7/10
aviktor01 2016 febr. 05. - 19:57:14 7/10
(195/455)
Jó film de messze van az igazi nagy alkotásoktól.


Nagy elvárásokkal ültem be a moziba és kicsit csalódottan távoztam.

A film nagyon jól van megcsinálva, fantasztikus a hangulata. Gyönyörûek a képek , remekek a jelmezek, nagyon jó a smink és a színészi játék. Hiteles az egész. Tényleg úgy érzi az ember, hogy ott van a 19.sz elején a vadonban, a civilizáció peremén. Sõt, van egy csomó emlékezetes jelenet a filmben de valahogy az egész nem áll össze úgy igazán.

Úgyhogy szerintem a forgatókönyvnél lett elszúrva a dolog. Szerintem a legnagyobb gond, hogy nem sikerült eltalálni az arányokat; történelmi kalandfilmenek túl lassú , realista drámának meg túl kevéssé reális (amit ez a faszi túlél az egyszerûen egy vicc) és a dráma is döcög (a fõhõsünkrõl nem sok minden derül ki a filmben így elég nehéz neki szurkolni).
eIemes 2016 febr. 04. - 09:53:37
(194/455)
"Miután bosszút áll,rájön,hogy ez mégiscsak Isten dolga?"

Bizony, és ez sem a filmesek felfedezése, van egy régi kinézer közmondás: akit a bosszúvágy éltet, két koporsót rendejlen.
eIemes 2016 febr. 04. - 09:52:30
(193/455)
ez mind oké, két dolgot tegyünk hozzá.
1. forrás: a dolgok (az önéletrajzírók majd az ezt feldolgozó filmesek szokásos túlzásaitól eltekintve) jobbára megtörténtek.
2. antropikus elv: biztos volt párszáz prémvadász vagy hasonló, akik meghaltak ilyen körülmények között, õk nem írtak emlékiratot, nem készült belõlük film.
6/10
bmv 2016 febr. 04. - 09:23:24 6/10 Előzmény beszelo86
(192/455)
Nyugodj meg,nem vagy kakukktojás,én is veled értek egyet. :) Miközben a filmet néztem,azon gondolkodtam,hány élete van egy embernek?! Az igaz történet szerint,az események 1824 nyarán zajlanak,télen végképp semmi esélye nem lett volna Glassnak a túlélésre. A bosszúállás -a valóságban nem volt fia,önön sorsa motiválta - elmaradt,egyes források szerint lemondott róla,máshol azt írják,a fiatalabb fiúnak megbocsátott,Fitzgerald pedig beállt a hadseregbe,hogy elkerülje a felelõsségre vonást. A film végén lezajlott véres/látványos verekedés nem tett hozzá sem a mûvészi értékhez,sem az élvezethez.(Miután bosszút áll,rájön,hogy ez mégiscsak Isten dolga?!)Csupán idõhúzás.Lehetne még sorolni a példákat...Természetesen egy mûvészi alkotásban felesleges keresni a valóságot, amennyiben a változtatás nem öncélú és értéket teremt.A hitelességet viszont semmiképpen nem kockáztathatja.
8/10
Arter 2016 febr. 03. - 19:09:13 8/10 Előzmény eIemes
(191/455)
Valóban az! Köszönöm, hogy belinkelted ezt a videót, még nem láttam eddig.
eIemes 2016 febr. 03. - 14:39:12
(190/455)
8/10
Arter 2016 febr. 03. - 13:59:18 8/10
(189/455)
Szerintem ez egy tipikus Oscar hajhász alkotás, amivel semmi baj nincs, de ezt már mindenki tudta elõre, mielõtt beült volna a filmre, hiszen mást sem lehetett hallani, minthogy ez az év filmje, Dicaprio végre Oscart kap, holott a film még meg sem jelent. Én nem csalódtam a filmben, nekem ez a film jobban tetszett, mint a rendezõ tavalyi nyertes alkotása a Birdman. Volt benne izgalom, dráma és kitûnõ színészi játék. Tom Hardy játéka meg kell mondjam, kicsit jobban tetszett, mint Dicaprio-é, ez talán azért van, mert Hardynak több szöveg jutott. A tájképek gyönyörûek, ám egy kicsit sok van belõlük a filmben ami által kicsit hosszúra nyúlik a játékidõ. Összességében a film nem rossz és megérdemelten jelölték az Oscarra. A történet szerintem ennyi, nem nagyon lehetett belõle többet kihozni,s mivel ez egy igaz történet próbálkoztak a földön maradni és mellõzték az eget verõ blõdségeket (nagyon jól tették), persze, ahol tudtak bele vittek egy két valótlannak tûnõ helyzetet, amit ugyan ki lehet magyarázni, de nem akarok spoilerezni. A 10-bõl 8 pont szerintem is reális.
eIemes 2016 febr. 03. - 07:56:13
(188/455)
Biztos az a baj, hogy amikor leültem megnézni a djangót, már tudtam, hogy oszkárdíjas, és elvárásaim voltak vele szemben.
9/10
giggs985 2016 febr. 02. - 20:14:17 9/10
(187/455)
Ha jól sejtem, ezek szerint te vagy a nagy hegyvidéki túlélõember (egyenesen a Mátrából talán?), aki átlátott a gaz manipulatív filmeseken... :D
Érdekesek a felvetéseid, ugyanis elég sokan éltek már túl medvetámadást (így a valód Hugh Glass is, akirõl mintázták a filmbélit, de mások is), vagy az indiánok támadását (szerinted, akiket az indiánok megtámadtak mind meghaltak, maradéktalanul??? - illetve pont ennél az esetnél meg sem sérült a filmben DC... :D), a szakadékba zuhanás enyhén túl lett tolva valóban, de ott eléggé a nézõ szájába rágták, hogy Glass a fenyõfa ágaira esett, ami tompította a zuhanást, illetve ha figyeltél volna, akkor láttad volna, hogy mikor a lóból kimászik már javában olvadásnak indult... ;) Örülök, hogy segíthettem...
Ui.: Amúgy mi az a "manipulatív" alakítás? :D
10/10
cellasto 2016 febr. 02. - 19:16:11 10/10
(186/455)
egyébként az oscarra visszatérve picit:

én semmi görcsösséget nem láttam ez ügyben ebben a filmben
a kritikusok próbálják ezt belebeszélni mindenkibe(fõleg,mert már évek óta éppen lemarad róla)
szerintem tisztában van vele,ha eddig nem kapta meg,ezért pont nem fogja
(sõt meg merem kockáztatni:nem is fogja megkapni soha)

ha annyira az oscarra ment volna,elvállalja a steve jobs fõszerepét ehelyett(szerintem)
10/10
cellasto 2016 febr. 02. - 19:07:25 10/10
(185/455)
dicaprio alakítása manipulativ..
aha,hát persze

nézz utána mennyi mindenen ment keresztül azalatt a 9 hónap alatt..
szerintem nem játszotta túl egyáltalán,de persze nem láthatunk mindent egyformán

OFF:

a django tényleg borzalmas
beszelo86 2016 febr. 02. - 18:18:59
(184/455)
Igazság szerint nekem a Django elszabadul nagyon tetszett. Nem szabad elfelejteni: míg itt a REALITÁS volt az a címszó, amelynek el kellett volna adnia ezt a filmet, ott egy TARANTINO-filmrõl beszélünk, amely tudatosan, parodisztikus céllal aknázza ki a western minden fogását és jellegzetességét.
eIemes 2016 febr. 02. - 08:53:51
(183/455)
ha ez neked hiteltelen, akkor nézd meg a Djangót, na az egy fostalicska ehhez képest.
beszelo86 2016 febr. 02. - 08:38:22
(182/455)
Én vgyok itt a kakukktojás, mert nekem ez a film egyszerûen hiteltelen és Oscar-vadász. Egyszerûen látszik az egészen, hogy a laikusoknak készült, akik még életükben nem jártak jeges hegyvidéken, ahol az ember nemhogy egy medvetámadást nem él túl, de miután megtámadják az indiánok, és bizonyos magasságból lóháton ráesik a fára, kissé groteszknek hat, hogy míg szerencsétlen állat elpusztul, addig õ egy mindent túlélõ Supermanként kibelezi az állatot, majd meztelenül bebújik annak gyomrába, és bár egy olyan hidegben egy halott állat kívülrõl-belülrõl átfagy már egy negyed nap után, itt - mint egy fantasy-filmben - pont az ellenkezõje történik. Hiteltelen az elsõ képkockától az utolsóig ez a film. DiCaprio alakítása manipulatív, látszott, hogy már nagyon szeretné azt a szobrocskát. Glenda Jackson szavai idézõdnek fel: "Nyerni egy Oscar-díjat semmit nem jelent. Bizonyosan nem ettõl lesz valaki jobb színész."
10/10
cellasto 2016 febr. 01. - 22:33:27 10/10
(181/455)
LoL!tényleg,valamiért azt hittem az usa-ra érted az észak-amerikát :D
azt tudom,hogy amiért elhúzódott a forgatás,át kellett menjenek argentinába,mert kanadában elolvadt a hó :)
trekkie 2016 febr. 01. - 22:24:10
(180/455)
Akkor nyert, mert Kanada Észak-Amerikában van :)
10/10
cellasto 2016 febr. 01. - 20:56:55 10/10
(179/455)
kanadában és argentinában forgatták,de szép biztosan észak-amerika is :)
trekkie 2016 febr. 01. - 20:54:19
(178/455)
Ja és Tom Hardynak jár az Oscar. Szinte fel se ismertem, olyan remekül hozta a primitív prémvadászt :)
trekkie 2016 febr. 01. - 20:49:57
(177/455)
Szerintem pont ez a lényeg, hogy egyik karakter se volt jobb vagy rosszabb a másiknál. Abszolút az életet mintázta, a valóságban se jók vagy rosszak az emberek, nem fekete-fehér a világ, hanem szürke. Itt is ilyenek voltak a karakterek, mindenkinek megvolt a maga motivációja, Glassnek a fiú, Fitznek a pénz, a kapitánynak az emberei és a becsület. A saját nézõpontjából mindenki jónak tartja a saját motivációját. Én speciel ezért tudtam beleélni magam és ezért tetszett. Realista és emberi. Az tény, hogy kicsit vontatott volt a történet, de ezt elnéztem nekik a csodálatos tájakért.. Nem tudom ki az aki a képek láttán nem kapott kedvet elmenni Észak-Amerikába. Már ha ott forgattak persze.
eIemes 2016 febr. 01. - 13:20:38
(176/455)
(122) ...?