efes 2007 nov. 10. - 15:08:41
(28/328)
a látványmozi kifejezést általában fitymáló értelemben szokás használni "értelmiségi" körökben, ám ez a film éppen a látványvilága miatt magaslik ki a scifi mûfajából, de speilberg életmûvébõl is. mindkettõ "nagy" szó.

rick carter a felelõs. meg janusz kaminski.
Neszfor 2007 aug. 25. - 20:05:55
(27/328)
Néha talán túl szentimentális (talán jobb lett volna, ha inkább Stanles Kubrick rendezi, bár a téma talán nem az õ asztala, de akkor is), de eléggé elgondolkodtató, hogy a hibái ne betegítsék meg. Úgy látszik Steve jól tolja a sci-fit, még néhány film erejéig (csak könyörgöm ne valami Jurassic Park 4-5-6...!) rendezhetne még ilyen hasonló filmet.
wiki-piper 2007 aug. 25. - 13:18:38
(26/328)
Nekem nagyon tetszett ez a film...Gyönyörû volt...kicsit szomorú is ugyan, de szép...Azon, mikor savval öntik le õket, én madnem elbõgtem magam :'(
Puszi
nofrit 2007 aug. 10. - 14:46:24
(25/328)
Honnan tudjátok, hogy ezt a történetet Kubrick olyan jól csinálta volna meg? Jöttök azzal, hogy így Kubrick, úgy Kubrick, de egyet nagyon elfeledtek: Kubrick meghalt, s nem fogott hozzá az életében ehhez a filmhez, ergo fogalmatok sincs, hogy milyen lett volna! Csak nézzük Spielgberget - egyik filmje maga a tökély, a másik filmje pedig istenverte unalom. Nekem tetszett ennek a története, fõleg az érzelmi szálak. Igenis, mocskosul elszúrta az anya, hogy beindította a robotot, utána meg kihajította. Ez olyan, hogy van egy állatod, aztán megunod, s veszel helyette egy másikat? Nekem igen. Vagy ha örökbe fogadsz egy fiút, de szerencsére teherbe esel/vagy éppen a feleséged akkor a fiút kihagyítod az utcára? Ugye nem? Az, hogy a robot ereje meghaladta azt, ami már elfogadható lett volna, akkor sem így kellett volna orvosolni! S a vége... Miután már egy kicsit elvonttá vált a film, jól jött ez az érzelmes befejezés. S tényleg, olyan gyönyörû, hogy (ha már csak gép vezérlése által is) létezik az örök szeretet, amit egy gyerek érezhet a mamája iránt. Mondjátok meg, ti szerettettek már így valakit? Ragaszkodtatok ennyire valakihez? Ja, nem hiszem, mert nem maradtatok örökké 9 évesek...
Astraan 2007 jún. 05. - 14:08:36
(24/328)
Én a magam részérõl el sem jutottam a végéig... azt hittem behalok, annyira nem tudott lekötni. Jóval többet vártam tõle...
8/10
Paul Ricard 2007 máj. 12. - 17:08:27 8/10
(23/328)
Hát, úgy látom nem csak engem zavart össze a vége!
Az IMBD-n oldalakon keresztül vitáznak azon,hogy UFO-k vagy mechák találták-e meg Davidet. :)
Mindenesetre ha robotok voltak már mindjárt fogyaszthatóbb nekem is a történet...
8/10
Paul Ricard 2007 máj. 12. - 16:52:11 8/10
(22/328)
Hát, lehet, hogy csak én néztem be és azok a lények a végén nem UFO-k, csak UFO-nak kinézõ robotok voltak.
Akkor bocsi. Mindenesetre elég zavaró a hasonlóság.
zszoltan 2007 máj. 12. - 11:57:34
(21/328)
UFO-k? Hol? Én arra egyáltalán nem emlékszem.

Amúgy a rendezésben igazad lehet "az 1999-ben elhunyt Stanley Kubrick-nak utolsó filmterve alapján készült. Kubrick még életében felkérte a rendezésre az egyetlen embert, aki szerinte képes ezt az álmot vászonra varázsolni: Steven Spielberg-et" (A film ugye 2001-re készült el, tehát Kubrick már sajnos nem rendezhette meg saját elképzelései szerint.)
8/10
Paul Ricard 2007 máj. 12. - 10:32:48 8/10
(20/328)
A film elsõ 3/4-e kifejezetten jó (különösen a mechák "életének" bemutatása), az UFO-k megjelenése viszont teljesen abszurd és erõltetett, még akkor is ha ez a film egy sci-fi lenne!
Kár, hogy elrontották a végét, mert az alapsztori messze átlagon felüli, így viszont a film megnézését követõen inkább csak bosszankodik az ember.
Nekem ugyan alapvetõen semmi bajom Spielberggel, mégis úgy vélem, mégse neki kellett volna rendeznie ezt a filmet, mert igencsak látszik az õ keze nyoma a "végeredményen" és ez ebben az esetben sokat ront az egész értékén.
Talán ha egy Kubrick nevezetû fickó ült volna a rendezõi székben...
Bov 2007 máj. 03. - 11:11:24
(19/328)
Jah, kicsit Pinocchio- feeling volt.. de a vége az naggggyon szomorú :(:(
volt benne unalmasabb rész is, de sztem egész jó film lett...
zszoltan 2007 ápr. 10. - 19:56:43
(18/328)
Kár. Pedig a Kétszázéves ember könyv nagyon ott van, 210 oldal, jó nagy betûkkel. És úgy próbálja definiálni az ember fogalmát, hogy azt mélységében egyik említett film sem közelíti meg.
Ha a Kétszázéves ember és az AI mellé kellene harmadik filmet ajánlanom ebben a témában, akkor azt mondanám: "Dobd ki a három filmet, és a rászánt idõ alatt inkább olvasd el ezt a könyvet: Asimov-Silverberg - A Pozitronember. (Avagy Kétszázéves ember, kiadástól függõen.)" (Bocsi, hogy nem filmajánló, de az igazságot z esetben még elhallgatni sem bírom.)
zszoltan 2007 ápr. 10. - 19:17:36
(17/328)
Talán szerencsésebb lett volna azt mondanom, JÓL kifejezni. Tehát nem a csilli-villi, hanem hogy a történetben ne elvesszen a mondanivaló, hanem a sztorit formálni olyanná, hogy minden egyes jelenet a tartalom kiemelését szolgálja. Ekkor fejezi ki szépen (vagy jól) az átadandó üzenetet.

Ha a gigolo-robotban a gigolo nem tetszett, de a robot érdekelt volna, akkor feltétlenül olvasd el a könyvet. (Ezt ajánlottam a topikjában is.) Spielberg rendezte azt is? Még jó, hogy nem néztem a stáblistát! Így legalább nem vártam túl sokat. Bár nekem már a SW robotjai is gyanúsak voltak...
zszoltan 2007 ápr. 10. - 16:52:26
(16/328)
Ezért a filmért valóban kár volt. Egy ilyen mondanivalóhoz egy olyan film illett volna, amelyik szépen ki is tudja fejeznini azt. Úgy érzem - és látom a forumon olvasott hozzászólásokból -, hogy ez most nem sikerült.

Köszönöm az ajánlást. Ha találkozom a Pinocchio-val, megnézem. Bár van egy olyan gyanúm, hogy nem pótolja ezt a filmet, mintha másról szólna. De hátha én emlékszem rosszul...

A Casablanca-t nehéz is lenne elmesélni. Látni kell...
verdeleth 2007 ápr. 09. - 00:36:00
(15/328)
az eleje jól indul, de a közepétõl iszonyat unalmas lesz Ezt a filmet a jó zene és a jó szinészek sem tudták megmenteni.Sz*r
Ezek1el 2007 jan. 21. - 16:39:56
(14/328)
Ja meg hogy nem érez honvágyat...
Akkor szerinted miért azt kívánja a végén,amit?Hiányzik neki az otthon,Maci,meg anyja stb.
S azért írtam hogy sok mindenrõl szól,mert egy film általában csak 1-2 dologba,érzésbe szokott beleásni,de ez a film úgy gondolom ezeket a témákat elég mélyen érinti,és ezeken kívül még sorolhattam volna...

"Vannak benne fák is, de attól még nem természetfilm"
Szerintem azok az érzések amiket írtam,azok szerves részei a filmnek,mondanivalót közvetítenek,a fák viszont nem nagyon.Ez elég alap dolog szerintem,nem?:DD

S ha nem ezekrõl szól akkor szerinted mirõl?
Ezek1el 2007 jan. 21. - 16:30:25
(13/328)
Sajnálom hogyha nem vetted észre írásomban az öniróniát,nem sértõen akartam írni.
S Te visszaolvastad amit írtál?
"Honvágy, barátság, tolerancia, álom, magány mind a szeretet alá tartozik"
Ekkora hülyeséget régen hallottam...

Na mindegy.
Üdv
Athelas 2007 jan. 15. - 12:31:47
(12/328)
Én sem találtam túl jónak a filmet, de annak idején Spielberg mester miatt megnéztem. A témát mindenesetre érdekesnek találtam, különösen fura volt a gépi világban ennyi érzelem, amire nem számítottam.
Jude Law-ra is kíváncsi voltam, azóta sem tudtam még igazán eldönteni jó színész-e. Azért vannak nála rosszabbak is. Meg ennél a filmnél is. Egyszer megnézhetõ.
Ezek1el 2007 jan. 14. - 21:05:17
(11/328)
Mindenki okos itt úgylátom.
Én is:))
Ez a kedvenc filmem.
Tudjátok mennyi mindenrõl szól?
Aki csak 1-2 rétegét érti meg,annak lehet hogy nem tetszik,márpedig elolvasva az összes hozzászólást,látnom kell hogy még csak a felszínt kapargatjátok.

Szól ez:szeretetrõl,honvágyról,barátságról,rasszizmusról,toleranciáról,a jövõrõl,az álmaidról,a magányról,stb....
soroljam még?? :D

Ajánlom még Asimov:Az Alapítvány c. könyvét,(és folytatásait)
mert ez a film hasonló magasságokban jár.

Üdv
Audrey Hepburn 2006 nov. 04. - 17:12:28
(10/328)
sztem király film. nagyon megható. Jud és Haley nagyon jól jáccanak.
vizinyúl 2006 okt. 09. - 12:38:16 Előzmény mzsx
(9/328)
Pszichológusként (ha gyakorlod is, amit tanultál, és nem csak elmélkedsz rajta), tudhatnád, hogy az élettapasztalat (nem csak) a korral jár, hanem a szociális hátérrel, szóval azzal, amit "magaddal hoztál"... Ne ess abba a hibába, amiért létezik az ún. "generációs-szakadék". Ne hidd, hogy valaki nem értheti meg egy film mondanivalóját, mert késõbb született... Nem mellesleg egy 20 éves ember már 2 éve tanulhat az egyetemen pszichológiát ;)

Az anya-gyerek szálat pedig sokkal inkább megérti egy gyerek (ha úgy jobban tetszik "kiskorú")... Szerintem az itt hozzászólók között sem született mindenki burokban...