marie1 2006 dec. 25. - 19:19:52
(8/88)
Szerintem ez egy remek film volt. Végig feszes volt a ritmusa, ragyogóak voltak a kosztümök, jelmezek, díszletek, no és a színészi alakítások. Joseph Finnes és Jeremy Irons különösen jól játszottak, és nagyon szexi pasas mindkettõ. Behalok ezektõl a kalapoktól, köntösöktõl. A zene és fényképezés is kiváló volt. Ritkaság mainapság az efféle jó film. Talán nem baj, hogy nem akart többet mondani, mint maga Shakespeare.
Lulu 2006 okt. 14. - 14:05:56 Előzmény Newcastle United
(7/88)
very good, very good
Newcastle United 2006 jún. 27. - 15:12:04
(6/88)
Nekem kimondottan a kor - és szöveghûség tetszett a legjobban.
Egyébként jól el voltál veszve.:)
x-tro 2006 jún. 27. - 14:57:06
(5/88)
Tényleg, a mai felhozatalban egy kifejezetten jó film ez, elsõsorban a Pacinonak, de a többi színésznek köszönhetõen is, kiváló az operatõr, a részletekben sok-sok hiteles érdekesség fedezhetõ fel (szemüvegek, ételek, stb.), szépek a kosztünök, szép Velence.
Ezekkel együtt is azonban "csak" egy tisztességes Shakespeare-mesefilmfeldolgozás. Hiányzik belõle az az intellektuális izgalom, amely például abban a III-Richárdban benne volt, amelyben a Gyûrûk urás Gandalfot játszó színész alakította Richárdot... Na az komoly film volt, ez "csak" jó. De szerintem a Baz Luhrman-fél Romeó és Júlia is izgalmasabb volt, már úgy, mint feldolgozás....
Newcastle United 2006 máj. 30. - 09:34:14 Előzmény Facing.the.Plastic
(4/88)
Shakespeare Shylockot legfõképp Marlowe Barabásából mintázta, bár egy kicsit több emberibb tulajdonságot kapott. A filmben ez annyira nem jött át, a forgatókönyvíró átugrott pár monológot.
Facing.the.Plastic 2006 máj. 26. - 21:20:24
(3/88)
árnyaltabb?? ja, ha mondjuk valakinek az tûnne ki, hogy kapzsi, akkor nem!!!! nem a kapzsiság a bûne Shylocknak....de nézzétek meg és utána analizáljunk :)) szval mi, akik már láttuk, ne lõjjük még le az egész poént....és a vox-ban olvastam, hogy Antonio szerelmes Bassanioba...that's bosh!

és apám...az a régies angol...úgy kellett figyelnem hogy megértsem, mint még soha és azóta se figyeltem annyira :))) anno elkezdet angolul Shakespeare-t olvasni, eredetit...háát...nem volt egyszerû...sõt... :)
Newcastle United 2006 máj. 26. - 10:23:05
(2/88)
Fél éve láttam DVD-n. Csodálatos film, a legjobb Shakespeare hagyományok szerint készült. Al Pacino és Jeremy Irons játéka hab a tortán. Bár Shylock szerepe egy kissé árnyaltabb.
Facing.the.Plastic 2006 máj. 25. - 20:04:53
(1/88)
Látta már valaki? 2004-es film..már rég megvan dvd-n...asszem megint egy kis késésben vagyunk :))

Nekem tetszett, Al Pacino egész jó, meg hát Jeremy Irons is... történet is nagyoszerû.. mindörökké Shakespeare :)