graphoduo 2014 febr. 27. - 01:36:07
(280/620)
Ja, igen. Még valami az eszembe jutott. A különbség a régi-új Scorsese meg az új Scorsese között. A Nagymenõk meg a Kaszinó is narrálva van, de a sztori kicsit több, mint észvesztõ adatok és epizódok lendületes sorolása. Az elõbbire már nem emlékszem, de az utóbbiban ott van az egyre erõsödõ konfliktus DeNiro és Pesci, DeNiro és Stone, DeNiro és Woods, Pesci és a maffia között. Van dráma, van tét. Na, ebbõl itt semmi. Már az elején elválik egy nõtõl, akit nem is ismerünk. Aztán egy másiktól, aki totál érdektelen. A törvény lesújtani készülõ ökle inkább csak a sameszai, barátai elbeszélésébõl kerekedik ki, intésként, mintha valami mitikus tárgy lenne csupán. Egyszerûen nincs miért izgulni. Tkp. a leghelyesebb mûfaji besorolás az szerintem a dokumentum-vígjáték. Szóval ilyen.
graphoduo 2014 febr. 27. - 01:23:05
(279/620)
Hááát...Van itt egy filmelméleti probléma. Probléma? Észrevétel. Hogy ugyanis a film mûfajában az a mester, aki képekkel, dialógusokkal tudja elmondani, amit érdemes. Scorsese - amióta megadta magát Hollywoodnak - ettõl eléggé eltávolodott. Természetesen lehet egy film jó narrációval is, de ettõl még tény marad a tény: a legemlékezetesebb filmek nem vagy csak kismértékben tartalmaznak narrációt. Scorsese esete nyilván nem független attól, hogy az utóbbi idõben nagy kedvvel adaptál a vászonra életrajzokat és egy csomó apró körülmény sokkal könnyebben tálalható, ha az elbeszélõ egyszerûen a képünkbe mondja. Megjegyzem, lehetett volna ezt is újszerûen szervírozni. Egyszer vagy kétszer DiCaprio belenéz a kamerába és közvetlenül a nézõnek mondja. Azt például alighanem bírtam volna, ha ez az ötlet következetesen végighúzódik az egész filmen és akár párbeszédek közben így jár el, oly módon, mintha a szereplõk közül csak õ látná a kamerát. Így viszont...Tematikus csatornákon tûntek fel mostanság azok a dokumentumfilmek, amelyekben kulcsjeleneteket színészekkel (dokumentumfilm-színész, hol lehet erre jelentkezni?) játszatnak el, ily módon elmosva a határokat a két mûfaj között. Na, Scorsese ugyanazt a hegycsúcsot ostromolja a másik oldalról. És a hatása is hasonló. Leesik az állam és hüledezek, hogy mik is vannak, de érzelmileg nem igazán hat rám. Szerintem másra sem. Olyasmi, mint a Fókusz háromórás különkiadása. Amúgy a film: indokolatlanul hosszú és a feketelevesbõl csak a börtön teniszpályáját kapjuk. Mecsoda büntetés! Nyilván nem akarták piedesztálra állítani a fõhõst, de a nézõnek mégis csak az jön le, hogy milyen klassz élete volt és összességében megérte. Ami azt illeti, a hõsünket lebuktató rendõrtisztet is bevágják a végén, ahogy munka után metrózik hazafelé, lezárva ezzel szürke, eseménytelen életének egy újabb napját. Szóval szerintem az egész erõsen túlértékelt és csak a felszínt bolygatja. Ebbõl aligha lesz megújulásra való törekvés a bankszektorban. Sokkal inkább újabb jelentkezõk a húsosfazék mellé.
6/10
Morten 2014 febr. 24. - 10:42:45 6/10
(278/620)
hát...nekem nagy csalódás volt
összeszedetlen, fércmunka...
nem méltó a mesterhez és ehhez a színészóriáshoz...
borzasztóan untam...
2 órában bõven elég lett volna bemutatni ezt a történetet...
engem nem zavarnak a hosszú filmek ha lekötnek,..
de ez sajnos alig alig tudott lekötni...
nem lehet egy filmet felépíteni csak egy zseniális színészre...
bizony bizony kell a sztori is...
Sz Peter 2014 febr. 23. - 12:55:37
(277/620)
Teljesen igazad van. A pénz nem boldogít!
Semmivel sem vagyok boldogabb most, hogy van 50 milliárd forintom, mint amikor csak még 10 milliárdom volt.
9/10
thefamousrasty 2014 febr. 23. - 12:00:59 9/10
(276/620)
Most aztán jól beintettünk az összes szûk látókörû, filléres PROLETÁR balfax***-nak!
Mindenkinek aki napi 8-10 k**** órát dolgozik a semmiért.
Ez a film fáj azoknak akik nem mernek nagyot álmodni és megelégszenek a 70 ezer ft-os fizetéssel(na jó, plusz 1000 ft Erzsébet utalvány)
Proletárok lázadjatok!!! A tanultabb ember ezt a reakciót keserûségnek terapeuta nyelven= rosszindulatnak hívja.
Menjetek el egy kaszinóba és rakjatok bele csak 5000 Ft-ott egy gépbe vagy üljetek le kártyázni... a kis szívetek úgy fog verni mint még soha...
A film pénzhez való közelítése, megítélése fantasztikus bemutatja , hogy szemét , pontosan ennyi az értéke ...
Sokkal több mondanivalója van mint amennyit egy átlag kis 8-10 órás melós le tud szûrni egy hétvégi kikapcsolódás gyanánt.
Mondom elõször csináljatok valamit ami nem átlagos... égessetek el 500-ft ott vagy tippmixeljetek teljesen mindegy nem kell remegni a pénztõl... És ha ez megvan na akkor majd nemsokára valami pici kis kezdetleges dolog ott bent legbelül azt mondja: kapizsgálom

9/10
4/10
Goodfella 2014 febr. 21. - 20:45:41 4/10 Előzmény MaxwellRobinson
(275/620)
Nem tudok róla nyilatkozni h Te meik filmet nézted, hisz' nem együtt vtunk moziban. Ha egy mindenféle koncepciót és irányt nélkülözõ drogpropagandát láttál, amit még Ford Fairlane is szégyellne a végeláthatatlan és indokolotlan b.zmegozás miatt, akk jó eséllyel ugyanazt néztük.
A felirat alatti lassú szedelõdzködésre pedig az a magyarázat, h az emberek akkor ébredtek.
Összeszedetlen, erõltetett, összecsapott munka. Mûfajilag az EKG vonalhoz hasonlít, mert egyik pillanatban vérkomolyan veszi magát, a másikban pedig ugyanazzal a lendülettel pofán röhögi. Drámának felszínes. Vígjátéknak gyenge. Elõttem vki naon jól rátapintott a lényegre. "Egymáshoz nem illó epizódok". Megírtak 10 - 15 jelenetet, nagy valószínûséggel különbözõ írók, akik a Betépvén és a Másnaposokon szocializálódtak és az átlagéletkoruk nem haladja meg a 20 évet; ezek között van vicces, van drámai, aztán ezeket egymás után ollózták egy kokainmámoros pillanatukban és így született ez az értelmetlen, de annál hangosabb videoklip. A 12 - 25 évesek mondjuk biztos zabálják a filmet, hisz' trendi a drog-pénz-k.rva kombó.
És ezek után még csodálkozunk, h ien mocsok világban élünk, ahol felmerül az Oscar díj egy ien szemét esetében.
De, ahogy elõttem is írták, ettõl függetlenül "nagyon állat film".
10/10
h.tibi91 2014 febr. 18. - 20:18:35 10/10
(274/620)
A 2013-as év egyik legjobb alkotása!
Martin Scorsese valami elképesztõt alkotott már megint!
A film nagyon sokrétû, hiszen több témakört is körbejár. Betekintés enged a brókerek világába, mindezt teszi úgy közben pörgõs és érdekes legyen, és ne csak az értse, mirõl van, akinek legalább pénzügyi vagy számviteli végzettsége van, esetleg ebben a közegben mozog, hanem az átlag ember is jól szórakozhasson. Siker, pénz, kábítószer függõség, barátság vagy bukás. Valóban tág metszetben mozog, azonban nem nagyon nyit ki semmit, nem bonyolít vagy misztifikál túl semmit. Talán pont ezáltal marad izgalmas, mert az ember nem érezi azt, hogy már megint meg akarnak valamit magyarázni.
Keserédes humor, sorsszerû irónia nincsenek túlzások azonban néha kapunk a mûvészfilmektõl megszokott snitteket. - gondolok itt többek között a telefonért birkózós jelentre-
Az gondolom ez az a film az Oscar jelöltek közül, amelyek minden jelölésével egyetérthet bárki, aki látta! Legjobb filmben szerintem borítékolható az aranyszobor, és valószínûleg díjak tekintetében Leonardo DiCaprio is szögre akaszthatja a kabátját, ha ezért az alakításért nem kapja meg az Oscart. - akkor másért sem fogja -
Mindenkinek ajánlom, aki egy lendületes iróniával telis egész estés mozira vágyik!
Akit érdekel a pénzügyi világ, de nem olyan részletesen mint például a Tõzsdecápákban láthattuk, na meg persze azoknak akik egy igazán ütõs életrajzi drámára vágynak!
10/10
8/10
Rahar 2014 febr. 17. - 19:27:06 8/10
(273/620)
Sok negatív hozzáírást olvastam itt. Hát nekem meg tetszik. Végig lekötött, nem unatkoztam a megtekintése közben. Nem úgy ültem le megtekinteni, hogy ez most a tõzsdérõl szól, mert ha ez érdekelne, akkor az adott témáról dokumentumfilmet néznék. Egy ember életének egy hosszabb szakaszát mutatja be, az pedig alapvetõen három dologról szólt. Ezt kiválóan tálalták, legalábbis nekem nagyon tetszik. Megértem, hogy viszonylag sok embert nem érdekel egy, illetve több drogfüggõ életének elfecsérlése és a pénz folyamatos hajszolása.
1/10
Woody Allen-mániákus 2014 febr. 17. - 13:58:52 1/10
(272/620)
Mellesleg a figurák teljesen egydimenziósak voltak, nem tudtunk meg róluk semmit (azon kívül, hogy mennyi pénzük van vagy mekkora a mellük).
1/10
Woody Allen-mániákus 2014 febr. 17. - 13:55:10 1/10
(271/620)
Szörnyû volt, hosszú, unalmas és primitív.

Amikor a fõszereplõ bekerül a brókercéghez és nyíltan elmondják, hogy az a lényeg, hogy mindenféle sz.rt megvetessenek az emberekkel, meg a társalgás a fõnökével az ebédlõben, az realitásnak primitív, eltúlzott, karikatúrának meg humortalan, olcsó, gyermeteg.

A végefelé kezdett jobb lenni, amikor a pasas bukását mutatták.

A nõi szereplõk formái nagyon gusztusosak voltak, hogy valami egyértelmûen pozitív is legyen.

Ettõl eltekintve olyan volt, mintha nem a világ egyik leghíresebb rendezõje készítette volna, hanem valami kezdõ akarta volna feldolgozni a témát, de vágóra már nem volt pénze.

Miért kellett vagy 10 percig mutatni a drogos fetrengését a földön?





Régen dühöngtem már ennyit filmen!
6/10
bogotizsolt 2014 febr. 16. - 23:23:11 6/10
(270/620)
Élveztem. Aztán untam. Majd érdekelt. Aztán megint untam. És ez így ment 3 órán át. Leo remek. A csajok szuperek. Matthew a neki szánt 10 percben zseniális. Összességében közepecske film, összefércelve összeférhetetlen epizódokból , monológokból, amiknek a felét nyugodtan ki lehetett volna hagyni és megússzuk 2-2,5 órával. Néha kuncogtam , néha ásítoztam. Valahogy eltelt az idõ. Kacérkodok a gondolattal, hogy egy két hetes balatoni nyaralást elcserélnék két hét olyan életre amilyent ezek a szarháziak éltek.
10/10
somber 2014 febr. 16. - 15:35:19 10/10 Előzmény bgabor911
(269/620)
köszönhetõen a rendkívül fantáziadús magyar nyelvnek (természetesen a káromkodások fényében) magyarul sokkal jobb, mint angolul: mindkét nyelven láttam, úgy mondom el a véleményemet.


SPOILER


pl. amikor az elején sorolja Jordan a drogokat, amiket naponta használ, azt mondja a morfiumra (vagy már nem tudom melyikre) angolul, hogy "awesome": nem valami nagy szám, manapság az egyik leggyakoribb angol szleng szó, mindenki kívülrõl fújja, nincs senki sem elájulva a használatától.

DE a magyar változatban ugynanez így hangzik el: zsírkirály, és ekkor (fõleg Hevér Gábornak köszönhetõen) lefordultam a székrõl: a hangsúly, a szó váratlan feltûnése és Hevér G. hangja (és hogy mennyire passzol DiCapriohoz) számomra ezt az egy jelenetet, ami messze nem a legviccesebb, felejthetetlenné tette. :)

SPOILER vége
offtopic
cellasto 2014 febr. 16. - 11:58:12
(268/620)
akkor még fiatal volt :)
offtopic
zottyo534 2014 febr. 16. - 11:15:03 Előzmény cellasto
(267/620)
Már játszott meleg kábítószerest és mégsem kapott érte.
offtopic
cellasto 2014 febr. 16. - 00:43:30
(266/620)
majd megkapja,ha eljátszik valami meleg kábitószerest...
9/10
botta-melinda 2014 febr. 16. - 00:24:00 9/10
(265/620)
DiCaprio egyre jobb, imádom a pasast!
10/10
Babilon 2014 febr. 15. - 18:35:12 10/10
(264/620)
Hatalmas film! A moziban telt ház volt. Jól szórakoztam és ahogy láttam/hallottam a többiek is a nézõtéren. Szerintem Leo fantasztikus volt, járna már az az Oscar...
10/10
kaaslover 2014 febr. 15. - 13:31:48 Előzmény bgabor911
(263/620)
Tipikus sznob hõzöngés, hogy a magyar szinkron elront mindent.

De azt gondolom nem kötelezõ Magyarországon ismerni az amerikai-angol szófordulatokat, poénokat (lévén magyar az anyanyelvünk), hogy egy moziba szórakozhassak

A szar szinkronról meg annyit, meg kell hallgatni egy klasszikus szinkronizált filmet, ahol többek közt Szakácsi Sándor, Mécs Károly, Tolnai Miklós, Sinkovits Imre, Sinkó László és sorolhatnék egy rakás kiváló szinkronszínészt, hölgyeket is akik még nem szégyellték hogy szinkronizálni kell. - Régen egy külön szakma volt
Az más kérdés ma tényleg rossz szinkronokat csinálnak de pld di Caprio-nak mindig fantasztikus volt a szinkronhangja legtöbb esetben ugye Hevér Gábor.
bgabor911 2014 febr. 12. - 21:21:04
(262/620)
Nekem nagyon tetszett!
Mondjuk én eredeti nyelven néztem angol felirattal, nem tudom hogy milyen lehet a minden filmet alaposan leamortizáló magyar szinkronnal.
enii08 2014 febr. 12. - 13:44:17
(261/620)
Én végig nevettem az egészet. Szerintem nagyon állat film, imádtam. Leo is és Jonah Hill is nagyot játszott. Martin Scorsese pedig mindig is isten volt. A könyvre is kíváncsi vagyok, meg is fogom venni.