Téma: Ál/Arc

tibci78 2008 jún. 01. - 07:42:42
(32/252)
Nem hiszem el, hogy egy ennyire képtelen történetet valaki jónak tartson. Szinte vigjátékba illene az egész arccsere, ha nem lenne ennyire undorító. Az akció jelenetek is kész kabaré - egy felszálló repülõt utólér egy Hummer? HAHA
Nemlajos 2008 máj. 31. - 23:35:00
(31/252)
kár, hogy szinte élvezhetetlen, annyira rossz a hangminõség... Bezzeg a reklámnál semmi baj.
Ti hallottátok az akció nélküli részeknél, hogy mirõl van szó? Mert minél hangosabbra vettem, annál inkább sistergett...:S
9/10
trillárom 2008 máj. 31. - 21:01:24 9/10
(30/252)
Remek film, még mindig! De ma inkább Edward Nortonos Legbelsõ félelmet választom, amit még nem láttam.
atalanta 2008 máj. 31. - 20:51:04
(29/252)
"Imádom!!!!! ...a húsos barackot!!!" :)
Tuti!!!
Melcsu 2008 máj. 31. - 20:46:54
(28/252)
Rohadt jó film!!!! Annyira jól van megcsinálva az egész, egyszerûen fantasztikus!!! (L)(L)
000RaDiCaL000 2008 máj. 31. - 16:01:20
(27/252)
kedvenc filmem.eszméletlen jóóóóóh!!! mindenki nézze meg!!
10/10
petta01 2008 máj. 31. - 09:40:29 10/10
(26/252)
Nekem nagyon tetszet, király film!!
porthuuser 2008 máj. 30. - 08:51:12
(25/252)
Az még rosszabb:-)
9/10
Tenebra Mors 2008 máj. 29. - 23:11:40 9/10
(24/252)
Számomra ez nem is volt annyira zavaró. Szép kis "felállás" volt, s a gagyiságot feledtette a jó korreográfia nálam.
Nekem az utolsó "hajós" jelenettel volt a bajom. Rendkívül unalmas és hosszú végjáték volt, tele B-kategóriás sablonnal. Ha egy Halálos fegyverben látom ezt, akkor azt mondom, fasza, de e filmben azért jóval szebb végjátékot elvártam volna. Mintha megunták volna ekkorra az egészet. Persze nem könnyû "filmlezárást" alkotni, ezt tudom, de ez a rendkívül idióta és látványtalan üldözõs jelenet valahogy nagyon nem jött be nekem. Talán a jelenet vége tartogatott finomságot, de a szembesítéstõl és a végsõ "szóváltástól" is sokkal-sokkal többet vártam.
porthuuser 2008 máj. 29. - 22:52:30
(23/252)
A film tényleg JÓ lett, de a végén azzal a hatalmas lövöldözéssel sikerült a számomra mindent tönkretenniük.
Senki nem talál el persze senkit, aztán meg majd mindenki meghal, persze mindig a leghülyébbek. Némelyik fazon olyan volt mint a "madárvédô golyókapkodó":)
9/10
Tenebra Mors 2008 máj. 29. - 22:43:22 9/10
(22/252)
9/10-et adtam rá, de azért be kell valljam, hogy, ha Nicholas Cage, akkor inkább Con Air, ha pedig John Travolta, akkor Ponyvaregény, vagy Kardhal (szerintem abban kurva jó volt), esetleg Csodabogár, bár abban jót játszik - nem áll jól neki. E film néhol nagyon giccsbe hajlik. Néha komolyan mondom szinte be akartam nyúlni a tévébe, hogy segítsek az igazi Troynak kinyírni az igazi Archer-t, annyira mûf... khm. mûmájer az egész manus. Még az oké, hogy a fia meggyilkolása miatt bekattan, és megszállottan üldözi Troyt, de, hogy valaki ilyen istenesen szétkúrja a házasságát, illetve ennyire ne értsen a saját gyereke nyelvén, az már vicc 8D. Engem idegesített Sean Archer, ezért is sajnáltam, hogy e filmben is a "jónak" kell gyõznie. Bár ezt John Woo-nak elnézem, mert õ ezt az egészet mégis kiválóan tudja tálalni - igaz, már vagy a csilliomodik filmjében. De sebaj, szeretem Woo-t, nélküle nem jöhettek volna létre olyan finomságok filmben, mint a Matrix (szerintem rengeteget hatott Wachowskiékra), illetve játékban olyan, mint a zseniális Max Payne (na, pl. arról példát vehetett volna: olyan egy igazi bekattant zsaru, nem olyan mû, angyalkás, mint Archer). SPOILER: Ott is szinte a fejemet fogtam, mikor Troy álarcában Archer megpróbálta jobb útra téríteni bûnözõ "barátait". LOL. SPOILER
De kétségtelen, ezektõl elvonatkoztatva a két színész nem kis munkát hajtott végre. Gyakorlatilag két szerepet kellett mindkettõnek eljátszani, s teljesen ellentéteset. Archer, a karót nyelt "angyal" szöges ellentéte Troy-nak, az "ördögnek". S mindkettõvel azonosulnia kellett mindkét színésznek. El kellett játszaniuk tulajdonképpen azt, hogy játszanak. Legalábbis Cage-nek: egyfelõl Castornak kellett lennie, másfelõl Archer-nek, illetve létre kellett hoznia egy mû-Troy-t is, hogy elvegyülhessen. Ahhh! Emiatt szerintem megérdemli a film, hogy kiemelt jelzõt aggassunk rá. Az akciórészek pedig egy magamfajta akció-FAN-t lenyûgöznek, és könny szökik a szemembe a gyönyörtõl, mikor egész épületeket amortizálnak le lövöldözés közben, sok mexician standoff-fal, meg vérgõz és pára közt szálló fehér galambokkal! Mi ez, ha nem a gyilkolás filmmûvészete? Woo-nak tényleg az a varázsa, hogy banális, idióta sztorikból képes az érzelmi és látványvilággal gyönyört varázsolni. Mert valljuk be, a sztori, ha lecsupaszítjuk, igen nagy marhaság, különös tekintettel az arccserére, ami már-már egy frankenstein-i vagy dr. jekyll-i fantasy-vonalat visz a dologba. De én, ebben a tálalásban rohadtul elhittem, egy percig sem ütköztem meg a film nézése közben ezen, hogy arcot cserélnek.
Meg a szimbolika, ami visszatér Woo-nál (állítólag mélyen vallásos, keresztény ember, s ezért hegyezi ki a jó-rossz sarkított küzdelmére a filmjeit, s a galamb mindig, mint a "lélek" tûnik fel filmjeiben). Itt is: van galamb, vannak napszemüvegek, melyeket akkor is viselni kell, ha sötétben vagyunk, s ott van Woo kedvenc fegyvere (amit bevallása szerint az egyetlen épkézláb fegyvernek tart a világon), a beratta, ebbõl minimum kettõ. Troy-é még aranyozott is volt, baromira tetszett, nagyon stílusos volt. De hát egy vérbeli gonosznak, egy igazi antagonistának valami szenvedélyes, vad, eltúlzott dolog kell. Amit hiányoltam, az a fehér öltöny - legalábbis a Woo-filmekben a fõgonosz általában fehérben van. De mindegy, ezen kívül megmaradt a szimbolikája, csak ebben "csorbul".
Szóval favorit nálam is, DVD-n is meg van (hogy milyen formában, ne firtassuk 8D), s, ha le tudom gyõzni ellenszevemet a néhol giccsbe hajló cselekmény iránt, akkor mindig berakom, és megnézem.
9/10
trillárom 2008 máj. 24. - 13:41:46 9/10
(21/252)
Jövõ hét szombaton lesz a tvben is:)
elaci 2008 máj. 16. - 02:13:00
(20/252)
A film olyan szempontból feltétlenül jó, hogy végre a nézõ egy kis agymunkára van késztetve, azaz ha nem akar teljesen összezavarodni, akkor gondolkoznia kell. (Nem árt néha.)
Talán egy kicsit sok volt benne a mindenki-mindenkire-ráfogja-a-fegyvert. (Bár lehet, hogy a nemrég látott Reservoir Dog miatt van ez nálam.)
csancsy 2008 máj. 15. - 20:35:36
(19/252)
Nagyon régen láttam, de tudom, hogy nagyon megrendített, nagyon jó volt!!! Most újra meg szeretném majd nézni!!! Amúgy sztem mindkettõ nagyon jó színész egyformán, mint Nicolas, mint John is, csak az a tény, hogy travolta arca jobb a gonosz szerepekre, fõleg mikor vigyorog, nagyon "gonosz" a vigyora, majd figyeljétek meg, viszont Nicolas arca jobb a szenvedõ, jóságos alanyra, például az angyalok városa.
9/10
buba66 2008 máj. 15. - 20:23:27 9/10 Előzmény kkrree
(18/252)
Nyilván, mindenképpen le kell írnod, hogy legyen rossz vélemény is...ez teljesen nyilvánvaló.....

Bevallom, engem nagyon megvisel ez a film érzelmileg, ezért csupán 2-szer tudtam megnézni. Túl jól alakítanak benne a fiúk...Nagyszerû film.
10/10
laszloda 2008 máj. 15. - 20:19:16 10/10
(17/252)
Gyönyörûen látszik benne,hogy Travolta mennyivel jobb színész mint Cage, teljesen levette Cage mimikáját! Egyébként tényleg nagyon jó film.
8/10
StJust 2008 ápr. 07. - 18:51:55 8/10
(16/252)
Ez egy egész jó kis akciófilm,ajánlom mindenkinek.
AVentura 2008 ápr. 07. - 18:44:49
(15/252)
Most néztem meg!Nagyon jó film!Jól játszák egymást a színészek...Valószinûleg még egy párszor megfogom nézni...:)
9/10
trillárom 2008 ápr. 02. - 23:27:30 9/10
(14/252)
Neked ez nem jött be,nekem meg lehet az nem tetszik,ami neked meg igen.Ennyi..
1/10
kkrree 2008 ápr. 02. - 21:27:35 1/10 Előzmény trillárom
(13/252)
Ez egy rakás sz*r, nem tudom, h lehet ezt a filmet szeretni,
gondolom most mindenki utálni fog de ezt muszály volt megírnom,
h legyen vmi rossz vélemény is a filmrõl