8/10
Mucilinda 2022 szept. 12. - 15:14:01 8/10 Előzmény Péterrrrrr
(16/76)
Ártatlan? Hát nagyon nem volt az! A végén a titkos rejtekhelyről előkerült napló és a beleragasztott kagylós nyaklánc....Talán, aki olvasta a könyvet, annak egyértelműbb!
8/10
Mucilinda 2022 szept. 12. - 15:08:53 8/10
(15/76)
Számomra kellemes csalódás volt a film. Féltem, hogy nem hozza majd a letehetetlen könyv hangulatát, de szerencsére nem így történt. Ugyanúgy magával ragadott, mint a könyvet olvasva, szinte ott éreztem magam a helyszínen a leírások alapján. Szinte éreztem a tenger és a láp szagát, hallottam az állat és növényvilág hangjait....A film is egészen jól hozta ezt! A karakterek is tetszettek! Tate a kedves, gyerekkori barátságból lett szerelem és a gazdag, mindent megkapó, "rossz" fiú Chase.....Összességében tetszett a film, sokféle érzelmet megmozgatott bennem és egy cseppet sem volt unalmas, vontatott, vártam a könyvből ismert eseményeket. Nem volt zavaró az sem, hogy a könyvtől eltérően párhuzamosan mutatták az eseményeket.
10/10
Péterrrrrr 2022 szept. 08. - 17:20:58 10/10
(14/76)
Egyébként a film nagyon tetszett, és a színészi játékok is. A lány játéka nagyon hiteles, és kedvencem lett.
10/10
Péterrrrrr 2022 szept. 08. - 14:09:23 10/10
(13/76)
Ez egy sikerkönyv? Hát micsoda blőd egy sztori, hogy egy ártatlan nőt gyilkossággal vádolnak, és akár halálbüntetéssel is sújthatnának? Mintha fogyatékosokról szólna ez a film. Ki talál ki ilyen blőd sztorit?
10/10
Orkok 2022 szept. 06. - 10:07:02 10/10
(12/76)
Ezt hívják filmnek! Megszólítja az embert és kiragadja a mindennapokból! Jó színészi játék, csodálatos történet egy bájos főszereplővel! Ez az alkotás sok műfaj egyben és mindegyikben megállja a helyét! Korunk számítógép effektekkel telezsúfolt élettelen és életszerűtlen fimvilágában az ilyen csodák adnak még reményet, hogy talán kikecmergünk az embertelen jövő felé száguldásból!
10/10
Diditte 2022 szept. 05. - 13:48:31 10/10
(11/76)
Egyik kedvenc konyvem csodalatos feldolgozasa.
9/10
sam23 2022 szept. 03. - 20:52:34 9/10
(10/76)
Nagyon tetszett a film. A könyv is az egyik kedvencem. Nagyon vártam emiatt a filmet. Örültem, mikor megtudtam, hogy Daisy Edgar-Jones jatsza Kya-t. A negatív kritikák miatt félve ültem be a moziba. De kellemesen csalódtam. Nekem minden a helyén volt. Tetszett a táj megjelenítese. A történetből amennyi egy 2 órás filmbe belekerülhet egy könyvből az szerintem benne volt.
10/10
(S)Portoló 2022 szept. 02. - 00:08:02 10/10
(9/76)
Csodálatos film. A képek, a színészek játéka, a mondanivaló... végig izgalmas, lebilincselő. A megoldás olyan csavaros, hogy még napokig foglalkoztatja az embert.
6/10
blood.1 2022 aug. 22. - 07:03:10 6/10
(8/76)
2 óra melankólia. A bravúros előzeteshez képest a film csúnyán elmarad a várttól. Hiába a csodás mocsári látkép, ha a történet sodrása még arra sem elég, hogy a kagylókat magával vigye, nem hogy minket. A lápi lány élete keserű és hiába kapja meg a feloldást a film végén, 2 órán keresztül a néző ennyi szenvedésre nem kíváncsi. A bűnügyi eseményeinek párhuzamos mesélése érdekesen indult, de nem lett jól kihasználva, sőt... semennyire. A főszereplő rezignáltsága miatt nem tudunk izgulni a végső ítéleten sem.
10/10
intovon 2022 aug. 20. - 10:43:21 10/10
(7/76)
Kb. egy hete döntöttük el, hogy meg fogjuk nézni. Nem nagyon hallottam előtte se a könyvről, se a filmről és még kicsit aggódtam is, mert jobban utána nézve, a leírás alapján nem gondoltam, hogy egy ilyen filmet tudok élvezni. Aztán tegnap a moziban jött a nagyon kellemes csalódás. Igen, nem feszített tempójú filmről beszélünk, de ez egyáltalán nem gond. A filmet minden tekintetben megéri megnézni, hisz a színészek jók, a történet zseniális, a látványvilág, a környezet lenyűgöző és nem hiányzik a fordulat sem. No meg kevés film olyan, ami az emberből a félelmen kívül minden érzelmet ki tud váltani, legyen az meglepődés, harag, düh, szomorúság, boldogság. A könyvet még nem olvastam, de amennyire magával ragadott az egész, ez sem sokat fog magára váratni, hisz az esetek nagy részében a könyv élvezetesebb, mint a film és ha még e fölé fog lőni, akkor ez egy letehetetlen alkotás lesz. Végszóként annyit, hogy tényleg érdemes megnézni, nem elvesztegetett idő és pénz.
7/10
Alfred von Caine 2022 aug. 18. - 22:01:37 7/10
(6/76)
A hangulata tetszett, és izgalmasnak is mondható a történet. David Strathairn viszi a hátán a filmet. Nélküle kalap szamóca lenne. :P
Bonitó 2022 aug. 18. - 18:04:08 Előzmény Diditte
(5/76)
Igen tudom Drága, hogy mi játszódik a világban. Azt is, amit a gyerekekről írtál. Hosszú életem során sokat láttam, tapasztaltam és nemcsak a jóból.
A sok évtized alatt bizony megismertem a világ sok szegmensében történteket. (És nemcsak azért, mert könyvmoly vagyok.) A gyermekek sorsa kiexponált helyen volt mindig, végigkísért, és a belém szorult sok empátia hajtott mindig a megsegítésükre. További kellemes fórumozást kívánok!
10/10
offtopic
Diditte 2022 aug. 18. - 14:35:08 10/10 Előzmény Bonitó
(4/76)
Kedves Bonitó, sajnos a világon jelenleg kb 150 millió gyermek él a könyv főszereplőjénél sokkal rosszabb körülmények között. (https://www.compasschildrenscharity.org.uk/about-us/street-children-worldwide/)
Sokkal nehezebb gyereksorsokat bemutató filmek pl: Kafarnaum: A remény útja vagy az Indiában játszódó Oroszlán.
A könyveb szereplő kislány a saját, ismert otthonában marad és próbálja a korábbi, szintén szegényes életet fenntartani, míg a világon gyermekek milliói ennél sokkal rosszabb körülmények között is meg tudják oldani a létfenntartást.
Bonitó 2022 aug. 16. - 19:20:46
(3/76)
Delia Owens: Ahol a folyami rákok énekelnek c. könyvéről a véleményem az alábbi:
A könyv a 2019/20 év sláger könyve volt. Kétszer olvastam el a könyvet, mert röstellem ugyan, de először nem jöttem rá, nem éreztem rá arra az ízre, hogy miért lett sláger könyv?!
A könyv első fele tetszett, az írónő részletesen taglalta és nagy hozzáértéssel írta le a helyszínt. Főleg a mocsaras tájat. De nem csoda a táj élethű leírása, hisze Delia Owens biológia szakon végzett, majd PhD fokozatot szerzett az állatok viselkedéséből. Sokáig élt Afrikában, a botswanai Kalahári-sivatagban is. Majd a zambiai Nemzeti Parkban. Azaz, közelről ismerte az afrikai vadon élő állatok viselkedésének ökológiáját. (Vannak akiket nem igazán érdekel mindez, mert teljesen más az érdeklődési körük, szerintem.

Érdekes volt a könyv azon része, ahol megtudhattuk, hogy Kya kislányként hogyan birkózik meg a világgal, hogyan talál ötleteket kisgyerekként, a megélhetésre. Egyébként én annyira nem tudtam elképzelni, hogy egy kislány egyedül él ebben lápi-mocsaras-bogaras világban - pláne egy részeg apával, akitől még menekülnie is kell -, hogy nem is szíves olvastam ezeket az oldalakat. Sajnáltam nagyon a gyereket. Mert elsőre el sem tudtam képzelni, sőt magát a tényt sem tudtam elfogadni, hogy egy 8-10 éves kislány, hogyan tud önellátó lenni?! Hogyan tudja átélni, megélni a furcsa évszakokat, mint a forró nyár, hideg tél hozta napokat??!! Egyedül! Nem tudtam elképzelni, hogy ez a gyerek nem fél?! Engem mindez felkavart első olvasatra! Szokatlan táj, szokatlan szereplővel! Ezért az elején beszippantott a könyv!
A könyv második fele másodszorra sem tetszett. Miért?! Azért, mert Kya, mint karakter, örökösen elfutott a problémák elől. És minél többet élt ezzel a lehetőséggel, annál antipatikusabb is lett.
Még akkor is, ha az ember tisztában volt azzal, hogy hogyan telt a gyerekkora, hogyan élt a mocsárban, hogy elzártan élt, de akkor is vállalni kell a felelősséget a tetteinkért. Nem pedig büntetlenül megúszva mindent, élni tovább az életet?! Ezáltal szinte kiszámítható lett a történet vége is. Azóta sem vettem elő a könyvet egy újbóli olvasásra. Pedig igencsak egyedi volt a történet, de akkor sem.
A könyv legfőbb érdekessége továbbra is a helyszín! Ahová elrepít a zoológus-írónő, a Dél -Karolina mocsárvidékére, az 1950-1960-as évekre.
És nem mellékes, hogy az írónő, Delia Owens szíve, lelke ott van a sorok között, ahogy leírja a lápon élő emberek mindennapjait. A Dél-Karolina, a déli élet bonyolultságát, a természet szépségét, a szegénység, a vidék és közösségének megosztottságát elénk tárja.
( Megjegyzem, szó se róla nagyon szép a könyv borítója is, de a könyv ára is szép volt!)

Egyébként pedig a fent leírtak csak az én kizárólagos véleményem tükrözik. Egyben tiszteletben tartva mások eltérő véleményét!
Kíváncsian várom a filmet és az arról alkotott véleményeket is. :)
A filmhez jó szórakozást kívánok Mindenkinek!
10/10
Dozer 2022 aug. 16. - 18:02:45 10/10
(2/76)
A könyv, mindig jobb, mint a film, de azért kíváncsi vagyok a filmre is. (nem mindenki tud elvegyülni, a jó emberek között...)
10/10
duddusch 2022 júl. 10. - 21:14:12 10/10
(1/76)
Kíváncsi vagyok a filmre. A könyv nagyon jó volt.