6/10
Adamo 2016 jan. 19. - 12:20:39 6/10
(95/455)
Teljesen egyetértek!
Nagyj09 2016 jan. 19. - 10:07:39
(94/455)
"A visszatérõ nem mond sokat, azt viszont gyönyörûen teszi"
Kritika a filmrõl a Librarius portálon:
http://librarius.hu/2016/01/19/a-visszatero-kritika_dicaprio/
5/10
Ktesibios 2016 jan. 18. - 23:03:54 5/10
(93/455)
Én láttam a filmet. De nem fogom még egyszer megnézni. Ezt bármelyik amcsi rendezõ megrendezhette volna, ide nem kellett egy Inárritu, DiCaprio megkapja érte az Oscart, amit 20 évvel ezelõtt kellett volna, sokkal jobb filmekért, alakításokért. Ez egy klasszikus bosszúállás-történet, 3 mondatban összefoglalható, jellemfejlõdés zéró. Szép képek, ennyi. Sajnálom.
10/10
Jozsef Nanasi 2016 jan. 18. - 22:23:56 10/10
(92/455)
Nagyon komoly, aki errõl rosszat ír, az nem látta a filmet! 10/10.
8/10
Danzak 2016 jan. 18. - 10:18:09 8/10
(91/455)
nem volt rossz, szép tájak, jó akciójelenetek, amibõl meglehetõsen kevés volt.
nekem kicsit olyan bear grylls, túlélés a vadonban-os volt az egész..
rengeteg unalmas jelenet volt benne, elnyújtották, mint a rétestésztát.
spoiler lehet benne: volt olyan érzésem hogy már két órája csak azt nézem ahogy alszik és csak gyújtogatja a tüzeket.
Ennek a ellenére Di Caprio alakításához minden elismerésem. a film nálam 8/10
10/10
TitusLivius 2016 jan. 17. - 23:37:08 10/10
(90/455)
Gyönyörû képek, gyönyörû zene, remek színészi alakítások, komoly rendezõi munka, lenyûgözõ film.
3/10
emeszaros 2016 jan. 17. - 21:10:28 3/10
(89/455)
Láttam a filmet, most már tudom miért örülök a tavasznak:), de ennek a filmnek ( hiába a fõszereplõ vagy a rendezõ neve ) nem. Ezt a filmet kár elemezni, se füle se farka.
pamutpamlag 2016 jan. 17. - 20:04:54
(88/455)
@Hungariancorazon
"Nem élvezhetetlen, ha az olvasás miatt nem tudok a jelenetre koncentrálni?
Kérem, hogy erre írjatok sokan választ!"
Azért nem volt ebben annyi szöveg, hogy ne lehessen az olvasás mellett koncentrálni. De azzal is sokat lehet lendíteni a helyzeten, ha megtanul az ember olvasni... :-)
pamutpamlag 2016 jan. 17. - 19:50:48 Előzmény orbanlevike@gmail.com
(87/455)
OFF
Orbánlevike, egy medve nem így támad? Téged hányszor támadott meg medve, hogy ilyen jól tudod?
Erdõt láttál már?
ON
5/10
ocergle 2016 jan. 17. - 18:21:22 5/10
(86/455)
A történet egyszerû , a mondanivaló light-os. Ebben a korban a bosszúállás és gyilkolászás nem volt kuriózum. Megölted, bosszút állok, megskalpollak.... hol a prém ? Mindez a fõszereplõnek sem adott lehetõséget színészi tehetségének kibontakoztatására. Pont nem emiatt az alakításért kellene Oscart kapnia DC-nak. Már sokkal elõbb megérdemelte volna. Ha megkapja , elég visszás lesz, mert hogy nem ez a legjobb filmje. Pont annyira rossz döntés, mint anno az Egy csodálatos elme, ahol mindenki kapott Oscart, kivéve Russel -t. Holott õ maga a film. Egyedül viszi a hátán az egész filmet.
Na nekem Oscar kategóriában az Elme az etalon , és Crowe alakítása. A visszatérõ pedig több sebbõl is vérzik, a fõszereplõvel együtt :)
10/10
Moncsoró 2016 jan. 17. - 01:38:05 10/10
(85/455)
Egy szóval ZSENIÁLIS, mint Leo maga. :) Nagyon drukkolok neki, hogy ezért megkapja az Oscart.
9/10
sisteryes 2016 jan. 17. - 00:41:37 9/10 Előzmény sello13
(84/455)
Végre egy komment amivel egyet értek.Persze mindenkinek szíve joga írni amit gondol,de fájó mennyi embernek nem jött át a film.Valóban kicsit hosszúra sikeredett,de egy percre sem enged a feszültségbõl.Én személyszerint csak azért éreztem hosszúnak,mert azt éreztem már nem bírok befogadni több megpróbáltatást.Zseniálisat alkottak,nem greenboxban vették fel,és ez látszik is.Mindenki oda tette magát kifogástalanul.És akik már megint Leora fanyalognak,tényleg érdekelne, hogy a francba lehetne ezt hitelesebben eljátszani????Azt pedig,hogy hogy lehet ezt túlélni engem is elgondolkoztatott,de ezt mi meg tudjuk ítélni vajon innen a meleg fotelbõl? kb.200 éve a vadonban élõ emberek ,hogy mit bírtak az kicsit más.A könnyebb megértéshez elég az õsemberre gondolni,vagy akár egy ma igluban élõ eszkimóra.Ja és aki teheti természetesen moziba nézze meg,nem is kérdés. Valaki a szinkront hiányolja,összeadva kb 20 perc beszéd van az egész filmben... ja és igen Leo kapja meg az Oscart,akár ezért ,vagy bármiért amit eddig a vászonra tett.Nevetséges aki arra szinkronizálja a szenvedését ,hogy végig erre gondolt.Már 25 éve is odatette magát maximálisan...
2/10
nagyt2 2016 jan. 16. - 23:49:31 2/10
(83/455)
Ez egy két és fél órás természetfilm, és egy 20 perces akciófilm keveréke. Aki a cselekmény miatt ülne be rá az ne tegye. Alig van benne, az is kiszámítható. Igazából az egész filmrõl üvölt, hogy azért készült, hogy Leonardo végre valahára kapjon már egy Oscart. És sajnos ez minden egyes jeleneten látszik. Gyakorlatilag Leonardo minden egyes mozdulata arról szólt, hogy "na ezért már biztosan kapok Oscart". (Többet nem akarok mondani róla, hogy ne spoilerezzek.) Egyébként arcjátékra sem volt túl jó az alakításra, szinte mindig ugyanazt a fázok/szenvedek arcot vágta.
Hogy valami jót is mondjak a filmrõl, az operatõri munka, illetve a tájak gyönyörûek. A filmzene is jó volt.
5/10
csavardi 2016 jan. 16. - 22:58:08 5/10
(82/455)
Szerintem is baromi hosszú film, a sztori az elsõ perctõl kiszámítható volt . A rendezõ -akit egyébként nagyra tartok - bele volt szerelmesedve a téli erdõben és síkon hosszú percekig bóklászó emberek,lovasok fényképezésébe,Leó meg, akinek az utóbbi években ennél csak jobb szerepei voltak, az egyforma szúrós nézésébe. A színészet kimerült a szenvedésben.Elhiszem ,hogy rettentõ kemények voltak a forgatás körülményei ,lehet hogy ezt fogják sokszorosan díjazni, de engem ez a film hidegen hagyott.
Kovács kolléga 2016 jan. 16. - 21:41:59
(81/455)
lenne egy kérdésem:

Vajon milyen lenne ez a film, ha megcseréltél volna a fõszereplõket? Tom Hardy a maga Mad Max-stílusában túlélne, Di Caprio pedig bevállalta volna a rohadék szerepét (mondjuk a Django-beli stílusbában).
frottirzokni 2016 jan. 16. - 20:21:45
(80/455)
A film valójában a drágán add az életed hatodik része.
De gyönyörû, izgalmas, jó játékkal, simán megéri beülni rá.
5/10
m3246 2016 jan. 16. - 18:34:19 5/10
(79/455)
Két dologban jó ez a film... az egyik a táj, ami nagyon szép és annyira hideg, hogy inkább egy kánikulai napon néztem volna meg a filmet, a második pedig, hogy elég hitelesen bemutatja milyen volt a vadnyugat... A színészi játékok is rendben vannak, könnyen lehet LdC megkapja a szobrot... ha így is lesz pont nem ezért a filmért kéne, hogy megkapja... Nem nagyon emlékszem, hogy láttam-e ennél a filmnél valaha unalmasabb filmet... egyszerûen csapnivaló a sztori és érezni is, hogy erõltetik. Sokkal kevesebb erõlködéssel is láttam már lényegesen jobb filmet, mondjuk ilyen túlélõ/havas témában (Fehér pokol, Minden odavan stb...) Az még hagyján lenne, hogy teljesen ki van színezve egy úgymond igaz történeten alapuló történet, mert ennek a 10%-ba is belehalna az emberek 99%-a, plusz a medvés jelenet nekem nem volt meggyõzõ... de ez csak apróság. Messze a legidegesítõbb volt a filmben, hogy minden 2 méterrõl közelebb van mutatva, mint ahogy jól esne... szó szerint a pofádba köp LdC, a pofádba prüszköl a ló és a pofádba lehöl mindenki... olyan mintha belépnének a privátszférádba és valljuk meg õszintén az sem épp kellemes, hogy a két és fél órából legalább negyed órán keresztül LdC feje van a vásznon 30 cm-rõl felvéve, úgy hogy szinte csak és kizárólag csak a feje látszik a vásznon... ez sokszor kiegészül még azzal hogy 360 fokban pörög közelrõl a kamera, ami szintén nagyon zavaró, ennél talán a Bourne trilógia kamerarángatós-megfájdulafejemtõlehanézem stílusa rosszabb. Igazából elképzelni se tudom, hogy még egyszer végignézzem... Ha nagyon kíváncsi vagy rá, inkább majd töltsd le de moziba én nem javaslom senkinek... 5/10
10/10
offtopic
cellasto 2016 jan. 16. - 14:45:54 10/10
(78/455)
majd a dvd-n le lesz
én sem érem,ha az elmebeteg tarantino filmjét leszinkronizálják,ezt miér nem..

mondjuk lehet az is a koncepció,hogy ezt kevesebben nézzék meg,bár ezt nem hiszem
Lannister Tyrion 2016 jan. 16. - 14:44:27
(77/455)
Én nagyon sok feliratos sorozatot / filmet nézek szóval nemzavar ha egyszerre két helyre kell figyelnem,de ehez a filmhez igazán vehetnék a fáradtságot a szinkronizálásra!!
Hungariancorazon 2016 jan. 16. - 12:39:16
(76/455)
Miért feliratos?
Nem élvezhetetlen, ha az olvasás miatt nem tudok a jelenetre koncentrálni?
Kérem, hogy erre írjatok sokan választ!

Köszi!