8/10
Edmond Dantes 2015 júl. 12. - 15:41:54 8/10
(500/620)
"... illett volna egy tökös befejezés: mondjuk az, hogy Dicaprio (akár a társaival együtt) kegyetlen és borzalmas halált hal."
és
"... tekintve, hogy ez a film mennyire irreális, ennek az elfajzott életmódnak ez lett volna az egyetlen hiteles és méltó befejezése."

Ember, nem zavar egy apróság?
https://en.wikipedia.org/wiki/Jordan_Belfort

Minden egyébrõl lehet(ne) vitatkozni...nem fogok, de könyörgök: legalább ne tedd el láb alól! Hadd éljen még! És mellesleg a film Belfort SAJÁT emlékiratai alapján készült...ha netán vannak benne kitalált fordulatok,akkor legalább õ találta ki azokat és nem egy kívülálló.
8/10
nikato 2015 máj. 04. - 23:07:29 8/10
(499/620)
Szerintem tök jó volt! :)
8/10
Edmond Dantes 2015 ápr. 29. - 09:14:09 8/10
(498/620)
Hát eljött az õ ideje is végre. Két estére osztva néztem meg. ("félre": bizonyos kor fölött hogyan lehet 3+ órát moziban végigülni? "félre" vége). Scorsese, tudjuk, nem éppen tömör fogalmazásáról híres, de asszem ez az opusz még nála is hosszúsági rekordot dönt(öget). Nem válik elõnyére. Nagyjából egy húrt penget nettó három órán keresztül. Orpheusznak is csak egy lantja volt, de azóta felgyorsult az élet. A végét meg ennek ellenére összecsapottnak éreztem. Két és fél órán át úgy tûnik, itt kemény, keménygalléros és kemény fehérgalléros bûnözés (meg rengeteg pia, szex és drog) folyik, minimum 20 év, esetleg életfogyt, ehhez képest ugye jön az együttmûködés és...nem jön a spoiler, inkább nézze meg, aki kíváncsi, mi jön, mennyi jön, mi mennyi. Mindezzel együtt és félreértés ne essék: megnézhetõ, sõt megnézendõ alapmû!

Leonardo di Caprio pedig a filmezés olyan magaslatain jár itt is, sokadszor, ahová más agyondicsért, agyondíjazott színészek, jó, ha egyszer-kétszer eljutnak...egész életükben. Ezt a magától értetõdõ, sodró erejû, egy (gránit!)tömbbõl faragott alakítókészséget értékeli a szakma, amikor újból és újból jelöli "a" díjra...és ugyanezt fájlalhatja, irigyelheti a hollywoodi szakma, amikor újból és újból galádul nem neki adja azt...hanem pl Jean Dujardinnek, aki, mondjuk 1925-ben egy lett volna a 200 némafilmes sztárocskából, 2012-ben meg rögtön Oscart ért egy db míves pantomimjátéka...rá egy évre, ebben a filmben pedig kapott is "jutalmul" egy ötperces szerepet...Van ilyen. Én már csak maradok LdC-nál. Én is õt irigylem...mint a komplett Akadémia. 10/8 a filmnek 10/10 Leo.
6/10
dale.cooper 2015 ápr. 08. - 15:37:23 6/10
(497/620)
Egy délutáni vígjátéknak elmegy, azzal a bökkenõvel, hogy este lesz mire vége. :D Egyébként nem voltam lenyûgözve a filmtõl, de azért tetszett, voltak benne jó részek. 10/6
8/10
tobywong 2015 márc. 15. - 11:49:00 8/10 Előzmény gyereamozibabe
(496/620)
Összevisszaság?
Én nem tudom, hogy mit kell ezen a filmen érteni, vagy követni, de ez egy igen jól sikerült film, hatalmas színészi játékokkal. Nem akar sokatmondó lenni, nem kell mondanivalót sugároznia, egyszerûen szórakoztató.
9/10
mafalda12 2015 jan. 31. - 20:05:22 9/10 Előzmény breeder
(495/620)
Végre egy FILM.
6/10
gyereamozibabe 2015 jan. 27. - 19:02:18 6/10
(494/620)
a film kint van a youtube-on.
Anno láttam moziban, és rossz volt a véleményem róla. Most másodszorra néztem meg, és még rosszabb. Már az elsõ 10 percben látszott, hogy ez a film egy összevisszaság.
offtopic
cellasto 2015 jan. 22. - 18:18:17
(493/620)
ezz,de gonosz :D
egyébként csípem Leo-t nagyon
oscar nélkül is szenzációs színész :)
spekimen 2015 jan. 22. - 17:59:26
(492/620)
Hadd csatlakozzam ezzel a link-kel az elõttem lévõ urakhoz:
http://mozistar.hu/hirek/igy-erezte-magat-dicaprio-a-86-oscar-galan
breeder 2015 jan. 22. - 01:10:18
(491/620)
:)
Cordelia 2015 jan. 20. - 19:42:05
(490/620)
éppen egy órával ezelõtt hallottam a rádióban, hogy egy magyar karikaturista lerajzolta az Andrássy úton kószáló vadkant azzal a felirattal, hogy "én legalább nem vagyok bevándorló", utalva az Lánchidon lévõ nyilvánvalóan bevándorló oroszlánokra...
tortura 2015 jan. 20. - 18:28:47
(489/620)
Itt mindenki - tisztelet a kivételnek - szidja a nyugatot, az amerikaiakat - de állandóan angolul rövidít. Magyarul már nem "trendi" megszólalni. Helyesen használni szép anyanyelvünket meg pláne nem. Egyik nap szóltam érte valakinek, le is ordította a fejemet, igaz tõle nem is vártam más reakciót.
Szóval a fent említett tendencia számomra érdekes ellentmondás.
offtopic
spekimen 2015 jan. 19. - 23:08:16
(488/620)
Nem rád gondoltam, hogy te versenyezzél vele. A Csillagok között- beli csajra gondoltam akkor. Bár az se rossz, de azért nem ér fel Lucy-val :-D , bár agyilag igen :-D (Most a filmbeli karakterükre gondolva, még akkor is, ha Lucy a végén "mindenható" lesz)

Hát persze a feminin jelleg ez mindent megmagyaráz :-D

Külsõleg lehetne (a magasságát leszámítva,de ez nem annyira mérvadó), de lehet, hogy elmenne a kedvem tõle hosszútávon, mihelyt beszélnék vele pár mondatot :-D
offtopic
Sz Peter 2015 jan. 19. - 21:41:55
(487/620)
Mi az a WTF? Állandóan emlegeted. What the fuck? :)
offtopic
spekimen 2015 jan. 19. - 20:55:58
(486/620)
Hát, ha Johanssont vesszük alapul, akkor igen, vele nehéz bárkinek is versenyeznie, mármint nõként :-D
Azt vettem észre, hogy ez a film jobban bejön a nõknek, talán azért mert egy nõi fõszerep van benne és ezért bele élik magukat a helyébe? Mi a véleményed errõl?
offtopic
spekimen 2015 jan. 19. - 20:28:43
(485/620)
Igen valami olyasmi, hogy álmodik a nyomor, vagyis továbbra is (mindig) érdekli a gazdagok és a pénz világa.
A többi film az tényleg mese az 5.-et kivéve, mivel az teljesen más dimenziótérben játszódik, legalább is egy része :-D
offtopic
spekimen 2015 jan. 19. - 19:55:09
(484/620)
Ez az adat önmagáért beszél:
http://www.penzcentrum.hu/vasarlas/te_lattad_ezt_a_filmet_neztek_meg_a_legtobben_tavaly.1043352.html
Mindenki vonja le belõle a magának való konzekvenciákat.
offtopic
olahmiki1959 2015 jan. 16. - 18:38:14
(483/620)
"remélem a moderátorok véget vetnek ennek hamarosan :)"

Nem gondolnám.
A moderátorok ELSÕSORBAN a gyûlölködõket, az acsarkodókat, a személyeskedõket, a nyíltan politizálókat szokták büntetni, kimoderálással, szankcióval, - nagyon helyesen, - Edmond és én pedig nem tartozunk ezekbe a kategóriákba.
Ez ennyire egyszerû.
Üdvözöllek.:D
offtopic
cellasto 2015 jan. 16. - 16:42:42 Előzmény olahmiki1959
(482/620)
igen és a témához szorosan hozzákapcsolódik,hogy diCaprio-t szinkronizáló színész épp melyik színházban játszik,stb,stb..

akkor ezek szerint nem értem az offolás lényegét,bocsánat érte..
olahmiki1959 2015 jan. 16. - 00:54:01
(481/620)
Oké, akkor most komolyra fogom venni a figurát.:D

642 hozzászólásnál tart "A Wall Street farkasa" címû film.
Nem olvastam el mindet, 43 oldalnyi szöveg egy filmrõl még nekem is sok, és bár az olvasás a lételemem, de egész egyszerûen nincs annyi idõm, hogy mindent, ami elém kerül, elolvassak.
Ennyi hsz.-ben szerintem már mindent elmondtak a filmrõl, volt egy nagyon hosszú, de nagyon értelmes, a filmet és a tõzsdézés lényegét, lelki hátterét, ezt az egész üzleti jelenséget ízekre szedõ hozzászólás, ami után tulajdonképpen már nem nagyon lehet mit írni.
De mások is írtak nagyon érdekes, megfontolandó dolgokat.
Éppen ezért ilyenkor, amikor gyakorlatilag már ki lett merítve a téma, szerintem megengedhetõ, hogy a film kapcsán egyéb gondolatok is napvilágot lássanak.
Általánosságban filmekrõl, színészekrõl, szubjektív benyomásokról, díjazásokról, régi és új filmes irányzatokról, stílusokról, esztétikai kérdésekrõl, és még rengeteg más dologról.
És ezek - megint csak szerintem, - akár még tanulságosak, érdekesek is lehetnek mások számára is, pláne, ha olyan szórakoztatóan, információgazdag formában, gördülékeny, humoros stílusban vannak megírva, ahogyan általában
Edmond barátom, és szerény személyem szokott írni, - jegyzem meg, meglehetõsen szerénytelenül...:) (Irónia, de dögivel...:)

Mi senkit sem akadályozunk meg abban, hogy õ is hozzászóljon bármelyik témához, vagy akár vitába keveredjen bármelyikünkkel, a fórum terjedelme gyakorlatilag végtelen - utálom a koreai tv sorozatokat, egy részt sem láttam egyikbõl sem, de a múltkor kíváncsiságból rámentem az egyiknek a topikjára, és hüledezve láttam, hogy TÖBB SZÁZ oldalnyi hozzászólás tartozik már hozzá!

De hogy megfeleljek egyesek kívánalmainak is... khm...
"A Wall Street farkasa" szerintem nagyon jó film, mély társadalmi mondanivalót tartalmaz, kitûnõ színészi alakítások egész sora látható benne, és tanulságoknak sincs híján.

(majdnem elaludtam,, amikor leírtam ezt a mondatot, de ha ez kell, énvelem lehet beszélni...:)))