7/10
meszpeti 2019 dec. 09. - 21:46:03 7/10
(87/167)
Sziasztok! Szerintem a film rendben van. Sokan fikázzátok de a film nem csak scifi hanem dráma is. Nem egy akciódús scifi, inkább a főszereplő lelki világával van elfoglalva. Az biztos hogy lehetne a film egy picit dinamikusabb, ebből a filmből ezt kilehetett volna hozni simán, de sajnos ez ilyen lett. Ettől még a film jó és élvezhető. Nálam ez 7/10. Akiknek ez 2/10 vagy 3/10 azok még nem érettek a psicholóogiai drámákhoz ami lehet scifibe vagy akár még vígjátékba is öltöztetve. :-)
1/10
freedline 2019 dec. 09. - 21:25:31 1/10
(86/167)
Jó volt a Csillagok között,élvezhető volt a Gravitáció monodrámája is...de az AD ASTRA egy marhaság.(Értem a cím "per aspera ad astra" utalására is!)
Logikátlan és legfőképp értelmetlen összefüggésbe van kényszerítve az emberi "sors" és jövőkép a történettel.Felesleges a sci-fi megvalósítás.
U.I.: Egyetértek kobax-al.Az ilyen trehányságok miatt "hibásak" a szolgáltatók EPG infói is.
5/10
kobax 2019 dec. 09. - 18:30:13 5/10 Előzmény kobax
(85/167)
Jah, aki a hivatalos ismertetőt / összefoglalót írta, vagy nem látta a filmet, vagy egy másik filmet nézett. A "galaxis" és az "univerzum" szavak esetében is a Naprendszerre gondolt, csak nyilván azt hitte, hogy ezek szinonimák...
5/10
kobax 2019 dec. 09. - 18:27:54 5/10
(84/167)
Igazából nem tudom, hogy mit gondoljak erről a filmről. Jó is lehetett volna, de valahogy mégsem az. Tele van logikai bakikkal, és nagyon sok az üresjárat. Mégis, van mély értelme és mondanivalója, ezt nem lehet elvitatni, csak ahhoz meg túl gigászi / eposzi a környezet és a sztori, ezt "földhözragadtabb" környezetben is el lehetett volna mesélni. Hangulat kell hozzá, az biztos. Fanatikusok tuti rászánják azt a 2 órát, de azt is megértem, aki leállítja és inkább néz mást. Nagyon felemás, ezért 5/10.
2/10
Owl 2019 dec. 09. - 12:31:08 2/10
(83/167)
Azt nem értem, hogy miért kell a Marsra utazni, hogy ott egy süketszobából küldjön üzenetet az apjának. Egy sci-fitől azt várnám, hogy adjon valami felfedezést, vagy egy meghökkentő témára épüljön, vagy legyen benne értelem és logika. Itt bukott el a gagyi Prometheus és ez a film is. Ez nem ad semmit, apuci egy szociopata, jajj-jajj, na akkor mennyünk haza! Mindezt szép látványos körítéssel eladva, de ilyet már láttunk. A sci-fi a díszlet, a film nem az.
4/10
nikato 2019 dec. 09. - 11:56:02 4/10
(82/167)
Nagyon unalmas volt, értelem nélküli nagy semmi, az alkoholtól leélt Brad Pittel.
4/10
sorozatneked.hu 2019 dec. 08. - 22:53:45 4/10
(81/167)
4/10

Csak egy nagy jóindulattal adtam rá négy pontot. Rég unatkoztam ennyire moziban...se füle se farka...értelme meg még annyi sem. Volt egyfajta depresszív hangulata a filmnek, amihez a zene is passzolt, volt pár szép jelenet, de ennyi. A többi unalmas volt. Igazából az eleje tetszett, a Holdon való utazás meg a vége, amikor felkapcsolták a lámpákat a teremben.
Vangelis 2019 dec. 08. - 13:48:29 Előzmény Dubhe
(80/167)
Volt a főhős az északi sarkon is.... mintha említette volna.
Vangelis 2019 dec. 08. - 13:47:02
(79/167)
A szürke ragasztó volt a legjobb. :)
IWantSunshine 2019 dec. 07. - 23:59:26
(78/167)
Nem lett volna rossz film, ha nem lett volna tele egy rakás logikátlansággal. Így csak olyan közepes.
3/10
pihes 2019 dec. 07. - 14:56:32 3/10
(77/167)
Azon gondolkoztam, hogy megállítom, de nem tettem mivel nem volt jobb.
Semmit nem nyertem vele!

3/10
10/10
WynNyback 2019 dec. 07. - 13:10:58 10/10
(76/167)
Eszméletlen fényképezés magával ragadó történet. Több ilyen SCFI kellene. Nagyon élveztem jó mozi volt.
7/10
Brew 2019 dec. 04. - 07:30:51 7/10
(75/167)
Közel sem volt ez olyan rossz film, mint ahogyan a hozzászólások alapján vártam. Az, hogy "nem szól semmiről" az egyszerűen butaság. A menekülésről szól saját kapcsolataink elől, és a menekülésről a Földről. Ahogy az egyén próbál a szembenézés helyett elfutni a problémáitól, úgy akar a filmben az emberiség megszökni minél távolabbi bolygókra.
Az sem állja meg a helyét, hogy ne lenne látványos. A film sokszor remekül egyensúlyoz a fantasztikum és az elképzelhető realitás között. Az otthontól való eltávolodás, a Neptunusz fagyos magánya nagyon érzékletesen van megjelenítve.
Az is igaz, hogy számos, túlságosan is sok logikai döccenő van benne, amit le kell nyelni menet közben, és nem mindig egyszerű. Mind a fizika törvényszerűségei, mind a cselekményben lévő értelmetlen fordulatok megnehezítik a film élvezetét.
bowden1 2019 dec. 03. - 18:45:37
(74/167)
Igazán nem értem a fanyalgókat, ez egy jó érdekes film valóban meg lehetett volna csinálni egy kicsit jobban, de azért egészen jó lett.
Krisz000007 2019 dec. 03. - 18:38:18 Előzmény tesz-vesz
(73/167)
rendkívül kíváncsi lennék én is a válaszra. hogy jutottunk el oda hogy manapság szinte mindegyik óriási potenciállal rendelkező filmet C kategóriás, semmit az asztalra le nem tett rendezőkre és forgatókönyvírókra bízzák. mi ennek a célja, mit akarnak ezzel elérni? hogy létezik hogy a sztárok részéről nincs ellenállás ezzel szemben? elég csak megnézni egy "making of" 2001-es űrodüsszeia vagy annak folytatása dokumentumfilmet. hogy azokba milyen munka, milyen brainstorming ment bele, mennyi tehetséges ember foglalkozott vele. hogy létezik hogy ezt ma nem követelik ki azok, akik a nevüket adják a filmekhez? kötve hiszem hogy ne lenne 10+ tehetséges ember bármelyik állásra, akik hajlandóak lennének a belüket kidolgozni egy jó filmért.
Érdekes módon erről nem olvasunk elemző cikkeket.... valamiért.
Krisz000007 2019 dec. 03. - 18:22:50 Előzmény Én -Im
(72/167)
imdb-n sajnos már szemérmetlenül csalnak. hollywood szócsöve lett. mindig a prolific authors-ra kell ránézni a kritikáknál és máris látszik hogy max 5 az a 7...
1/10
molnibalage83 2019 nov. 05. - 10:26:59 1/10 Előzmény culas25
(71/167)
A film egy insterstellarba oltott Őrület Határán akart lenne, csak sikerült mindenhol elcseszni. Na nem mintha az IS jó film lenne...
8/10
hbhb 2019 okt. 27. - 15:19:18 8/10
(70/167)
Teljesen jó film, nem unatkoztam egy percet sem rajta.
2/10
mrlujoak 2019 okt. 12. - 23:34:00 2/10
(69/167)
Az alapsztori jó lett volna.
Több részletet kellett volna kidolgozni a sok magában beszélő, deoressziós monológok helyett.
Például a majmos részt, mondjuk a hajónaplóba nézve, vagy épp a lökések okát...
Sajnos itt is többször előfordult a hiba, hogy az űrben történt robbanások, hangok, mind hallatszottak is.
Holott nem kéne, ugye...
Kár.
Így baromira untam.
Piluka 2019 okt. 12. - 23:33:58
(68/167)

Voltak benne csodálatos tartalmak, pl az az átlátszó kézi lap, amin képeket és videókat néztek. Az sci-fi... meg az űrhajó, és az űrutazás, mondjuk kissé Space X szagú űrhajók voltak :-) nem, nem az a kerek izé, hanem a szivar alakúnak a landolása, amit a főhős tesz le manuálba. Az is frankó rész volt. Az érzelmi része, na az viszont borzalmas.
Nem elég nap, mint nap itt a Földön megélni a saját és mások érzelmeit, még a filmbéli fater egoista önbevallását is meg kellett hallgatni. Mondjuk, ahogy bevallotta, az rendben van, mert legalább nincs susmus, tökösen kimondta, hogy milyen is a fater. Ez tetszett. Erre hagyja magát megmenteni, aztán mégis meg akar halni, de úgy, hogy közben majdnem kinyírja a saját fiát. Hát eltakarodik a Qrva annyába az ilyen önző g*ci szülő, aki így kibasz*k a gyerekével. Ez egy nagyon dühítő része a filmnek. Egyszer az elején majdnem meghal a zuhanásban,
aztán a holdjárós storynál,
meg az űrhajó lerakásánál,
aztán amikor felugrik a marsi úrhajóra,
utána a faterral való küzdelem,
majd átkommandózik a gyűrűn, beszáll az űrrepcsibe, utána a Földön éppen leszáll.
Az atomrobbanás által amúgy is szétcsapott űrrepcsi pont akkora sebességgel, pont a Föld felé, vagyis annak megfelelő szögű és sebességű "becsapódása" történik meg. Tudom, hogy sci-fi, de...
Aztán a végén a konkluzió: engedjük el a szülőt, éljünk és szeressünk...
Mondjuk a géppel való pszichikai, lelki tesztelés, az végre megint tetszett, az sci-fi és megmozgatta az agyvelőmet. Hiszem, hogy van agyam, hiszem, hogy vannak párhuzamos dimenziók és hiszem, hogy vannak földön kívüli életformák is.
Egyvalamit jelenleg biztosan tudok: 20 000 Ft alatt képtelen lennék még egyszer megnézni ezt a filmet, és ha most felmerül benned az a kérdés, hogy a húszast a filmnézésért adnám, vagy kapnám, akkor menj te a... :-)