolin mondja ezt az anyjának a kórházból telefonon, mikor Camilot bevitték a kórházba.

Ahhoz mit szóltok, hogy egy 11 éves gyereknek mit hazudoztak össze-vissza, hová lett az apja, miért nem telefonál, vagy legalább veszi föl a telefont? Ha 4 éves lett volna, még csak-csak. De a 11 éves, akit elraboltak, õ is átélt ezt-azt. Nem furcsállotta, hogy az apja nincs ott a kiszabadulásánál, vagy legalább utána megnézte volna, meghallgatta volna, stb.
Nem furcsa, hogy mindezek helyett hirtelen elutazott, meg gazdákat látogat???
Szerintem õszintén meg kellett volna mondani, hogy az apukája mindent megtett, hogy kiszabadítsa, de valószínûleg valami bajba keveredett, eltûnt, most keresni kell. Miért ne aggódhatott volna a gyerek is? 18 év alatt nem lehet a gyermeki lelket megsérteni holmi rossz hírekkel, aztán, ha nagykorúvá vált, hirtelen rázúdulhat minden?
napraforgó 2012 jún. 01. - 20:50:50
(2125/2153)
És meg is történik! De csak nevetni tudok az unalomig ismételt, elcsépelt kliséken (megvakulás, lebénulás, amnézia, gonosz nõ ármánykodása, elrabolt gyerek, stb.) Inkább legyen feszesebb a történet és ne jöjjenek elõ ilyen ostoba váratlan (???!) fordulatok.

Más. Csodálkozom, hogy Ivannak 4-5, sõt 6-7 nap után is teljesen síma volt az arca. Vagy megállt a szakállnövekedése, vagy még félholtan is borotválkozgatott. Camilo kicsit szõrõsebb lett, de Ivan olyan tip-top, mintha most jött volna a fürdõböl.
BENovelas 2012 jún. 01. - 20:05:55
(2124/2153)
Jó a hosszú sorozat! :) 100 vagy 102 rész nekem túl kevés. Nagyon rövid. Egy hosszú telenovellában bármi megtörténhet is pont ez a jó. :)
violet82 2012 jún. 01. - 18:55:18
(2123/2153)
Én már elõre elolvastam egy részletesebb tartalmat, mert tudni akartam, hogy Camilo megmarad-e. :))

Az új sorozatba azért belenézek, mert nagyon dicsérik és igényesnek mondják. Kicsit jobban reklámozhatnák mondjuk.
napraforgó 2012 jún. 01. - 17:42:23
(2122/2153)
Én se szeretem, ha túl hosszúak, nekem már ez a 100 (102) rész is sok volt. Lehet, hogy abba a 166 részesbe, ami most kezdõdik, bele sem fogok. Fõleg, ha találok valami rövidebbet. A túl terjengõs telenovellákba beleraknak minden hülyeséget, csak menjen vele az idõ.
10/10
Bözsemama 2012 jún. 01. - 16:38:55 10/10
(2121/2153)
Minden sorozatnak ennyi, vagy még kevesebb részesnek kéne lenni.
napraforgó 2012 jún. 01. - 15:26:02
(2120/2153)
Hát jól átvertek, Camilo mégsem halt meg, hiába voltak a hollók, meg a gyászzene. Mondtam én, hogy most már nincs értelme kinyírni. És lám, meg is kegyelmeztek neki. Sõt az esküvõn össze is ismertették egy hozzá illõ nõvel.
Csak a két rossz gyereket, Sault és Maripazt tették el láb alól, még Lucrecia és JJ is megmenekült!
És mindenki boldogan él, amíg meg nem hal!
napraforgó 2012 jún. 01. - 15:06:19
(2119/2153)
JJ Ivant keresi. Elmondja neki Saul öngyilkosságát. Ivan sajnálja. JJ magát vádolja a kudarcaiért, mindent elrontott, most megfizet érte. Minden jót kíván Ivan közelgõ házasságához. Ivan megbocsát neki. Mindenki gyászos képet vág. Ivan Tony nyakába borul.

Nocsak! Camilo mégsem halt meg! Úgy látszik az orvosok csak magához térítették.
Ivan esküvõjén a templomban ugyanis visszaadja az édesanyja keresztjét.

A kétszeresen elvált Lucia fehérben vonul az oltárhoz. Mindenki boldog, csak JJ szomorkodik otthon egyedül, õt nem hívták meg. Magányosan iszik a fia, Ivan boldogságára.

Ez egy fehér esküvõ, mindenki fehérben van, a férfiak is fehér öltönyben.

Na kezdõdik a buli. Zene, ének, tánc. Camilo is ropja. David Berenicével, ez utóbbi pont ilyen esküvõt akar. Judith és Orozco is csókolóznak , õk is hasonló terveket dédelgetnek.
Carmen is ott van, õ a Curiel birtok munkásával enyeleg.Camilo is találkozik egy csinos lánnyal, Veronica gazdasági mérnök, most lépett be a McGuirre céghez. Anthony csábítgatja Carlottát, utazzanak el együtt valahova.

Gyógyító asszony köszöni a szellemeknek, hogy odaküldték az idegeneket. Nekik köszönhetõ, hogy meggyógyult a fia lelke.

Ivan és Lucia: ez a végzet hatalma, mostantól mindig, örökké, stb.
napraforgó 2012 jún. 01. - 14:51:35
(2118/2153)
Gyógyító assony Camilo feje fölött kántál. A lánya kérdi: meg fog halni? Anyja szerint egy nagy hatalmú szellem vigyáz rá.
Arcelia a fiáért imádkozik a házioltárnál.
Ivan megint észreveszi a helikoptert, sejti, hogy Anthony keresi.
Indián asszony és lánya valami szigetre mentek át a fõnökhöz. A fiának akar bocsánatot kérni, igaz, hogy elvette egy ember életét, de megmentett kettõt.
A helikopter leszáll a szigeten, kérdezõsködek az indiánoktól. Megtudják, hogy egy gyógyító asszony él itt. Megtalálják, az asszony elmeséli mi történt. Lucia: a szokásos sírdogálás.
Közben Antolin odaér a kunyhóhoz, gyorsan segítséget kérni rádión! Camilo szerint már túl késõ. Elmondja Ivan elment segítségért. Ivan sebe útközben felszakad. Egy kocsi felveszi õket. A fiú még a város elõtt kiszáll, hiába mondja Ivan, hogy segít neki.

Antolin telefonál az anyjának, megtalálták Camilot, de nincs jól. Meg fog halni? Lehet. Megyek. Nem érsz ide idõben. Tony: m,enjen érte egy magánrepülõ azonnal!
Ivant is megtalálják, csak kiszáradt.
Carlota örvendezik, megtalálták Õket! Alex meghallja, hogy hogy megtalálták? Miért kellett megtalálni? (hiszen csak elutazott) Na megint hazudoznak össze-vissza, eltévedtek, amikor a gazdákhoz mentek. (Jajj, de szánalmas!)
Lucia Ivánnál a kórházban, szerelmem!
Ivan: És Camilo? Súlyos az állapota. Meg kell menteni! Közben baljós, gyászos zene.
Arcelia is megérkezik. Camilo vérátömlesztést kapott, de nincs jobban. Antolin bíztatja: tars ki!
Arcélia is ugyanezt kéri. Szeretünk! A bátyád mindent megtett, hogy megtaláljon, a családod visszavár.
Camilo búcsúzkodik: szeretlek benneteket!
Aztán a sípszó, leállt a szívmûködés. Orvosok tüsténkednek, Arcelia sír. Minden hiába, Camilo meghalt.

Egy idõ múlva: Lucia és Ivan bútorokat és egyéb tárgyakat válogatnak egy boltban.
Carlota és Lucrecia katalógusokat nézeget. Gondolom esküvõi ruhát nézegetnek Luciának. Lucia és Ivan Carolina újszülött kislányát látogatja, visznek neki egy szûzanyás medált. Na kik lesznek a keresztszülõk?
Ivan elintézte, hogy az indián fiúnak ne legyen baja, a törzsfõnök is megbocsát neki.

Saul felköti magát a börtönben. Értesítik JJ-t, aki telefonál Davidnak. Arra kéri intézze õ a temetést és Esthert is értesítse, õ nagyon maga alatt van.
zisi 2012 jún. 01. - 14:51:15
(2117/2153)
Saulnak vége!!!! Nem bírta lelkileg!!!!
napraforgó 2012 jún. 01. - 14:25:33
(2116/2153)
Folyt. II. rész.

Antolin telefonál Carolinának - még nem találtak semmit. Antolin úgy gondolja, hogy nem haltak meg, akkor a holttestüket otthagyták volna Gordo mellett. Vagy elmentek, vagy elvitték õket.

Ivan bíztatja Camilot, Camilo meg õt küldi, menjen és hozzon segítséget. Kéri bocsásson meg neki, mert irígykedett rá. Ivan pont este szánja el magát az útra. Az indián asszony azt mondja várjon reggelig, a fia majd elkíséri.
A fiú nem akarja, fél, hogy Ivan feljelenti és azt hiszi, õ tette. Anyja ráparancsol, menni kell.
Camilo azt kéri búcsúzzon el a nevében az anyjától, húgától , Lichitától, Luciától, adjon puszit Perltának, stb.
Ivan arra kéri tartson ki, míg segítséget hoz és búcsúzóul a kezébe teszi az anyja keresztjét.
Az indián nõk ételt és gyógyító krémet adnak Ivannak, aki elindul a fiúval.

Fausto és a felesége nevetve számolják a rengeteg pénzt, amikor rájuk rontanak a zsaruk. (Na miért csak most jöttek? Antolintól már rég tudhatták, hogy hol lakik! Már rég várni kellett volna, az asszonyt meg szemmel tartani, telefonját lehallgatni, stb.)

Ivan és a kísérõje megpihen az úton. A fiú elmeséli, hogy miért fél a hatóságoktól. Ivan megígéri, hogy elintézi ne kerüljön börtönbe azért, amit tett.
napraforgó 2012 jún. 01. - 14:11:45
(2115/2153)
Én már sok pipacsot láttam, lágy szára van, ha leszeded, ledobja a virágszirmokat,. Jószerével nem lehet vázába tenni, mert nem bírja ki.
Mellesleg mákot is láttam gyerekkoromban, na az se így néz ki. Magányos hosszú szára van, kb 1, 1,20 m, azon nõ a mákgubó. Itt meg valami tüskés bokorról vágtak egy ágat.
napraforgó 2012 jún. 01. - 14:08:46
(2114/2153)
Anthony, Anbtolin és Lucia Benitoval elutaznak, hogy megtalálják Ivant: Tony valami tisztviselõvel beszél, megtudja, hogy a területen a serik élnek, õk az õslakosok. Haditanács. Tony Luciával, Antolin Benitoval fog kutatni, nagy a terület, nem tudják, hol is keressék õket. Lucia tájékoztatja a nagymamáját.
A gyógyító asszony megint kántál. Ivan már javul, azt kéri, menjenek segítségért a barátja érdekében.
A gyógyító asszony azt mondja Ivan sebe nem volt súlyos, egy golyót kapott a gyomrába, de nem ment mélyre, mert egy csont (?) megállította.
A másik két golyót is kapott, nagyon mélyre ment, sok vért vesztett. És nem akar éálni, ez a baj.
VCamilo bevallja Ivannak, hogy nem olvasta az Usából küldött leveleit anno. Camilo tudja, hogy nem fogja túlélni, de Ivan tiltakozik, mindketten túléljük.

Valami kalauz megmutatja Antolinnak, hol találta meg Gordot. Tony és Lucia helikopteren folytatja a keresést.
Camilo tovább vall Ivannak, a Luciával kötött házassága elõzményeirõl beszél.
Ivan észreveszi a helikoptert, jelezni akar. Megint ordibál szegény gyógyító asszonynak, miért nem tesz valamit, a barátja haldoklik, segítség kell!