offtopic
xdm 2016 jan. 24. - 15:53:09
(134/454)
de, de azért él túl mindent a filmben a dicaprio, mert az amerikaiak imádják ha a fõszereplõ maga superman
offtopic
Greta21 2016 jan. 24. - 13:53:07 Előzmény xdm
(133/454)
Most ezt nem értem annyira.. A visszatérõ nem amerikai film????
offtopic
Greta21 2016 jan. 24. - 13:48:34 Előzmény cellasto
(132/454)
A bosszúállókat a kisfiam kedvéért néztem meg. Kategória szerint pontozok. Nem azt vártam tõle, mint mondjuk a Birdmantõl, vagy az Óceánjáró zongorista legendájától, vagy az Ajtótól... és sorolhatnám. Az utóbbi filmeket imádtam pl. viszont kategóriájában nem volt rossz, sõt jó volt A bosszúállók...érdekes lenne az összes filmet egy kalap alá venni..., ezen gondolkodj el kérlek, és azon is, hogy ne sértegessél másokat, mert magadat minõsíted csak vele..., látom, a többséget baromarcúnak, idiótának, stb nevezed, hát ne is haragudj, de hogy jössz te ehhez, kinek képzeled magad????? Ne válaszolj, költõi kérdés volt...
offtopic
Greta21 2016 jan. 24. - 13:41:59 Előzmény xdm
(131/454)
Majd szólok neki, hogy tanuljon, ha találkozom vele...így megfelel???
offtopic
Greta21 2016 jan. 24. - 13:40:54 Előzmény cellasto
(130/454)
Soha nem töltök le filmet, mindig moziba megyek és ráadásul Art moziba.., de neked nem fogok magyarázkodni, ha nem gond. Látom, nem bírod, ha a te tökéletes ízléseddel valaki nem ért egyet... mondjuk ez intelligencia kérdése csak...., hogy valaki más véleményét is elfogadjuk..., még ha nem is értünk vele egyet... és nem pocskondiázzuk, idiótázzuk, hülyézzük, stb....
gábor mórádi 2016 jan. 23. - 22:18:14
(129/454)
Profi kameramozgatás .. brutálisan hiteles mackóbirkózás .... Buta és és unalmas story ..tele bántó hibákkal ...A PRÉMVADÁSZ TERMINÁTROR sokkal nagyobb alakításaiért érdemel Oscart .... a rendszeres jeges vízben történõ pancsikolásért jár neki vállveregetés ... Ha a VFX Oscart kap akkor nem megy rossz helyre ... Egyébként nagyszabású fostalicska felhájpolva..
A véres hús látványa pótlék a hiányzó történetre .... Sok sok hó és jég amiben senki nem fázik ...
offtopic
Marcipáncica_ 2016 jan. 23. - 16:50:26
(128/454)
fú, ne is mondjátok... ha idén is neki adják az oscart akkor szegény Leora már tényleg nagyon rájár a rúd! :DD
Anna Libor 2016 jan. 23. - 12:40:37
(127/454)
Nekem tetszett a film.
Viszont számomra sem tiszta mindenhol a történés, fõleg az indiánok miatt.
Valószínûleg azért, mert direkt nem tisztázott, az elõzményeket balladai homály fedi. Amit én elképzelek elõzménynek, hogy
SPOILER
a franciák elrabolták a rí törzsfõnök lányát (ez valóban így is történt, ahol a film vége felé láthatjuk, hisz a franciák táboránál van az indián lány), akik meg azt keresik a film alatt végig és minden mozgó sápadtarcúnak nekimennek, akit meglátnak. Na meg bizonyára a földjeik elvesztése is mozgatja õket. És az egész valóban ezen alapszik, nem találom feleslegesnek ezt a szálat, max Glass álomképeit meg az indián nõjét. De szerintem ez is kell, mert én látok párhuzamot aközött, hogy indián volt a szerelme és aközött, hogy segít Powakán.
De ott már elvesztem, amikor a franciáknál ott vannak a valamilyen törzsû indiánok és lovakat meg puskát akarnak a megbeszéltek helyett. Õk a rík? Azt nem hiszem, mert ha jól gondolkodtam az elõzményekkel kapcsolatban, akkor a franciák és a rík ellentétben állnak... Õk a paunik? Ezt se hiszem, mert nem tõlük vitték el a lányt. Vagy de? valaki érti ezt?
VÉGE

Hát ez tisztára age of empires. :D Háborúk, üzlet, szövetség...
Egyébként jó magam nõ vagyok és ilyen szõrösen, csapzottan, felismerhetetlenül bejön diCaprio. Amúgy nem... (csak mert valahol olvastam egy elejtett megjegyzést, hogy még a nõk sem fogják élvezni a filmet emiatt).
Szóval, tetszett a film, nem sok kivetnivalót találok benne, kivéve persze a valószerûtlen túlélést és a valaki által már említett "hibát", hogy a százados csak úgy másodmagával indul neki egy mindenre elszánt köcsög ellen. És én a végén SPOILER LEHET
szerettem volna tudni, hogy most meghal már végre hõsünk, vagy sem, de ez sem derült ki...
Tényleg nem követhetõ minden szál az indiánok kavarása miatt, de engem még ez sem zavar. Meg a sok "hatásvadász" jelenet sem, ahogy az Apocalypto-t is képes vagyok ennek ellenére (vagy épp emiatt) imádni. Mindenki azzal jön, ha a tartalmilag semmitmondó, de hatásvadász filmek rosszak. Szerintem ez hülyeség. Mi baj azzal, ha a rendezõ hatást akar elérni? Amíg nem követ el botrányt (nem követett), addig ez teljesen rendben van. Errõl szól a mûvészet is, hatást elérni a nézõnél, közönségnél. Oké, néha kell az üzenet is, de nem minden áron.

Meg olvastam, hogy sokan kiakadtak azon is, (SPOILER) hogy Fitzgeraldot megölik, Glasst pedig nem. Azért azt sem szabad elfelejteni, hogy elõbbit egyszer már megskalpolták indiánok, volt velük már konfliktusa... Glassnak meg mégis csak volt egy félvér indián fia. Ez persze nem sokat jelenthet, de azért mégis. És azt sem tudjuk, hogy milyen indiánok vannak ott a végén. Mind annyira rohadtul ugyanúgy néz ki. Ha valaki mégis rájött, írja már le nekem.
Szóval, én ebbe csak akkor kötnék bele, ha mindenáron mindenben a hibát akarnám keresni. Tény, hogy befejezhették volna jobban is. Mondjuk a végén lehetett volna valami szenzációs üldözéses rész is. :D Megnéztem volna ezzel a kameraminõséggel ebben a tájban.
eIemes 2016 jan. 23. - 09:51:14
(126/454)
azért ki lehet ismerni a filmakadémia ízlését (ami persze változik), de az utóbbi 2-3 évben ez a vézna karakter jobban bejön nekik, szóval capo hiába vár.
10/10
offtopic
cellasto 2016 jan. 23. - 09:12:49 10/10
(125/454)
téged meglepne a dolog?
engem nem....
10/10
offtopic
cellasto 2016 jan. 23. - 09:05:34 10/10
(124/454)
volt itt olyan baromarcu,aki a trailer alapjan megallapitotta,hogy hardy lejatszotta leot
utana letoltotte a filmet,mert mozijegyre nem futja neki es itt ossza az eszt :D
nagy az isten allatkertje :)
Marcipáncica_ 2016 jan. 23. - 00:24:52
(123/454)
A csóka már tavaly megkapta. Csak nem kapja idèn is õ....
xdm 2016 jan. 22. - 21:30:16
(122/454)
amerika nagyon szereti a supermanokat :D
rambo tanulhatna ettõl az embertõl a filmben :D
10/10
offtopic
cellasto 2016 jan. 22. - 16:49:26 10/10
(121/454)
egyébként ha már az idézeteknél tartunk:
ha neked a bosszúállók 10 pontos film,akkor már értem miért nem tetszett ez a film
csak azt nem értem,minek nézted akkor meg?

na ennyit rólad idióta :D
10/10
offtopic
cellasto 2016 jan. 22. - 16:46:37 10/10
(120/454)
nem kell dicsérni,de kötve hiszem,hogy a moziban ezen a filmen bárki felnevetett volna
az más persze,he letöltötted a dvdscr verziót és a nappalidban nézted meg a haverokkal
Greta21 2016 jan. 22. - 16:44:28
(119/454)
szerinted mindenkinek ugyanolyan az ízlése?
ha egyszer szerintem sz*r valami,hadd ne dicsérjem már agyon! (idézet Tõled jan.19-rõl, talán saját magadtól elfogadod....), hazudni meg nem szoktam... off
10/10
offtopic
cellasto 2016 jan. 22. - 16:37:28 10/10
(118/454)
nem ismerem

viszont mivel készült egy dán lány címû förmedvény is,nem valószínû hogy leo kapja az idei oscart
eIemes 2016 jan. 22. - 16:12:03
(117/454)
Váááááá

Jó egyébként :-)

De Matt Damon szerintem bukta ezt a legjobb fõszereplõt.

Megjegyzés: ismered Scott O'Grady történetét, 1995-bõl?
eIemes 2016 jan. 22. - 16:04:39
(116/454)
nem biztos, hogy ezt értem
10/10
offtopic
cellasto 2016 jan. 22. - 16:00:06 10/10
(115/454)
most trollkodjak én is be a mentoexpedicio topicba?