Pöttyös Far 2015 ápr. 04. - 20:31:23
(91/191)
WTF
A Gyûrûk ura zenéjét véltem felfedezni ebben a filmben, már kétszer! o.0
proklima 2015 ápr. 04. - 18:20:46
(90/191)
"Mondottam ember: Küzdj, és bízva bízzál!"
A vallás eredete.
Szerintem félelem az ismeretlentõl, a felfoghatatlantól.
Ezért ez egy védekezési mechanizmusok vagy elhárító mechanizmus.
Feltételezik, hogy a vallás kezdetei kb. 500 ezer évvel ezelõttre datálhatók.
A kognítiv képességek kifejlõdésének, valamint az absztrakt gondolkodás kialakulásának elõfeltétele a megnövekedett agyméret.
Ez nagyjából erre az idõszakra (középsõ-õskõkorszak) tehetõ.
Az ok-okozati összefüggések, valamint a mentális állapotok felismerésének képessége lehetõvé teszi egyes dolgok megértését.
A "megmagyarázhatatlan" jelenségek mögé az ember természetfeletti szellemek tevékenységét képzeli okozóként.
A közösségi vallásos hitek e szellemeket már egységesített formában, istenségkét jelenítik meg.
Még mielõtt bárki is belekötne:
1. Nem állítom, hogy ami "megmagyarázhatatlan", az nem létezhet. Akár létezhet is.
2. Állítom, hogy a hitre szükség van, s ez nem vallásfüggõ.
3. Nem vagyok vallásos, de van hitem és tisztelem a hitet.
olahmiki1959 2015 ápr. 04. - 17:41:40
(89/191)
"Jézus amúgy NEM tanított szeretetre. Jézus gyûlöletet és háborút hírdetett."

Zseniális poén, megfájdult az oldalam a röhögéstõl, köszönöm, köszönjük!

Egyébként valóban nagyon szép dolog, hogy manapság a pszichiátriai intézetekben a betegeknek biztosítják az interenethez való hozzáférést, ennek hosszú távon biztosan megmutatkoznak majd a terápiás eredményei, úgyhogy csak így tovább, arra azért vigyázz, hogy kajaosztáskor mindig idõben visszaérj a helyedre, a kihûlt ételnél kevés dolog van kellemetlenebb...:)
boom49 2015 ápr. 04. - 15:49:50
(88/191)
Jézus EGYETLEN FORRÁSBAN SEM szerepel.
Nem "egyikben igen, másikban nem", hanem egyikben sem.

És nem, egyáltalán nem biztos hogy létezett az illetõ. Biztosan tudjuk ugyanis hogy számos biblikus történetet (a Biblia az egyetlen elsõdleges forrás Jézusról) egyszerûen kitaláltak, Ószövetségi történetekre alapozva.
Azt is tudjuk, hogy másik jelentõs hányadot (pl. hegyi/dombi beszéd) népmesei gyûjtésbõl ollóztak össze.
Tudjuk, hogy kortárs forrás egyetlen sincs, a legkorábbi forrás a vélhetõ halálozási dátum után 50 évvel íródott,ami két emberöltõ. És tekintve hogy akkoriban a várható élettartam nem haladta mega 30 évet, biztosra vehetõ hogy senki aki a kvázi-megjelölt idõben (ugyanis mind a halál, mind a születés ideje kétséges, ellentmondó adatokkal van megadva) élhetett, az nem számolhatott be az íróknak.
Tudjuk, hogy ismétcsak jelentõs hányada a biblikus iratoknakegyszerû kitaláció - pl. az órákra elsötétülõ nap, a Jeruzsálemet járó zombihadsereg és más hasonló nyalánkságok.

Semmi nem marad, csak egy egyszerû - bár igen hosszú, unalmas, és modern erkölccsel ellentétes - népmese.
boom49 2015 ápr. 04. - 15:42:42 Előzmény Roah
(87/191)
Nem találkoztál Szauronnal "sem", benne mégsem hiszel.

ÉS jól is teszed, mert:
- nincsenek hiteles források a létezésérõl
- a róla szóló állítások ellentmondanak egyéb ismereteinknek.

Petõfirõl vannak hitele forrásaink, és a források tartalma hihetõ.
Jézusról elleben ez nem mondható el.

Jézus amúgy NEM tanított szeretetre. Jézus gyûlöletet és háborút hírdetett.
Csak ki kéne már nyitnotok a Bibliát...
offtopic
Roah 2015 ápr. 04. - 14:44:13
(86/191)
Nem tudom, mondd meg te, én nem vagyok vallásos.
Nekem csak hitem van, de a kettõ két külön fejezet. :)))
offtopic
Roah 2015 ápr. 04. - 14:43:04
(85/191)
De ez alapján nem csak Jézus léte kétséges, hanem valóban más történelmi személyiségeké is. Sok ilyen személy volt, akinek az egyik leírásában szerepelt a neve (léte), a másikban pedig nem. (Ezt nem konkrétan Jézusra értem, hanem általánosságban.)
Biztos, hogy létezett egy ember, aki nagyon szerette az emberiséget, tanította õket.

Õszintén szólva nem látok benne semmi kivetnivalót - ha humbuk, ha nem.
offtopic
Sz Peter 2015 ápr. 04. - 14:38:06 Előzmény Roah
(84/191)
A vallásnak mi a célja szerinted?
Egyáltalán hogyan/miért alakult ki a vallás? Menjünk vissza egészen az õskorig, hisz ott, akkor kezdõdött.
malachit 2015 ápr. 04. - 14:36:55 Előzmény Roah
(83/191)
Nincs korabeli forrás, amely megemlítené Jézust. Különös, hogy Jézus neve nem jelenik meg az akkor élt 3 történetíró egyikénél sem. Philo (ie.15 – 50) beszámol Poncius Pilátusról, de Jézusról nem ír. Justus Nagy Heródes életét írja meg, de abban nem szerepel Jézus, és arról sincs szó, hogy 2 évesnél fiatalabb fiúkat meg kellene ölni. Flavius Josephus közvetlenül nem tesz említést Jézusról. Részletesen leírja Keresztelõ János történetét, kivégzését, de nem említi Jézust. Utal Poncius Pilátusra, és Jézus bátyjára Jakabra. Arról ír, hogy 62-ben Ananus zsidó fõpap halálra kövezteti ellenfeleit, köztük egy Jakab nevû embert, aki egy Jézus nevû ember testvére volt. Tehát itt elõkerül, hogy Jakabnak volt egy testvére Jézus, de az evangéliumok történeteirõl nem tud Josephus sem. Tacitus jó 100 évvel Jézus halála után írt Néróról és a keresztény üldözésrõl, nem pedig Jézusról. Maga Poncius Pilátus rendszeres hivatalos jelentéseket ír Rómának, de egyik jelentésében sem szerepel Jézus neve, és bírósági tárgyalása.

Feltételezhetõ, hogy élhetett akkoriban egy Jézus nevû hitszónok, nagy tanító, akit kivégeztek, de a csodás történeteket jóval késõbb elsõsorban Pál fonta köré.

A 4 evangélista egyike sem volt tanúja a leírt eseményeknek. Az evangélisták közül Márk és Lukács nem is ismerték Jézust, sohasem találkozta vele. Az egyház által elfogadott 4 evangélium 40-70 évvel az események után született, írói csak hagyományokra,elbeszélésekre támaszkodhattak. A leírt történeteknek számos elõképe állt rendelkezésükre régi, több száz éves egyiptomi, perzsa, hindu források nagyon hasonló történeteket írnak le.
offtopic
Roah 2015 ápr. 04. - 14:26:09
(82/191)
Petõfivel sem találkoztam, és hiszek a létezésében. :))) Egy rakás történelmi személyiséggel, múlt századi irodalmárral, vagy feltalálóval, mondjuk Edisonnal sem, akikrõl csak írásos feljegyzések vannak máig, bizonyíték nem sok.
Talán Jézus létezését a tanításai, bölcsességei, és a szeretete, az emberiség irányába kimutatott szeretete teszi valóssá. Meg aztán, mire lett volna jó? Ha csak úgy kitalálják? Annak mi a célja? Most komolyan.
Pobeda 2015 ápr. 04. - 13:42:57 Előzmény makailaci25
(81/191)
2Pt 1,16
Mert nem mesterkélt meséket követve ismertettük meg veletek a mi Urunk Jézus Krisztus hatalmát és eljövetelét; hanem mint a kik szemlélõi voltunk az õ nagyságának.
offtopic
boom49 2015 ápr. 04. - 13:23:22
(80/191)
MIFÉLE ÍRÁS?

Mindenkinek feltûnik hogy egyet sem listázol. Egyértelmûen azért, mert csak TROLLKODSZ.
Towner 2015 ápr. 04. - 12:12:36
(79/191)
Jézus puszta létezését kétségbevonni, úgy hogy több írás maradt fenn róla mint bármely történelmi személyrõl, számomra döbbenet. Lehet Julius Caesar is csak kitaláció...
offtopic
tombenko 2015 márc. 28. - 08:12:09 Előzmény olahmiki1959
(78/191)
Kis ekvivokáció?
olahmiki1959 2015 márc. 26. - 21:57:59
(77/191)
Nincsenek egyszarvúak?
Kérem tisztelettel, a mitológiában is vannak, és a valós természetben is elõfordulnak!
A mitológiai egyszarvút - más néven, unikornist - mindnyájan ismerjük.
De a narvált, - más néven tengeri egyszarvút - talán kevesebben.

(Amikor Nemo kapitány annak idején elkezdte elsüllyesztgetni a hajókat a Nautilussal, egy darabig azt hitte a világ közvéleménye, hogy a hajók oldalán egy különlegesen nagyra nõtt tengeri egyszarvú üti a hatalmas sérüléseket...:)

Íme, a narvál:
olahmiki1959 2015 márc. 26. - 21:47:20
(76/191)
Nincsenek sárkányok?
Haha!
Hahaha! (Ha egy ilyennel találkoznál kint, a szabad természetben, rögtön megváltozna a véleményed!...:)
olahmiki1959 2015 márc. 26. - 21:45:07
(75/191)
Ábrahám igenis élt!
Õ Ábrahám Pál, a kitûnõ zeneszerzõ.
offtopic
tombenko 2015 márc. 26. - 20:22:11 Előzmény olahmiki1959
(74/191)
Pedig bizonyíték nélkül elég nehéz mást tenni.
olahmiki1959 2015 márc. 25. - 20:30:34
(73/191)
Bocsika, Jézus életében nem HINNI kell!

Jézus élt, ahogyan Buddha, Mohamed, vagy Ábrahám is élt.

A különbözõ egyéb kultúrák - dél-amerikai dzsungelek mélyén élõ indiánok, csendes-óceáni szigetvilág nemrég még a kannibalizmus nemes szokásának hódoló bennszülöttei, dél-kelet ázsiai népcsoportok - által imádott és bálványozott szárnyas jaguárok, tollas kígyók, táncoló oposszumok, twitterezõ ganajtúró bogarak létében már nem vagyok annyira biztos...:)))
olahmiki1959 2015 márc. 25. - 19:46:35
(72/191)
Leírom még egyszer, mert lehet - bár nem valószínû - hogy bonyolultan fogalmaztam.

"... a zsidók története Jézus nélkül, és Jézus története a zsidók nélkül elképzelhetetlen, és gyakorlatilag kizárt."

Ezt írtam, - egyébként nem én találtam ki! - ezt nem lehet megcáfolni, mert nem képzelgés, nem legenda, nem mítosz, hanem valóság, Jézus élete és története szorosan összefonódik a zsidóság történetével, és ha ezt valaki megkérdõjelezi, akkor a zsidóság létét kérdõjelezi meg.

Jézus csodatévõ cselekedetei, és feltámadása már más kérdés, ott lehetnek az évszázadok folyamán rárakódott túlzások, a vallásos fanatikusok és imádók által felnagyított történések, lehet, hogy sok dolog nem úgy történt, ahogyan azt a hagyomány megõrizte az utókor számára, de Jézusnak a puszta léte soha nem volt kérdés.