illegal racer 2015 máj. 25. - 00:51:40 Előzmény zora
(774/795)
De tuning azért írja ki ide a Flashes híreket, mert a Flashnek nincs is kibeszélõje. Nem szinkronizálták le, így a port.hu-n nincsen rajta.
zora 2015 máj. 23. - 10:18:43
(773/795)
Tudod, ha egy sorozat önmagában nem értelmezhetõ, tehát egy belõle készült spinoff nélkül maradnak homályos részek, akkor azt a sorozatot rosszul írták meg.
Én mondjuk nem emiatt hagytam abba a sorit úgy a 14. rész környékén, hanem egyéb hülyeségek miatt.
Úgyhogy, ha nem volt elég méltatlankodó, akkor beszállok másodiknak: ide légyszi CSAK Arrow-dolgokat írj.
Nem gondolod, hogy az hülye kifogás, miszerint a Flash kibeszélõn kevesen vannak?
Mert ilyet egyik CSI, vagy NCIS-sorozat kibeszélõjében nem olvastam.

Nekem az Arrow már nagyon nyögvenyelõs lett, lehet, ha lesz 1-2 szabad hetem nyáron, ledarálom a maradék 10 részt.
illegal racer 2015 máj. 23. - 00:17:28
(772/795)
Ja és egyes feltételezések szerint Felicity apja nem más, mint maga Damien Dahrk. Habár én ezt valószínútlennek tartom, hiszen Damien már évszázadok óta életben van.

Elnézést, ha véletlenül spoilereztem, nem állt szándékomban, amit leírtam, az mind vagy benne van a képregényekben, vagy már egy hónapja megtörtént a sorozatban, vagy csak szimpla teória.
illegal racer 2015 máj. 23. - 00:15:08
(771/795)
Na, akkor mondom, mi várható a 4. évadban. Próbálok nem spoilerezni.

Szóval, a fõellenség legnagyobb valószínûséggel Damien Dahrk lesz. Emlékeztek a Flash részre, ahol Ray is szerepelt? Ott a végén emlegettek egy HIVE nevû szervezetet Coast Citybõl, ahonnan olyan metahumánok érkeztek, akiknek nem volt közük a részecskegyorsító robbanásához. Damien Dahrk pedig ennek a HIVE nevû szervezetnek a vezetõje. Azt még hozzá kell tennem, hogy Deadshot is ennek a szervezetnek dolgozott, mikor megölte Diggle testvérét. Szóval nagyon össze fog kapcsolódni az Arrow és a Flash története.

Aztán még ott van a tény, hogy mindkét sorozatban erõsen emlegették a lelõtt Ferris repülõjáratot. Történetesen Fyers az elsõ évadban azt lõtte ki. Valamint többször emlegették Coast Cityt, sõt Oliver az évad végén abba a városba indult el. Na, ki a pilótája a Ferrisnek? Melyik hõs otthona Coast City? Úgy van! A Zöld Lámpásé!

Végezetül a legfontosabb. Mint az tudott, az Íjász sosem volt darkos karakter. Ez a három évad eddig egy Batman sorozat is lehetett volna. Az Igazság Ligájában is Oliver a vicces, komolytalan tag, nem az az emós karakter mint Batman. Emlékeztek még arra a jövõbeli cikkre, miszerint Flash eltûnik egy CRISIS-ban? Ott ugyan nem volt kiemelve, de az eltûnt hõsök között emlegetik a ZÖLD ÍJÁSZT is. És a CW szerint a 4.évad lightosabb lesz, mint a többi. Ez csak egyvalamire utalhat! A 4. évadban eltûnik az Íjász, és megszületik az igazi, vicces, szakállas ZÖLD ÍJÁSZ!
illegal racer 2015 máj. 20. - 09:40:10
(770/795)
Ne már! A Legends of Tomorrowban visszahozzák azt a karaktert, akit most még nem említek meg. De szerintem elég nagy hülyeség volt. Nem is képregényes karakter, és nincs is értelme a feltámadásának. DE A SOROZAT AMÚGY ESZMÉLETLEN LESZ!
sarahangel 2015 máj. 19. - 18:27:39
(769/795)
Sziasztok! Lehet tudni, az RTL Klub mikor fogja vetíteni a 3. évadot? Az elsõ kettõt olyan gyorsan elhozták (ha jól emlékszem, mindig csak pár résszel voltunk lemaradva). Sajnos idõhiány miatt nem nagyon tudtam követni az eseményeket.
Bence Ivanyi 2015 máj. 17. - 15:49:40
(768/795)
Nekem még mindig nagyon tetszik az Arrow is, minden részt nagyon vártam a 3. évad alatt is :D A 4. évad meg van már mikor kezdõdik?
10/10
mro26 2015 máj. 17. - 15:40:54 10/10
(767/795)
Én azért remélem jobban kihúzza majd jó minõségû sorozatként mint az Arrow :) jelenleg ez a kedvenc heti szinten futó sorozatom, de még az Arrow-t is kár temetni, még a következõ évad lehet jo.
10/10
mro26 2015 máj. 17. - 09:50:37 10/10
(766/795)
A Flashnek van egy nagy elõnye: még csak az elsõ évadnál jár :D
Anno az Arrow 1. évada is ilyen volt, én a második évadnál kezdtem heti szinten nézni, szóval az elsõ már lement mikor nekikezdtem a nyári darának, folyamatosan tudtam nézni szerencsére :)

Viszont a CW csatornán futó sorozatoknak van egy olyan "rendszere", hogy az elsõ pár évad után romlik a miõség és nincs is megállás és sajnos évrõl évre érkezõ sorozatoknál egyre hamarabb pl:

Smallville 2001-2010 : Az elsõ négy évad jó volt, 5-6-7 romlás, de a 8-9-10 mégjobb lett mint az elsõ 4 de csak azért mert egyre több képregényes dolgot emeltek át.
Supernatural 2005- : Elsõ 4 évad kiemelkedõ, 5-nél már kis lendületvesztés de a 6. évadnál kezdett el süllyedni a színvonal erõsen.
The Vampire Diaries: Elsõ 3 évad tele misztikummal minden rész kb. WTF-el ért véget, 4. évad : romlás azóta csak sz*r van, kedvenc sorozatomban leggyûlöltebb sorozat lett.
Arrow: 1-2 évad hibátlan, de a harmadik...

Szóval addig kell örülni még a Flash jó, mert félek eljön az idõ mikor az Arrow szintjére süllyed.
10/10
mro26 2015 máj. 16. - 18:39:13 10/10
(765/795)
Én így voltam ezzel a 3. évaddal is, mondom ha már úgy szerettem azért nézem, mert azért még nézhetõ. Ha a 4. évadban sem lesz javulás akkor a sorozatra keresztet lehet vetni.
10/10
mro26 2015 máj. 16. - 13:47:40 10/10
(764/795)
Ez teljesen IGAZ! Épp ezt emeltem ki, hogy az évadzárót Flash jelenléte dobta fel kicsit. De akkor már Ray Palmer karakterét is ide lehet sorolni. Viszont ezektõl eltekintve magát a karaktert, Olivert nem változtatta meg nem kezdett el lazáskodni, tipikusan a "Batman" figurát tolta : nincs helye a tréfának, minden komoly, mi nem hívjuk metahuman-oknak a gazfickókat stb.
De most arról van szó, hogy magát a karaktert dobják fel, mint ahogy az évadzáró végét lévõ autókázós jelenetben kicsit láthattunk már kezdetnek.
Õsszel kiderül, én már nem mondok semmit a 3. évad után :(
10/10
mro26 2015 máj. 16. - 12:55:44 10/10
(763/795)
Majd kiderül, könnyed hangulat még nem volt a sorozatban ;)
De az eredeti karakter épp mókás, pofázós, könnyed figura a képregényekben.

Azért vették komolyra a sorozatot, mert a Smallville után a CW akart még DC-s hõs kalandjából sorozatot és Batman-t akarták, de nem kaptak rá engedélyt így a Smallville-ben már jelenlévõ és sikeres (6.évadban jelent meg ott is Batman helyett mert nem engedték szerepeltetni mivel épp akkoriban akarták tetõ alá hozni a Batman Begins-t, nem akarták megkavarni az embereket :D majd a 8-9-10 évadra állandó szereplõ lett olyan népszerû volt) Zöld Íjász-t választották, mert az is emberközelibb hõs mint pl Batman, nincsenek szuperképességei így logikusan õt vették alapul, de nem a képregénybõl vették át a személyiségét hanem Batman/Bruce Wayne-tõl.
Szóval ezzel elvileg behozzák a képregényes gyökereket. Majd kiderül. Csak legyen jobb a 3. évadnál.

http://comicbook.com/2015/05/15/arrow-season-4-will-take-a-lighter-tone/
illegal racer 2015 máj. 16. - 12:21:55
(762/795)
Azért sajnálom, hogy Manu Bennett (Slade Wilson) otthagyta a sorozatot. Egy jó karakterrel kevesebb.
10/10
mro26 2015 máj. 16. - 11:15:27 10/10
(761/795)
A 4. éved egy könnyedebb hangulattal tér majd vissza õsszel, nem veszik olyan darkosra és komolyra a témát mint a 3. (és elsõ kettõ) évadban.
illegal racer 2015 máj. 15. - 13:25:53
(760/795)
Hát ez az évad elég gyengére sikeredett a többihez képest. A fõgonosz mind az elsõ két évadban lenyûgözõ volt, de pont Ra's al Ghul az, akit sikerült elrontani. Nem tudjuk mi a célja, mi a liga célja, miért akarja a biofegyvert Starlingra árasztani. Azonkívül teljesen Batmanesre sikeredett az évad. Batman egyik legnagyobb ellensban.ége kiválasztja Batmant, hogy átvegye a helyét, valamint el akarja pusztítani Gothamet. Csak egy kicsit átírták a neveket. Azonkívül kár az Íjászt Batmanhez hasolítani. Az Íjász egy senki, Ra's és Batman (és még Deathstroke is) pedig a két legjobb harcmûvész a DC univerzumban! Az Íjász maradjon Starlingban.

Slade feltûnésének nem örültem. Inkább tartogatták volna a 4.évadra. Hát könyörgöm, Slade egy fõgonosz! Nem lehet õt besorolni egy "hét gonosza" címre! Kár volt elpocsékolni azt az egy epizódot!

Ami még nem tetszett, az a végsõ csata. Az Arrow vs Merlyn csatát természetesen ez sem szárnyalta túl, de még a Slade vs Oliver harcnál is pocsékabb lett. Oliver semmiképp sem nyerhette volna meg a harcot, ha Ra's nem engedi õt gyõzni. Mert ez az egyetlen magyarázat. És akkor Oliver komolyan megölte?! Képzelem Slade arcát, miközben megtudja, hogy Oliver megint ölt.

Ami nagyon tetszett, hogy Laurelbõl egy bad-ass lett. Nem is emlékszem már a második évados Laurelre. Az viszont baj, hogy ez Felicity rovására ment, de nagyon durván. Felicitybõl csináltak egy nyafogós p*csát, aki minden mondatában magas hangon beszél, és majdnem elsírja magát. Brutálisan idegesítõ volt. És akkor meg a sok hülye rajongó meg követelte az Olicity párosítást, amit a CW-nek teljesítenie kellett. Egyébként az egész évad egy Olicity fanservice volt. Semmi több.

További negatívum volt a Flashback történet. Szívesebben láttam volna, hogy mi van a szigeten. Kíváncsi vagyok, hogy Fyers kinek dolgozott, hogy Ivo kinek dolgozott, és ez a kettõ hogyan áll össze, Sara hogy került az Orgyilkosok közé. Arra is kíváncsi vagyok, hogy Waller honnan tudta, hogy mi van a szigeten.

Akkor a pozitívumok. Két szó: Malcolm Merlyn. Eszméletlen jó lett, csak miatta néztem az évadot, SENKI másért. A második évadban elhanyagolták, viszont a harmadikban bõven bepótolták a jeleneteit. Az is tetszett, hogy megpróbálták a nézõket szimpatizálni vele, ami nagyon jól sikerült. Azonkívül nagyon bírtam, hogy kijátszik mindenkit a háta mögött, és csak a saját javáért dolgozik. Az hab lett a tortán, hogy õ lett az új Ra's al Ghul.

(Jut eszembe, arra még mindig nem kaptunk magyarázatot, hogy Moira honnan ismeri Nanda Parbatot.)

Szóval, az évad összegében gyenge volt, ha valami miatt érdemes volt végignézni, az Merlyn.
10/10
mro26 2015 máj. 15. - 11:39:56 10/10
(759/795)
Bizony, de ha már ennyire Batman-t "majmolják" a sorozattal, akkor Ras-t is majmolhatták volna jobban :D
10/10
mro26 2015 máj. 14. - 23:46:30 10/10
(758/795)
Jó lesz ez, érdekesnek ígérkezik a TV-s Justice League :D ja és igazad lett/lesz

SPOILER

a LP-nek köszönhetõen születik újra a Fehér(wtf) Kanári
10/10
mro26 2015 máj. 14. - 23:41:13 10/10
(757/795)
Csak kár, hogy a karakter maga gyenge volt... :/
10/10
mro26 2015 máj. 14. - 17:21:35 10/10
(756/795)
Az is lehet, erre nem gondoltam :D
SPOILER VESZÉLY!!!
Végül is logikusnak hangzik ez is mivel Nyssa kicsit megfenyegette a végén, Malcolm úgy nézett ki mintha szorulása lenne.
Amúgy ebben a zárásban Flash jelenléte és Dig reakciója tetszett nagyon, többi dolog felejthetõ SAJNOS.
Még arra leszek kíváncsi, hogy Ray ezzel a robbanással kap-e képességet, hogy páncél nélkül legyen meg az ereje, ezzel sokkal inkább közelebb kerülne a képregénybeli figurához (meg gondolom olcsóbb is lenne a sorozatnak mintha a szerkójában parádézna mindig ).