Téma: Aladdin

10/10
motoreger1 2019 júl. 15. - 15:12:40 10/10
(33/73)
Nagyon szuper! Imádtuk!
10/10
kateri 2019 júl. 07. - 22:59:57 10/10
(32/73)
Zseniális! Minden percét imádtam! Alig várom, hogy újranézzem és ez ritka nálam! :)
Selena 2019 júl. 01. - 21:01:13
(31/73)
Szerintem pozitív irányba billen a mérleg, de azért voltak zavaró dolgok. Pl a szinkron kb kicsit sem illeszkedik szájra. Aladdin és Jázmin kb totál hiteltelen, teljesen rossz színészek alakítják őket. Nagyjából semmi nem hiteles az arcuk alapján. Egy-egy moentumot kivéve. Az első közös jelenetük szerintem kifejezetten kínos volt. Mikor azt akarták mutatni, hogy épp becsap a villám és ez szerelem első látásra. De inkább viccesre sikerült mint szerelmesre. Will Smith megjelenéséig kifejezetten rossznak és vontatottnak éreztem. És néhol a kamermozgás is zavaró. De aztán ahogy előkerül Will Smith onnantól kifejezetten jó. Az ő hátán megy el a film. Jasmin dala magyarul megint csak a kínos kategória, látszik hogy nulla időt fordítottak arra, hogy jó legyen (bár ugye ez nem a film hibája). Néhol marha jókat röhögtünk. A látvány klassz, szerintem sikerült megvalósítani a mesebeli világot. A díszlet és a jelmezek is jók. Alapvetően megérte, de többre számítottam.
7/10
6/10
grebel 2019 jún. 18. - 22:26:35 6/10
(30/73)
Próbáltak még egy bőrt lehúzni és Will Smith-el eladni. Sztori faék egyszerű, semmitmondó zenékkel feltöltve. Gyerekeknek viszont jó.
10/10
robin hood 2019 jún. 16. - 08:38:20 10/10
(29/73)
Eredetileg nem gondoltam, hogy lehet értelme megfilmesíteni egy ilyen kultikus rajzfilmet, majd az előzetes alapján már adtam egy esélyt a megnézésnek, végül a film minden várakozásomat messze felülmúlva elvarázsolt. Az újra karakterizált főszereplők, az új mesevonal, a megváltoztatott súlypontok, Aladdin, Jázmin és a Dzsinn színészi játéka, mint az egész film látványvilága is, lenyűgöző. Szintet lépett onnan, ami rajzfilmben már 10/10-es volt, az élőszereplők és a modern technika minden előnyét kihasználva és még humorban is rátéve egy lapáttal az eredetire. Az új betétdal pedig ugyanúgy el kell hogy vigye majd az Oscart, mint az eredetiben az Egy új élmény. Régen tetszett már ennyire film. 11/10 :)
10/10
Palmi Bi 2019 jún. 13. - 20:09:26 10/10
(28/73)
Volt, hogy az egész mozi együtt, hangosan röhögött - imádtam! Gyönyörű látványvilág és jelmezek, jó alakítások, és nagyon jó humor!!
9/10
pista1980 2019 jún. 12. - 10:29:39 9/10
(27/73)
Szerintem jó kis családi film lett és megérdemli a pontszámot.
Természetesen nem bosszúállók 1-ezerig felnőtt fiataloknak való (azok nézzék meg a bosszuállok 1001-et), de aki szereti a kis hangulatos, sivatagos filmeket és elviseli az ilyen disney mesékre jellemző éneklést alkalmanként, annak ideális kikapcsolódás ez a film.
10/10
Kiss Lívia 2019 jún. 07. - 21:57:06 10/10
(26/73)
Gratulálok Guy Ritchie-nek, színházat csinált a meséből! Igazi musical volt, gyönyörű látvánnyal, jó színészi játékkal (Jafar kivételével), és jó forgatókönyvvel. A végén legszívesebben tapsoltam volna, mintha színházban lennék. Londonban játsszák is a darabot, ahogy látom, hasonló koncepcióval.
10/10
e-baby 2019 jún. 03. - 13:21:01 10/10
(25/73)
Imádnivaló, látványos, szép. Hű a mesefilmhez. Feltöltődve jöttem ki a moziból :)
5/10
blaze86 2019 jún. 03. - 10:12:51 5/10
(24/73)
Bár olvastam a kritikákat, Szépség és a szörnyeteg pozitív csalódása után azért reménykedtem... nem kellett volna. Sok helyen kínos remake, mondjuk inkább "feldolgozásnak", és akkor nem fáj talán annyira. Robin Williams/Mikó István párosa sokszor szívbe markolóan hiányzott. Bár írták mások, hogy kicsit kiegészítik a sztorit, hogy meglegyen 2 óra, mégsem kaptam semmi többet, sőt Jázmin a plusz 1,5 dalával sem lett érdekesebb, mint az eredetiben: (amúgy maga is)hatalomvágyó 'feminista' Disney-hercegnő (amolyan Jégvarázs 2.0-vá avanzsálták).
Utolsó reményem a dalok újbóli hangszerelése, feldolgozása volt, nagy-nagy meglepetésemre ez is harmat gyenge volt a Szépség...-hez képest. Mind a Never Had a Friend Like Me, mind a Whole New World abszolút (és tényleg!) felejthetőek voltak, nem fogok rákeresni a Spotify-on...

Nyugodtan kihagyható, sajnos, pedig legalább Alan Menken megérdemelte volna, hogy rendesen nyúljanak a zenéjéhez.
Még egy utolsó: a casting. Hát, MINDEN szerepre mást választottam volna személy szerint, azért egy ekkora stúdió még válogathatott volna kicsit.
2/10
alan 2019 jún. 02. - 21:36:26 2/10
(23/73)
túlcukrozott, túlszínezett, túlkoreografált, túlmesélt valami, és tök steril
2/10
alan 2019 jún. 02. - 21:31:54 2/10
(22/73)
Számomra ez a film egy rettenes unalmas, hosszú, vontatott volt! Túl sok volt a zene benne, nem tetszett egyáltalán! 10/2
10/10
Rosszcsont333 2019 jún. 01. - 21:19:06 10/10
(21/73)
Fantasztikus volt, főleg Will Smith miatt. 10/10
9/10
bedwinj 2019 jún. 01. - 16:20:57 9/10
(20/73)
Kellően hűek maradtak az eredeti meséhez, jó a humora a filmnek, kellően laza, igazi Disney. A színészi játékot is üdvvel fogadtam, és Will Smith is nagyon jól hozta a karakterét. Élvezettel néztem, alig tudnék belekötni.
9/10
blood.1 2019 máj. 29. - 00:27:00 9/10
(19/73)
Szerintem ez a legjobb Disney-adaptáció eddig. Minden részen mosolyogtam és nosztalgiáztam, különösen a zenéknél. Egyedül Jaffar-t és a szultánt játszó színész nem volt az kinézetre, amit vártam volna. Nekem nagyon átjött.
10/10
pinter.judit1 2019 máj. 27. - 18:54:31 10/10
(18/73)
Kedvenc mesém, kislány korom óta. Ez a filmváltozat még most, ennyi idősen is annyira elvarázsolt, hogy másodszor is meg kellett néznem. Pazar látvány, nagyon jó színészek: Hakim, Jafar, a Szultán, Aladdin és Jázmin... Will Smith, mint dzsinn lenyűgözött. Jó a szikron, a dalok szinkronizálása sem zavaró, sőt, Jázmin magyar hangja kellemesebb.
9/10
zetevar 2019 máj. 26. - 19:06:12 9/10
(17/73)
Én a 7 éves kisfiammal néztem meg (miközben a kamasz lányom a barátnőivel egy másik moziban ugyanezt nézték). Mindhármónk egybeeső véleménye szerint jó volt ez egynek. Nagyon tetszett a látványvilág, a szereplők teljesen rendben voltak, sem én, sem a gyerkőc nem unatkoztunk. A Jázmint alakító színésznő vmi gyönyörű volt...
Dusi96 2019 máj. 26. - 01:34:03
(16/73)
Hozzászólva a szinkronos témához: Én nagyon szeretem a magyar szinkront, de elismerem, hogy vannak filmek/sorozatok, amiken sokat ront (pl. a Sherlock meg a Breaking Bad számomra élvezhetetlenek magyarul), DE! van nem egy olyan film/sorozat, amin viszont rengeteget dobnak a magyar hangok. Nálam ilyen pl. a Gyalog Galopp vagy ha sorozat, akkor a Dr. Quinn. Összességében egyetértek azokkal, akik azt mondják, hogy lehessen moziban feliratosan is nézni a filmeket és ezeket adják ugyanolyan gyakorisággal a mozik mint a szinkronosakat. Így mindenki elégedett lehet(ne).
A filmet még nem láttam, de kíváncsian várom. :)
barbarasanyi 2019 máj. 25. - 12:22:59
(15/73)
Tetszett, eléggé hű maradt a rajzfilmhez, Will is remekül szerepelt, Naomi Scott pedig gyönyörű Jázmin hercegnő volt.
takysoft 2019 máj. 24. - 13:21:27 Előzmény Adriamus
(14/73)
Nézd, koma, ellenérzés nélkül és teljes tisztelettel...
De senki se kötelez téged arra, hogy az amúgy ritkább eredeti nyelvű vetjtésre ülj be :)

Komolyan, egy szóval se mondtuk, hogy nézd angolul. Csak nekem sok kollégám van, akik nem beszélnek magyarul. Egyáltalán.
Meg a személyes preferenciám is az, hogy az eredeti művet szeretném megtekinteni.
Mert ha Picasso festménye érdekel, nem hat meg, hogy Pistike milyne szép halálcsillagot pingált rá... akkor sem, ha tényleg nagyon szép és művészi az a halálcsillag. Én az eredetire vagyok kiváncsi.

Tök mások vagyunk. És ez jó is így. Csak a CC kínálatában általában szokott lenni eredeti nyelvű vetítés. Nem kértünk egyebet, mint a választás szabadságát :)

A barátaim pedig simán annyit, hogy egyáltalán láthassák a filmet... mert az egyik orosz, a másik indiai, a harmadik meg kínai, és bár beszélnek néhány szót/mondatot magyarul (mert tanulgatnak szépen), még messze nem azon a szinten, amit ez megkívánna.