Téma: Alcatraz

8/10
offtopic
_Freddy_ 2012 máj. 13. - 07:44:46 8/10 Előzmény Andy3
(31/71)
V
Andy3 2012 máj. 10. - 09:42:07
(30/71)
Most olvastam a kaszáról junkie-n... shit!
8/10
offtopic
_Freddy_ 2012 máj. 10. - 06:37:35 8/10
(29/71)
hát ez nagyszerû....:D
Madison80 2012 máj. 10. - 06:22:48
(28/71)
Második évad már nem lesz, törölték.
8/10
_Freddy_ 2012 máj. 08. - 09:32:20 8/10
(27/71)
SE01 EP08:

Ez egy átlagos rész volt, egy pillanatra megilyedtem, hogy valakit leszed sörétessel az öreg feka. :D

SE01EP09:

"Azonnal nézd meg, hogy lehet kinyitni a cellaajtót, különben elmondom Rebeccának hogy megvetted az Alkonyat összes részét Blu-Ray-en!!!" Ez a mondat hatalmas volt, a Lost-os Hugo-nak (én már csak így hívom) nagyon jó poénjai vannak. :D
Amugy az érdekes volt amikor Rebecca ráejtette azt a vascuccot a Kisujj nevû rab-ra akkor az csak lõtt-lõtt de nem ám elugrott volna vagy valami, ha ennyire idióta, nem is csodálom, hogy börtönbe került. xD

SE01EP10:

"Hauser biztos ember? Mert én már láttam pár embert, de meg vagyok gyõzõdve hogy õ nem az!!!" Ez a poén is mekkora volt. Jó rész volt.

SE01EP11:

Volt ebben a részben pár mellékszereplõ akik azért elég híresek. :D JÓ rész volt.

SE01EP12:

Na ebben a részben aztán volt izgalom, nagyon tetszett. :D

SE01EP13:

Végre megtudtuk mi van az ajtó mögött. :DD Ez a legjobb rész volt a 13 rész közül.

SPOILER!!!

Rebecca tényleg meghalt, így nagyon érdekes lesz ha folytatják. :S De valamit biztos kitalálnak...nem halhat meg a fõszereplõ...

Remélem folytatják, ha valaki megtud valamit szóljon. :D
8/10
offtopic
_Freddy_ 2012 máj. 05. - 17:10:27 8/10
(26/71)
hát igen, én is erre gondoltam, biztos feltámasztják valahogyan, nem tudom hogy halt meg, de ha nem mutatták egyértelmûen hogy meghalt akkor lehet hogy nem is halt meg csak elhitették a nézõkkel
8/10
offtopic
_Freddy_ 2012 máj. 05. - 17:09:22 8/10
(25/71)
az oké, de könnyû volt észrevenni XD
8/10
offtopic
_Freddy_ 2012 máj. 05. - 05:43:52 8/10
(24/71)
pedig nem tudom mi ezzel a baj, én eddig 7 részt láttam, és egész jó sorozat...2 híres szereplõvel, meg 1 ismeretlennek aki egész jól játszik benne, igaz kicsit flegma stílusa van de nem számít, még kezdõ..:D vagy csak megmondták, hogy ilyen stílusban játszon :D

nem hiszem hogy abbahagyják, mert rengeteg rajongója van a sorozatnak...de ezek szerint úgy látszik mégsem annyi amennyit elvártak XD

vagy biztos az évad végét úgy elcseszték, hogy azt se tudják hogy folytatják, és keresik a kifogásokat, vagy nem tudom :D de ha a fõszereplõ meghal az elsõ évadban az tényleg kicsit érdekes

amugy ezekkel az idõutazásos féle sorozatokban nagy a rizikó
Andy3 2012 máj. 05. - 05:36:33
(23/71)
Sajnos könnyen elõfordulhat, hogy lezáratlan marad, mert a FOX nagyon buzi csatorna ilyen téren... ami nem hozza a várt xmilliós bevételt, azt elkaszálják -.-" Mondjuk még van remény a hónap végéig, hátha! Vagy az is megoldás lenne, ha egy másik csatorna átvenné... ilyen sors vár - ha jól hallottam - pl. a River/Folyó 2. évadjára is, mert az eredeti csatornájának az sem kellett... érdekesek az amcsik xD
8/10
offtopic
_Freddy_ 2012 máj. 05. - 05:21:32 8/10
(22/71)
hát köszönöm, hogy elmondtad, hogy Rebecca meghal, meghal a fõszereplõ? azért az érdekes lenne...:DDD

akkor tényleg zárják le, milyen dolog ez? :D

meg milyen lenne már ha befejezetlen lenne a sorozat...
8/10
offtopic
_Freddy_ 2012 máj. 04. - 12:00:35 8/10
(21/71)
mert hogy unalmas az biztos, hogy nem
8/10
offtopic
_Freddy_ 2012 máj. 04. - 12:00:05 8/10
(20/71)
én tegnap egy haveromtól olyat hallottam, hogy abbahagyják az egészet mert nagyon unalmas és rossz...de hogy ebbõl mi igaz azt nem tudom
8/10
offtopic
_Freddy_ 2012 ápr. 29. - 18:50:45 8/10
(19/71)
*bosszútállt
8/10
offtopic
_Freddy_ 2012 ápr. 29. - 18:50:17 8/10
(18/71)
Az 5-ös és a 6-os meg a 7-es rész is jó volt. A 7. kifejezetten tetszett. :DDD Ahogy a csávó mindenkin bosszótált aki egy kicsit is megbántotta. :D
8/10
_Freddy_ 2012 ápr. 25. - 07:47:20 8/10
(17/71)
SE01EP02:

Ez még jobb is volt mint az elsõ rész, nagyon ötletes volt. Ezt a rabot alakító színészt már valahol láttam, ismerõs volt az arca. Tetszett ez a rész, és minden részben kiderül valami, ennek örülök.

SE01EP03: (SPOILER!)

Nah ez meg még jobb volt mint a második rész. :D És kiderült, hogy Hauser segédje sem öregedett semmit az 50 év alatt. Érdekes.

SE01EP04:

Ez meg egy elég gyenge rész volt, de a végén legalább kiderült, hogy mit nyitnak azok a kulcsok amiket Sylvane meg az ebben a részben szereplõ rab akart ellopni.
8/10
_Freddy_ 2012 ápr. 25. - 07:40:27 8/10 Előzmény Andy3
(16/71)
Igen, késõbb kiderült, hogy a nagyapjáról van szó, csak ezt még akkor írtam amikor az elsõ részt láttam, és annyi volt az információáradat össze-vissza, hogy belezavarodtam. xD Már az elsõ 4 részt láttam, egész jó sorozat, majd valamikor folytatom amikor megint lesz rá idõm, majd a hosszúhétvégén, talán.

Amugy sejtettem, hogy nem egyenként fogják majd el õket, mert akkor ha egy évad 13 részes, akkor legalább 23 évad kéne míg "begyûjtik" azt a 302 embert.
Andy3 2012 ápr. 24. - 19:01:58
(15/71)
Na, elõre szólok: nem fogok tudni mindent megmagyarázni, mivel én se tudom xD Ugyanis az évad elég sok kérdést - gyakorlatilag a fõszálat - hagyott meg. Innentõl SPOILER-veszély!

Tehát:
Tommy az Rebecca nagyapja és már Rebecca apja megvolt (mert ha jól emlékszik, apai nagyapja), mikor Tommy-t lecsukták, ugyanis ha minden igaz, a felesége, tehát Rebecca nagyanyjának meggyilkolása volt a vád ellene!
Na most, az a 302 ember (amibõl 46 börtönõr volt, tehát voltak ott õrök az eltûnéskor) nyomtalanul szívódott fel és nem gondolnám, hogy mind elszöktek, hisz akkor azok a smasszerek is szöktek velük vagy túszul ejtették õket? Inkább úgy gondolom, hogy tényleg eltûntek, mármint valaki(k) szándékosan eltüntették õket. Hogy kik és miért, azt ne kérdezd, mert az évad végén sem derül ki pontosan, illetve azért valami igen, mondjuk hogy kik voltak benne, de a miértek és fõleg a hogyanok, tehát ahogy ezt végrehajtották, az nem - vagy csak én voltam a hülye, de nekem nem jött még le, hogy csinálták az évadzáró epizódból sem xD
Jó kérdés, amit felvetettél: mert annyi kiderült, hogy van egy fura anyag (azt hiszem, ezüst-kolloid) a vérükben, mármint csak bizonyos rabokéban, mint pl. Tommy, de errõl többet nem mondanék, mert ez még az évadból kiderül :D Viszont hogy most ez a 302 férfi hol kolbászolt majd' ötven éven át, az még rejtély! Ezt úgy értem, hogy vagy - ez most nagyon hülyén fog hangzani, de én erre is gondoltam :S - valahogy megfagytak az idõben, mármint olyan helyre kerültek, ahol megállt és csak mostanság engedték/engedik ki õket folyamatosan. Ez megmagyarázná, miért csak mostanában kezdték el begyûjteni õket, bár még egyszer mondom: ez saját elmélet :P A másik, amit te is mondasz, hogy már akkoriban visszajöttek, csak azóta bujkálnak... viszont az meg akkor az FBI-ra és más hatóságokra nézve gáz, hogy csak most vették észre az elsõt xD Illetve az nagy kérdés még, hogy mitõl nem öregszenek, ha tényleg az utóbbiról van szó és már ennyi ideje itt vannak?!
Sajnos nem ma láttam a pilot-ot, de azt hiszem - vagyis úgy emlékszem -, hogy az a kettõ, akik felfedezték az eltûnést, az Hauser - Sam Neill karaktere - és az igazgató-helyettes volt (akit öregen Jack lelõtt a pilot-ban). Szóval érthetõ, hogy õk miért öregedtek, hisz nem tûntek el. Na most, nem tudom, elmondhatom-e, vagy kiderült-e már a pilotból, de Rebecca nagybátyja, az a kocsmáros ember is börtönõr volt akkoriban az Alcatraz-ban, de a továbbiakról inkább hallgatok, mert azért minden meglepit nem szeretnék lelõni elõtted :)
Egyébként úgy készülj, hogy minden rész az elsõ évadban egy konkrét rabról/börtönõrrõl fog szólni és az õ elfogásukról (igaz, lesznek olyan részek, ahol több is képbe kerül egyszerre). Természetesen élve próbálják meg elkapni õket infószerzés céljából... aztán vagy sikerül, vagy nem xD
Na meg azok jó jelenetek lesznek - szerintem -, mikor mindig az adott üldözött visszagondol még a '60-as évek elejére a börtönéveire, mert remek háttérinfókat adnak azok a kis párbeszédek, ráadásul láthatjuk fiatalon az igazgató-helyettest, Rebecca nagybátyját, Hausert és fõleg magát az igazgatót (aki bizony eltûnt azon az éjszakán)!
Szóval sok a kérdés, amire bizony az elsõ évad végén se nagyon lesznek válaszok, ezért is várom nagyon a másodikat és remélem, berendelik :D
8/10
offtopic
_Freddy_ 2012 ápr. 24. - 09:57:06 8/10
(14/71)
Valaki magyarázza már meg ezt az egészet, mert én nem vagyok képben. És most nem fogom megnézni megint ez a részt, túl sok dolog történt, teljesen összezavarodtam. xD
8/10
_Freddy_ 2012 ápr. 24. - 09:55:49 8/10
(13/71)
Na meg a másik, hogy ha a fõszereplõ nõ apja rab volt, és megszökött õ is az Alcatraz-ból, akkor elvileg olyan 1980 körül kellett csinálnia gyereket, mert ez a nõ kb 30 éves lehet. Meg a nõ is honnan a fenébõl tudta, hogy az apja (vagy nagyapja) hogy nézett ki? Neki bujkálnia kellett...áhh ez az egész olyan zavaros és értelmetlen...tele van hibákkal ez a rész, majd folytatom és talán rájövök 1-2 dologra.
8/10
_Freddy_ 2012 ápr. 24. - 09:48:35 8/10
(12/71)
Most néztem meg az elsõ részt, szerintem erre a sorozatra az RtlKlub le fog csapni, már lehet, hogy szinkronizálják is. Nah szóval: (SPOILERES!)

SE01EP01:

Ez a Sarah Jones, Jorge Garcia, Sam Neill egész jó trió lesz. Sarah Jones eddig csak 1 tv sorozatban szerepelt, most láttam elõször, és egész jó színész. Jorge Garcia-t a Lost - Eltûntek-bõl ismerem, az egész sorozatot láttam többször is, szóval láttam eleget színészkedni, õ is nagyszerû. Sam Neill-rõl nem is írnék,õt meg alap, hogy ismerem. Jó lesz ez szerintem. Azért az érdekes, hogy több száz rab eltûnt egy este, és hol voltak akkor az õrök? Most egy álcatörténettel védekeznek, hogy átvitték a rabokat máshova, közbe meg úgy szöktek meg, hogy pont nem volt a börtönben senki? Mert mutatták, hogy 2 õr megy be, és még ki se volt világítva a börtön? De miért? Hol voltak az õrök? És hogy a fenébe szöktek volna el mindannyian amikor kint volt egy csomó õr. De bent akkor miért nem voltak?
Ez a Jack szerintem egy szimpatikus figura, érdekes, hogy nem öregedett semmit sem 50 év alatt. Meg az is érdekes, hogy ezek szerint senki sem öregedett meg, a megszökött rabok közül, mert elvileg most az összeset be akarják gyûjteni. Biztos valami szérummal vannak életben, meg miért kellett ennyi ideig várni arra, hogy elkezdjék a nyomozást? Miért csak most napjainkban (2012)-be kellett elkezdeni? Miért kellett ezzel 50 évet várni? Amugy az is érdekes, hogy a fõszereplõ nõ apja (vagy nagyapja már nem emlékszem) elvileg él, és rab volt az Alcatrazban, de fiatal maradt õ is, és látta a nõt, pedig szeritem azt sem tudja hogy néz ki. De valahogy mégis látta, és érdekes módon pont ott bukkant fel ahol a nõ is megjelent. Meg Sam Neill akit alakít, õ börtõnör volt, és mutatták is fiatalon. De megszólalásig hasonlított a fõszereplõ nõ apjára (vagy nagyapjára). Túl hamar belecsöppentünk a közepébe, és túl hamar el lett intézve 1-2 dolog. Kíváncsi leszek mi lesz ebbõl, de elég kétesélyes. Ezek szerint most megkeresik az összes rabot meg õrt akik eltûntek és ki kell deríteniük miért nem öregednek, meg azt is hogy ki menekítette ki õket, meg kinek van köze ahhoz hogy nem öregednek. Jó lehet, hogy most sok baromságot írtam, de ha valaki tud valamit, válaszoljon már. xD És javítson ki, ha valami rosszat írtam. Amugy a zene az egy az egyben a Lost-Eltûntek-es zene, szerintem azt egy az egyben kilopták, mert pont ugyanaz. De nembaj, mert azt úgyis szeretem.